Elisabethparochie houdt Mayaviering Hulst draagt bij in kosten rolstoelpad op Liniedijk een lintje Nieuwe cd David's Minstrels Café 't Anker op 58 in de Top 100 Drankrijders in Terneuzen Katholieken in de kanaalzone vierden eerste lustrum parochie. Nieuwe impulsen om meer toeristen naar de gemeente te lokken. Overhandiging eerste exemplaar tijdens jubileumconcert. Z PZC Maandag 24 november 2008 1 5 De Maya-viering in het Zeldenrust College. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr terneuzen - Met een indiaans ri tueel ging afgelopen zaterdag in Terneuzen de viering van de vijfde verjaardag van de Elisabethparo chie in de kanaalzone van start. Enkele honderden van de in totaal ruim zevenduizend parochieleden kwamen naar het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen om onder het thema 'op de groei' bezig te zijn met het katholieke ge loof op een andere manier dan tij dens de vieringen in de kerken. 'Kerk kan anders' is sedert enkele jaren al de vernieuwende aanpak hij jarenlang actief voor het comi té dat borg stond voor de Sterre- feesten. Ook is hij sinds 1978 be trokken bij de fanfare, waar hij op enthousiaste wijze notenleer geeft aan de instromende leerlingen. Voor de toneelafdeling van dezelf- 'Op enthousiaste wijze geeft hij notenleer aan nieuwe muzikanten van de fanfare' de vereniging is Stienen verder on misbaar. Niet alleen toont hij zich daar als een begenadigd toneelspe ler, hij zorgt er onder andere ook voor de rekwisieten. Voor de ma jesteit kortom, voldoende, om hem toe te laten als lid in de Orde van Oranje Nassau. waarmee de Elisabethparochie pro beert zoveel mogelijk gelovigen aan zich te binden. Dat gebeurt bij voorbeeld door de middag in Ter neuzen te laten openen door theo loog Mario Coolen met een Maya viering. Staand voor een indiaans kleed met daarop kaarsen, maïskolven en een wierookvat probeerde Coolen een brug te slaan tussen de spirituele kracht van de Ma ya-indianen en de ruim zestig toe schouwers van het ritueel. „Dit is een ceremonie die bij de Maya's centraal staat bij elke be langrijke gebeurtenis in hun le ven", legde Coolen uit. „Bij geboor te. bij overlijden, en bij het zaaien en oogsten", aldus de theoloog die werkt voor de adventsbeweging in door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil bij dragen in de aanlegkosten van een rolstoelpad langs de Liniedijk, tus sen de Koolstraat en fort Moer- schans in Hulst. Het rolstoelpad is onderdeel van het grensoverschrijdende project om de Staats-Spaanse linies uit de Tachtigjarige Oorlog te profileren. Restanten van die verdedigings werken zijn in heel Zeeuws-Vlaan- Midden- en Zuid-Amerika, Solida- ridad. De Elisabethparochie wilde volgens pastoor Miel Erpelinck met de bijzondere viering onder strepen, dat de geloofsgemeen- 'Een goede mogelijkheid om eens anders met het geloof naar buiten te treden' schap in de kanaalzone solidair wil zijn met 'de ontrechtten' in Midden- en Zuid-Amerika. Bezoekers aan de lustrumviering van de parochie konden na de Ma yaviering kiezen uit verschillende activiteiten. De werkwinkel rond het thema 'kind en geloof van Jef de Schepper volgen, bijvoorbeeld. deren, te vinden, evenals in Oost en West-Vlaanderen. De provincie trekt de kar in het project voor Zeeland en zoekt be halve met overheden bij onze zui derburen samenwerking met Zeeuwse gemeenten, waaronder Hulst. De aan de gemeente ge vraagde bijdrage voor de aanleg van het rolstoelpad, dat 110.000 eu ro kost, is 15.000 euro. De gemeen te wil ook 2500 euro meebetalen aan een Staats-Spaanse linies fiets route tussen fort Liefkenshoek en Hulst. De ontwikkeling van nieu we wandelroutes en het plaatsen van informatieborden langs de ge- Volgens parochiebestuurder Piet Bertram uit Sas van'Gent is de mo derne aanpak van geloofsbeleving binnen de Elisabethparochie een goed initiatief Bertram bemande samen met zijn echtgenote een stand over de Vastenactie op de in formatiemarkt. „Zelf zijn wij hele trouwe kerkgangers, maar voor veel jongere mensen is de kerk een drempel. Mensen hebben het te genwoordig zo druk dat ze geen tijd meer hebben voor reflectie en bezinning. Ik heb ook niet de sleu tel tot de oplossing. Maar als je he lemaal niets doet, weet je zeker dat er niets gebeurt in tijden waar in de kerk het moeilijk heeft. Daar om is dit een goede mogelijkheid om eens anders met het geloof naar buiten te treden." hele Linie in Hulst is uit het pro ject van de Staats-Spaanse linies ge schrapt. Dat komt omdat de kos ten voor de aankoop van de beno digde grond om de wandelroutes aan te leggen te hoog zijn geble ken. De provincie wil er een apart project Moerschans voor begin nen, gefinancierd door provincie, gemeente en waterschap. De uit voering is voorzien in 2010 en 2011. De bijdrage die Hulst hier fi nancieel in moet leveren, bedraagt 18.000 euro. Het college van burge meester en wethouders denkt zo het toerisme nieuwe impulsen te kunnen geven. terneuzen - 'Met hart en ziel'. Dat is de titel van de nieuwe cd van mannenkoor St. David's Minstrels uit IJzendijke. Afgelopen zaterdag vonden de opnames plaats in de geluidsstudio van Toonbeeld in Terneuzen. Het mannenkoor kent een zeer breed repertoire aan nummers. Koorlid André Soomers: „Hoogste tijd voor een nieuwe cd dus. Zo staan er Romaanse volksliederen, opera's en calypso op de cd. Maar eigenlijk wordt deze opgenomen in het kader van ons 10-jarig be staan." De leden draagt de cd op aan hun overleden 'maatje' Marie-Louise Ceulemans, die vorig jaar om het leven kwam bij een auto-ongeluk. Ceulemans speelde een belangrij ke rol bij de oprichting van het koor, maar verwierf vooral roem als repetitor en pianist. De cd sluit af met het nummer Flament, ook wel een treurlied genoemd. Het eerste exemplaar wordt tijdens het jubileumconcert op 24 januari in de RK Kerk in IJzendijke overhan digd aan Commissaris van de Ko ningin Karla Peijs. hulst - Café 't Anker uit Hulst is weer gestegen in de Café Top 100. De kroeg van Werner Wauters en Mirja Lockefeer prijkt dit jaar op de 58e plaats, zeven plaatsen ho ger dan vorig jaar. Er staan drie Zeeuwse cafés in de top 100. De andere twee zijn: De Mtig uit Middelburg (op 24) en De Gekroonde Suikerbiet uit Zierik- zee (op 26). De Top 100 van beste cafés is een initiatief van de redactie van het wekelijks verschijnende horecavak- blad Misset Horeca. De bedoeling is goede café's onder de aandacht te brengen van vakgenoten en con sumenten. Verdere informatie is te vinden op www.cafetopioo.nl. terneuzen - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Terneuzen drie automobilisten be trapt op dronken rijden. Een der tigjarige Terneuzenaar kreeg in de Goudenregenstraat een rijverbod van drie uur. Een 59-jarige plaatsgenoot had bijna vier maal meer alcohol op dan maximaal is toegestaan. Hij liep in de Rooseveltlaan tegen de lamp en kreeg een rijontzegging van vier uur. Dat was ook de straf voor een 44-jarige Terneuzense automobi list die op de Kennedylaan werd aangehouden. Hij had 31/2 maal de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken. De drie kregen ook een proces-verbaal en moeten voor de rechter verschijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35