Vriendinnen voor het leven Ex-topatleet Tim Montgomery bekent dopinggebruik in 2000 A m Wijnpakket weggeven? I 1 Zeilsters De Koning en Berkhout beëindigen hun samenwerking. Klaas-Jan Huntelaar traint al met de bal Van der Sar krijgt rust bij Manchester United Henke Larsson maakt zijn hockeydebuut Landzaat en Mols maand uitgeschakeld pzc Dinsdag 25 november 2008 35 „V :ts Het zeilduo Marcelien de Koning en Lobke Berkhout was in Peking goed voor zilver in de 470 klasse. foto Vincent Jannink/ANP door Theo Brinkman WESTBEEMSTER - Na bijna acht jaar samen in de boot te hebben geze ten, beëindigen Marcelien de Ko ning en Lobke Berkhout hun sa menwerking. De zeilsters, drievou dig wereldkampioen en winnares sen van olympisch zilver in de 470-klasse, gaan hun eigen weg. „Het maximale is bereikt." In een klein, koud winkeltje ach ter de kaasfabriek van de sponsor in het Noord-Hollandse West- beemster maakten ze hun besluit gistermiddag bekend. Buiten was het net zo koud als tijdens een trai ning een paar jaar geleden. Het sneeuwde die dag en langer dan een half uurtje hielden ze het niet vol in de boot. „Het was te koud, maar we hadden dat trainings kamp nu eenmaal geregeld, dus wilden we wat doen." Het voor beeld zegt alles over hun gedreven heid. „Heel heftig" waren de jaren geweest, waarin ze elkaar continu liepen te pushen om het maxima le eruit te halen. De opofferingen waren niet voor niets. Ze zeilden drie wereldtitels en een zilveren olympische medaille bij elkaar. Werden sportploeg van het jaar, wonnen drie keer de Conny van Rietschoten-trofee en werden ook nog eens geridderd. Dus kwam drie maanden geleden, na hun zilveren plak op de Spelen van Peking, de onvermijdelijke vraag: wat nu? „We vroegen ons af of dit nog te evenaren of zelfs te overtreffen was. Of er de komende vier jaar nog een uitdaging te vin den was. Nou, we waren er snel achter dat. dat moeilijk zou zijn. Het gebeurde steeds vaker dat we dachten: 'wat hebben we vandaag eigenlijk geleerd'? En voor een top sporter is het hebben van een uit daging van levensbelang. Daarom stoppen we per januari met onze campagne." Een beetje giechelend van de zenuwen deden ze hun ver haal, doorspekt met superlatieven. „Het zijn waanzinnig mooie jaren geweest. We hebben extreem geno ten. We hebben zóveel meege maakt." Het duo betrok nadrukke lijk trainer Jacco Koops in het suc ces. Koops was hun trainer sinds 2005. Onder zijn begeleiding boek te het duo alle successen. „Toen we aan onze tweede campagne be gonnen, hebben we stampend op de steiger gestaan om Jacco als trai ner te krijgen. De bond had name lijk andere plannen, maar wij wil den per se Jacco. Gelukkig lukte het. Hij verdient van ons de groot ste coachonderscheiding die er is. Wij tweeën kregen altijd de me- Het zeilduo Marcelien de Koning/Lobke Berkhout houdt het voor gezien. De winnaressen van olympisch zilver in Peking gaan ieder hun eigen weg. dailies, maar we hebben het met zijn drieën gedaan." Het einde van de samenwerking betekent niet het einde van de zeil- carrières. Berkhout (28) gaat zeker verder, al weet ze nog niet in wel ke boot. „Alles is mogelijk, ik weet het nog niet. Maar ik heb ondanks onze geweldige jaren nog wel het gevoel dat er nog iets hogers is." De Koning (30) is minder zeker van haar plannen. „Ik weet het he lemaal nog niet. Doorgaan met zei len zou kunnen, maar dan zou ik eerst weer de fun moeten vinden om er vol voor te gaan. Buiten het zeilen zijn er een heleboel uitda gingen. Ik moet ze alleen nog even vinden. Het enige dat ik zeker weet is dat ik niet meer in een 470 stap. Want met een ander kan ik er nooit zo veel lol uit halen als met Lobke." Nooit meer samen een wedstrijd zeilen. Een vreemd idee. „Maar we blijven zussen. We weten alles van elkaar,- kennen el kaar door en door." amsterdam - Klaas-Jan Huntelaar blijft de medische staf van Ajax verbazen. De spits, die twee we ken geleden de voorste band van zijn linkerenkel volledig afscheur de, trainde gisteren voor het eerst weer met de bal. Huntelaar verbaasde vrijdag al zijn ploeggenoten toen hij tijdens de groepstraining enkele rondjes om het veld liep. Trainer Marco van Basten vertelde daarna dat zijn aanvoerder waarschijnlijk toch nog voor de winterstop in actie komt. manchester - Edwin van der Sar is gisteren niet met de selectie van Manchester United meegereisd naar Spanje voor de Champions League-wedstrijd tegen Villarreal. De Nederlandse doelman heeft van trainer Alex Ferguson rust ge kregen. Ben Foster of de Pool To- masz Kuszczak is zijn vervanger. Ook Dimitar Berbatov is in Enge land achtergebleven. De Bulgaarse spits kampt met een dijbeenblessu re. De afwezigheid van Wes Brown, Owen Hargreaves en Paul Scholes was al langer bekend. stockholm - De Zweedse topvoet- baller Henke Larsson heeft een nieuwe manier gevonden om in de lange Scandinavische winter zijn.conditie op peil te houden. De 37-jarige spits van Helsingborg gaat zich toeleggen op indoorhock- ey, de sport die hij als kind ook al beoefende voordat hij definitief voor voetbal koos. De voormalige Feyenoorder maak te zondag in de Zweedse semi-pro- fessionele Superliga zijn debuut voor FCH in zijn geboortestad Hel singborg. rotterdam - Denny Landzaat en Michael Mols zijn minimaal vier weken uitgeschakeld. Beide spelers van Feyenoord hebben een scheur tje in de hamstring opgelopen. Trainer Gertjan Verbeek moet het ook zeker twee weken zonder Die- go Biseswar stellen. De aanvaller heeft knieklachten. Landzaat kreeg in de aanloop van het duel met ADO Den Haag opnieuw last van zijn gekwetste dijbeenspier. Mols viel vorige week in de slotfa se van het duel met FC Twente ge blesseerd uit. rome - Ex-topsprinter Tim Mont gomery heeft in het jaar van de Olympische Spelen van Sydney 2000 vier keer per maand testoste ron en groeihormonen gebruikt. Dat gaf de 33-jarige Amerikaan gis teren toe in een vraaggesprek met het Amerikaanse tv-station HBO, dat vandaag wordt uitgezonden. De Italiaanse krant La Gazzetta del- lo Sport bracht gisteren al enkele uitspraken uit dat interview. Montgomery won in Sydney goud op de 4x100 meter. Hij vormde een team met Jon Drummond, Brian Lewis, Maurice Greene en Kenneth Brokenburr. Montgo mery liep op dit nummer overi gens alleen in de series. „Ik heb een gouden medaille die ik niet op eigen kracht heb vero verd", bekent hij bij HBO. „Ik heb er geen recht op en wil me veront schuldigen bij mijn teamgenoten. Ik spreek louter voor mezelf. Ik wil niemand iets afnemen wat ze hebben gepresteerd." De Amerikaanse atletiekwereld dreigt door de bekentenissen van Montgomery opnieuw een gou den 'medaille bij Sydney 2000 kwijt te raken. Eerder ontnam het (IOC) de Amerikaanse mannen- en vrouwenploeg de olympische ti tel op de 4x400 meter na doping- gevallen. DichtbijMedia. Wegener Verras uw relaties! Uw krant biedt u de mogelijkheid om geheel naar eigen wens uw relatiegeschenk samen te stellen. Dit is 100% maatwerk, kiest uit ons assortiment de gewenste wijn(en). Nu besteld is voor de kerst in huis! Kijk snel op: www.wijngerechten.nl/wegener/ WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 121