nêderi»gd<> Korfballers Fortis staan nog De la Ruelle winnaar Tim Pleijte toont goede Ronde Drieschouwen vorm in Warandeloop Vlissingse waterpoloërs Vrouwen De Ganze komen in slotfase adem tekort bij Brunssum. 34 j Maandag 24 november 2008 PZC W door Ko Mechielsen MIDDELBURG - Na de knappe zege van vorige week, sloegen de water poloërs van De Stormvogel zater dag een flater. Ze verloren bij Zees ter met 7-6. De Zeeuwse derby tus sen De Ganze en De Stormvogel 2 ging niet door, er was geen scheids rechter aanwezig. De vrouwen van De Ganze verloren van Brunssum met 9-7. Zeester-De Stormvogel 7-6: De Vlissingers begonnen veel te slap en keken al snel tegen een 3-0-ach- terstand aan. Daarna drong De Stormvogel aan en kwam lang zaam in de wedstrijd. Na de twee de periode was weer alles moge lijk: 4-3. Het bleek een korte ople ving. Zeester maakte daar dank baar gebruik van door weer uit te lopen naar 6-3. Toen De Stormvo gel begin derde periode weer eens een man-meersituatie gemist had, werd het 7-3 en leek de wedstrijd gespeeld. Drie nieuwe man-meer situaties zorgden alsnog voor de aansluiting, 7-6. De Stormvogel schiep in het laatste kwart nog ve le kansen, maar ze werden alle maal gemist. Een verrassende ne derlaag was het resultaat. Scores De Stormvogel: Chris van der Draai 4 en Martijn Mechielsen en Boy Dirksen 1 maal. Brunssum-De Ganze 9-7: De Gan- ze-vrouwen speelden een goede wedstrijd bij de nummer twee van de ranglijst. Vanaf het begin was er strijd en werd het een gelijk op gaande wedstrijd. De ploegen hiel den elkaar in evenwicht. Tot 6-6 ging het gelijk op. Daarna ging de conditie een rol spelen en op dat onderdeel kwamen de Goesena- ren tekort. Scores De Ganze: Astrid Assink 4, San ne Klompe 2 en Joyce Piek 1. Stormvogels-korfballer Kristian Gabriëlse (links) gaat een sprongduel aan met Togo-speler Marcel Viergever. foto Willem Mieras door Peter van Kouteren AXEL - Edwin de la Ruelle eindig de vorige week in de Zevenheuve- lenloop in een veld van meer dan vierentwintigduizend deelnemers bij de beste honderd en etaleerde daarmee zijn prima vorm. Koud te rug domineerde hij alweer in ei gen regio. De atleet uit Koewacht liep zater dag in De Ronde Drieschouwen in een lange solo niet alleen naar de zege, maar ook naar een parkoers- record. De entourage was net even iets an ders dan tijdens de Zevenheuvelen- loop, maar dat mocht de pret niet drukken. De la Ruelle genoot van zijn zege, die door de snelste tijd op het sinds vorig jaar gewijzigde parkoers gepaard ging met een Er- pelkapperbeeldje. Hij volbracht in 58 minuten en 17 seconden de zestien kilometer lan ge afstand onder winterse omstan digheden aanzienlijk sneller dan de Belg Marc van de Steene, die vo rig jaar in 1.01.30 uur de snelste was. Ivo de Bruijn uit Terneuzen legde op ruim anderhalve minuut beslag op de tweede plaats. Kristof Rul ontdeed zich in de strijd om de derde plaats in de eindsprint van Matti Buysse. Honderdzeventig deelnemers trot seerden de kou, regen en hagel. Dat leidde tot veel uitvallers. Bij de vrouwen ging de eindzege op de langste afstand naar Carla Zegers uit Koewacht. De partner van Edwin de la Ruelle had wei nig tegenstand te dulden en was achttien minuten sneller dan de Belgische Rita van Avermaet. Op de acht kilometer eindigde An- ja Bakker uit Breskens als tweede achter de Belgische Christel Pott. De Belgische Haike van de Velde won de vijf kilometer. door Koen de Vries TILBURG - Dat Tim Pleijte in een goede vorm steekt, weet atletiek- minnend Zeeland inmiddels. Giste ren bracht hij in Tilburg daarvan ook de rest van Nederland op de hoogte door in de B-cross van de Warandeloop als tweede te eindi gen. De 20-jarige Vlissinger was nog te licht voor de zogenaamde Galaloop over 10.500 meter, waar in buitenlandse toppers en de bes te vijftien van Nederland aan de start komen. Na zijn tweede plaats achter de sterke Keniaan Julius Mu- riuki kan hij een invitatie voor het Gala van de editie van volgend jaar (de 51e) verwachten. De soepel lopende Pleijte bivak keerde in de B-loop over 7500 me ter vrijwel constant op de tweede plaats. De Keniaan was iets te snel, maar tal van andere erkende cros sers hadden het nakijken. Pleijte legde de 7500 meter af in 24 minu ten en 42 seconden. Twee voorma lige Zeeuwen eindigden hoog in het klassement. Joost de Klerk (Goes) werd vijfde, Rik van Laar hoven (Hulst) twaalfde. Tommy Staal gaf zaterdag zijn visi tekaartje af in de cross over 2800 meter in de Warandeloop. De at leet van Delta Sport won de wed strijd in Tilburg voor C-junioren. Staal leidde van start tot finish en noteerde een tijd van 9 minuten en 34 seconden. Meike van Gastel van Delta Sport sprintte in de cross voor eerstejaars meisjes C-ju nioren naar de tweede plaats. Delta Sport won ook twee medail les op het onderdeel estafette. De C-junioren (Sanne van Mourik, Emiel van de Bos, Meike van Gas tel en Tommy Staal) schreven de wedstrijd over 4x600 meter op hun naam. De masters van Delta Sport wonnen zilver in de halve marathon in een tijd van 1.18,49. UIT DAMMEN Sneldamtoernooi Aagtekerke. Eind stand: 1. Hellevoetsluis/TDV; 2. Middel burg; 3. Aagtekerke; 4. Middelburg 2; 5. Lammerenburg; 6. Aagtekerke 2; 7. GZC; 8. DSVF; 9. Melissant; 10. Tholen; 11PWG 's-Gravenpolder; 12. Oostkapelle. »- FUTSAL Regio Walcheren, eerste klasse: SC Bas- kensburg-Alfonds/ZWNegen 7-6,. Engiplast/Uitrtn 1-Tympaan 0-8, Milano D/Bistro S-SV Sloga 7-7, TCV 1-Slijterij Sou burg 4-4, Garderen/Dekker 1-Murre/de Vis ser 1 5-6. Tweede klasse: PSVW - Dom burg ZV 1 2-8, Engiplast/Uitrtn 2-VAW 1 1-9, WZP-TSA Brandpreventie 8-9, Peter Christ-Garderen/Dekker 2 1-5, Eastman/LFA-Akkerdaas 2-7. Derde klasse: Geen Idee-Hiwako 5-12, FC Laurens 1-TA Control Systems 10-13. Vierde klasse: Schelde Marine- bouw-VZV/Plydrofa 2 4-2, EPZ-Schinkel Ass 12-6, AFC-TCV 2 4-4, jobse Timmer- werken-Westkapelle 1 4-5, Varian BV-No Spang 5-10. Vijfde klasse: VAW 2-Westkapelle 2 3-1, SC Torna 2-Gouwe Gheyt/SVB 6-6, Arne- muiden 2-Thermo Products 6-7, Dekker/Tramper-Don Risicobeheer 5-3, FC Laurens 2-Zeeuwsche Stryders 4-8. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54