Zeeland 'M'n vader stond zingend te stofferen' Geen zorg bestaande paviljoens Voordelta Overvaller krijgt celstraf van een jaar Waterschap rooit oude bomen sanidröme Kerkwerve krijgt bijdrage voor 'Ommetje' Meubelstoffeerder verwacht dat vraag naar zijn vak blijft bestaan. jf fel, e Natura 2000-status alleen van invloed bij (ver)bouwplannen. S PZC Dinsdag 25 november 2008 I 23 door Esme Soesman KERKWERVE - Als klein ventje wist Bram Blakenburg het al. Net als zijn vader wilde hij meubelstof feerder worden. „Kwam ik als klein jongetje binnen, stond mijn vader zingend te stofferen. Het was zijn passie. Ja, too procent ze ker dat ik door hem deze kant op ben gegaan. Het zit in de genen", zegt de Kerkwervenaar. Sinds een paar jaar heeft hij een ei gen atelier, gevestigd aan de Kerk- weg in zijn woonplaats. In de voet sporen van zijn vader - die op zijn veertiende meubelstoffeerder werd - volgde hij de benodigde op leiding. Na onder meer bij meubel zaken in loondienst te hebben ge werkt begon Blakenburg 7 jaar ge leden voor zichzelf. Aanvankelijk voor 2 dagen in de week, in combi natie met een baan in loondienst. Dat groeide geleidelijk uit tot een - sinds 1,5 jaar - fulltime eigen be drijf. Naast het opknappen van meubels stoffeert Blakenburg wo ningen en boten. Met name dat laatste is - door dé taps toelopende vormen en vele hoeken - een ge specialiseerd vak. Van een uitster vend beroep is geen sprake. Ster ker nog. „Het is nog nooit zo druk geweest als het laatste half jaar." Alsof kwakkeleconomie en krediet- crisis mensen aanmoedigt duurza mer in hun omgeving te investe ren. Bovendien: „Je leeft in een wegwerpmaatschappij, maar voor dit blijft altijd een markt bestaan. Er blijven denk ik altijd mensen die hier waarde voor hebben", ver wacht Blakenburg. In zijn werk plaats wacht een Gelderlandstoel op de metamorfose. Zijn verscho- 'lk was er in een uurtje mee klaar, maar die man was er zó blij mee' ten bordeauxrode omhulsel wordt door stijlvol knalrood Alcantara (een soort kunststof suède) vervan gen. Een ingreep die de moeite loont als je het prijskaartje ziet. Stofferen van dit specifieke exem plaar kost tegen de 1000 euro. Voor een nieuw exemplaar tel je echter al snel tussen de 1500 en 2000 euro neer. „Met alle respect: maar je moet dit niet doen met iets van Ikea. Mensen komen hier met een antieke stoel of kwaliteits- stoel. Of met iets dat ze hebben geërfd en dat ze niet kwijt willen." Blakenburg heeft inmiddels al wat droomklussen (het volledig stoffe ren van een dansschool, restaurant en platbodem) op zijn cv staan, maar geniet evengoed van de sim pele dingen. Zoals laatst die Duit ser met een bureaustoel („zijn eer ste") van 50 jaar oud. „Ik was er in een uurtje mee klaar, maar die man was er zó blij mee. Zoveel emotionele waarde. Dat zijn na tuurlijk schitterende dingen." door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 28-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Tegen hem was drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk geëist. De man werd schuldig bevonden aan onder meer een overval op de Aldi in Middelburg in 2004. Toen deed hij alsof hij een wapen onder zijn jas had. Uiteindelijk bleek dat een takje te zijn geweest. Ook pleegde de man een inbraak bij de snoepwinkel van speeltuin De Mietjes in Sluiskil en bedreigde hij met een schroevendraaier een medewerkster van een super markt in Tilburg. Al die misdrijven vonden plaats in een volgens de verdachte 'heftige periode', toen hij zowel dakloos als aan de drugs was. Diverse keren probeerde de 28-jari- ge man door de politie te worden aangehouden, maar dat mislukte doordat de politie er via het com putersysteem niet in slaagde die oude misdrijven op te sporen. Pas toen hij in augustus dit jaar met een geladen pistool een Til- burgs politiebureau binnenstapte, was het Openbaar Ministerie be reid om hem strafrechtelijk te ver volgen. ZIERIKZEE - Waterschap Zeeuwse Eilanden zal in het werkgebied bo ven de Westerschelde 610 bomen rooien. Het gaat om oude of zieke bomen die een gevaar zijn voor de verkeersveiligheid of de dijk waar ze op staan. Op Schouwen-Duiveland gaat het om bomen langs de Oude Nieuw- landseweg bij Nieuwerkerk, de Gooikensweg bij Schuddebeurs, de Armhoekseweg en Omloops- weg bij Haamstede en de Hoge Zandweg bij Oosterland. Behalve bomen rooien wil het waterschap ook nieuwe exemplaren planten. Dat gebeurt langs de Schelpweg bij Serooskerke, de Zandweg bij Zie- rikzee (diverse soorten). De Klippewekken bij Looperska- pelle krijgt een rij knotwilgen en langs de Veerdijk bij Zonnemaire komen populieren te staan. In totaal plant het Waterschap 1.500 bomen en 20.000 struiken in heel het werkgebied. ^shower. s. UU - arpas irpSi96 air>sho^eri de betere badkamer "Vraag naar www.arpas.sanidrome.nl de voorwaarden Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 ZIERIKZEE - Bestaande strandpavil joens ondervinden geen directe na delige gevolgen van de aanwijzing van de Voordelta tot Natura 2000 gebied. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. Pas~als een strandpaviljoen wil ver bouwen, nieuw bouwen of ver plaatsen kan het mogelijk zijn dat een vergunning in het kader van de natuurbeschermingswet moet worden aangevraagd. „Dat zal de ondernemer op dat moment in overleg met de provincie moeten bekijken", zegt Marcel van de Ber ge van de gemeente Schou wen-Duiveland. Het is echter niet zo dat paviljoenhouders met plan nen standaard een vergunning in het kader van de Natuurbescher mingswet moeten aanvragen. Dat hangt af van de vraag of er effect te verwachten is op de natuur waarden van het gebied. Deze uitspraak valt voor de ge meente een beetje tegen. Onlangs is een nieuw bestemmingsplan voor het strand vastgesteld en daar in is opgenomen dat strandpavil joens mogen uitbreiden tot maxi maal 900 vierkante meter mits een deel van het oppervlak wordt benut voor openbare voorzienin gen zoals publieke toiletten. De gemeente had graag gezien dat ondernemers die hiervan gebruik willen maken geen extra vergun ning nodig zouden hebben in het kader van de Natuurbeschermings wet, maar dat is niet zo. In sommi ge gevallen is wel degelijk een extra vergunning noodzakelijk. Ook het gedwongen verplaatsen van strandpaviljoens zal niet altijd zonder vergunning kunnen plaats vinden. Een van de paviljoens die dit treft is De Strandtent op de Brouwersdam die daar weg moet. KERKWERVE - De dorpsraad Kerk werve krijgt duizend euro subsidie van de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij (KNHM) voor de realisatie van 'Ommetje de Hoogte'. Die wandelroute vanuit het dorp werd begin juli geopend. De KNHM levert elke paar jaar, on der de noemer Kern met Pit, een bijdrage aan projecten die aan be paalde voorwaarden voldoen. Zo moeten ze lokaal zijn en door de indiener vóór een bepaalde datum worden gerealiseerd. Dat was 1 sep tember van dit jaar. Er komen dit keer elf Zeeuwse pro jecten in aanmerking voor een bij drage. Het pad rond Kerkwerve is het enige op Schouwen-Duive land. De tien beste projecten van het land komen in aanmerking voor een extra bijdrage van 1500 euro en een trofee. De winnaars daarvan worden, in een later sta dium bekend gemaakt. -^MAEtMCHk Bram Blakenburg aan het werk in zijn tot werkplaats omgebouwde garage in Kerkwerve foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107