Kerkwerve verbindt twee wandelroutes Zeeland Gospelimpuls feestje voor koren en publiek Femke Dekker presenteert laatste 7puttqp itn deel van Drakenstrijders-trilogie gemeenLCDUUCb lil Lofprijzing in talrijke toonaarden trekt massale belangstelling. Plan voor koppeling route langs zuidkust Schouwen en Okkerpad. Twee auto's beschadigd bij botsing Zierikzee Open huis verkoop van Israël producten Ceschenkenmarkt in Ouwerkerk Sint-koopochtend voor bewoners zorgcentra Vrouw gewond bij aanrijding in Goes Ouderenbond houdt themamiddag suiker Twee auteurs, zes boeken en compleet verhaal voor 8-jarigen Burgemeester van Schouwen-Duiveland krijgt 'passend' beeldje. 14 Maandag 24 november 2008 PZC S Het gospelkoor The Message uit Bruinisse zingt onder leiding van Jacqueli ne Bos tijdens de Gospelimpuls. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De massale belangstelling voor Gospelimpuls, het concert van vier regionale gos pelkoren zaterdagavond in De Schutse in Haamstede geeft aanlei ding dit evenement tot een tradi tie te makeji. „Om de twee jaar is haalbaar", zegt voorzitter Jaap Flikweert van de stichting Gospelimpuls Schou wen-Duiveland die hiervoor in middels in het leven is geroepen. Het initiatief voor de eerste geza menlijke presentatie twee jaar gele den kwam van Marianne van Dij- ke, dirigente van het koor Nieuwer- kerkse Together. Evenals toen trok de tweede editie van Gospelim puls zaterdag ruim driehonderd be zoekers. Het concert werd ver zorgd door The Message uit Brui nisse, Together (Nieuwerkerk), The Bridge uit Zierikzee, Laetare uit Haamstede en een gelegen heidscombo. „Het zal niet eenvoudig voor u zijn niet mee te zingen. Daarom biedt het programma ook twee keer samenzang", liet Marjolein Smink in haar openingswoord we ten. De toon van de avond werd di rect stevig gezet met een gezamen lijk optreden van de vier koren. Het podium van De Schutse bleek daarvoor nauwelijks groot genoeg. Het massaal gezongen verzoek Lift your light werd gelukkig snel geho noreerd door de belichtingsman. Overigens zou het effect beter zijn als De Schutse ook de beschikking kreeg over wat tegenlicht. Elk koor onderscheidde zich ver volgens in een apart optreden. The Message onder leiding van Jacqueli ne Bos kenmerkt zich met een ge degen uitvoering van nummers als I call upon the lord en Hallelujah in een arrangement van Tom Parker. Dirigente Marianne van Dijk weet met haar bezielende leiding haar Together nog steeds tot jeugdig en thousiaste op te zwepen. Terwijl de solo-bijdragen van zangeres Marjolein Kloet dit koor een extra dimensie geven. Dichtste bij de sfeer van de bron van de gospels (de liederen ter be moediging van de negerslaven) komt het praisekoor The Bridge onder leiding van Ada van der Sluis. Al bleek een lied als Testify to love letterlijk iets te hoog gegre pen. Van der Sluis verraste per soonlijk met een krachtige versie van het lied Wade in the water met begeleiding van het combo. Laetare (de naam betekent 'Ver heugt u') waagde zich onder lei ding van Rembrandt Minderhoud aan onder meer You, you are God met lastige, maar verrassende tem powisselingen. 1^ Vier eilandelijke gospelkoren bundelen krachten in stichting Gospelimpuls voor tweejarige ge zamenlijke presentatie. Massale belangstelling bij tweede editie. door Ali Pankow KERKWERVE - Het dorp Kerkwerve leent zich uitstekend om een ver binding te leggen tussen de wan delroute langs de zuidkust van Schouwen en aan de noordkant de route 'het Okkerpad', over de Schouwsedijk van Zierikzee naar Brouwershaven. „De werkgroep Wandelpaden Kerkwerve heeft inmiddels plan nen op papier staan om de wandel paden rond het dorp uit te brei den. Daarin kan een verbindings pad zuidkust/Okkerpad worden in gepast. De plannen van kerkwer ve sluiten bovendien aan op het wandelpad van Noordgouwe", zegt Wim Holm, bestuurslid van de plaatselijke dorpsraad én lid van de Provinciale Werkgroep Wandelpaden/ommetjes. ZIERIKZEE - Twee auto's zijn bescha digd bij een aanrijding zaterdag middag tegen vijf uur in Zierikzee. Een 19-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland trok op vanaf de verkeerslichten bij de Laan van Sint Hilaire en wil de rechtsaf slaan, de Nieuwe Kool weeg op, raakte in een slip, tolde rond en botste tegen de tegemoet komende auto van een 40-jarige vrouw uit dezelfde gemeente. ZONNEMAIRE - Familie Baas - Hoo- gendoorn houdt van dinsdag t/m vrijdag een open huis verkoop van gevarieerde Israëlische producten. De opbrengst van de verkoop geldt als steun aan de vele immi granten in Israël, die in hun levens onderhoud worden voorzien. De verkoop wordt gehouden in de I.M. van der Bijlstraat 9 in Zonne- maire, steeds van 14 tot 20 uur. „Aan de zuidkust van Schouwen wordt hard gewerkt aan de laatste fasen om het gebied in te richten als natuurgebied. De bedoeling is om in het kader van natuurbele ving een wandelpad door dat ge bied aan te leggen onder het mot to van Zierik naar Zee", licht Holm toe. In zijn. optiek ligt Kerk werve ten opzichte daarvan op een uitstekende locatie om van daaruit het netwerk aan routes uit te breiden en op elkaar te laten aansluiten. Tijdens eens wandeling of'omme tje' dient er veel te beleven zijn op het gebied van natuur en land schap. Om de route ook over ak kerland te kunnen leiden, is over eenstemming nodig met de eigena ren van de percelen. Overigens Wandelroute langs natuurgebied aan zuidkust van Schouwen ver dient verbinding met paden door de achterliggende polder. Werk groep Kerkwerve heeft plannen. OUWERKERK - De Protestantse ge meente in Ouwerkerk houdt zater dag de jaarlijkse markt in de kerk met een breed aanbod aan ge schenkartikelen voor Sint Nicolaas en Kerstmis. Het assortiment biedt onder meer kunstnijverheid, kerstartikelen en heel veel boeken. Verder zal er een kraam worden in gericht waar koffie, gebak en diver se soepen verkrijgbaar zijn. De markt is open van 9.30 tot 15 uur. ZIERIKZEE - De Unie van Vrijwilli gers houdt morgen weer de jaar lijkse Sint-koopochtend in de He- ma voor bewoners in de zorgcen tra Bruinisse, Haamstede en Zierik zee. Doel is ouderen, van wie de meesten in een rolstoel, met bege leiding de kans te bieden zelf te kunnen winkelen. De ochtend wordt besloten met koffie en ban ket in het Hervormd kerkcentrum. heeft tot nu toe slechts één agra riër zich bereid verklaard grond be schikbaar te stellen voor het zoge heten boerenlandpad dat de werk groep in Kerkwerve wil realiseren. De werkgroep doet ook een po ging mee te delen uit de pot die de provincie beschikbaar stelt voor het realiseren van nieuwe routes, laat Holm weten. Provinciebreed zijn daar 51 ideeën voor ingediend. Het samenwerkingsverband van Landschapsbeheer Zeeland en de Zeeuwse Vereniging van Kleine Kernen zal daar drie ommetjes uit selecteren. Holm: „Voorlopig zijn daar vijf plannen voor genomi neerd: Ritthem, Koewacht, IJzen- dijke, Sint Laurens en Kerkwerve. Die nominatie hebben we speci fiek te danken aan het feit dat ons plan een combinatie vormt met- het wandelnetwerk Schou wen-Duiveland. Overigens zijn er op dit moment klachten over het vele slik op de paden van reeds bestaande routes. GOES - Een vrouw is zondagmor gen gewondgeraakt bij een aanrij ding op de Westwal in Goes. Ze fietste rond tien uur op de Westwal toen ze volgens ooggetui gen plotseling de straat overstak. Een automobilist kon haar niet meer ontwijken. Het slachtoffer is met een hoofdwond naar het Oos- terscheldeziekenhuis gebracht. Over haar situatie was gisteren ver der niets bekend. ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Anbo houdt morgen in het Hervormd kerkcentrum een the mamiddag in het teken van suiker. Een van de leden is gespecialiseerd in het maken van ornamentjes van suiker. Tijdens de themamid dag kunnen belangstellenden haar aan het werk zien en zelf ook een dergelijk ornamentje maken. De bijeenkomst begint om 14 uur. MIDDELHARNIS - Kinderboeken schrijfster Femke Dekker presen teert woensdag bij boekhandel Bruna in Middelharnis haar nieuw ste boek Drakenvuur. De schrijfster leest eerst een stukje voor uit het verhaal en zal daarna haar boeken signeren. Drakenvuur is het derde en laatste deel in de Drakenstrijders-trilogie. De eerdere delen waren Drakenei en Drakendans. De boeken vertellen het verhaal van Yora, die uit haar dorp verban nen wordt omdat zij zegt dat de Bron van Kracht van haar dorp een drakenei is Het ei is uitgeko men en de draak heeft het dorp ge deeltelijk verwoest. Om te voorko men dat in de andere dorpen het zelfde gebeurt, gaat Yora zelf op pad om de drakeneieren daar weg te halen. De mensen zien dat als heilig schennis en zij verklaren Yora vo gelvrij. Met de uitgekomen draken heeft zij een innige band. Samen proberen ze de draken te redden. Femke Dekker schreef deze trilo gie in samenwerking met Marcel van Driel, die in dezelfde serie de boeken over Roy schreef De zes boeken samen vormen het complete verhaal. De boeken zijn geschikt voor lezers vanaf 8 jaar. De boekpresentatie woensdagmid dag begint om 14.00 uur. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een gemeentebode hoort veel, ziet veel en zwijgt veel, weet voorzitter )an Moerdijk van de Zeeuwse Bodekring. Om die kwaliteiten te symboliseren, bood hij burgemeester Jack Asselbergs van Schouwen-Duiveland een pas send beeldje aan, zaterdag tijdens het jaarlijkse uitje van de Zeeuwse gemeentebodes. In verband met het komend vertrek van Assel-" bergs koos de kring er bewust voor het jaarlijkse uitje in deze ge meente door te brengen. Eenentwintig leden uit vrijwel alle Zeeuwse regio's waren aanwezig. Gemeentebode Hans van Bechtem uit Goedereede was als gastlid in hun midden. „Dat is niet zo op merkelijk, tenslotte is dat gebied in het verleden lange tijd onder deel van Zeeland geweest. Een oude grenspaal bij Dirksland ge- 'De gemeentebodes hebben meer aandeel gekregen in de huishoudelijke dienst' tuigt daar nog van. Daar staat nog 'provincie Zeeland' op", aldus As selbergs. De burgemeester trok ver gelijkingen met de taken van ge meentebodes vroeger en nu en hij constateerde dat er vooral sinds de gemeentelijke herindelingen veel voor hen veranderd is. „De gebou wen zijn fors vergroot en de mees te bodes hebben tegenwoordig een flink aandeel in de huishoudelijke dienst." De bodes koersten na het bezoek aan het Zierikzeese gemeentehuis naar de Westhoek van het eiland voor een kijkje in het museum De Burghse Schoole. Asselbergs had hen er al op voorbereid daar een zeer ervaren en vrij strenge 'juf te zullen aantreffen. Hij doelde op gastvrouw Janet Timofei, die het gezelschap trakteerde op een pittig gastlesje en uitleg gaf over schoon schrijven. Van de geplande wande ling over de Karolingischse Burch werd afgezien, vanwege de slechte weersomstandigheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26