eigen veld Broere eist hoofdrol op Jordy Bakker leidt Zaamslag naar monsterscore tegen Jong Ambon Lunven Vermeer trefzeker voor CPC Reserveploeg vaagt Westdorpenaren met 7-1 weg in bekerduel. Zeeuws-Vlamingen verslaan Walchenaren met ruime 8-2-cijfers. Zeelandia Middelburg met 6-o-bekernederlaag terug naar huis. Z PZC Maandag 24 november 2008 I 31 door Aector Dooms WESTDORPE - In de aanloop naar het bekerduel tussen RIA W. en Hoek 2 gonsde het in het kamp van de Westdorpenaren van de ge ruchten. De winst voor Hoek stond al bijvoorbaat vast, want de ploeg van trainer Marty Bekooy zou voor het gros uit spelers van Hoek 1 bestaan. De vrees van de zondagvierdeklasser bleek onge grond. Natuurlijk zijn Jeroen van de Broeke, Corné Schilperoort en Kenneth Okorley spelers die tegen het eerste elftal aanzitten. Daar naast greep Björn Langeveld, basis speler van het eerste elftal, zijn kans om na zijn disciplinaire schor sing weer te voetballen. Het viertal had een ruim aandeel in de riante 7-1 winst had, maar eigenlijk was Hoek 2 zaterdag gewoon een maat je te groot voor RIA. Bekooy prees de instelling van zijn team, dat na de 3-1 voorsprong in een behoorlijk tempo bleef voet ballen, op jacht naar meer doel punten. Hij vond de ophef dat spe lers van het eerste team Hoek 2 in de beker moesten houden, waar eerder Hoek 1 had gefaald tegen Zaamslag, misplaatst. „De eerste se lectie bestaat uit 23 spelers. Van den Broeke, Schilperoort en Okor ley kunnen bij ons ritme opdoen door te spelen, terwijl hun rol in het eerste elftal tot nu toe beperkt bleef tot invalbeurten. Langeveld was twee weken uit de roulatie. Ook al had het eerste elftal moe ten spelen, dan had Björn nog bij ons gespeeld." Op het informatiebulletin van RIA prijkten ook de namen van Regilio Pinas, Bert den Hamer en Mamadouba Gueye. Alleen Pinas zou volgens Bekooy in de basis hebben gestaan, maar de spits had zich ziek afgemeld. Volgens RIA-trainer Piet de Vries, die vorig jaar nog Hoek 2 trainde, viel de nederlaag te zwaar uit. „Hoek 2 is voor mij een modale zondagderdeklasser, maar dan nog had het nooit 7-1 mogen worden." De Westdorpenaren kregen in de eerste minuut een opsteker toen Hoek-doelman Robin Francke de bal na een hoekschop van Rick Klasen, weliswaar belaagd door Collin Struijk (ex-Hoek 2), uit zijn handen liet glippen en over de doellijn duwde. Even later had Da- ryl Rawidjan na een foutje van Langeveld een prima kans, maar de aanvaller van Ria schoot de bal te gehaast naast. Opmerkelijk was dat Rawidjan, die door de Hoek- verdedigers in de beginfase zwaar werd aangepakt, na 25 minuten door zijn trainer naar de kant werd gehaald. „Als de scheidsrech ter Rawidjan niet in bescherming neemt, moet ik hem beschermen. De competitie is dan toch belang rijker", zei De Vries later. Het wegvallen van de snelle spits betekende een forse aderlating voor de Westdorpenaren. De ach- 'Ook als het eerste elftal had moeten spelen, dan had Björn nog bij ons gespeeld' terstand was al snel weggewerkt door Hoek. Okorley maakte na acht minuten de gelijkmaker en de zelfde speler bracht zijn ploeg op een 2-1-voorsprong toen hij na een paar kapbewegingen vrij mocht aanleggen. Hoek heerste daarna op alle fronten. In de tweede helft zorgde Peter Hamelink met een klimmend schot voor het fraaiste doelpunt van de wedstrijd. Het verzet van de thuisclub, dat een aantal basisspelers miste, was hele maal gebroken. De score werd door nog opgevoerd tot 1-7 via Pa trick de Guchtenaere (kopbal) uit een vrije trap van Schilperoort, Langeveld, Marco Doens en Rem- co Mullaert (kopbal). RIA W.-Hoek 2 1-7 (1-2). 1. Robin Francke (e.d.) 1-0, 7. Kenneth Okorley 1-1, 19. Kenneth Okorley 1-2, 57. Peter Hamelink 1-3, 66. Patrick de Guchtenaere 1-4, 72. Marco Doens 1-5, 82. Björn Langeveld 1-6, 86. Rem- co Mullaert 1-7. Scheidsrechter: J. Si- monse (Heinkenszand). Gele kaart: Col lin Struijk, Siem Gans (RIA). Aantal toe schouwers: 150. door Sven Bakker MIDDELBURG - Zo koud en guur als de hagel en de wind waren, zo koud en koelbloedig rekende Zaamslag in de derde ronde van de beker af met Jong Ambon. Jor dy Bakker leidde Zaamslag met vier doelpunten naar een monster zege op de Walcherse ploeg: 2-8. Het niveauverschil tussen zater dag-eersteklasser Zaamslag en zon dag-vierdeklasser Jong Ambon was te vergelijken met het verschil tussen een muis en een olifant. Jong Ambon kwam er, met uitzon dering van het eerste kwartier en een hele korte opleving in het tweede helft, niet aan te pas. „We zijn gewoon weggespeeld", consta teerde interim-trainer Arie Pentu- ry van Jong Ambon terecht. Vanaf het moment dat Zaamslag warm was gedraaid, ging het lo pen. Jordy Bakker opende de score door in het zestienmetergebied goed te kaatsen met Peter Diele- man, twee man te omspelen en de bal keurig in de hoek van het doel neer te leggen. Dieleman was drie minuten later goed voor de 0-2, waarna Bakker en Joris Radema kers er 0-3 en 0-4 van maakten. De wedstrijd was gespeeld en de tweede helft was nog slechts een formaliteit. Daarin maakte Joris Rademakers onder steeds guurde re weersomstandigheid uit een strafschop al snel de 0-5. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Peter Dieleman. Arjan Hamelink had een goede rush langs de zijlijn en legde de bal pan klaar voor Dieleman, die met een volley de bal onderkant lat in het doel schoot. Jair Tomasoa leidde de korte opleving van Jong Am- bon door twee keer in zes minu ten te scoren, maar Jordy Bakker liet er geen misverstand over be staan wie er de man van de wed strijd moest worden. Hij scoorde zijn derde en vierde goal. Ook had hij de assist op de 0-4 van Radema kers. Pentury was niet tevreden over zijn spelers. „Kijk, je kunt zo'n wedstrijd best met 0-3 verliezen, Met uitzondering van het eerste kwartier en een korte opleving na de rust heeft Jong Ambon wei nig in te brengen in het beker duel met tegen Zaamslag. maar 2-8 is wel veel. Wat ik de spe lers kwalijk kan nemen is dat zij in zet misten", zei hij. Lang zal Pentu ry echter niet wakker liggen van deze nederlaag. „Volgend weekein de staat er weer een competitie wedstrijd tegen Domburg op het programma. Die is belangrijker dan dit duel tegen Zaamslag." De achtklapper van Zaamslag kan het keerpunt zijn in de mindere periode waar het team in verkeert. „We hebben de afgelopen wedstrij den matig gespeeld, we verkeren niet in onze beste vorm", zei trai ner Rinus Zegers. „Daarom is deze grote zege een opsteker." Zegers was content, maar toch ook een beetje verbaasd over de vier doel punten van Jordy Bakker. „Nor maal gesproken is hij niet de man van de doelpunten, maar meer de man van de pass en de assist." Jong Ambon-Zaamslag 2-8 (0-4). 20. Jordy Bakker (0-1), 23. Peter Dieleman (0-2), 35. Jordy Bakker (0-3), 43. Joris Rademakers (0-4), 46. Joris Radema kers (0-5), 57. Peter Dieleman (0-6), 72. Jair Tomasoa (1-6), 78. Jair To masoa (2-6), 80. Jordy Bakker (2-7), 89. Jordy Bakker (2-8). Scheidsrechter: G. Wisse (Koudekerke). Gele kaart: Ri- vellinho Pentury (Jong Ambon). Aantal toeschouwers: 110. VLISSINGEN - GPC Vlissingen heeft ten koste van Zeelandia Middel burg de vierde ronde van het districtsbekertoernooi bereikt. De Vlissingers speelden een uur lang met één man meer, hetgeen in de tweede helft duidelijk merkbaar was: 6-0. Lunven Vermeer onderscheidde zich aan de kant van GPC met drie treffers, maar degene die het meest een stempel op de wedstrijd druktë was wel scheidsrechter Uit- terhoeve uit 's-Gravenpolder. Na een half uur spelen, bij een 1-0-tus- senstand, bestrafte hij Alberto Conde Morgado n^ een wat al te onbesuisde actie op Wouter Ver- meule. Van enige opzet was echter geen sprake, maar Uitterhoeve was onverbiddelijk en toverde met een de rode kaart tevoorschijn. Daardoor kon Zeelandia Middel burg met tien man verder. Na de snelle openingsgoal van Lun ven Vermeer (1-0), duurde het bij GPC wel een flinke poos voordat de overtalsituatie uitgebuit kon worden. Op slag van rust vergroot te Björn Ronde de marge: 2-0. Na de hervatting liep de thuisploeg verder weg van Zeelandia Middel burg. GPC Vlissingen-Zeelandia Middel burg 6-0 (2-0). Lunven Vermeer 1 -0, Björn Ronde 2-0, Lunven Vermeer 3-0, Lunven Vermeer 4-0, Erik de Ruyter 5-0, Danny Bömer 6-0. Odio-Tholense Boys 1-1 (1-0). Tho- lense Boys wint na strafschoppen met 3-5. Barry Klootwijk 1-0, Freddy Sim ons 1-1. In de strafschoppenserie scho ten Tijs Nijmeijer, Carlo Heijboer, Lau rens Bovenberg en Jeroen Nieuwkoop namens Tholense Boys raak. Vosmeer-Rood Wit W. 0-0. Vosmeer wint na strafschoppen met 7-6. Voor Vosmeer waren Jaouad Allouhchi, Ra- chid Bouhoudane, Mohammed Allali, Mohammed Bouhoudane, Adderahin El Fadili, Mustafa Alhor en Dave Paul in de strafschoppenserie trefzeker. woorden", brieste een boze aan voerder Erik de Rechter van Bres- kens. De sneeuw maakte voetballen in Kloosterzande onmogelijk. De ro de bal die na rust uit de kast werd gehaald, deed daar niets aan af Vlak voor rust was Hontenisse wel op voorsprong gekomen. Uitblin ker Titiano Staes kon goed uit de voeten op het moeilijk bespeelba re veld. Hij passeerde zijn tegen stander op de achterlijn en trok de bal voor. Tot ieders verbazing, en niet in het minst van doelpunten maker Jeroen Maas die het laatste tikje gaf, kwam zomaar de 1-0 op het bord. Ballen stropten op het besneeuw de veld en er was sprake 'van een foutenfestival. Passes kwamen niet of nauwelijks aan bij een medespe ler. Als er één ploeg aanspraak mocht maken op een voorsprong, was het echter Hontenisse. De thuisclub kreeg via aanvoerder Jeroen Verschuren enkele mogelijk heden, maar liet die onbenut. De thuisploeg speelde het grootste ge deelte van de eerste helft ook op de helft van Breskens. De bezoe kers verschenen met een kopballe tje van Mark Boeckhout slechts één keer in de buurt van Hontenis- se-goalie Gert-Jan Dophemont. Breskens wilde na rust niet verder. De toestand van het veld werd im mer steeds slechter. Broere wilde van geen wijken weten. Breskens, dat zonder Elmar Lauret en John ny de Jaeger aantrad, verscheen dan toch maar met flink wat tegen zin ten tonele. De West Zeeuws-Vlamingen kwa men op een 2-0-achterstand toen Staes in de 58e minuut een straf schop benutte na een fout van doelman De Waele op Jordi Alva rez. Boere moest toen overigens al elf meter afstappen om het straf- schoppunt te ontdekken. Waar mee duidelijk werd dat voetballen op dat moment al lang breed on verantwoord was. Geen strafschop stip, dus ook geen lijnen. Tot de eerste definitieve overwinning voor hekkensluiter Hontenisse kwam het dus niet. Met de winst zo goed als op zak wilde Hontenis se in de barre winterse omstandig heden wel verder spelen. De Bressi- aanders verlieten witheet en vol onbegrip het strijdtoneel. „Hij had bij rust al moeten sta ken", vond ook trainer Robby de Munck van Breskens. „Toen was voetbal al niet meer mogelijk. Nu kregen we die tweede treffer nog tegen. Het wordt een hele klus om dat straks in het restant van de wedstrijd nog goed te maken." Arbiter Broere, die geel gaf aan Staes van Hontenisse en Ned de Looze en doelman Brian de Waele van Breskens, liet nog optekenen dat de lijnen uiteindelijk niet meer zichtbaar waren. Hetgeen bij Hon tenisse natuurlijk als vervelend werd ervaren. „We hadden graag die eerste winst -gepakt en de laatste plek verlaten. In het nog te spelen restant van de wedstrijd mogen we die voor sprong niet meer uit handen ge ven", verklaarde Hontenisse-verde- diger Jeroen van Goethem. Dat res tant wordt gespeeld op zondag 21 december. Hontenisse-Breskens 2-0 (1-0). De wedstrijd werd in de 59e minuut ge staakt als gevolg van de hevige sneeuw val. 43. Jeroen Maas 1-0, 58. Titiano Staes 2-0 (strafschop). Scheidrechter: Ad Broere uit Etten-Leur. Gele kaart: Ti tiano Staes (Hontenisse)Ned de Looze en Brian de Waele (Breskens).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39