tegen Vlissingen e ruimte Tolhoek gunt Nieuwdorp de eer Miskleun Belgisch talent met tattoo Fans drinken biertje met Jan Poortvliet Bitalis vergeet dat hij moet biljarten PZC Maandag 24 november 2008 33 jdekkers (doelman) en Maurice Bernard van Domburg zijn verslagen, foto Lex de Meester Karakteristieken Vlissingen-Domburg 1-1 (0-1). Vlissingen wint na strafschop pen. - 45. Robin Ceelen 0-1, 80. Be- sar Xhoxhaj 1-1. Scheidsrechter: L. Uitterhoeve (Hoedekenskerke). Gele kaart: Ashraf Elhrouz, Peter de Jong, Randy de Dreu (Vlissingen), Bob Maranus (Domburg). Aantal toeschouwers: 150. - Scoreverloop penaltyreeks: Jimmy Bastiaanse 0-1, Jihad Azagari 1-1, Maurice Bernard 1 -2, Besar Xhoxhaj 2-2, Chiel Maranus 2-3, Rudley St. Jago (gestopt), Martijn Minderhoud (gestopt), Randy de Dreu 3-3, Micha Bernard 3-4, Peter de Jong 4-4, Robin Geelen (ge stopt), Sander Goedegebure 5-4. Bij Domburg stonden twee broederparen in het basiself tal. Dit waren Bob en Chiel Ma ranus en Maurice en Micha Ber nard. Er had zelfs een derde Bernard in het veld kunnen staan, maar Michiel (de twee lingbroer van Maurice) was ver hinderd vanwege zijn werk. Zondagclub Vlissingen wil van de zaterdagavond de vaste speelavond maken. Het be stuur denkt dat deze maatregel de publieke belangstelling en de ambiance rond de wedstrij den ten goede komt. Voor de competitie speelt Vlissingen te gen Terneuzen in principe op zaterdag 7 december. ma reactie op een schot van die zelfde Bernard. Bovendien kwam de Vlissingen-goalie als overwin naar uit een één-tegen-één situatie met Geelen. Na een steekbal van Chiel Maranus dook Geelen weder om gevaarlijk op voor het doel van Vlissingen, maar zijn schot miste de juiste richting. Voor de rust maakte Vlissingen, dat een ronde eerder ook pas na strafschoppen stadgenoot Zeeland Sport uitschakelde, zijn status als koploper in de tweede klasse E van het zondagvoetbal allesbehal ve waar. Weliswaar had de ploeg meer balbezit dan Domburg (dat al een periode op zak heeft), maar tot uitgespeelde kansen kwam het niet. Daarvoor lag ook het tempo te laag. Niettemin moest Dom burg-doelman Jacco Leijdekkers, die net als El Bekkaoui een puike partij keepte, toch gestrekt op een prima schot van Rudley St. Jago. Leijdekkers stond ook paraat bij doelpogingen van onder anderen Raymond Wolff en Randy de Dreu. In de tweede helft drong Vlissin gen de bezoekers verder terug. De ingevallen Besar Xhoxhaj (paal) en St. Jago (redding in de doelmond) kregen de beste mogelijkheden voor de thuisploeg, terwijl Geelen in de 79e minuut aan de andere kant bijna trefzeker was. Zestig tel len daarna vond Vlissingen einde lijk een gaatje in de verdediging van Domburg. Xhoxhaj trof doel, nadat de eveneens ingevallen Mar io Janisse op de paal schoot. Vlis- singen-aanvoerder Peter de Jong kopte nog van dichtbij de bal in de handen van Leijdekkers. Ondanks de matige prestatie van zijn ploeg zag De Jong, die in de slotfase een doelpunt zag worden afgekeurd vanwege een vermeen de overtreding, toch enkele licht puntjes. „We zijn een ronde ver der. Dat telt. Daarnaast is er nu meer dan ooit het besef dat we het met zijn allen moeten doen. Dat bleek vanavond vooral in verdedi gend opzicht. Op dat vlak lieten we te vaak steken vallen." een nette overtreding was, kon de scheidsrechter niet anders dan een rode kaart geven. Kloetinge-trainer Diederik Hiensch wisselde daarna middenvelder Wouter de Craene voor Jaco van der Schee, de sluit post die eigenlijk rust was gegund tijdens het bekerontmoeting. Hij moest in de slotfase ook nog een eretreffer voor Seroos toestaan. Na een voorzet van links schoot Bernado Wattel de bal binnen. Serooskerke-Kloetinge 1-4 (0-1). 28. Daan Esser 0-148. Daan Esser 0-2, 61 Mervin Niemantsverdriet 0-3, 86. Ber nado Wattel 1-3, 90. Mervin Niemants verdriet 1 -4. Scheidsrechter: S. van Wijk uit Nieuw Lekkerland. Rode kaart: 63. Lorenzo van Trijp (Kloetinge). Gele kaart: David Dekker (Serooskerke), Mer vin Niemantsverdriet (Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 300. Etiënne Mallie van Kloetinge ontdoet zich van Serooskerke-middenvelder Eddy de Looff. foto Marijke Eolkertsma „Ik heb eens geprobeerd om onder snowboarders een inzameling te doen voor de slachtoffers van de tsunami, maar de helft wist niet eens dat die had plaatsgevonden." Snowboardster Nicolien Sauerbreij over de aparte wereld waarin topsporters leven. In Sportweek. „Als geld zaligmakend zou zijn, was ik afgelopen zomer naar Ze nit Sint-Petersburg gegaan. Als ik 27 jaar was geweest, had ik er geen seconde over nagedacht. Maar ik ben jong en wil genieten van het voetbal." Ajacied Luis Suarez in De Volskrant. Je merkt sowieso dat iedereen de ploegenachtervolging dit seizoen serieus neemt. Niet alleen in eigen land. Als Chad Hedrick en Sha- ni Davis zelfs gezamenlijk in de Amerikaanse ploeg willen rijden, weet je dat het ook hun menens is." Schaatser Sven Kramer over het belang van de ploegenach tervolging. In De Telegraaf. „Als je grootste talent wordt weggehaald, dan is dat heel demotive rend voor je hele technische staf Dat een speler zich jaren later kan verbeteren, oké. Maar dit is natuurlijk doodzonde." AZ-voorzitter Dirk Scheringa over de jonge spelers die al snel weggekocht worden door veelal Engelse topclubs. In VI. „Officieel zou het dus mogelijk zijn, maar we moeten realistisch blijven. Zit Oranje echt te wachten op mij? Ik betwijfel het." NEC-verdediger Youssef El-Akchaoui speelde alleen oefen interlands voor Marokko en mag dus nog voor Oranje uit komen. In VI. Hoewel Patrick zaterdag als derde mountainbiker ein digde in de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup in Heinkenszand, vond de Yerse- kenaar dat hij niet op het ere podium thuishoorde. In het dagklassement finishte Tol hoek als vierde, achter Nick Nieuwdorp. Die reed op een gewone wegfiets en kwam daardoor niet in aanmerking voor het dagklassement. „Dit is niet meer dan iets recrea tiefs. Daarom moeten ze de renners vrij laten over waar op ze rijden", vond Tolhoek. Wil je er als profvoetbal ler tegenwoordig bijho ren, dan moet je toch min stens een tatoeage op je lijf hebben. Jonathan Legear, een 21-jarig talent van Ander- lecht, liet er daarom één op zijn rechterarm zetten, van zijn elleboog tot zijn pols. 'Vi- ni, vidi, vici', staat er nu. Jam mer alleen van die ene, 'klei ne' vergissing want de Latijn se spreuk luidt 'Veni, vidi, vi ci' (Ik kwam, ik zag, ik over-, won). Legear zag er geen pro bleem in. „Ik heb het twintig keer opgezocht en kwam steeds op mijn versie te recht." RUC Om de band met de fans wat aan te halen heeft Southampton een nieuwe ac tie in het leven geroepen. Sa men met de lokale krant The Daily Echo organiseert de En gelse voetbalclub avonden bij pubs, clubs en bedrijven met de slogan: 'Have a pint with Jan Poortvliet!'. Een biertje drinken met de trainer dus. Samen met Mark Wotte, di recteur van de jeugdacade- mie, zat de Arnemuidenaar af gelopen week al voor de eer ste keer samen met de fans, die vragen konden stellen. In het bekerduel tussen het driebandenteam van Ver- brugge Terminals en eredivi- sionist De Uitspanning uit Ba- rendrecht ontbrak Richard Bi- alis op het appèl. De reden van diens absentie was even absurd als tekenend voor de man. De flamboyante Fransman was domweg verge ten dat hij met De Uitspan ning in Sluiskil aan de bak moest. Toen teamleider Jan Verkijk hem aan de telefoon kreeg zat hij lekker aan de boule vard in Cannes. De Uitspan ning verloor het duel met 6-2 en 6-6 op setsaldo. 43 Bokser Lennox Lewis overweegt op 43-jarige leeftijd een rentree in de ring. Niet voor het geld, bezweert de Brit. „Ik denk dat de sport mij nodig heeft." 'Om daar aan toe te voe gen: „Als iemand me honderd miljoen dollar betaalt, zal ik op nieuw vechten." Toch houdt Lewis bij hoog en laag vol dat hij de mogelijke comeback niet alleen maakt om zijn portemon nee te spekken. „Ik hoef dit niet te doen", zegt de voormalig wereldkampioen. „Ik heb het geld niet nodig en mijn erfenis spreekt voor zich zelf. Maar het boksen heeft mij nodig. De gevechten in het zwaargewicht zijn zo saai. Alle aansprekende figuren zijn ver trokken. Ik wil mijn sport helpen." Maar daar zit dan wel een fiks prijskaartje aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53