Domburg verzuimt te ij Kloetinge dankt Seroos voor Arsenal verder achterop in de Premier League 1899 Hoffenheim blijft dé sensatie in Duitse voetbalcompetitie Tottenham uit de gevarenzone na i-o-zege op Blackburn Rovers. Hamburg van Jol verslaat Bremen in noordelijke derby: 2-1. Vierdeklasser pas na strafschoppen onderuit in bekerduel. Eersteklasser door 4-1-zege naar vierde ronde districtsbeker. 32 I Maandag 24 november 2008 PZC LONDEN - Arsenal raakt verder ach terop in de Engelse competitie. De ploeg van Arsène Wenger ging za terdag bij Manchester City hard onderuit: 0-3. De schade van de nederlaag bleef beperkt, want de top drie Chelsea, Liverpool en Manchester United haalde slechts een punt door 0-0 te spelen. Arsenal kijkt na de nederlaag te gen een achterstand van tien pun ten aan op koploper Chelsea (0-0 tegen Newcastle United) en num mer twee Liverpool (0-0 tegen Ful- ham). Manchester United (0-0 bij Aston Villa) heeft acht punten minder dan de twee leiders maar ook een wedstrijd minder ge speeld. Arsenal kende een roerige aanloop naar het duel met Manchester Ci ty. De ploeg verloor vorige week thuis van Aston Villa, daarna kwam de Franse verdediger Willi am Gallas met allerlei kritiek op zijn ploeggenoten. Wenger liet Gal las zaterdag om disciplinaire rede nen thuis. Op slag van rust kwam de steenrijke thuisclub op 1-0. Stephen Ireland strafte een fout van Arsenal af De Braziliaanse spits Robinho zorgde al snel in de tweede helft voor 2-0, waarna Dan iel Sturridge in de slotminuut nog een strafschop benutte. Totten- ham Hotspur is voorlopig uit de gevarenzone. De tegenstander van NEC in de Uefa Cup deed gisteren goede zaken met een 1-0-zege op Blackburn Rovers. Tottenham klom naar de veertiende plek in de stand. De Rus Roman Pavljoets- jenko was de matchwinnaar. BERLIJN - Het gepromoveerde 4899 Hoffenheim blijft in de Duitse voetbalcompetitie een sensatie. Za terdag nam de ploeg de koppositie in door de uitwedstrijd bij t.FC Köln met 3-1 te winnen. Concur rent Bayer Leverkusen ging onder uit bij Arminia Bielefeld (1-2). Coach Christoph Daum van Köln kon de nederlaag niet zonder slag of stoot accepteren, hij betichtte zijn collega Ralf Rangnick van Hof fenheim van onsportief gedrag. Volgens Daum provoceerden Rang nick en zijn assistenten zozeer dat de scheidsrechter zich liet beïn vloeden en Kevin McKenna van Köln rood gaf Rangnick ontken de: „Ik ben niet zo'n trainer. Van ons heeft niemand om rood ge vraagd." Hoffenheim heeft na veertien speeldagen 31 punten, drie meer dan Leverkusen en titelverdediger Bayern München. Trainer Martin Ook trainer Fred Rutten van Schalke 04 ziet zijn ploeg win nen. Tegen Mönchengladbach wordt het 3-1. Farfan (ex-PSV) scoorde uit een penalty. lol won gisteren met HSV thuis van Werder Bremen: 2-1. HSV staat vijfde in de Bundesliga, op vijf punten van Hoffenheim. Bij HSV speelde Joris Mathijsen de he le wedstrijd. Werder Bremen neemt op de ranglijst de negende plaats in, op elf punten van Hof fenheim. Bayern M,ünchen schrok zaterdag in de Allianz Arena even van num mer laatst Cottbus, dat op 1-0 kwam door een vrije trap van de Albanees Ervin Skela. Met Mark van Bommel in de basis ging Mün chen vervolgens enthousiast op jacht naar de zege. Nog voor het uur verstreken was, stond het 4-1. Uitblinker Franck Ribéry, Martin Demichelis, Miroslav Klose en Lu- ca Toni zorgden voor de ruime winst. Fred Rutten zag Schalke 04 een einde maken aan een mindere pe riode. Halil Altintop (twee tref fers) en de van PSV overgekomen Jefferson Farfan zorgden voor wat rust binnen de club tegen Mön chengladbach (3-1). Orlando Engel aar speelde zeventig minuten. Kha- lid Boulahrouz verloor met VfB Stuttgart dik van VfL Wolfsburg: 4-1. Hetzelfde overkwam Arnold Bruggink met Hannover 96 bij Ein- tracht Frankfurt: 4-0. Bruggink werd na 73 minuten gewisseld. Peter de Jong lijkt op weg naar de 2-1 voor Vlissingen. Hij wordt echter teruggefloten vanwege een overtreding. Jacco j door René van Stee VLISSINGEN - Diep teleurgesteld wa ren de voetballers van Domburg zaterdagavond na het bekerduel met Vlissingen niet. Ze beseften echter ten volle dat ze een uitgele zen mogelijkheid hadden laten lo pen om de twee klassen hoger spe lende thuisploeg uit te schakelen. Na een 1-1-eindstand nam Vlissin gen op een nat, winderig en koud hoofdveld aan de Irislaan de straf schoppen beter en plaatste zich zo doende voor de vierde ronde. „Het goede gevoel overheerst. Maar als je de kansen bij elkaar op telt, hadden we hier moeten stun ten", verklaarde Domburg-aanval ler Robin Geelen. Hij bracht zijn ploeg op slag van rust met een schitterend diagonaal schot in de linkerkruising op voorsprong, maar liet ook een aantal goede mo gelijkheden liggen. Chiel Maranus, teruggekeerd op het oude nest na twee seizoenen Vlissingen, baalde stevig van de ne derlaag tegen zijn oude ploeg. „We speelden gewoon goed. Dat geeft vertrouwen voor de competitie, omdat we de laatste drie keer niet hebben kunnen winnen. Maar ze ker in de eerste helft hebben we verzuimd om het af te maken. Dat je uiteindelijk met strafschoppen verliest, maakt me niet zo veel uit. Iemand moet 'm een keer mis sen", somberde hij. 3 De gevoelens van Maranus waren begrijpelijk. Hijzelf schoot in de 35e minuut van dichtbij over, na- dat de uitblinkende Vlissingen- doelman Mohamed El Bekkaoui redding bracht op een inzet van Domburg-aanvoerder Micha Ber nard. El Bekkaoui had ook een pri- 1^ Domburg mag tot de tachtigste minuut hopen op een bekerstunt tegen Vlissingen. Na een 1-1-eindstand wint Vlissingen de beslissende strafschoppenserie. De spelers van Floffenheim vieren feest na de 1-0 van Demba Ba (rechts) te gen Köln. foto Rolf Vennenbernd/ANP door Roeland van Vliet SEROOSKERKE - De voetballers van eersteklasser Kloetinge waren zater dag alert op onderschatting van Serooskerke, dat één niveau lager speelt. „Na drie nederlagen in de competitie zit je niet te wachten op uitschakeling in de beker. Je wilt niet in een negatieve spiraal te rechtkomen", zei aanvoerder Daan Esser. „Maar ik geloof dat we geen enkel moment in gevaar zijn ge weest." De thuisploeg, die met 4-1 verloor en dus in de derde ronde van de districtsbeker strandde, had vooral moeite met het temmen van de middenvelder Etiënne Mallie en de spitsen Daan Esser en Mervin Nie- mantsverdriet. De laatste twee, de stand-ins voor de geblesseerden Niels Kole en Marinus Baas, scoor den beiden twee keer. De defensie van Serooskerke - toch het minst gepasseerd in de tweede klasse E - stond erbij en keek ernaar. „Ze wis ten geen raad met onze snelheid", meende Esser. Bij de thuisploeg ontbrak het daar naast ook aan strijdlust, vond trai ner Alexander van Keulen. „Tegen een hoger spelende ploeg moet je veel meer strijd leveren. Dan moet je fel de duels in gaan en niet op vijf meter afstand gaan verdedi gen", zei hij zwaar teleurgesteld. „Wij hebben de jongens van Kloe tinge alle gelegenheid gegeven hun klasse te etaleren." En dan had de coach ook nog de pech dat zijn doelman, Milad Oga- habian, een paar keer opzichtig in de fout ging. Bij de 0-1, na bijna een halfuur, liet hij een schot van zijn borst stuiteren, waarna Daan Esser uit de rebound raak schoot. En bij de 1-4 zag hij er nog schle- mieliger uit. De goalie dacht na een terugspeelbal de jagende Mer vin Niemantsverdriet uit te kun- 1 nen kappen. Maar die was leep ge noeg om hem de bal te ontfutselen en de bal in een leeg doel te schie ten. „Gelukkig heb ik keus bij mijn keepers", zei Van Keulen. De doelman van Kloetinge, Loren- f zo van Trijp, had één ongelukkig moment In de 63e minuut, net na de 0-3, haalde hij buiten zijn straf schopgebied de doorgebroken Frank Allaart onderuit. Hoewel het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24