Van Ewijk (nog) niet Ten Cate Sloggi Bon Giorno Fila Klaasse blijft zijn concurrentes nipt voor SPECIAALZAAK w Jaap Bras blijft nog minstens een jaar generaal van het rayon 5 Regelmatigheid typeert het seizoen van melker uit Wemeldinge. WÊlESS^SÊmBKSÊÊBlÊBÊBÊÊ www.speciaalzaaksimon.nl PZC Dinsdag 25 november 2008 37 door Fred Rabout WEMELDINCE - Zijn eerste duiven hok was een militaire uitrustings koffer die één van zijn twee broers meebracht vanuit het huidige In donesië. Zij maakten daar eind ja ren veertig de politionele acties mee. Hun koffer met uitrusting kregen ze mee naar huis.Ruim een meter breed, twee meter lang en tachtig centimeter hoog. Vol doende ruimte om als duivenhok te dienen voor het jongste broer tje. Dat jongste broertje is Jaap Bras. Nog steeds gaan de ogen glimmen als hij over die periode vertelt. Ee nenzeventig is hij inmiddels. Ach ter het huis in de Wemeldingse Molenstraat staat nu een schitte rend duivenhok. Hij verlengde af gelopen seizoen zijn titel als gene raal van het rayon 5. Bras is geen 'mega-melker'. Met slechts 28 kop pels begon hij aan het vliegseizoen 2008. Bras flikte het weer, hoewel hij van de vier disciplines (vitesse, midfond, dagfond en grote fond) de grote of overnachtfond links laat liggen. „Dit betekent dat ik het Jaap Bras is al zestig jaar actief in de duivensport. Zijn eerste hok was een militaire uitrustingskof fer die zijn broer vanuit het huidi ge Indonesië meebracht. op de andere drie disciplines goed moet doen. Het is me weer gelukt, zij het met wat meer moeite dan vorig jaar." Het begon dus allemaal een kleine zestig jaar geleden. Bras' top lag in de beginjaren negentig van de vori ge eeuw toen hij provinciaal Ar- genton en Chateauroux won. Het leverde hem zelfs in 1995 de Zeeuwse generale titel bij de toen malige zondagsvliegers op. Zaterdag of zondag, de duiven van- Jaap Bras bleven goed naar huis ko men. In het rayon 5 stond en staat hij altijd wel in de buurt of op het podium. Bras typeert het voorbije seizoen als dat van de regelmatig heid. „Mijn duiven waren er altijd bij. Vooral op de midfond heb ik aardig wat puntjes bij elkaar weten te sprokkelen." Ondanks die regelmatigheid was er ook een uitschieter. Het ging dan om het dagfondconcours van uit Ruffec. „Ik had er vijf mee, vier stonden er in de uitslag op het eer ste blad." Een duifje dat aardig wat puntjes meebracht naar Wemeldinge was de '86', een tweejarige geschelpte doffer. „Dit is een duif waarop je als melker altijd kunt rekenen. En die zitten er niet al 'te veel op een hok", verklaart Bras, die alweer be zig is voor het seizoen 2009. „In de winter worden er kampioentjes ge maakt. Het koppelen is immers al gebeurd. Rond de jaarwisseling moet ik de 'eerste ronde' er im mers uitpikken." om door hem behandeld te wor den. Vooral wielrenners en motor crossers." Dokter Claes had gisteren, na een uitgebreid onderzoek, goed nieuws en slecht nieuws voor Ed- foto Camile Schelstraete zard van Ewijk. Zijn schouder an nex sleutelbeen hoeft voorlopig niet geopereerd te worden. De arts heeft het sleutelbeen op zijn plaats gezet en helemaal vastgetaped. De komende twee weken krijgt het gewricht absolute rust. „Ik draag nu een mitella en mag voor lopig helemaal niets doen", meld de sportinstructeur Van Ewijk gis teren vanuit België. „Het is de be doeling dat de spieren sterker wor den zodat ze de zaak op z'n plaats houden." Over twee a drie weken zal dokter Claes kijken of dat daad werkelijk gebeurt. Als dat het geval is, zal de blessure verder kunnen genezen en kan Edzard van Ewijk over twee maanden weer voorzich tig op de fiets. De keerzijde van de medaille is dat de dokter bij onvoldoende herstel zal moeten opereren. En dat is waar Van Evkijk aanvankelijk voor vreesde. „Ik heb begrepen dat het een vervelende operatie is waar veel hersteltijd voor staat." Desondanks zal hij een ingreep niet uit de weg gaan. „Ik wil in elk geval de functie helemaal terug. Dus als het niet met rust niet hele maal goed komt..." Een ander slachtoffer van het slechte weer tijdens de ATB-wed- strijd was Dennis Raadtgever uit Kapelle. Hij sloeg honderd meter verder, bij een afdaling van hetzelf de dijkje, over de kop. De eerste diagnose van de dokter was dat Raadtgever pezen in zijn schouder verrekt heeft. „Maar er kan ook een scheurtje inzitten", weet hij. „Het is niet waar ik op hoop, want dan ben ik ver van huis. Ik zal nu al wedstrijden voor de ATB Cup moeten missen." HEINKENSZAND - Peter Klaasse (L2) won de dressuurwedstrijd van RV Allround nipt. Toen de kruitdam pen in de manege van Stal Ver- mue in Heinkenszand waren opge trokken, bleek het verschil tussen goud en brons namelijk slechts twee schamele puntjes. Klaasse reed Zevier naar een totaal van 185 punten. De ruiter uit Arne- muiden bleef daarmee Inger van Boven uit Wolphaartsdijk met de hengst Zigbey Black één puntje voor. Yara Verschoor werd met Ca- ratina Z met 183 punten derde. In de klasse Li was Dinja van Liere oppermachtig. De amazone uit Ka pelle leidde Zibbedy's Way naar de fraaie score van 67,67 procent. Dat was bijna zeven procent meer dan Dianne Westdorp met Zida- ne. BADMINTON Burgh-Haamstede. Tweede wedstrijd jeugd Grand-Prix. Enkelspel. M1. 1. Simone Claris- se, 2. Mandy Westdorp; M2. 1Monya Behou- zian, 2. Amanda van Hertum; M3: 1. Nikki Westdorp, 2. Eliza Tikai; M4: 1. Eline Clarisse, 2. Zoe Versprille; M5: 1. Eline van der Hart, 2. Quinty Caniere. M6: 1. Michelle van der Jagt, 2. Naomi van Liere. J1: 1. Robert de Kraker, 2. Niek van Gils. J2: 1. Michel Kort, 2. Remi Lou- werse. J3: 1. Niels van der Hart, 2. Joey Hui- bers. J4: 1. Bart van Wijk, 2. Gustaw van der Weyde. J5: 1. Wessel van Oevelen, 2. Xander Kievit. Dubbelspel. M1: 1. Simone Clarisse/Janneke Jorna, 2. An Theunisse/ Shari- na van de Bunder. M3: 1. Eliza Tikai/Daphne Schaffer, 2. Amber Kievit/Nikki Westdorp. M4: 1. Eline Clarisse/Kim Paauwe, 2. Kimberley Telussa/Joya Telussa. M5: 1. Eline van der Hart/Michelle van der Jagt, 2. Quinty Carniere/ Yrene Kerckhaert. J1: 1. Niek van Gils/Robert de Kraker, 2. Laurens Mesure/Luc van Hoorn. J2:1Remi Louwerse/Wesley Versteeg, 2. Niek Speckens/Bram van de Velde. J3: 1. Niels van der Hart/Marijn van der Jagt, 2. Remco Weese- poel Sylvester Schaier. J4: 1Gustaw van der Weijde/Bart van Wijk, 2. Xander Kievit/Wessel van Oevelen. DUIVENSPORT Eindstanden. Rayon 5. Oude duiven, vitesse, hok: M. Oudeman; Duif: M. Oudeman. Mid fond: Hok: J. Bras; Duif: comb, van Hijfte. Dag fond: Hok: M. van Iwaarden; Duif: M. van Iwaar- den. Overnachtfond: Hok: J. Paauwe; Duif: comb. Witkam/Nieuwenhuizen. Jonge duiven: Vitesse: Hok: J. Dekker; Duif: M. Oudeman. Midfond: Hok: H. Kosten; Duif: comb, van Hijf te. Natoer: Hok: M. Hengsdijk; Duif: M. Hengs- dijk. Generaal hok: 1. J. Bras, 2. M. Hengsdijk, 3. M. van Iwaarden, 4. D. de Voogd, 5. gebr. Clement. Generaal duif oud: 1,2. M. Hengsdijk, 3. D. de Voogd. JUDO Evergem (B). Freddy van Durme toernooi. Senioren. Derde plaats: Pim van Meerkerk -66 kg. (Judo Goes). Tot 15 jaar. Tweede plaats: Quincy Nagtegaal -42 kg.(ss Geel hoed). Derde plaats: Annelien Boutens -52 kg. (Judo Ryu van Schaik), Tessa Kareis -57 kg. Marijn de Jong -42 kg. (beiden sportschool Geelhoed). PAARDENSPORT Heinkenszand. Dressuur RV Allround. Paar den L2: 1. Peter Klaasse, Zevier (Walcheren) 185. L1: 1. Dinja van Liere, Zibbedy's Way (All round) 203. B: 1Doenja Bleijie, NT Stijn (All round) 193. Kapelle. Dressuur RV De Braanjenhoek. Paar den klasse Z1:1. Pascalie de Kraan, Emore (Br aanjenhoek) 200. Tweede proef: 1. Pascalie de Kraan, Emore, 207. M: 1. Danielle Schouwe- naar, Noa (Allround) 182. Tweede proef: 1. Danielle Schowenaar, Noa, 182. L2: 1. Marielle Wagenaar, U2 (Prins Karei) 182. Tweede proef: 1. Manouk Poley, Rody, 187. L1: 1. Da nielle Schouwenaar, Wita, 187. Tweede proef: 1. Danielle Schouwenaar, Wita, 194. Pony's klasse M cat. DE: 1. Dorien de Vrieze, So- meers el Igneq (Braanjenhoek) 178. Tweede proef: T. Marlies Volmer, Halvar (Se-Ros) 185. L2 cat D: 1. Marcia Minderhoud, Ferona (Gou we Reyers) 185. Tweede proef: 1. Marcia Min derhoud, Ferona, 191. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl 3 slips 1 GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 137