Toparts Claes opereert PSV loopt 30.000 euro mis Delta wacht af hoe zwaar schorsing van De Backer uitvalt 36 Dinsdag 25 november 2008 PZC Danielle Schouwenaar pakt prijzen in Kapelle Driebandenteam gaat nog niet op zoek naar versterking. Danny Weber nieuwe leider topscorerslijst 't Hooft blijft met FvT in de eredivisie Kapotte schouder van ATB'er kan misschien met rust genezen. Driedaagse Axel krijgt datum op kalender BC Terneuzen gaat nipt onderuit bij Rillandia Eindhovense ploeg reist zonder sponsors en fans naar Madrid. De Bruine in het zonnetje gezet Z Edzard van Ewijk (voorgrond) kan de komende maanden niet mountainbiken. met het sleutelbeen helemaal mis zijn praktijk heeft. „Hij is een be was. grip als het gaat om schouders en Gisteren reisde Van Ewijk met zijn sleutelbenen", weet Tolhoek uit de vader op aanraden Patrick Tolhoek tijd dat hij profwielrenner was. uit Yerseke naar het Belgische Her- „Hij is de beste van Europa op dat enthals, waar dokter Toon Claes gebied. Sporters komen van overal door Frits Bakker SLUISKIL - De schorsing van Peter de Backer na de dopingtest op het WK driebanden komt voor zijn team uit Sluiskil slecht uit. Het team van Delta/Frans Bevers is kandidaat om in de eredivisie de play-offs te halen en treft de ko mende weken belangrijke concur renten. De Sluiskilse organisatie be sloot gistermiddag in een spoedo verleg om nu nog niet naar verster king te zoeken. „We hebben wel wat namen voor bij laten komen", zei Meerten Dal- linga, die onder meer dacht aan de Turk Adnan Yüksel, de Griek Ni kos Polychrounopoulos en de Deen Dion Nelin. „Dat zijn spelers die we per direct vast kunnen leg gen." Delta hoopt echter - net als de spe ler zelf - op compassie van de we reldbond, die gisteren van De Backer een verklaarschrift heeft ge- 1*^ Delta/Frans Bevers gaat nog niet op zoek naar een vervanger voor Peter de Backer. De club wil eerst afwachten hoe zwaar de schorsing van de speler uitvalt. MIDDELBURG - Danny Weber is de nieuwe leider in het PZC-topsco- rersklassement. De voetballer van Krabbendijke scoorde drie keer in het gewonnen duel met ZPR'84 (3-2) en bracht zijn totaal op ne gentien (doel)punten. Daarmee passeerde hij Hoessein Bouzam- bou (RCS) en Dennie le Comte (Duiveland) die met hun achttien punten nu tweede staan. Het duel van Krabbendijke was dit weekein de het enige voltooide duel van een Zeeuwse standaardclub. kregen en binnen twee weken een besluit neemt over de schorsing. Op dopinggebruik staat in de sport een uitsluiting van twee jaar. De slaappil die Peter de Backer naar eigen zeggen op de avond voor de WK-fmale innam, .zou moeten gelden als verzachtende omstandigheid. Meerten Dallinga: „Wij hebben besloten om te wach ten wat de wereldbond doet. Als Peter de Backer inderdaad een schorsing krijgt, zullen we wel naar versterking moeten uitkijken. Maar wij vertrouwen op de wereld bond dat ze een slaappil niet als doping zien." Het Zeeuwse top- team moet het niettemin zeker in de komende weken zonder zijn beste speler op de wereldranglijst doen. En het treft onder meer op 7 december het team van Crystal Kelly met Frédéric Caudron en Raymond Ceulemans en een week later het sterkste team met Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl en Martin Horn. „We kijken van wed strijd naar wedstrijd", zei Dallinga na het overleg met zijn bestuur. „Met Spoormans, Hofman en Da niels hebben we goede invallers, maar we willen ook het tweede team op sterkte houden. En we hebben ook Jeffrey Jorissen, de jeugdspeler, die we als invaller kun nen oproepen." MIDDELBURG - Kimberley 't Hooft redde met FvT uit Schiedam het vege lijf in de eredivisie vrouwen. De ploeg versloeg Amsterdam met 5-2 en hield daardoor ttc Hilver sum achter zich. De uit Kloosterzande afkomstige, maar tegenwoordig in Middelburg woonachtige 't Hooft won haar beide partijen. Zij speelt ook in de mannencompetitie bij TTC Mid delburg. Komende zaterdag moet haar team het vege lijf zien te red den in de derde divisie. door Koen de Vries MIDDELBURG - Voor Edzard van Ewijk zit het wielerseizoen erop. De 27-jarige inwoner van Wolp- haartsdijk kwam zaterdag in Hein- kenszand tijdens een wedstrijd voor de Zeeuwse ATB Cup onge lukkig in aanraking met een boom. In een ziekenhuis in het Belgische Herenthals werd gistermiddag ge constateerd dat de aanhechtingen van het sleutelbeen met de schou der afgescheurd zijn. Het ongeluk was een gevolg van het noodweer dat over Zeeland trok. Sneeuw en hagel hadden het parkoers veran derd in een glijbaan. Er gingen veel renners onderuit, ook de toch redelijk stuurvaste Van Ewijk. Hij was het voornaamste slachtoffer van de glibberwedstrijd. „Het was nog vroeg in de koers. We moesten een dijkje af Mijn wiel gleed weg en er was geen hou den meer aan. Voor ik het wist knalde ik met m'n schouder tegen een boom", vertelt de voormalige leider van het algemeen klasse ment om de Zeeuwse ATB Cup. Aanvankelijk leek alleen de schou der uit de kom, maar toen die door het opgetrommelde ambulan cepersoneel was teruggezet, bleek in het ziekenhuis van Goes dat het AXEL - De Juniorendriedaagse van Axel wordt volgend jaar op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 mei gehouden. Het etappeschema is hetzelfde gebleven. De ronde staat als 2.1-koers op de internationale kalender en maakt net als vorig jaar niet uit van de Nations Cup. De aanmeldingen komen inmid dels al binnen. Voorzitter Mare Heijens: „We hebben zelfs al een inschrijving van een Zuid-Afri kaanse ploeg gekregen." TERNEUZEN - De badmintonners van Terneuzen slaagden er ook in het zesde competitieduel niet in om de eerste winst te boeken in de tweede klasse van de regio Zuid-West. Tegen Rillandia Smas hers werd met kleinst mogelijke verschil verloren: 3-5. Paul van de Vijver en Theo van den Berg wonnen in het enkelspel. Het derde winstpunt werd ge boekt door het gemengd dubbel Paul van de Vijver/Silvia van Stra ten. KAPELLE - Tijdens de dressuurwed- strijd van RV De Braanjenhoek in Kapelle was Danielle Schouwe naar succesvol in de klasse L. In de eerste proef stuurde ze Wita met een totaal van 187 punten naar de zege. Elizabeth Roelse uit Westka- pelle werd met een achterstand van vijf punten tweede. In de her kansing behaalde Roelse 187 pun ten, amar het was niet voldoende om Schouwenaar van de zege af te houden. Zij scoorde nu 194 pun ten. KLOETINGE - Adri de Bruine kreeg gisteravond in Kloetinge de gouden waar- deringsspeld van voetbalbond KNVB opgespeld door districtsvoorzitter Paul Kools. De Bruine maakt zich al jaren verdienstelijk voor de voetbalclub Kloetinge. Een groot deel van zijn Kloetinge-jaren was hij secretaris van de club. Hij is bovendien clusterafgevaardigde van de clubs op Zuid-Beveland. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV lijdt een schade van enkele tienduizenden euro's nu het vanmorgen zonder suppor ters en sponsors naar Madrid reist. In de Spaanse hoofdstad wordt morgenavond voor lege tribunes de Champions-Leaguewedstrijd te gen Atlético Madrid gespeeld. Het vliegtuig dat de selectie vervoert, heeft veel meer stoelen onbezet dan normaal. Tientallen sponsors die zich normaal aanmelden voor een dergelijke trip blijven nu thuis. Daardoor wordt PSV, anders dan gebruikelijk, amper gecompen seerd in de kosten voor het huren van een chartervliegtuig. De ver liespost bedraagt naar schatting cir ca 30.000 euro. „Normaal betalen sponsors een bepaald bedrag (circa duizend euro) om met PSV mee te kunnen reizen. Die inkomsten lo pen we nu mis", zegt algemeen di recteur Jan Reker. Hoewel PSV in middels een kleiner vliegtuig huur de, is een financiële tegenvaller on vermijdelijk. De Europese voetbalbond Uefa heeft bepaald dat PSV maximaal 75 mensen mag aanmelden om het duel in het stadion bij te wo nen. De voorwaarde hierbij is dat deze mensen professioneel aan de club verbonden zijn. Het gezel schap van de Eindhovense club be staat nu uit zo'n twintig voetbal lers, tien leden van de technische en medische staf en circa tien offi cials (raad van commissarissen, di rectie, veiligheid, commercie). Daarnaast zullen circa tien journa ls PSV mag geen sponsors en sup- porters meenemen naar de uit wedstrijd tegen Atlético Madrid. Hierdoor lijdt de club een schade van circa 30.000 euro. listen de trip meemaken. In de se lectie van PSV ontbreken drie spe lers: Dirk Marcellis, Jan Krom kamp en Nordin Amrabat blijven vanwege blessures achter in Eind hoven. De landskampioen heeft in zijn laatste twee duels in de Cham pions League minstens één gelijk spel nodig om Europees nog te kunnen overwinteren. Dat punt moet morgen worden ge haald óf over veertien dagen in de thuiswedstrijd tegen Liverpool. Daarbij blijft PSV altijd nog afhan kelijk van de prestaties van Olym- pique Marseille, dat bij een gelijk aantal punten het voordeel heeft van een betere score in de onder linge duels (3-0, 0-2). Overigens is morgen een gelijkspel voor Atléti co genoeg om de tweede ronde van de Champions League te berei ken. Het duel in stadion Vicente Cal- derón staat onder leiding van de Zwitserse scheidsrechter Massimo Busacca.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 102