whtvUaSnge Hoek 2 vernedert RIA W. op eredivisionist 'ff Afgelastingen en Rob Kroonen en Stephanie Rombout A j|-p§p gestaakte duels beste sporters van gemeente Hulst M5I Succes Scheldesport in Warandeloop Tilburg Smerdiek te sterk voor vrouwen IJzendijke Telepost/Belderok haalt stevig uit Beachvolleyballer Dirk Boehlé gekozen tot grootste sporttalent. Breskens laaiend op scheidsrechter die te lang laat doorspelen. 30 I Maandag 24 november 2008 PZC Z Jeroen van de Broeke (Hoek, wit shirt) en Siem Gans van RIA W. zijn in een fel duel om de bal verwikkeld. foto Peter Nicoiai SLUISKIL - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals klopte in de nationale bekercompetitie het eredivisieteam van De Uitspan ning uit Barendrecht met 6-2 en 6-6 op setsaldo. De eerlijkheid gebied te zeggen dat beide teams verzwakt aan de strijd begonnen. Bij de bezoekers een belangrijke pion in de persoon van Richard Bitalis. De 6i-jarige Fransman behoorde ooit tot de we reldtop. Zo werd hij 1983 tweede op het WK driebanden in Aix-les-Bains en hij won ook ooit een wereldbekertoernooi in Ant werpen 1988. De thuisploeg moest het zonder Glenn Hofman doen. Berry Dallin- ga verving hem. Dat bleek dit keer een flinke aderlating. De hotelhou der kon in eigen huis niet het goe de gevoel vinden en werd door Jan Verkijk met 3-0 aan de kant ge zet. Kees Wittens deed het op de andere tafel heel wat beter tegen Ruud Nieuwenburg, 2-1. De eerste set ging in acht en de laatste in veertien beurten. Na de pauze won Martin Spoormans van John van der stappen met 2-1 en kreeg Ronny Daniels zijn revanche op Huub Wilkowsky voor de enige nederlaag die de Belg tot nu toe in de competitie leed., 2-1. Volgende tegenstander wordt de winnaar van het duel Ad Hordijk Bilj. Art- ATC Zwart. TERNEUZEN - Bij de Warandeloop in Tilburg won eerstejaars D-ju- nior Tessa van de Brink van Schel desport de bronzen plak voor haar cross over 1700 meter in 6.44 mi nuten. Een bronzen medaille was er even eens voor haar clubgenote Wae- öby Jones bij de pupillen-A eerste jaars. Op het onderdeel estafette 4x600 meter pakte het A-pupillen- team van Scheldesport ook brons. TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ zendijke werden geheel onterecht uitgeschakeld in de derde ronde van de bekercompetitie van het district Zuid 1. De ploeg verloor thuis met 4-3 van Smerdiek uit Sint Maartensdijk, maar verdiende gezien het wedstrijdbeeld en het aantal kansen om te winnen. De IJ- zendijkse goals waren van Rosan- ne Lammers, Marjolein de Munck en Maud Kuijpers. MIDDELBURG - In de eerste klasse van de West Zeeuws-Vlaamse zaal voetbalcompetitie Orevo haalde Telepost/Belderok uit tegen MD Meeusen. De ploeg won met liefst 12-2. Verder won Trendy Telecom in een ware kraker met 4-2 van Oud Sluis. Het IJzendijkse La Porte D'or blijft de koploper dankzij een 2-0-overwinning op van Signtex/De Sutter. TERNEUZEN - Net zoals verschillen de andere duels haalde ook IJzen- dijke-Terhole in de vijfde klasse van het zondagvoetbal het einde niet. Na 35 minuten besloot de scheidsrechter de wedstrijd in ver band met de hevige sneeuwval te staken. Op dat moment leidde IJ zendijke met 2-0 door twee fraaie doelpunten. De score werd met een schot vanaf dertig meter geo pend door Bart Lievens. Even later liet Luc van Waes met een poeier 2-0 noteren. Het duel tussen Corn Boys en Groede werd ongeveer op hetzelf de tijdstip gestaakt. Daar was het nog 0-0. Graauw-SDO'63 duurde tot een kwartier na de rust. Graauw stond toen met 3-0 voor door doelpunten van Marcel Ver schuren, John van Boven en Karei Steijaert. Hoofdplaat-Philippine, Koewacht-Schoondijke, Sluis-Hul- sterloo en Vogelwaarde-Sluiskil werden reeds in de ochtenduren afgelast. door Karei Pleunis HULST - De gemeente Hulst* heeft in cultureel centrum Den Dullaert zijn beste sporters in het zonnetje gezet. Bovendien werden in de ca tegorie 'Waar Hulst trots op is' drie sporters voor het voetlicht ge bracht die als ambassadeurs de ge meente vertegenwoordigden. In deze categorie kwamen volleybal trainer Guido de Beule, marathon loper Han Gerritsen (winnaar van de Kustmarathon in de categorie 60+) en Ulrich Bartsch (lange af standswandelaar) voor het voet licht. Uiteraard ging de meeste aandacht uit naar de verkiezing van de sport man en sportvrouw van het jaar. Jean-Paul de Bruijn was eens niet genomineerd, en derhalve ging het tussen Roy Gijsel (talentvol motorcrosser) judoka Rob Kroo nen en RKHAV-atleet Jeffrey de Brouwer, De titel ging naar de ju doka Kroonen. Bij de vrouwen won, bijna vanzelf sprekend gezien haar vele Zeeuw se zwemtitels, Stephanie Rom bout voor de RKHAV-atletes Aniek Aper en Ingrid Ysebaert. Het sporttalent van de gemeente Hulst werd beachvolleyballer Dirk Boehlé. Hij pakte in zijn leeftijdsca tegorie de Nederlandse titel. Bij de meisjes mocht keepster Kaylee Die- leman die titel in ontvangst ne men voor lasmien de Koeyer (paar densport) en Mariska Bun (atle tiek). Bij de sportploegen junioren bleek alleen Terhole Bi genomi neerd en het voetbalelftal werd dus ook tot winnaar uitegroepen. Bij de senioren werd het naar de derde klasse gepromoveerde vrou wenelftal van Steen tot winnaar ge kroond voor het zaalvoetbalteam van Tencé/Zamen en tennisclub Vogelvlucht. door Gino van den Broecke KLOOSTERZANDE - Eerst besloot hij toch aan de tweede helft te begin nen, om vervolgens na zes minu ten de aanvoerders en grensrech ters van Hontenisse en Breskens bij zich te roepen. Scheidsrechter Ad Broere uit Etten-Leur besloot om verder te spelen, maar negen minuten later blies hij toch voor het laatst. „Ik kon de veiligheid van spelers toen niet langer garan deren", luidde zijn commentaar. Hontenisse was kort daarvoor via een strafschop van Titiano Staes op 2-0 gekomen. „Belachelijk, dat dit kan gebeuren. Wij wilden bij rust niet verder en hij koos ervoor het wel te doen. We krijgen een strafschop tegen, puur door de slechte omstandigheden en daarna wél affluiten. Het is te gek voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38