'Ik neem nooit meer een slaappil' Bob de jong Positieve test De Backer zorgt voor eerste keer onder 13 minuten deOndernemerm De Bruijn ver onder niveau in halve finale Is mijn succes i voldoende verzekerd? BjjigSfl Pechstein verrast in Moskou met winst op 1500 en 5000 meter. De Backer denkt dat de schorsing ongedaan gemaakt wordt. Alles over verzekeringen en méér. 28 1 Maandag 24 november 2008 PZC MOSKOU - Bob de Jong kreeg gis teren naar eigen zeggen de bevesti ging dat hij dit voorjaar de juiste keuze maakte. Eerder dan in voorgaande seizoenen begon de schaatser met zijn voorbereidin gen op het nieuwe seizoen. Bij we reldbekerwedstrijden in Moskou ontving De Jong zijn eerste belo ning door in een persoonlijk re cord de tien kilometer te winnen: 12.59,21. De Noor Havard Bokko kwam met 13.00,65 net tekort voor het goud. Enrico Fabris uit Italië eindigde als derde ir\ 13.11,98. „Ik wist dat ik de grens van der tien minuten eens zou passeren", zei De Jong, wiens vorige persoon lijk fecord sinds zijn gouden olym pische race in 2006 op 13.01,57 stond. „Als je tegenwoordig mee wilt doen om de podiumplaatsen, moet je ook wel onder die grens zitten." De zege in Moskou werkt motive rend voor de schaatser die tegen woordig in berlijn woont. „Als je kiest voor een bepaalde route, is het wel mooi om te zien dat je weer weet te winnen. Maar ik kan nog sneller. Dit is een goede tus senstop op weg naar Vancouver." Wereldrecordhouder Sven Kramer ontbrak in de Russische hoofd stad. Hij koos voor een trainings kamp op Tenerife. „Maar wie er niet is, kun je ook niet verslaan", zei De Jong. De andere zeges (1500 mannen en vrouwen, 5000 meter vrouwen) gingen naar een pupil van coach Peter Mueller. Bij afwezigheid van Sven Kramer en Shani Davis, won Havard Bokko op de schaatsmijl. Mark Tuitert werd tweede, voor de Italiaan Enrico Fabris. Claudia Pechstein, die tegenwoor dig ook traint onder begeleiding van de Amerikaan, verbaasde giste ren met een overwinning op de zelfde afstand. Op de 5 kilometer was ze zaterdag ook al de beste. Ze bleef toen maar vier seconden van het wereldrecord verwijderd. door Frits Bakker HURGHADA/AALST - Het is absurd, vindt Peter de Backer, dat een bil jarter niets mag nemen om een hoestje of een opkomend griepje te bedwingen. En één ding weet hij nu wel zeker: „Ik zal ook nooit, nóóit meer een slaappil nemen." Die ene keer, op het WK in Sankt Wendel, waar hij na een prachtig toernooi in de halve finale stond, zal hem nog lang achtervolgen. De positieve dopingtest op de zondag morgen van de finale kwam vrij dagavond laat in Hurghada aan het licht. De Belg was weer doorge drongen tot de halve finale van een toernooi, maar werd onmid dellijk uitgesloten en voorlopig ge schorst. Hoe lang die schorsing zal duren, is nog niet duidelijk. „Ik heb alle vertrouwen in de wereldbond dat ze die schorsing ongedaan ma ken", zei De Backer. „Het staat vast dat ik niets heb genomen om mijn biljartprestaties te verhogen. Sterker nog: ik had nog alles ge wonnen, maar nadat ik de slaappil heb genomen, werd ik uitgescha keld met 3-0." De Gentenaar Jean Claude Du- pont, voorzitter van de wereld bond, buigt zich de komende we ken over de zaak De Backer. „Wij zullen eerst de argumenten nog eens aanhoren en dan tot een be sluit komen." Op het gebruik van doping staat ook in de biljartsport een sanctie van twee jaar schorsing. Dupont: 'Het staat vast dat ik niets heb genomen om mijn biljartprestaties te verhogen' „Maar ik ben er persoonlijk van overtuigd geraakt dat het die slaap pil is, die De Backer nu dreigt te treffen. Wij als bond kunnen die omstandigheden aanvoeren bij het uitspreken van een straf Duidelijk is wel: in het meest negatieve ge val, is de schorsing twee jaar. Maar bijvoorbeeld bij een randproduct, kan een schorsing milder zijn of zelfs helemaal kwijtgescholden worden." Dupont loopt niet op de zaken vooruit. „Wij zijn aan internatio nale regels gebonden. Het Wada heeft ons wel eens op de vingers getikt en gezegd dat wij te weinig doen aan dopingbestrïjding. Daar om hadden wij zelf gevraagd voor de controles op het WK. Wij wil len aan alle eisen voldoen om de olympische erkenning van de bil jartsport niet te verspelen." Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG/HURGHADA - Drieban- der Jean Paul de Bruijn uit Hulst is zaterdag in het Egyptische Hurgha da als derde geëindigd in het vijfde wereldbekertoernooi van dit sei zoen. Daniél Sanchez uit Spanje won het toernooi na een bye in de halve finale (gevolg van de uitslui ting van Peter de Backer) en een 3-0-zege in de finale op Eddy Merckx. Het toernooi ging uit als een nacht kaars. Van echte strijd was in de halve finale tussen Merckx en De Bruijn geen sprake. Daarvoor wa ren de verschillen te groot. De Zeeuws-Vlaming bleef ver onder zijn niveau. Daardoor was het con trast met zijn eerdere duels groot. De terrier van toen, die zich vast beet in zijn tegenstander en tel kens uit verloren positie terug kwam, had nu meer weg van een poedel die af en toe wel kefte, maar afdroop als de Mechelse her der (Merckx) maar naar hem grom de. Na 15-13 voor de Bruijn in de eerste set werd het 6-15, 4-15 en 12-15, 0.973-1.487. In de finale was het van hetzelfde laken een pak. met dit keer juist Merckx als onderliggende partij. In drie snelle sets werd het pleit beslecht door de uitgeruste Span jaard Sanchez, 15-1, 15-5, 15-12, 2.500-1.000. Peter de Backer heeft een voorlopige schorsing van twee jaar aan zijn broek. foto Philip van Waesberghe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48