Ontsluiting Back in Hulst volgend jaar Gouden medaille voor Annie van Kerkhoven Twintig nieuwe leden brandweer Terneuzen Duizendpoot Bennie Stienen krijgt Winterweer leidt tot ongelukken Veertig jaar lid van het Hulster koor Cantallegria Collega's Eind in zicht voor groot deel verkeershinder op knooppunt Scharnier. Open huis Zonnebloem in.Vogelwaarde Vernielingen aangericht in leegstaande winkel Terneuzenaar Regoort wint Boost Event 2008 Opbrengst wijnavond voor evenementenclub Bijzonder slotstuk van de Bonte Avond in Malpertuus Clinge. 1 4 Maandag 24 november 2008 PZC Annie van Kerkhoven foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr HULST - Koorlid van het eerste uur Annie van Kerkhoven kreeg giste ren tijdens de kerkdienst in de ka pel van de Blaauwe Hoeve in Hulst de eremedaille in goud voor haar veertigjarig lidmaatschap van Cantallegria. Voorganger Kees van Geloof speldde haar de onderschei ding op. Kinderen van Annie brachten hun moeder een muzika le ode. Na de dienst was er een gezellig sa menzijn in het restaurant van de Blaauwe Hoeve. Daar werd Annie letterlijk en figuurlijk in de bloe metjes gezet, omringd door haar familie en vrienden. Natuurlijk werd ze ook daar nog een keer toe gezongen. Het koor is in 1968 opgericht door Annie's echtgenoot Guust Pollet. Hij is intussen overleden. Guust wist Annie en enkele van hun kin- SLUISKIL - De vrijwillige brand weer in Terneuzen verwelkomde afgelopen zaterdagavond twintig nieuwe leden. Dat gebeurde tij dens de jaarlijkse bindingsavond van het korps. Die vond plaats in 't Meulengat in Sluiskil. Burgemeester Jan Lonink en brandweercommandant Jeroen Meijering stonden in toespraken onder andere stil bij de tragische dood van twee collega-brandweer mannen in het afgelopen jaar. Ver der werden onderscheidingen uit gereikt voor langdurige inzet voor Kleinzoon Tim komt wekelijks naar opa en oma, die dan voor op pas spelen. Tim, inmiddels 4 jaar jong, is graag buiten en vindt het leuk om zijn grootvader te helpen rond het huis. Het kwam dan ook goed uit dat opa bezig was met het verleg gen van een straatje. Aangemoedigd door opa, droeg hij deren al gauw te strikken voor het koor. Annie kwam het koor binnen als sopraan en is dat al die tijd geble ven, verslaafd als ze is aan het zin gen en de muziek en kerkmuziek in het bijzonder. Een bijzondere verdienste van An nie is de muzikale invulling van de wekelijkse vieringen in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Samen met de dienst geestelijke 'Annie is verslaafd aan zingen en de muziek en kerkmuziek in het bijzonder' verzorging van de Blaauwe Hoeve bepaalt ze de liederen die worden gezongen tijdens de dienst. Het koor staat momenteel onder leiding van dirigent Noor Gortzak en vaste organist Marcel Mangnus. Cantallegria viert het veertigjarig jubileum het komende jaar met een aantal festiviteiten voor leden en donateurs. door Harold de Puysseleijr HULST - Aan de verkeershinder op knooppunt het Scharnier in Hulst komt eind volgend jaar voor een belangrijk deel een einde. Die con clusie lijkt gerechtvaardigd nu wet houder Frans de Vries van de ge meente Hulst verwacht nog voor het einde van dit jaar belangrijke stappen te kunnen zetten in dit dossier. De wethouder denkt bin nen dat tijdsbestek tot overeen stemming te komen over de ahn- koop van de grond die nodig is om een ontsluitingsweg aan te leg gen. Die loopt achterlangs de Absdaalseweg, in het verlengde van het distributiecentrum van TPG Post nabij het Back-terrein. De vierhonderd meter aan te leg gen weg sluit aan net voor de ver keerslichten op de kruising van de Absdaalseweg met de provinciale weg tussen Kapellebrug en Terho le. In de loop van de komende ja ren verwacht de gemeente daar in samenwerking met de provincie ook een rotonde te realiseren. On derhandelingen daarover lopen nog. Slaagt het gemeentebestuur er snel in zaken te doen over de grond die nodig is voor de aanleg van de weg, dan wacht nog de procedure voor vaststelling van het bestem mingsplan De Statie. Dat komt in december ter vaststelling aan de or de in de vergadering van de ge meenteraad. Van de dertig ingediende bezwa ren tegen het bestemmingsplan is er slechts een gericht op de aanleg van de nieuwe ontsluitingsweg. Wethouder Frans de Vries van de gemeente Hulst denkt dat de ont- slutingsweg van het Back-terrein naar de Absdaalseweg er eind volgend jaar ligt. de brandweer. In totaal zijn 26 me dailles uitgereikt voor vrijwilliger openbare orde en veiligheid. Ook zijn achttien medailles uitgereikt voor langdurig dienstverband. Hoofdbrandmeester W. van der Peijl en adjunct hoofdbrandmees ter B. de Bouvré waren met 35 jaar het langst in dienst van de brand weer. Ook wordt er van een aantal leden afscheid genomen, hoofdza kelijk vanwege het bereiken van de uittreedleeftijd van 55 jaar. De avond werd afgesloten met een ge zellig samenzijn. VOGELWAARDE - De handwerkclub van de Zonnebloem afdeling Vo gelwaarde houdt dinsdag 25 no vember in het Steunpunt aan de Wilgenstraat open huis. De deu ren van het Wijksteunpunt zijn van 13.00 tot 16.00 uur geopend. De club houdt tijdens het open huis ook een verkoop van werk stukken. Naast onder meer sokken en geborduurde kleedjes worden kerstkaarten aangeboden. AXEL - In een leegstaand winkel pand aan de Oranjestraat in Axel zijn vernielingen aangericht. Deze werden zaterdagmorgen rond ne gen uur geconstateerd. Onbekende hebben volgens een melding van de politie in het voor malige winkelpand verschillende leidingen afgezaagd. Bovendien gingen er enkele ruiten aan digge len. OOSTBURG - Marijn Regoort uit Ter neuzen heeft vrijdag het Boost Event 2008 gewonnen. Hij won de wedstrijd van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen met zijn con structie die het moeilijker maakt om brandstof uit een tank te ste len. Regoort krijgt 50.000 euro. Dat geld moet hij investeren in zijn onderneming. De bekendma king van de winnaar vond plaats in de Brugse Vaart in Oostburg. KLOOSTERZANDE - De onderne mersvereniging uit voormalig Hon- tenisse heeft met een wijnavond in De Linde geld bijeengebracht voor het werk van het evenemen tencomité 'Promoot Kloosterzan- de'. Dit comité ondersteunt evene menten met hand en spandien sten en geld, zoals het Halloween- feest voor de jeugd, de kerstverlich ting, het Amateur Kunst weekend. Een bewoner van de Absdaalse weg vreest voor meer verkeershin der. Verreweg de meeste andere be zwaren tegen het bestemmings plan richten zich op de woning bouw in het kader van het project om de woonwinkel van Morres uit te bouwen en met nieuwe zaken te koppelen aan de binnenstad. Vooral bewoners van de Steense- dijk hebben moeite met de ge plande woningen nabij hun achter tuin. „We kunnen de weg aanleggen zo dra het door de raad goedgekeurde bestemmingsplan ook bij de pro vincie gepasseerd is", schatDe Vries in. „De provincie heeft daar zes maanden de tijd voor. Mijn ver wachting is daarom, dat we in de tweede helft van volgend jaar de aanleg van de ontsluitingsweg aan kunnen besteden. Dan zou de weg eind volgend jaar kant en klaar kunnen zijn." De wethouder schat de aanlegkosten van de verbinding op zo'n 350.000 euro. ZAAMSLAG - De sneeuwval leidde gisteren tot. diverse verkeersonge lukken in de regio. In Zaamslag raakte een automobilist gewond toen hij op de Terneuzenseweg van de weg raakte en in een sloot belandde. De brandweer moest er aan te pas komen om de man uit zijn voertuig te bevrijden. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Over de aard van de verwondin gen was niets bekend. De politie meldde verscheidene eenzijdige ongevallen die alleen leidden tot materiële schade. Deze deden Jzich onder meer voor in Sluiskil, Oostburg, Hulst en Zuid- dorpe. Elders in de provincie noteerde de politie tientallen meldingen van eenzijdige verkeersongelukken. Op de A58 gebeurden vijf ongelukken. Die deden zich voor ter hoogte van Arnemuiden, Kapelle en Goes. Tip? redactie@pzc.nl zijn steentje bij door met zijn krui- wagentje zand aan te voeren. Als je zo samenwerkt verdwijnen leeftijdsverschillen als sneeuw voor de zon, wantje gaat samen voor iets. Toen opa dan ook zei: „wat werken we toch lekker samen; dat gaat goed zo", antwoordde Tim: „Dat vind ik ook opa. Zal ik dan maar Cees zeggen door Harold de Puysseleijr CLINGE - Onder daverend applaus is de Clingse duizendpoot Bennie Stienen (56) afgelopen zaterdaga vond koninklijk onderscheiden door burgemeester ]an-Frans Mul der van de gemeente Hulst. Het heuglijke moment vond plaats aan het einde van de Bonte Avond in Malpertuus, het evenement met streekcabaret, variété en mu ziek waarvoor Clinge elke jaar op nieuw uitloopt. Weken op voor hand is de zaal uitverkocht voor deze amusementsavond, waarvan Stienen al acht jaar een van de aan jagers is. Hij is voorzitter van de or- Bennie Stienen en zijn echtgenote. ganiserende groep en treedt boven dien op als muzikant, zanger, to neelspeler en presentator. foto Peter Nicolai Daarnaast heeft Stienen zich in het verleden ook op andere fron ten ingezet voor zijn dorp. Zo was

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34