Van Ewijk (nog) niet Arie Vink in eigen huis winnaar Auteurs boek WK 1978 niet welkom bij Maxima Jaap Bras blijft nog minstens een jaar generaal van het rayon 5 Regelmatigheid typeert het seizoen van melker uit Wemeldinge. Wedstrijdleider is in eindstrijd te sterk voor Levien Basting. Ten Rouwelaar langer bij NAC Z PZC Dinsdag 25 november 2008 37 door Fred Rabout WEMELDINGE - Zijn eerste duiven hok was een militaire uitrustings koffer die één van zijn twee broers meebracht vanuit het huidige In donesië. Zij maakten daar eind ja ren veertig de politionele acties mee. Hun koffer met uitrusting kregen ze mee naar huis. Ruim een meter breed, twee meter lang en tachtig centimeter hoog. Vol doende ruimte om als duivenhok te dienen voor het jongste broer tje. Dat jongste broertje is Jaap Bras. Nog steeds gaan de ogen glimmen als hij over die periode vertelt. Ee nenzeventig is hij inmiddels. Ach ter het huis in de Wemeldingse Molenstraat staat nu een schitte rend duivenhok. Hij verlengde af gelopen seizoen zijn titel als gene raal van het rayon 5. Bras is geen 'mega-melker'. Met slechts 28 kop pels begon hij aan het vjiegseizoen 2008. Bras flikte het weer, hoewel hij van de vier disciplines (vitesse, midfond, dagfond en grote fond) de grote of overnachtfond links laat liggen. „Dit betekent dat ik het Jaap Bras is al zestig jaar actief in de duivensport. Zijn eerste hok was een militaire uitrustingskof fer die zijn broer vanuit het huidi ge Indonesië meebracht. op de andere drie disciplines goed moet doen. Het is me weer gelukt, zij het met wat meer moeite dan vorig jaar." Het begon dus allemaal een kleine zestig jaar geleden. Bras' top lag in de beginjaren negentig van de vori ge eeuw toen hij provinciaal Ar- genton en Chateauroux won. Het leverde hem zelfs in 1995 de Zeeuwse generale titel bij de toen malige zondagsvliegers op. Zaterdag of zondag, de duiven van Jaap Bras bleven goed naar huis ko men. In het rayon 5 stond en staat hij altijd wel in de buurt of op het podium. Bras typeert het voorbije seizoen als dat van de regelmatig heid. „Mijn duiven waren er altijd bij. Vooral op de midfond heb ik aardig wat puntjes bij elkaar weten te sprokkelen." Ondanks die regelmatigheid was er ook een uitschieter. Het ging dan om het dagfondconcours van uit Ruffec. „Ik had er vijf mee, vier stonden er in de uitslag op het eer ste blad." Een duifje dat aardig wat puntjes meebracht naar Wemeldinge was de '86', een tweejarige geschelpte doffer. „Dit is een duif waarop je als melker altijd kunt rekenen. En die zitten er niet al te veel op een hok", verklaart Bras, die alweer be zig is voor het seizoen 2009. „In de winter worden er kampioentjes ge maakt. Het koppelen is immers al gebeurd. Rond de jaarwisseling moet ik de 'eerste ronde' er im mers uitpikken." het gewricht absolute rust. „Ik draag nu een mitella en mag voor lopig helemaal niets doen", meld de sportinstructeur Van Ewijk gis teren vanuit JSelgië. „Het is de be doeling dat de spieren sterker wor den zodat ze de zaak op z'n plaats houden." Over twee a drie weken zal dokter Claes kijken of dat daad werkelijk gebeurt. Als dat het geval is, zal de blessure verder kunnen genezen en kan Edzard van Ewijk over twee maanden weer voorzich tig op de fiets. De keerzijde van de medaille is dat de dokter bij onvoldoende herstel zal moeten opereren. En dat is waar Van Ewijk aanvankelijk voor vreesde. „Ik heb begrepen dat het een vervelende operatie is waar veel hersteltijd voor staat." Desondanks zal hij een ingreep niet uit de weg gaan. „Ik wil in elk geval de functie helemaal terug. Dus als het niet met rust niet hele maal goed komt..." Een ander slachtoffer van het slechte weer tijdens de ATB-wed- strijd was Dennis Raadtgever uit Kapelle. Hij sloeg honderd meter verder, bij een afdaling van hetzelf de dijkje, over de kop. De eerste diagnose van de dokter was dat Raadtgever pezen in zijn schouder verrekt heeft. „Maar or kan ook een scheurtje inzitten", weet hij. „Het is niet waar ik op hoop, want dan ben ik ver van huis. Ik zal nu al wedstrijden voor de ATB Cup moeten missen." om door hem behandeld te wor den. Vooral wielrenners en motor crossers." Dokter Claes had gisteren, na een uitgebreid onderzoek, goed nieuws en slecht nieuws voor Ed- foto Camile Schelstraete zard van Ewijk. Zijn schouder an nex sleutelbeen hoeft voorlopig niet geopereerd te worden. De arts heeft het sleutelbeen op zijn plaats gezet en helemaal vastgetaped. De komende twee weken krijgt door Joop van den Oudenhoven GROEDE - Arie Vink uit Groede is in zijn woonplaats winnaar gewor den van het tweede Grand Prix- toernooi van dit seizoen. Hij ver sloeg in de finale Levien Basting uit Terneuzen. Het was het toernooi van de regel- maar en de middelmaat zou je kunnen zeggen. Echte uitschieters waren er zelden te melden. Alleen Louis Dallinga noteerde een partij boven 1.000 gemiddeld maar werd desondanks vroegtijdig uitgescha keld. Het moest dit toernooi van de noeste werkers komen en daar be hoorden de finalisten Basting en Vink zeker toe. Vooral van laatstgenoemde was het toch een opvallende prestatie. Hij was in een eenzijdige finale de sterkste met 32-11. Wedstrijdleider en tegelijkertijd deelnemer zijn, is zelden een ideale combinatie voor goede prestaties. Maar bij Vink werkte het dit keer wel. En dan ook nog in eigen huis en ei gen dorp. Mooier kon het allemaal niet, vond de winnaar na afloop. Het was voor Arie Vink de tweede zege in de Grand Prix-reeks. Vier jaar geleden stond hij in Sint Jansteen al eens op het hoogste po dium maar dat was al zo lang gele den dat Vink dat gevoel niet eens meer herkende. UIT p. BADMINTON Burgh-Haamstede. Tweede wedstrijd jeugd Grand-Prix. Enkelspel. M1. 1. Simone Claris- se, 2. Mandy Westdorp; M2. 1. Monya Behou- zian, 2. Amanda van Hertum; M3: 1. Nikki Westdorp, 2. Eliza Tikai; M4: 1Eline Clarisse, 2. Zoe Versprille; M5: 1Eline van der Hart, 2. Quinty Caniere. M6: 1. Michelle van der Jagt, 2. Naomi van Liere. J1: 1. Robert de Kraker, 2. Niek van Gils; J2: 1. Michel Kort, 2. Remi Lou- werse. J3: 1 Niels van der Hart, 2. Joey Hui- bers. J4: 1. Bart van Wijk, 2. Gustaw van der Weyde. J5: 1. Wessel van Öevelen, 2. Xander Kievit. Dubbelspel. M1: 1. Simone Clarisse/Janneke Jorna, 2. An Theunisse/Sharina van de Bunder. M3: 1. Eliza Tikai/Daphne Schaffer, 2. Amber Kievit/Nikki Westdorp. M4: 1. Eline Clarisse/Kim Paauwe, 2. Kimberley Telussa/Joya Telussa. M5: 1. Eline van der Hart/Michelle van der Jagt, 2. Quinty Carniere/Yrene Kerckhaert. J1: 1. Niek van Gils/Robert de Kraker, 2. Laurens Mesure/Luc van Hoorn. J2: 1. Remi Louwerse/Wesley Vers teeg, 2. Niek Speckens/Bram van de Velde. J3: 1. Niels van der Hart/Marijn van der Jagt, 2. Remco Weesepoel Sylvester Schaier. J4: 1. Gustaw van der Weijde/Bart van Wijk, 2. Xan der Kievit/Wessel van Oevelen. BILJARTEN Groede. Grand Prix ZVB. Poule E: Julien Albi- cher-Cees J. Wissel 10-35, 38; Nelis Maas- mans-Cees A. wissel 8-45, 38; Albert van Leeu- wen-Julien Albicher 30-16, 64; Cees J. Wis sel-Melis Maasmans 35-14, 81; Cees A. Wis- sel-Albert van Leeuwen 31030, 48. Cees J. Wis sel en Van Leeuwen door. Poule B1: Leon de Zutter-Eddie van Goethem 17-47, 49; Eddie van Goethem-Rinus Dingemanse 50-27, 64; Leon de Zbtter-Rinus Dingemanse 17-22, 58. Poule B2: Willy de Boey-Rudi Boerjan 25-20, 69; Louis de Vos-Rudi Boerjan 35-15, 49; Louis de Vos-Willy de boey 35-14, 46. De Vos en De Zutter door. Achtste finales: Albert van Leeu- wen-Cees J. Wissel 30-24, 50; Rob Claer- houdt-Johnny Bakker 35-19, 52; Arie Vink-Flor- ent Rombaut 32-23, 53; Leon de Zutter-Louis de Vos 17-28, 48; Levien Basting-Theo van Es- broek 22-19; Bram de Kraker-Bertie van Re- mortel 35-34, 50. Finalepoule 1: Levien Bas- ting-Rob Claerhoudt 22-15, 47; Rob Claer- houdt-Albert van leeuwen 35-19, 45; Albert van Leeuwen-Levien Basting 30-18, 50. Basting naar finale op grond van rankingpunten. Poule 2: Arie Vink-Leon de Zutter 32-13, 54; Bram de Kraker-Leon de Zutter 35-15, 62; Arie Vink-Bram de Kraker 32-27, 55. Vink naar finale. Finale: Arie Vink-Levien Basting 32-11, 55. Eindstand: 1Arie Vink; 2. Levien Basting; 3. Albert van Leeuwen; 4. Bram de Kraker; 5. Rob Claerhoudt; 6. Leon De Zutter. Teamcompetitie Kanaalzone. Dertiende ron de: De Lieve-Bachten Dieke 228 tegen 226 ca ramboles (88,03 tegen 87,94 procent), De Ves- te-Het Trefpunt 326-280 (117-100), De Vla schaard-De Lovenhoek 339-263 (115-107), Het Dorpshuis-De Warande 224-264 (99-106), Gregoriuscentrum-Koewacht 249-279 (105-107), Oudelandse Hoeve-'t Meulengat 307-206 (107-95), 't Heike-Hulst 191-245 (84,51-84.78), 't Steen-Malpertuus 280-349 (102-90). Stand aan kop: 1. Oude landse Hoeve 106,33 procent, 2. 't Steen 105,94, 3. De Warande 104,92. Poolbiljarten Kanaalzone: The Riff-Milord 2 19-23, Beterdak-The Black Lions 17-25. Stand: 1The Black Lions 5-124, 2. Beterdak 5-103, 3. Milord 1 5-102, 4. The Riff 6-100, 5. Milord 2 6-96, 6. Dream Team 5-76. BOWLEN Sas van Gent. Huisleague: The Killers-'t Stre- mijn 1-3, De Watergeus-Jelly's Dream Team 0-4. Stand: The Killers 34-17482, 't Stremijn 27-17171, De Watergeus 13,5-15.613, Jelly's Dream Team 5,5-14822. Hoogste gamegemid- delde vrouwen: Marion de Leux 166,47 pins. Mannen: Franz Roeb 172,07. DUIVENSPORT Eindstanden. Rayon 5. Oude duiven, vitesse, hok: M. Oudeman; Duif: M. Oudeman. Mid fond: Hok: J. Bras; Duif: comb, van Hijfte. Dag fond: Hok: M. van Iwaarden; Duif: M. van Iwaar- den. Overnachtfond: Hok: J. Paauwe; Duif: comb. Witkam/Nieuwenhuizen. Jonge duiven: Vitesse: Hok: J. Dekker; Duif: M. Oudeman. Midfond: Hok: H. Kosten; Duif: comb, van Hijf te. Natoer: Hok: M. Hengsdijk; Duif: M. Hengs- dijk. Generaal hok: 1. J. Bras, 2. M. Hengsdijk, 3. M. van Iwaarden, 4. D. de Voogd, 5. gebr. Clement. Generaal duif oud: 1,2. M. Hengsdijk, 3. D. de Voogd. ZAALVOETBAL Oostburg. Orevo: Potterie Sluis-Oranje Dui vels 2-8, GAOS-Eetcafé The Chat, 3-4, Café Jo- pie Sluis-Simon de Feyter 12-2, La Porte d'Or Signtex/de Sutter 2-0, M.D. Meeu- sen-Telepost/Belderok 4-12, Expert Bakker/Diancy Bodyfashion-Security Neder land 7-3, Oud Sluis-Trendy Telecom 2-4. Be ker: GAOS-Café Jopie Sluis 5-3, Oud Sluis-Olympiakos 12-2. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl WASSENAAR - Hun boek 'Voetbal in een vuile oorlog' was de aanzet tot een bijzondere ontmoeting, toch mochten de auteurs Iwan van Duren en Marcel Rözer er gis termiddag niet bij zijn toen Prin ses Maxima voormalig Argentijns international Leopoldo Luque en 'dwaze moeder' Nora Morales de Cortinas ontving. Luque en Mora les de Cortinas zijn deze week de eregasten rond de presentatie van het boek over het WK voetbal van 1978 in Argentinië. De ontmoeting met prinses Maxi ma genereerde afgelopen weken veel aandacht voor het boek. Het onderhoud tussen Maxima en 'dwaze moeder' Morales de Cor tinas is opzienbarend, gezien de rol die Maxima's vader Jorge Zor- reguieta als (onder)minister van landbouw vervulde tijdens de Ar gentijnse dictatuur van het Videla- regime, eind jaren zeventig. De zo geheten 'Dwaze moeders van het Plaza de Mayo' vragen al drie de cennia lang aandacht voor de tien duizenden mensen die tijdens de dictatuur zijn verdwenen. „Het is zeer respectabel dat Prinses Maxima toestemde met deze ont moeting", zegt Matty Verkamman van uitgeverij De Buitenspelers, die 'Voetbal in een vuile oorlog' uitbrengt. „Iwan en Marcel, en ook ikzelf, waren er uiteraard heel graag zelf bij geweest, maar het was 'part of the deal' dat alléén Lu que en mevrouw Morales de Cor tinas welkom waren. We hebben het nog wel een paar keer gepro beerd, maar er was absoluut geen sprake van dat we er bij konden zijn." Luque en Morales de Cortinas, die vandaag ook in Zeist bij de offi ciële boekpresentatie aanwezig zijn, waren volgens Verkamman aangenaam verrast door de op rechtheid van Maxima. „Ze waren buitengewoon positief', zegt Ver kamman. „Ze zijn bijna tweeën half uur in villa Eikenhorst in Was senaar geweest. Maxima maakte echt indruk. Ze nam alle tijd voor ze, was erg nieuwsgierig en toon de zich oprecht betrokken. En ze had het boek zelfs al gelezen. Prins Willem-Alexander was ook bij de ontmoeting aanwezig, en sprak keurig mee in het Spaans." BREDA - Jelle ten Rouwelaar blijft langer bij NAC. De 27-jarige doel man heeft met de leiding van de club overeemstemming bereikt over een nieuw vierjarig contract. De oude verbintenis van de keeper liep tot aan het einde van het huidige seizoen. Ten Rouwelaar arriveerde vorig jaar zomer als tweede doelman in Breda. Hij promoveerde snel tot ba sisspeler en is ook dit seizoen eer ste keus van trainer Robert Maas kant. Ten Rouwelaar is blij met zijn nieuwe verbintenis. „Bij NAC weet ik wat ik heb. Ik voel me goed hier. NAC wilde me ook graag houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 103