beslissing Dreischor en Zonnemaire moeten nog tot een echte eenheid groeien Jong Ambon komt van een koude kermis thuis Zeelandia Middelburg lijdt met 6-o-nederlaag tegen GPC Vlissingen. Zaamslag tikt Middelburgers finaal van de mat: 2-8. Trainer Wal ter de Jonge verheugt zich nu op duel met Renesse. Voetbalsters van Schouwen spelen voorwedstrijd RBC S PZC Maandag 24 november 2008 [31 Walter de Jonge stond gisteren met Dreischor klaar voor het duel met ZPR'84, maar op het laatste moment keur de de scheidsrechter het veld alsnog af. foto Marijke Folkertsma door Ron de Waal VLISSINGEN - Onder soms barre weersomstandigheden heeft GPC Vlissingen ten koste van Zeelandia Middelburg de vierde ronde van het districtsbekertoernooi bereikt. De Vlissingers speelden zaterdag een uur lang met één man meer, hetgeen in de tweede helft duide lijk merkbaar was: 6-o. Lunven Vermeer onderscheidde zichaan de kant van GPC met drie treffers, maar degene die het meest een stempel op de wedstrijd drukte, was wel scheidsrechter Uit- terhoeve uit 's-Gravenpolder. Na een halfuur, bij een t-o-tussen- stand, bestrafte hij Alberto Conde Morgado na een wat al te onbesuis de actie op Wouter Vermeule. Van opzet was geen sprake, maar Uit- terhoeve was onverbiddellijk en toverde de rode kaart tevoorschijn. Daardoor kon Zeelandia Middel burg met tien man verder en liep de ploeg van Roy Hendriksen tege lijkertijd ook onterechte schade op voor de volgende competitiewed strijd. „En daar baal ik ontzettend van", zei Hendriksen na afloop. „Bij Alberto stonden de tranen in zijn ogen. Hij deed dit totaal niet expres." Na de snelle openingsgoal van Lun ven Vermeer (t-o) duurde het bij GPC wel een flinke poos voordat de overtalsituatie uitgebuit kon worden. Op slag van rust kon Björn Ronde de marge vergroten: 2-o. Na de hervatting liet de thuis ploeg eindelijk de bal het werk doen en werd het speelveld veel breder gehouden. Binnen vijf mi- CPC Vlissingen is cupfighter door Sven Bakker MIDDELBURG - Jordy Bakker leidde Zaamslag zaterdag met vier doel punten naar een monsterzege in het bekerduel met Jong Ambon: 2-8. Zaamslag bereikte daarmee de vierde ronde van het toernooi. Het verschil tussen zaterdag-eerste klasser Zaamslag en zondag-vier deklasser Jong Ambon was te ver gelijken met het verschil tussen een muis en een olifant. Jong Am- bon kwam er, met uitzondering van het eerste kwartier en een kor te opleving in het tweede helft, niet aan te pas. „We zijn gewoon weggespeeld", constateerde inte rim-trainer Arie Pentury van Jong Ambon terecht. Rinus Zegers, hoofdtrainer van Zaamslag, waak nuten had Lunven Vermeer de voorsprong dan ook uitgebreid naar 4-0. De 3-0 was de mooiste: die schoot hij in de bovenhoek. Ondanks de fors opgelopen achter stand bleef Zeelandia Middelburg zich kranig verweren. „We bleven voor elkaar werken, alleen gaven we de tegendoelpunten wat al te makkelijk weg", was Roy Hendrik sen opgevallen. Dat was vooral het geval bij de vijfde treffer. Invaller Erik de Ruyter mocht ongehin derd door de Middelburgse defen sie slalommen. Het passeren van keeper Rick Wiegmans was daar na een koud kunstje: 5-0. Enkele minuten voor tijd bepaalde Danny Bömer de eindstand, op aangeven van een andere invaller Jord Ver meer, op 6-0. Voor GPC-trainer And ré Maas wa ren vooral de zes doelpunten een pluspunt. „In de eerste helft ston- 'Bij Alberto stonden de tranen in zijn ogen. Hij deed dit totaal niet expres' den we niet goed in positie, waar door Zeelandia Middelburg makke lijk overeind bleef Na rust deden we dat een stuk beter en wisten we bovendien de kansen goed te benutten." GPC Vlissingen-Zeelandia Middel burg 6-0 (2-0). 9. Lunven Vermeer 1-0, 43. Björn Ronde 2-0, 47. Lunven Vermeer 3-0, 50. Lunven Vermeer 4-0, 78. Erik de Ruyter 5-0, 87. Danny Bö mer 6-0. Scheidsrechter: J.H. Uitterhoe- ve ('s-Gravenpolder). Rode kaart: 30. Alberto Conde Morgado (Zeelandia Middelburg). Gele kaart: Alper K01; (Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers: 100. te vooraf voor onderschatting. „Ik zag dat de spelers best ontspannen waren toen zij voorafgaand aan de wedstrijd in de kleedkamer zaten. Minder gespannen dan voor een competitieduel." Het ontspannen gevoel moest in het eerste kwartier uit de benen worden gelopen. Pas toen Zaam slag warm was gedraaid, ging het lopen. Jordy Bakker opende de sco re door in het zestienmetergebied goed te kaatsen met Peter Diele- man, twee man te omspelen en de bal keurig in de hoek van het doel neer te leggen. Dieleman was drie minuten later goed voor de 0-2, waarna Bakker en Joris Radema kers er 0-3 en 0-4 van maakten. De wedstrijd was gespeeld en de tweede helft was een formaliteit. Tot overmaat van ramp voor Jong Ambon kreeg de ploeg direct in de tweede helft een penalty tegen, die Rademakers benutte. Het door Klaas Verspoor DREISCHOR - De elfde competitie wedstrijd voor Waker de Jonge als trainer van Dreischor laat nog even op zich wachten. De oefen- meester van het combinatie-elftal meldde echter wel dat hij binnen kort beslist over zijn toekomst als trainer. De spelers van Dreischor zaten gis termiddag in de kleedkamer en waren klaar voor de warming-up. Die van ZPR'84 wachtten in de kantine van de voetbalvereniging Dreischor af wat scheidsrechter Lambregts besliste. Na beraad en een rondje over het veld meldde de uit Steenbergen afkomstige leidsman: „Het veld is bespeelbaar, maar ik zie de lijnen niet. Dus we voetballen niet." De bezoekers keerden teleurge steld huiswaarts, evenals de arbi ter. Waker de Jonge bleef met zijn spelers achter. „Dit is balen. De voorbereidingen waren, ongeacht het weer, getroffen. Ik had zelfs vier reserves en een tweede keeper. Ik had voor het eerst dit seizoen iemand teleur moeten stel mooiste doelpunt kwam op naam van Peter Dieleman. Arjan Hame link had een goede rush langs de zijlijn en legde de bal panklaar voor Dieleman, die met een volley onderkant lat in het doel schoot. Jaïr Tomasoa leidde de korte ople ving van Jong Ambon in door twee keer in zes minuten te sco len." De bredere selectie van De Jonge is mede een gevolg van het feit dat 'Dreischor 2' zich een maand geleden wegens spelersge brek heeft teruggetrokken uit de competitie. Onder de naam Zonne maire komt een aantal spelers nu uit in de reserve vijfde klasse waar in het laatste staat. De 46-jarige trainer spreekt bin nenkort met het bestuur van Dreischor over zijn toekomst als trainer. „Die is afhankelijk van mijn privé- situatie, wat werk betreft dan. Ik ben samen met Cees Mol een keurslagerij in de Veersche Poort begonnen. Ik moet mezelf de vraag stellen of het voor mij alle- 'Het is een moeilijk jaar, maar we zijn wel strijdbaar en we geven nooit op' maal nog wel te combineren vak. Maar ik ga eerst met het bestuur van Dreischor spreken. Zij hebben hun nek uitgestoken door mij aan te stellen. En Walter de Jonge heeft ook zijn beperkingen, dat weet ik zelf ook wel. In december gaan we praten en voor hetzelfde geld blijkt dan dat beide partijen ren. Het slotakkoord was voor Jor dy Bakker, met twee doelpunten. Jong Ambon-Zaamslag 2-8 (0-4). 20. Jordy Bakker 0-1, 23. Peter Dieleman 0-2, 35. Jordy Bakker 0-3, 43. Joris Ra demakers 0-4, 46. Joris Rademakers 0-5, 57. Peter Dieleman 0-6, 72. Jair To masoa 1-6, 78. Jair Tomasoa 2-6, 80. jordy Bakker 2-7, 89. Jordy Bakker 2-8. eigenlijk niet tevreden over elkaar zijn." De Jonge, die als trainer met het re serve-elftal van Zierikzee in de hoofdklasse uitkwam, ging aan het begin van de voorbereiding de uit daging aan om van de spelers van Dreischor en Zonnemaire een écht team te maken. „Het loopt aardig, maar het zijn nog steeds twee verschillende groepen. De ene groep kijkt de andere weieens aan en het is nog niet echt een een heid. Gelukkig gaat het onderling tussen de spelers wel goed en wordt er niet met een beschuldi gende vinger naar elkaar gewe zen." Komende zondag, als Dreischor thuis speelt tegen Renesse, is Wal ter de Jonge gebrand op een over winning. Maar dat ligt met zijn Renesse-verleden puur op het per soonlijke vlak. „Léon Bakker (trai ner van Renesse) is een oude maat van me. Ik wil zes punten pakken tegen Renesse", bluft hij. Maar voor Dreischor, dat dit seizoen nog maar één keer won, één keer gelijkspeelde en acht keer verloor, zal dat nog een zware klus wor den. „Het is voor ons een moeilijk jaar, maar we zijn wel strijdbaar en we geven nooit op", besluit De Jonge. ZIERIKZEE - Op vrijdagavond tg de cember komt de vrouwenvoetbal selectie van Schouwen-Duiveland weer in actie. Het team van trainer Wim Kommer speelt dan in het RBC-stadion tegen Smerdiek. De wedstrijd is een voorwedstrijd van het duel uit de Jupiler League tus sen RBC Roosendaal en Fortuna Sittard. Kommer toonde zich verheugd met geboden mogelijkheid: „Wim Scherpenisse van Smerdiek belde op om een wedstrijd te regelen. RBC wil het vrouwenprofvoetbal in en wil een samenwerkingsver band met Smerdiek. Ze willen van Smerdiek een satellietclub ma ken." Deze week reist een delegatie af naar Roosendaal om de laatste za ken te regelen. „We zijn van plan om deze week de uitnodigingen voor de speelsters nog weg te doen", aldus Kommer. GPC Vlissingen ontpopt zich de laatste seizoenen tot een echte cupfigh ter. Vier seizoen geleden reikte de zaterdag-eersteklasser tot achtste fina les. SV Triborgh was daarin te sterk. De daaropvolgende jaren strandde GPC Vlissingen in respectievelijk de derde en vierde ronde. Krabbendijke en Unitas waren toen verantwoor delijk voor de uitschakeling. Vorig jaar strandde GPC in de poulefase na een nederlaag tegen Vlissin gen. Zaamslag-speler Alfaro Pentury (links) gaat het duel aan met zijn voormali ge ploeggenoot van Jong Ambon, Martin Waisapy. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31