Pleijte toont goede vorm in Warandeloop tegen ploeg uit de top vier Doelman El Jilali held van Vosmeer Verbrugge Terminals door in bekertoernooi Ruime zeges voor GPC Vlissingen, Hoek 2 en Zaamslag. Kwast maakt in eerste minuut de winnende EMM toont veerkracht tegen Dongen Vlissinger finisht in Tilburg als tweede in B-cross. Darter Otten sneuvelt in tweede ronde EMM-vrouwen ten onder bij Tornado Adri Minnaard de gelukkigste Meco/Delta Sport mist kwaliteiten Driebanders uit Sluiskil winnen in eigen huis van eredivisieteam. B PZC Maandag 24 november 2008 31 OUD-VOSSEMEER - Vosmeer plaats te zich ten koste van Rood-Wit Wtllebrord Voor de vierde ronde van het districtsbekertoernooi. Na 90 minuten stond het o-o. Bij het nemen van de strafschoppen trok de zaterdag-vierdeklasser aan het langste eind: 7-6. Vosmeer-Rood-Wit 0-0, Vos meer wns: In een open wedstrijd kwamen de beste mogelijkheden op naam van de thuisclub. Vooral na rust liet Vosmeer enkele dotten van kansen onbenut. In de slotfase van het duel kreeg Christian de Jong zijn tweede gele kaart. In de strafschoppenserie zou Vos meer-keeper Ibrahim El Jilali uit groeien tot de grote held. Hij stop te de beslissende strafschop. Na mens de Tholenaren lieten Tariq Zakriti en Ayoub Tihani hun elf- metertrap onbenut. De Vos meer-spelers die raak schoten wa ren Jaouad Allouhchi, Rachid Bou- houdane, Mohammed Allali, Mo hammed Bouhoudane, Adderahin El Fadili, Mustafa Alhor en Dave Paul. GPC Vlissingen-Zeelandia Mid delburg 6-0: GPC kwam via Lun- ven Vermeer al snel op 1-0. Na een halfuur spelen trok scheidsrechter Uitterhoeve een onterechte rode kaart voor Alberto Conde Morga- do van Zeelandia Middelburg, het geen de wedstrijd behoorlijk beïn vloedde. Björn Ronde bracht GPC nog voor rust op 2-0. Na de hervat ting liep de score snel omhoog. Lunven Vermeer (2x), Erik de Ruy- ter en Danny Bömer tekenden voor de 6-o-eindstand. RIA W.-Hoek 2 1-7: De zon dag-vierdeklasser' kwam er niet aan te pas tegen het elftal uit Hoek, waarin enkele voetballers van het eerste team meededen. De thuisploeg kwam nog wel na één minuut voor door een eigen doel punt van Robin Francke. Daarna zorgde Kenneth Okorley met twee treffers voor de 1-2-ruststand. In de tweede helft voerden Peter Ha melink, Patrick de Guchtenaere, Marco Doens, Björn Langeveld en Remco Mullaert de score op. Jong Ambon-Zaamslag 2-8: Zo koud en guur als de hagel en wind was, zo koud en koelbloedig reken de zaterdag-eersteklasser Zaamslag in de derde ronde van de beker af met zondag-vierdeklasser Jong Ambon. Jordy Bakker leidde Zaam slag met vier doelpunten naar een monsterzege. Peter Dieleman en Joris Rademakers scoorden elk twee keer. Jaïr Tomasoa maakte tussendoor de 1-6 en de 2-6. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle boekten zaterdag een verdiende bekerzege op Stedoco 2: 1-0. De thuisclub begon ijzersterk: bin nen een minuut zorgde Marieke Kwast al voor 1-0. Oostkapelle liet in de eerste helft diverse mogelijk heden op een tweede treffer onbe nut. Vooral na rust moest de Wal- cherse ploeg bedachtzaam zijn op counters van de bezoeksters. MIDDELBURG - Na weken van malai se lijken de handballers van EMM wakker geschud. Tegen Dongen werd gelijkgespeeld: 20-20. „Van een juichstemming is nog lang geen sprake", benadrukte trai ner Hans Dierickx, al streed EMM op alle fronten. Knap was de veer kracht bij de 13-17-achterstand. Die rickx: „Ik heb op veel posities ge wisseld. Er moest wat gebeuren." door Koen de Vries TILBURG - Dat Tim Pleijte in een goede vorm steekt, weet atletiek- minnend Zeeland inmiddels. Gis teren bracht hij in Tilburg daar van ook de rest van Nederland op de hoogte door in de B-cross van de Warandeloop als tweede te ein digen. De twintigjarige Vlissinger was nog te licht voor de zogenaamde Galaloop over 10.500 meter, waar in buitenlandse toppers en de bes te vijftien van Nederland aan de start komen. Na zijn tweede plaats achter de sterke Keniaan Julius Muriuki kan hij een invita tie voor het Gala van de editie van volgend jaar (de 51e) verwachten. De soepel lopende Pleijte bivak keerde in de B-loop over 7500 me ter vrijwel constant op de tweede STOCKHOLM - Darter Pieter Otten is op het open Zweedse kam pioenschap al in de tweede ronde uitgeschakeld. Hij verloor met 4-0 van de Engelsman Paul Carter. De Vlissinger gooide zijn triples prima, maar z'n dubbels wilden er niet in. In de mixed-koppels haalde Otten met de Zweedse Linda Oden de vijfde ronde. Ook in het man nen-koppel kwam hij zo ver. MIDDELBURG - De vrouwen van EMM verloren met 19-25 van Tor nado Breda. Met hard werken pro beerde de equipe van Hans Nijsen het klassenverschil binnen de lij nen te compenseren. EMM had een paar ijzers in het vuur. Marieke Riemens maakte ze ven treffers en Petula Brasser acht maar fysiek gezien kwam EMM er gewoon niet aan te pas. plaats. De Keniaan was iets te snel, maar tal van andere erkende crossers hadden het nakijken. Pleij te legde de 7500 meter af in 24 mi nuten en 42 seconden. Twee voor malige Zeeuwen eindigden hoog in het klassement. Joost de Klerk (Goes) werd vijfde, Rik.van Laar hoven (Hulst) twaalfde. Tommy Staal gaf zaterdag zijn visi tekaartje af in de cross over 2800 meter in de Warandeloop. De at leet van Delta Sport won de wed strijd in Tilburg voor C-junioren. Staal leidde van start tot finish en noteerde een tijd van 9 minuten en 34 seconden. Meike van Gastel van Delta Sport sprintte in de cross voor eerstejaars meisjes C-ju nioren naar de tweede plaats. Delta Sport won ook twee medail- De Vlissingse atleet Tim Pleijte wordt tweede in de B-cross van de Warandeloop. Hij finisht na 7500 meter in 24 minuten en 42 seconden. SAS VAN GENT - In poule zuid van het districtskampioenschap libre derde klasse trok Adri Minnaard van Onda aan het langste eind. Clubgenoot Erik Niewenhuyse werd tweede en thuisspeler Ma rio van Dam van HGL/KOT '86 derde. Met zijn titel mocht Min naard gerust stellen dat hij de ge lukkigste was. Hij profiteerde van de misstappen van zijn concurren ten. EINDHOVEN - Tegen de reserves van PSV werd duidelijk dat de handbal lers van Meco/Delta Sport nog niet genoeg kwaliteiten hebben om in het linkerrijtje te vertoeven. In Eindhoven werd het 25-17. Het tegenoffensief van de Zeeuwen kwam pas na 55 minuten op gang. Door dit verlies zakt Delta Sport van de gedeelde tweede naar de ge deelde vijfde plek. les op het onderdeel estafette. De C-junioren (Sanne van Mourik, Emiel van de Bos, Meike van Gas tel en Tommy Staal) schreven de wedstrijd over 4x600 meter op hun naam. De masters van Delta Sport wonnen zilver in de halve marathon in een tijd van 1.18,49. In Axel schreef Edwin de la Ruelle de Ronde Drieschouwen op zijn naam. Na een lange solo in de wedstrijd over 16 kilometer finish te de atleet uit Koewacht in 58 mi nuten en 17 seconden. Daarmee noteerde hij een parkoersrecord, dat vorig jaar door de Belg Mare van de Steene op 1.01.30 was ge zet. Ivo de Bruijn uit Terneuzen legde op ruim anderhalve minuut be slag op de tweede plaats. Kristof Rul ontdeed zich in de strijd om de derde plaats in de eindsprint van Matti Buysse. Bij de vrouwen ging de eindzege op de langste afstand naar Carla Zegers uit Koewacht. eerste driepunter raak schoot, was de wedstrijd gespeeld. Topscorer werd Erwin Hilbert, die fel spelend zijn team op sleeptouw nam. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 19, Michel Bosters 17, Dorde Karadzic 6, Dennis de Paauw 5, Sjoerd van Pelt 4, Benjamin Steenbeek 4 en Sjors van der Poel 2. Volharding-Barons 2 59-97: De Goese ploeg moest het weer opne men tegen een team uit de top vier van de competitie. Het ver schil tussen dat kwartet en de rest is vrij groot. Dit bleek ook in dit duel. In het eerste kwart kwam de Goese ploeg nog goed mee, maar daarna ging het alleen maar slech ter. De nieuwkomers vanuit de jeugd blijken dit soort wedstrij den nog niet aan te kunnen, on danks hun enorme inzet. De Bredase ploeg had weinig moeite om via een 24-48-ruststand een ruime 59-97-overwinning te boe ken. Nieuwkomers bij Volharding kunnen zware duels nog niet aan Scores: Ralph Ranshuijsen 17, Winston Doesburg 16, Frank Vermeulen 6, Louis Pikard 6, Rim Ranshuijsen 5, Bas Remijn 3, Patrick Kompier 3, Jeroen Schoe 2 en Soeverein van der Caag 1. Vrouwen. BC Vlissingen-Vossenberg 104-32: Tegen het nog puntloze Vossenberg was BC Vlissingen op permachtig. Pas na 21-0 wist de ploeg uit Oudenbosch tegen te scoren. De rust brak aan met een riante 45-11-stand. Na de hervatting bleef BC Vlissin gen in een hoog tempo doorgaan, waardoor het team van coach Tom Joziasse opnieuw de hon- derdpuntengrens doorbrak: 104-32. Bij BC Vlissingen zal de Amerikaanse Sheri Bos wegens zwangerschap dit seizoen niet meer in actie komen. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 20, Nanon Doeland 19, Dorien de Witte 15, Linda de Paauw 14, Quintana Pattinama 11, Lisa Kuiper 8, Lizette He- ijnsdijk 8, Elisa Kuipers 5 en Nayara de Ridder 4. SLUISKIL - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals klopte in de nationale bekercompetitie het eredivisieteam van De Uitspan ning uit Barendrecht met 6-2 en 6-6 op setsaldo. De eerlijkheid gebied te zeggen dat beide teams verzwakt aan de strijd begonnen. Bij de bezoekers ontbrak de belangrijke Fransman Richard Bitalis. De thuisploeg moest het zonder Glenn Hofman doen. Berry Dallinga was zijn ver vanger. Dat bleek dit keer een flin ke aderlating. De hotelhouder kon in eigen huis niet het goede gevoel vinden en werd door Jan Verkijk met 3-0 aan de kant gezet. Kees Wittens deed het op de andere ta fel heel wat beter tegen Ruud Nieuwenburg: 2-1. De eerste set ging in acht en de laatste in veer tien beurten. Na de pauze won Martin Spoor- mans van John van der stappen met 2-1 en kreeg Ronny Daniels zijn revanche op Huub Wilkows- ky voor de enige nederlaag die de Belg tot nu toe in de competitie leed: 2-1. De volgende tegenstander wordt de winnaar van het duel Ad Hor dijk Bilj. Art-ATC Zwart. Jeroen van de Broeke (Hoek, wit shirt) en Siem Gans van RIA W. zijn in een fel duel om de bal verwikkeld. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23