Warm onthaal bij koude intocht Energie én het klimaat sparen 13 Wijkbewoners maken film 1_ s iff A 17 W u 21 Duizenden mensen staan te kleumen op Goese kaden. Delta, ZMF en MEC houden energiemarkt in Kamperland. Collega's mm i II BEVELANDEN-THOLEN Marianne Thieme bepleit zorgvuldiger beleid damherten Theatershow van Ellen ten Damme mix cynisme en sarcasme Maandag 24 november 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Zzzzie ginds kkkkomt de sssstooomboot... Als het kwik net boven het vriespunt bungelt en je staat al een kwartiertje bibberend te wachten op de boot van Sint, tja, dan rolt het lied klappertan dend de mond uit. Maar ze staan zaterdag massaal op de kaden, Goe se ouders en hun kroost. „Dat is wel een applausje waard", vindt Annelies Baarends, die sa men met Eelco Hofman het 'speak ersduo' vormt. Zo krijgen Sint en zijn 83 pieten op een ijskoude dag een warm ont haal. Het sinterklaasfeest leeft in Goes, ook al hebben veel winke liers hun etalages al in kerstsferen gedompeld. Op de kaden wemelt het van de kleuters die zich voor de gelegenheid hebben verkleed als Klaas of Piet. Op de boot die na de Spanje 3 de kont tegen de kade gooit, speelt de pietenband SCH de Sjok-ola de kou weg. Onder het gezelschap be vindt zich ook een klimpiet, die meteen gevaarlijke capriolen uit haalt. Sint Nicolaas doet het rustig Het strooigoed komt zaterdag vooral van boven. Grote korrels hagel. aan, want stokoud en bovendien kan het trapje van steiger naar ka de glad zijn. Hij schudt handjes. Sommige kinderen zijn bang en beginnen te huilen als de goedhei ligman nadert. Een kindervriend word je niet zomaar. Het strooigoed komt zaterdag voor al van boven. Grote korrels hagel. Gauw in het rijtuigje naar het stad huis, waar loco-burgemeester Ri- nus Dieleman de sleutel van de stad overhandigt. De pietenband laat het publiek zich warm swin gen met het befaamde lied 'Oh pe pernoot'. En of de groenteboer ook mee wil doen, roept Elvis Piet. Daarna maken Sint en de Pie ten nog een toertje door de stad. Het comité Heerlijk Avondje, dat het feest voor de tweede keer orga niseert, krijgt schouderklopjes van Annelies Baarends. „Het ziet er ver zorgd uit en alles is goed georgani seerd." Er zijn nog twee Sint-activiteiten de ze week: donderdag wordt Sint met een lampionnenoptocht naar bed ge bracht en zaterdag ontvangt hij kinde ren vanaf 13.30 uur op het stadhuis. zie filmpjes op www.pzc.nl GOES - Bewoners van opgeknapte wijken in de Goese Polder zullen, onder begeleiding van een profes sioneel bureau, een film maken over hun buurt. De film moet buurtbewoners la ten zien dat onder meer de Schu- manstede en Bechstede een stuk leefbaarder zijn geworden door in grijpende renovaties en verbeterin gen die woningbouwvereniging RWS, gemeentê en ook bewoners de laatste jaren hebben doorge voerd. RWS-directeur Maarten Sas hoopt dat mensen trots zijn op hun buurt en dat ze zich inzetten om die netjes en leefbaar te houden. De film, waarin huurders uit de Goese Polder aan het woord ko men, is medio 2009 klaar. door Frank Balkenende KAMPERLAND - Wie wil besparen op energiekosten en het milieu wil ontzien, kan vrijdag (28 novem ber) zijn licht opsteken in Kamper land. De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF), nutsbedrijf Delta en Mi lieu Educatie Centrum (MEC) De Bevelanden houden dan een ener giemarkt in de studio van Zeeland- net. Energiebesparing is goed voor het klimaat en kan helpen ervoor te zorgen dat de aarde minder snel opwarmt. Volgens de organisato ren van de markt is het door de stijgende prijzen voor gas en elec- tra ook lucratief om energiebespa rende maatregelen in huis te ne men. En die hoeven eigenlijk hele maal geen of nauwelijks extra geld te kosten. Besparen loont dus dub bel, stellen Delta, ZMF en het MEC. Wie de markt op vrijdaga vond bezoekt, krijgt gratis tips en energieadviezen. Bijvoorbeeld over isolatie van de woning, de aanschaf van een energiezuinige ketel of subsidiemogelijkheden voor de aankoop van zonnepane len en -boilers. De organisatoren zeggen dat het geen saaie markt wordt. Ook voor Met een energiemarkt in Kam- perland spelen Delta, ZMF en MEC in op een deze maand be gonnen besparingscampagne Het Nationale Klimaatstraatfeest. kinderen is er vertier. Zo lopen er 'acrobatische energiepieten' rond en tonen medewerkers hoe je een autootje kan laten racen met be hulp van zonnepanelen. Verder zijn Sjaak Vogel, bekend van Delta Magazine, en weerman jos Broeke aanwezig. Aanleiding voor de markt is de campagne 'Het Nationale Klimaat straatfeest', die 1 november is be gonnen. In Zeeland zijn inmiddels 38 straten actief. De 500 straten die de komende maanden het meeste besparen, krijgen een kli maatstraatfeest cadeau. Wie zich aanmeldt voor deze actie ontvangt een energiebox met lampen, een standby-killer en douchecoach. 5) www.DELTA.nl/klimaatstraatfeest www.zmf.nl Tip? redactie@pzc.nl Kleinzoon Tim komt wekelijks naar opa en oma, die dan voor oppas spelen. Tim, 4 jaar jong, is graag buiten en vindt het leuk om zijn grootvader te helpen rond het huis. Het kwam dan ook goed uit dat opa bezig was met het verleggen van een straat je. Aangemoedigd door opa, droeg hij zijn steentje bij door met zijn kruiwagentje zand aan te voeren. Als je zo samenwerkt, verdwijnen leeftijdsverschillen als sneeuw voor de zon, want je gaat samen voor iets. Toen opa zei: „wat werken we toch lekker samen; dat gaat goed zo", ant woordde Tim: „Dat vind ik ook opa. Zal ik dan maar Cees zeg- gen?" De Goese kaden staan behoorlijk vol als Sint Nicolaas en zijn 83 pieten afmeren in de stadshaven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17