Late ontsnapping voor matig Tholense Boys illïl Weber leidt Krabbendijke Volharding Onderuit naar de eerste plaats Zaterdag-derdeklasser bekert verder na strafschoppen. Alle duels vijfde klasse gestaakt vanwege sneeuw Zaterdag-vierdeklasser verslaat ZPR'84 met 3-2. Vrouwen BC Vlissingen doorbreken opnieuw honderdpuntengrens. 30 Maandag 24 november 2008 PZC B door Marco Puik OSSENDRECHT - Het zag er zaterdag lang naar uit dat Odio een einde zou maken aan het bekeravontuur van derdeklasser Tholense Boys. Een laat doelpunt van Freddy Sim ons (r-i), die daarmee een vroeg opgelopen achterstand ongedaan maakte, en een strafschoppenserie brachten uiteindelijk uitkomst voor de Tholenaren. De bekerontmoeting speelde zich af in barre weersomstandigheden. Scheidsrechter Venmans had nog maar net voor het beginsignaal ge floten toen een winterse bui over het sportpark in Ossendrecht trok. De thuisclub ging aanvankelijk het beste om met de zware omstandig heden. Een door Joeri van Aelst snel genomen vrije trap bereikte Barry Klootwijk, die met een ter gend langzaam balletje de thuis ploeg al na twee minuten aan de leiding bracht. Een matig spelend Tholense Boys, dat het moest stellen zonder on der anderen aanvaller Reinier de Groen, kon daar voor rust geen en kele uitgespeelde kans tegenover zetten. In de loop van de eerste helft, toen enkele toeschouwers de war me kantine al hadden verkozen bo ven een plekje langs de zijlijn, liet Odio via Joeri van Aelst (redding keeper) en Ronald Withagen (lat) goede mogelijkheden op een twee de treffer onbenut. De grootste kans van de wedstrijd kwam na 56 minuten echter op naam van Coen Michielsen. De Odio-spits, die voor de pauze ook al dicht bij een doelpunt was ge weest, kreeg de bal op een presen teerblaadje aangespeeld, maar schoot voor open doel naast. Gaandeweg de tweede helft kwa men de gasten beter in de wed strijd te zitten. Nadat Freddy Sim ons eerst nog een fikse kans naast had geschoten, kopte de verdedi ger zijn ploeg tien minuten voor tijd langszij: 1-1. Drie minuten in blessuretijd leken de Zeeuwen ook de winst naar zich toe te trekken, toen Arjan van Dijke de bal uit een hoekschop in het doel kopte. Tholense Boys re kende zich al rijk, totdat de scheidsrechter het doelpunt op ad vies van zijn assistent alsnog annu- VLISSINGEN - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal haalde geen van de vier duels die door gang vonden het eindsignaal. Le- wedorpse Boys tegen Kwadendam- me werd al na een kwartier bij een o-o-stand gestaakt wegens de overvloedige sneeuwval. Bij zowel Hansweertse Boys- WW'67 als FC Moerstraten-Vos meer werd er na de rust niet meer afgetrapt. In het eerste duel leid den de Boys al na zes minuten met 2-0 via Aleksandar Veljanoski en Kevin Trotman. Halverwege de eerste helft scoorde Mare Hessels tegen uit een strafschop. FC Moerstraten leidde tegen Vosmet 2-0. leerde omdat er een overtreding aan vooraf zou zijn gegaan. Een strafschoppenserie moest de beslissing brengen. De eerste penal ty van de Brabanders eindigde op de paal en Tholense Boys-keeper Marco Kemps stopte later ook nog een elfmetertrap. De Tholenaren bleven wel koel en hadden daar door aan vier benutte strafschop- door Klaas Verspoor BERGEN OP ZOOM - Krabbendijke hield in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal drie punten over aan de inhaalwedstrijd tegen ZPR'84. De ploeg van trainer Gaby Niemantsverdriet won in Bergen op Zoom met 2-3 en is daardoor de nieuwe koploper. Het elftal staat nu twee punten voor op de achtervolgers SPS en Yerse- ke. ZPR'84-Krabbendijke 2-3: In een spannende wedstrijd werd Krab- pen genoeg om de winst voor zich op te eisen. Aanvoerder Jeroen Nieuwkoop, die de laatste penalty voor zijn re kening nam, hield gemengde ge voelens over aan het duel. „Het was zo'n dag dat bijna niets lukte", sprak hij. „We kwamen amper aan voetballen toe. In de eerste helft was er van onze kant heel weinig bendijke op basis van de betere kansen al met al de verdiende win naar. Door een doelpunt van Dan ny Weber kwam Krabbendijke op een o-i-voorsprong. Door goals van Erhan Akcay en Selcuk Yilmaz - de laatste scoorde één minuut voor rust - keken de Bevelanders bij rust nog tegen een 2-1-achter- stand aan. In de eerste minuut van de tweede speelhelft trokken de bezoekers de stand weer gelijk. Weer was Weber trefzeker. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd scoorde hij ook nog eens de winnende treffer. Het was al weer zijn negentiende goal van het seizoen. inzet. In de rust vroegen we ons af wat hier allemaal gebeurde. We hebben elkaar toen op scherp ge zet. In de tweede helft was het voetbal niet veel beter, maar de in zet was er wel." Odio-Tholense Boys 1-1 (1-0). Tho lense Boys wint na strafschoppen: 3-5. 2. Barry Klootwijk 1-0, 80. Freddy Sim ons 1 -1Scheidsrechter: R. C. Venmans door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de hoofdklasse be hielden de basketballers van BC Vlissingen de leiding door een moeizame zege in Den Bosch. De Goese overgangsklasser Volhar ding leed een verwachte neder laag tegen Barons 2. Bij de vrou wen won BC Vlissingen weer met grote cijfers van Vossenberg, waar door zij opschuiven naar de twee de plaats achter BV Souburg, dat vrij was. Mannen. EBBC-BC Vlissingen 47-57: BC (Kapelle). Gele kaart: Jeroen Nieuw koop, Carlo Heijboer (beiden Tholense Boys), Rob van der Poel (Odio). Aantal toeschouwers: 80. Strafschoppenserie: Ronald Withagen mist, Tijs Nijmeijer 1 -2, Bart Corré 2-2, Carlo Heijboer 2-3, Rob van der Pooel 3-3, Laurens Bovenberg 3-4, Maikel van der Poel mist, Jeroen Nieuwkoop 3-5. Vlissingen moest in de eerste mi nuut een flinke tegenslag incasse ren toen Stefan Schrier na een on gelukkige botsing met een heup blessure uitviel. In het veel te kou de Sportiom in Den Bosch ging er aan beide kanten van alles mis: veel balverlies, veel missers en zelfs de vrije worpen werden te gen een schrikbarend percentage afgewerkt. Bij het rustsignaal had BC Vlissin gen een 24-33-voorsprong. In der de periode veranderde er niet veel. BC Vlissingen liep eerst iets weg, maar liet de Bosschenaren ook weer terugkomen tot zes pun ten. In de vierde periode viel Sjoerd van Pelt op met een aantal steals en sterke rebounds. Toen c Michel Bosters eindelijk zijn Tholense Boys is aan de bal in de bekerwedstrijd tegen Odio. foto Leo Adriaansen T'v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 22