Rode kaart zorgt voor vroege beslissing in Walchers bekerduel Vlissingse basketballers zetten zegereeks voort Wintercircuit houdt tennissers bezig Kevin de Pagter terug na jaar blessureleed w GPC Vlissingen deklasseert Zeelandia Middelburg: 6-0. Vrouwen BC Vlissingen doorbreken opnieuw honderdpuntengrens. Atleet uit Westkapelle wint loodzware Hobbeldebobbelloop. Uit Hellevoetsluis komen beste sneldammers PZC Maandag 24 november 2008 31 door Ron de Waal VLISSINGEN - Onder soms barre weersomstandigheden heeft GPC Vlissingen ten koste van Zeelandia Middelburg de vierde ronde van het districtsbekertoernooi bereikt. De Vlissingers speelden een uur lang met één man meer, hetgeen in de tweede helft duidelijk merk baar was: 6-0. Lunven Vermeer onderscheidde zich aan de kant van GPC met drie treffers, maar degene die het meest een stempel op de wedstrijd drukte was wel scheidsrechter Uit- terhoeve uit 's-Gravenpolder. Na een halfuur spelen, bij een i-o-tus- senstand, bestrafte hij Alberto Conde Morgado na een wat al te onbesuisde actie op Wouter Ver- meule. Van enige opzet was echter geen sprake, maar Uitterhoeve was onverbiddellijk en toverde meteen de rode kaart tevoorschijn. Daardoor kon Zeelandia Middel burg met tien man verder en liep de ploeg van Roy Hendriksen tege lijkertijd ook onterechte schade op voor de volgende competitiewed strijd. „En daar baal ik ontzettend van", zei Hendriksen na afloop. „Bij Alberto stonden de tranen in zijn ogen. Hij deed dit totaal niet expres." Na de snelle openingsgoal van Lun ven Vermeer (1-0), duurde het bij GPC wel een flinke poos voordat de overtalsituatie uitgebuit kon worden. Op slag van rust kon Björn Ronde de marge vergroten: 2-0. Na de hervatting liet de thuis ploeg eindelijk de bal meer het werk doen en werd het speelveld veel breder gehouden. Binnen vijf minuten had Lunven Vermeer de voorsprong dan ook uitgebreid naar 4-0. Ondanks de fors opgelo pen achterstand bleef Zeelandia Middelburg zich kranig verweren. „We bleven voor elkaar werken, al leen gaven we de tegendoelpunten wat al te makkelijk weg", was Roy Hendriksen opgevallen. Dat was Jesse Beijer van Zeelandia Middelburg (links) komt onzacht in aanraking met GPC'er Martin Wirken. foto Lex de Meester vooral het geval bij de vijfde tref fer. Invaller Erik de Ruyter mocht ongehinderd door de Middelburg se defensie slalommen. Het passe ren van keeper Rick \yiegmans was daarna een koud kunstje: 5-0. Enkele minuten voor tijd bepaalde Danny Bömer de eindstand, op aangeven van een andere invaller lord Vermeer, op 6-0. Voor GPC-trainer André Maas waren vooral de zes doelpunten een plus punt. „In de eerste helft: stonden we niet goed in positie, waardoor Zeelandia Middelburg makkelijk door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de mannenhoofd- klasse behielden de basketballers van BC Vlissingen de leiding door een moeizame zege in Den Bosch. Bij de vrouwen won BC Vlissin gen weer met grote cijfers van Vos- senberg, waardoor zij opschuiven naar de tweede plaats achter BV Souburg, dat dit weekend vrij was. De mannenploeg van het Goese Volharding kreeg in eigen huis zwaar klop van Barons 2: 59-97. Mannen: EBBC-BC Vlissingen 47-57: BC Vlissingen moest in de eerste minuut een flinke tegenslag incasseren toen Stefan Schrier na een ongelukkige botsing met een heupblessure uitviel. In het veel te koude Sportiom in Den Bosch ging er aan beide kanten van alles mis: veel balverlies, veel missers en zelfs de vrije wojpen werden te gen een schrikbarend percentage afgewerkt. Bij het rustsignaal had BC Vlissingen een 24-33-voor- sprong. In derde periode veranderde er niet veel. BC Vlissingen liep eerst iets weg, maar liet de Bosschena ren ook weer terugkomen tot 6 punten. In de vierde periode viel Sjoerd van Pelt op met een aantal steals en sterke rebounds. Toen Mi chel Bosters eindelijk zijn eerste driepunter raak schoot, was de wedstrijd gespeeld. Topscorer werd Erwin Hilbert die heel fel spelend zijn team op sleeptouw nam. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 19, Michel Bosters 17, Dorde Karadzic 6, Dennis de Paauw 5, Sjoerd van Pelt 4, Benjamin Steenbeek 4 en Sjors van der Poel 2. Vrouwen: BC Vlissingen-Vossen- berg 104-32: Tegen het nog puntlo ze Vossenberg was BC Vlissingen oppermachtig. Pas na 21-0 wist de ploeg uit Oudenbosch tegen te sco ren. De rust brak aan met een rian te 45-11-stand. Na de hervatting bleef BC Vlissingen in een hoog tempo doorgaan, waardoor het team van coach Tom (oziasse op nieuw de honderdpuntengrens doorbrak: 104-32. Bij BC Vlissin gen zal de Amerikaanse Sheri Bos wegens zwangerschap dit seizoen niet meer in actie komen. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 20, Nanon Doeland 19, Dorien de Witte 15, Linda de Paauw 14, Quintana Pattinama 11, Lisa Kuiper 8, Lizette He- ijnsdijk 8, Elisa Kuipers 5 en Nayara de Ridder 4. overeind bleef Na rust deden we dat een stuk beter en wisten we bovendien de kansen goed te be nutten." GPC Vlissingen-Zeelandia Middel burg 6-0 (2-0). 9. Lunven Vermeer 1-0, 43. Björn Ronde 2-0, 47. Lunven Verrpeer 3-0, 50. Lunven Vermeer 4-0, 78. Erik de Ruyter 5-0, 87. Danny Bö mer 6-0. Scheidsrechter: J.H. Uitterhoe ve ('s-Gravenpolder). Rode kaart: 30. Alberto Conde Morgado (Zeelandia Middelburg). Gele kaart: Alper Ko^ (Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers: 100. GOES - Om de tennissers ook in de wintermaanden bezig te houden, is er in de TSI-hal in Goes het TOZ Wintercircuit Davis Cup in het leven geroepen. Er zijn tien speeldagen voor de teams uit de A-, B- en C-poule, bij zowel de mannen als vrouwen. De opzet is ongeveer hetzelfde als die bij de Davis Cup: twee enkelspelen en één dubbelspel. In de A-poule bij de vrouwen is er het ijzersterke team met Jeantien van den Dries, Marjan Ganseman, Ingrid Weegels, Corinne Davidse en Jantien Bruijnzeel, allen 3-speel- sters. Zij wonnen ook zaterdagavond tij dens de tweede speeldag hun par tijen met gemak. Ze versloegen hun tegenstanders met 3-0, waar bij geen set werd afgegeven. In de A-poule bij de mannen gaat de strijd tussen het team van Bas Mulder, Sander van Buren, Rik- kert van der Wel en Riche Anbeek en het team van Sven Vermeulen, Erik Bakker en Sven Bakker. door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - De overwinning van Westkappelaar Kevin de Pag ter in de Hobbedebobbelloop was zaterdag een enorme opsteker voor de jonge atleet, die een jaar geleden zijn enkel brak bij een verkeerson geluk. Arjan Beije (Burgh Haamste de) moest genoegen nemen met de tweede plaats. Aan de loodzwa re wedstrijd, met zeventien klim- metjes over de duinen, stukken mul zand en af en toe een bospad, namen ruim 200 atleten deel. Hans van Erck (Zundert) trok de meute op gang. Hij was was eind ja ren negentig een geducht duatleet, die zijn opleiding volgde aan te cios in Goes. Al snel wisten Arjen Beije, Robin de Pagter en Ronnie Overgaauw aansluiting te krijgen. Maar in het heetst van de strijd misten ze een afslag, waardoor ze meteen uit het zicht waren voor Sjaak Brouwer, die wel het goed pad wist te. vinden. „Ik heb nog ge roepen, maar kennelijke hoorden ze me niet", zei Brouwer na afloop. Beije en De Pagter sloegen daarna een gat met de overige twee. Op de trap van de boulevard naar de fi nish stoof Beije van de wandelwa- genhelling naar beneden, maar hij kreeg daarbij zoveel snelheid dat hij de Langstraat in gelanceerd werd. De Pagter deed het via de trap iets rustiger aan, nam de korte bocht naar de finish en Beije was gezien. „Dat had ik nog niet ver wacht", liet een verheugde De Pag ter weten. „Ik heb nog maar vier weken geleden mijn looptraining hervat, maar het ging buitenge woon." Na de hieloperatie in maart, waar bij een botsplinter werd verwij derd, was het alleen maar revalide ren met vooral krachttraining bij Niek Knol. Bijna ging de overwinning nog de mist in, omdat de organissatie de top vier wilde diskwalificeren van wege het niet juist afleggen van het parkoers. Na overleg werd besloten hen een tijdstraf te geven van 2,5 minuut, waardoor De Pagter, Beije en Van Erck genoeg marge overhiel den om Brouwer voor te blijven. Bij de vrouwen ging de zege net als vorig jaar naar Leonie Ton uit Zie- rikzee. Van de 200 ingeschreven wande laars bereikten slechts 125 dappe ren de finish, waar ze zich te goed konden doen aan glühwein en de traditionele kerststol in ontvangst mochten nemen. AACTEKERKE - Hellevoetsluis/ TDV is zaterdag winnaar geworden van het jaarlijkse sneldamtoernooi voor viertallen in Aagtekerke. Het viertal had de beschikking over vijf spelers: Nederlands snel- damkampioen Anton van Berkel, Jasper Daems, Antoine van Zand- voort, Willem-Peter Berkelmans en captain Jan Sonius. In de halve finale won het team ternauwernood met 5-3 van Aagte kerke, maar in de finale werd een tandje bij geschakeld. De Middel burgse damclub, die zich met Daaf Kasse, Peter Schunselaar, Evert Wiskerke en Arie Kammeraat als beste team had geplaatst voor de play-offs, verloor kansloos met 8-0. In de wedstrijd om de derde plaats won Aagtekerke met 7-1 van Mid delburg 2. In totaal namen er twaalf viertallen aan het toernooi deel. Hans van Erck heeft de leiding bij de beklimming van een van de eerste hobbels van de Hobbeldebobbelloop. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51