Jong Ambon van koude kermis thuis Thoolse voetbalclubs sterk vanaf elf meter Zaamslag tikt Middelburgers finaal van de mat: 2-8. Vosmeer-keeper El Jilali stopt beslissende penalty tegen Rood Wit. Kwast matchwinnaar voor Oostkapelle Hoek-reserves simpel langs RIA W Otten sneuvelt in tweede ronde Van Minde blijft aan kop met Oberhausen Duels in vijfde klasse worden onderbroken Adri Minnaard de gelukkigste 30 I Maandag 24 november 2008 PZC W door Sven Bakker MIDDELBURG - Zo koud en guur als de hagel en wind was, zo koud en koelbloedig rekende Zaamslag za terdag in de derde ronde van de be ker af met Jong Ambon. Jordy Bak ker leidde Zaamslag met vier doel punten naar een monsterzege op Jong Ambon: 2-8. Het niveauverschil tussen zaterdag eersteklasser Zaamslag en zondag vierdeklasser Jong Ambon was te vergelijken met het verschil tussen een muis en een olifant. Jong Am- bon kwam er, met uitzondering van het eerste kwartier en een kor te opleving in het tweede helft, niet aan te pas. „We zijn gewoon weggespeeld", constateerde interim-trainer Arie Pentury van long Ambon terecht. Rinus Zegers, hoofdtrainer van Zaamslag, was voor de wedstrijd vanwege het verschil tussen beide teams op zijn hoede voor over schatting. „Ik zag dat de spelers best ontspannen waren toen zij voorafgaand aan de wedstrijd in de kleedkamer zaten. Minder ge spannen dan voor een competitie duel. Maar van overschatting was geen sprake." Het ontspannen gevoel moest in het eerste kwartier van de wed strijd uit de benen worden ge speeld van de spelers van Zaam slag. Pas toen de Zeeuws-Vlamin gen warm waren gedraaid, ging het lopen. Jordy Bakker opende de score door in het zestienmetergebied goed te kaatsen met Peter Diele- man, twee man te omspelen en de bal keurig in de hoek van het doel neer te leggen. Dieleman was drie minuten later goed voor de 0-2, waarna Bakker en Joris Radema kers er 0-3 en 0-4 van maakten. De wedstrijd was gespeeld en de Zaamslag gaat naar de vierde ron- de van het bekertoernooi. De ploeg laat Jong Ambon kansloos: 2-8. Jordy Bakker is topscorer met vier treffers. Jong Ambon-Zaamslag 2-8 20. jordy Bakker 0-1, 23. Peter Dieleman 0-2, 35. Jordy Bakker 0-3, 43. Joris Rademakers 0-4, 46. Joris Rademakers 0-5, 57. Peter Dieleman 0-6, 72. JairTo- masoa 1 -6, 78. Jair Tomasoa 2-6, 80. Jordy Bakker 2-7, 89. Jordy Bakker 2-8. Gele kaart: Ri- vellinho Pentury (Jong Am- bon). Scheidsrechter: G.J.P. Wis se (Koudekerke). Aantal toe schouwers: 110. t- Jong Ambon: Leroy Patty, Rivel- linho Pentury (70. Marinello Ti- taley), Zico Tomasoa, Dennis Felius, Eli Wattimena, Jair To masoa, Delano de Keuning, Remco Felius, Zilvano Tuhule- ruw (56. Eldridge Pentury), Tim van der Vlies (60, Dazz FHitijahu- bessy) en Martin Waisapy. tweede helft was een formaliteit. Tot overmaat van ramp voor Jong Ambon kreeg de ploeg direct in de tweede helft een penalty tegen, die Rademakers benutte. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Peter Dieleman. Arjan Hamelink had een goede rush langs de zijlijn en legde de bal pan klaar voor Dieleman, die met een volley de bal onderkant lat in het doel schoot. Jair Tomasoa leidde de korte ople ving van Jong Ambon in door twee keer in zes minuten te sco ren, maar Jordy Bakker liet er geen misverstand over bestaan wie de man van de wedstrijd moest wor den. Hij scoorde zijn derde en vier de goal. Arie Pentury was niet tevreden over zijn spelers. „Kijk, je kunt zo'n wedstrijd best met 0-3 verlie zen, maar 2-8 is wel erg veel. Wat ik de spelers kwalijk kan nemen is dat zij inzet misten. We hebben de slag op het middenveld verlo ren en daardoor de wedstrijd." Lang zal Pentury echter niet wak ker liggen van deze nederlaag. „Volgend weekeinde staat er een competitiewedstrijd tegen Dom burg op het programma. Die is be langrijker dan deze tegen Zaam slag. door Marco Puik OSSENDRECHT - Het zag er zaterdag lang naar uit dat voor derdeklasser Tholense Boys een einde zou ko men aan het bekeravontuur. Een laat doelpunt van Freddy Simons zorgde echter voor dé gelijkmaker tegten Odio (1-1). De strafschoppenserie bracht uit eindelijk uitkomst voor de Thole- naren. De eerste penalty van de Brabanders eindigde op de paal en Tholen-keeper Marco Kemps stop te later ook nog een elfmetertrap. De Tholenaren bleven wel koel en hadden daardoor aan vier benutte strafschoppen genoeg om de winst voor zich op te eisen. Vbsmeer plaatste zich ten koste van Rood Wit Willebrord voor de volgende ronde van het districtsbe kertoernooi. Na 90 minuten stond een o-o-eindstand op het score bord. Na strafschoppen trok de thuisclub uiteindelijk aan het lang ste eind: 7-6. In een open wedstrijd tussen twee ploegen die vol op de aanval speel den kwamen, waren de beste mo gelijkheden voor de thuisclub. Vooral na rust liet Vosmeer enkele dotten van kansen onbenut. In de strafschoppenserie groeide Vosmeer-keeper Ibrahim El Jilali uit tot de grote held. Hij stopte de beslissende strafschop. Namens de Tholenaren lieten Tariq Zakriti en Ayoub Tihani hun elfmetertrap on benut. De Vosmeer-spelers die raak scho ten waren Jaouad Allouhchi, Ra- chid Bouhoudane, Mohammed Al- lali, Mohammed Bouhoudane, Ad- derahin El Fadili, Mustafa Alhor en Dave Paul. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle boekten een verdien de bekerzege op het tweede team van Stedoco: 1-0. De thuisclub startte ijzersterk. Bin nen een minuut zorgde Marieke Kwast voor 1-0. Oostkapelle liet daarna diverse kansen op een tweede treffer onbenut. Vooral na rust moest de Walcherse ploeg al- leert zijn bij counters van de be zoeksters, maar het bleef 1-0. WESTDORPE - De reserves van Hoek doen het goed in de beker. Zaterdag versloeg de ploeg RIA W met 7-1. Voor Hoek 2, met Jeroen van den Broeke, Comé Schilperoort, Ken neth Okorley en Björn Langeveld, scoorden Okorley (2x), Peter Ha melink, Patrick de Guchtenaere, Marco Doens, Langeveld en Rem co Mullaert. MIDDELBURG - Darter Pieter Otten is op het Open Zweedse kam pioenschap in Stockholm al in de tweede ronde uitgeschakeld. Hij verloor met 4-0 van de Engels man Paul Carter. Vlissinger Otten gooide zijn triples prima, maar z'n dubbels wilden er niet in. In de mixed-koppels haalde Otten met de Zweedse Linda Oden de vijfde ronde. Ook in het mannen-koppel kwam hij zo ver. OBERHAUSEN - Na zes van de zeven speelronden staat KTT Oberhau sen, het Duitse turnteam van Goe- senaar Carlo van Minde, nog altijd bovenaan in de Regionalliga Nord. Zaterdag versloeg de koploper NTT Verden met 60-16. De 20-jarige Van Minde, die aan zijn eerste seizoen in Duitsland be zig is, haalde voor zijn ploeg bijna de helft van de punten: 29 stuks. MIDDELBURG - Het afgelopen week einde stond slechts een aantal competitieduels op het program ma. In de vijfde klasse'B haalde geen van de vier duels die doorgin gen het eindsignaal. Lewedorpse Boys-Kwadendamme (0-0) werd al na een kwartier gestaakt wegens de sneeuwval. Bij zowel Hans- weertse Boys-WW'67 (2-1) als FC Moerstraten-Vosmeer (2-0) werd er na de rust niet meer afgetrapt. SAS VAN GENT - In poule zuid van het districtskampioenschap libre derde klasse trok Adri Minnaard van Onda aan het langste eind. Clubgenoot Erik Niewenhuyse werd tweede en thuisspeler Mario van Dam van HGL/KOT '86 derde. Met zijn titel mocht Minnaard ge rust stellen dat hij de gelukkigste was. Hij profiteerde van de mis stappen van zijn concurrenten. Gerben Steijaert van Zaamslag (links) in duel met Matin Waisapy van Jong Ambon. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50