op zich een hele kunst Gemeentebodes in de schoolbanken Twintig schuivers door gladheid Spreekuur voor ouders van blowers Burgemeester van Schouwen-Duiveland krijgt 'passend' beeldje. Bij meeste ongevallen in Zeeland is alleen sprake van blikschade. B PZC Maandag 24 november 2008 1 5 Masseuse Marian de Koster aan het werk tijdens de voorlichtingdag van De Vlijt in Heinkenszand. foto Willem Mieras door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een gemeentebode hoort veel, ziet veel en zwijgt veel, weet voorzitter Jan Moerdijk van de Zeeuwse Bodekring. Om die kwaliteiten te symboliseren, bood hij burgemeester Jack Asselbergs van Schouwen-Duiveland een pas send beeldje aan, zaterdag tijdens het jaarlijkse uitje van de Zeeuwse gemeentebodes. In verband met het komend vertrek van Assel bergs koos de kring er bewust voor het jaarlijkse uitje in deze ge meente door te brengen. Eenentwintig leden uit vrijwel alle Zeeuwse regio's waren aanwezig. Gemeentebode Hans van Bechtem uit Goedereede was als gastlid in hun midden. „Dat is niet zo op merkelijk, tenslotte is dat gebied in het verleden lange tijd onder deel van Zeeland geweest. Een oude grenspaal bij Dirksland ge tuigt daar nog van. Daar staat nog 'provincie Zeeland' op", aldus As selbergs. De burgemeester trok vergelijkin gen met de taken van gemeentebo- des vroeger en nu en hij consta teerde dat er vooral sinds de ge meentelijke herindelingen veel voor hen veranderd is. „De gebou- 'De gemeentebodes hebben meer aandeel gekregen in de huishoudelijke dienst' wen zijn fors vergroot en de mees te bodes hebben tegenwoordig een flink aandeel in de huishoude lijke dienst." De bodes koersten na het bezoek aan het Zierikzeese gemeentehuis naar de Westhoek van het eiland voor een kijkje in het museum De Burghse Schoole. Asselbergs had Zeeuwse gemeentebodes met hun partners terug in de schoolbanken bij museum De Burghse Schoole. foto Marijke Folkertsma hen er al op voorbereid daar een vrij strenge 'juf te zullen aantref fen. Hij doelde op gastvrouw Janet Timofei, die het gezelschap trak teerde op een pittig gastlesje en uitleg gaf over schoonschrijven. De geplande wandeling over de Karolingischse Burch verviel. GOES - Sneeuwval en gladde we gen hebben gisteren geleid tot twintig verkeersongevallen in de provincie Zeeland. De meeste daar van alleen met materiële schade. Bij Zaamslag raakte een bestuur der bekneld, toen zijn auto van de weg gleed en half in een sloot be landde. Politie en brandweer be vrijdden hem. De ambulance brachten de man met (nog) onbe kend letsel naar het ziekenhuis in Terneuzen. Op snelweg A58 vonden door de gladheid vijf ongevallen plaats ter hoogte van Goes, Kapelle en Arne- muiden. Daarbij was er alleen blik schade. Hetzelfde scenario was te zien in Zeeuws-Vlaanderen, waar zes be stuurders de grip op het wegdek verloren en van de weg schoven. De ongevallen gebeurden bij Sluis kil, Oostburg, Hulst en Zuiddorpe. In Terneuzen leidde de sneeuwval tot problemen in de parkeergarage aan de Westkolkstraat. Een auto mobiliste wilde de garage verlaten, maar dat lukte haar niet omdat de uitrit te glad was. Met het oog op de voorspelde sneeuwbuien Waren medewerkers van gemeenten, provincie en wa terschappen. gistermiddag uitge rukt om te strooien en de overlast op wegen te beperken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Wat doe je als je kind veel softdrugs gebruikt? Ad- die Rozemond uit Middelburg weet uit ervaring hoe moeilijk dat kan zijn. Ze begint in januari met een wekelijks inloopspreekuur voor ouders met problematisch blowende kinderen. Blowen kan een. probleem wor den. Als de schoolresultaten van een jongere er onder lijden, als hij of zij rookt om problemen te ver geten, als het kind psychische pro blemen heeft, of als blowende jon geren zich verplicht voelen om met hun vriendjes mee te doen. Rozemonds eigen zoon gebruikte softdrugs. Hij werd - volgens haar ten gevolge van zijn drugsgebruik - schizofreen. Hij is inmiddels over leden. Rozemond krijgt hulp van Emergis. In Middelburg is op het moment volop discussie over softdrugs. De laatste coffeeshop in de stad, Sixty Two, hangt definitieve slui ting boven het hoofd omdat de shop - naar eigen zeggen onbe wust - drugs verkocht aan minder jarigen. Volgens de coffeeshop ge bruikte de jongen een vals identi teitsbewijs. Rozemond: „Als die coffeeshop dichtgaat, weten we niet wat er gebeurt. Ik ben bang dat er dan op de straathoeken ge deald wordt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19