PZC I 21 Zeeland Kampeerboeren willen langer open Gemeenteraad stemt in met Plan Perkpolder OR niet betrokken bij herbenoeming Sala Qdl zien dat u voql Wees ei snel bij! Bieden kan nog tot vanavond 21:00 uur. Gezonde boom moet toch weg 29 ZEEUWS-VLAANDEREN 32 en 33 Belgen hebben begin november massaal een week vakantie. Fracties eisen dat belangen pachters worden gewaarborgd. }(P r^ffen-pbst "nietHn 0n_ rnm Speel öï-t ilpëthiel -/'v Ambulancedienst zoekt licht achter dik pak donkere wolken Tip? redtern@pzc.nl Vrijdag 21 november 2008 Brouwerijen voeren continu strijd om de bierdrinker in het café door Frank van Cooten SLUIS - Kampeerboeren in West Zeeuws-Vlaanderen willen hun minicamping langer open hebben. De activiteiten op deze kleine cam pings moeten nu per 31 oktober zijn beëindigd, de kampeerterrei nen ontruimd. De Belgen hebben echter begin no vember massaal een week vakan tie. De kampeerboeren willen daar een graantje van meepikken. Daar om is het verzoek de sluitingsda tum van 31 oktober te verplaatsen naar 30 november. De fractie van Gemeentebelangen in de gemeenteraad van Sluis steunt het verzoek van de kam peerboeren. „Het doet me denken aan de bakker die dagelijks makke lijk honderd broden kan verkopen en er slechts vijftig mag bakken vanwege de regelgeving", stelt frac tievoorzitter William Gijsel in een brief aan het college van burge meester en wethouders. Gijsel wijst erop dat de sector re creatie en toerisme een van de be langrijkste economische dragers is voor de regio en voor de gemeente Sluis. „De ontwikkelingen op het gebied van het kamperen op de minicam ping lopen de laatste jaren terug. De concurrentie van zonzekere be stemmingen is groot", aldus Gijsel. Bij de inspanning om deze neer- Kampeerboeren in West Zeeuws-Vlaanderen willen hun camping ook in november open hebben, om te kunnen profiteren van vakantievierende Belgen. gaande lijn een halt toe te roepen zijn 'kwaliteitsverbetering' en 'sei zoensverlenging' in de ogen van Gijsel de sleutelwoorden. Het gaat volgens hem niet alleen om de Bel gen die begin november een week vakantie hebben. „Met name de paardensport zit tot diep in het na seizoen in de lift. Aan de groep die dit beoefent moet regelmatig nee worden verkocht, omdat de deadli ne van 31 oktober gepasseerd is. De campinghouder loopt dus in komsten mis." Gijsel verzoekt daarom aan het col lege het op slot draaien van de mi nicamping per 31 oktober te her overwegen. Een groot aantal minicamings heeft al dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkheid het aantal eenheden op het terrein in de zo mermaanden uit te breiden van vijftien naar maximaal 25. Deze regeling ging afgelopen zo mer in, na het aannemen van een motie van Dorpsbelangen Toe risme (D&T) door de gemeente raad in juni. Vooruitlopend op het nieuwe beleid sloten kampeerboe ren gedoogcontracten af met de ge meente. door Jean-Lou de Cucht HULST - De gemeenteraad van Hulst is gisteravond in grote meer derheid akkoord gegaan met de voorstellen rond het Plan Perkpol der. Alleen de SP stemde tegen. De goedkeuring kwam er pas na het indienen van een amende ment, waarin alle fracties zich kon den vinden. Met dat amendement willen ze bereiken dat de belangen van de pachters gewaarborgd wor den. Voor hen moeten passende oplossingen worden uitgewerkt. Ook moet naar extra geld worden gezocht .om hen ruimschoots te compenseren. De raad moet ook regelmatig en tijdig worden inge licht over de ontwikkelingen. Voorts moet het draagvlak van het plan zo groot mogelijk zijn. Daar ontbrak het volgens CDA-fractie- voorzitter Denis Steijaert tot op he den aan. Hij poogde burgemeester Mulder de uitspraak te ontlokken dat dit te maken had met een ge brek aan communicatie van de ge meente. Mulder wilde niet verder gaan dan te zeggen dat het een heel leerproces was geweest. ^aa3v loj, is eR n;ei_ II Six Iti van avond NE F Burgemeester Mulder verbood de belangengroepering van grondgebruikers het meegebrachte spandoek in de raadzaal uit te rollen. foto Wim Kooyman Op www.veilingkranten.nl vindt u honderden nieuwe producten van regionale ondernemers. Maak kans op vele euro's voordeel! door René Hoonhorst SLUIS - In de vertrouwenscommis sie voor herbenoeming van burge meester Jaap Sala is geen rol weg gelegd voor de ondernemingsraad (OR) van de gemeente Sluis. De vertrouwenscommissie moet, na zich een oordeel te hebben ge vormd over het functioneren van de burgemeester, de gemeenteraad een 'concrete aanbeveling' geven over al of niet herbenoemen. In de vertrouwenscommissie zitten alle fractievoorzitters uit de raad, inclu sief Chris van de Vijver van de nieuwe partij Liberaal Sluis. Sjaak Quaak (CDA) zei tijdens de vergadering van de commissie mid delen het spijtig te vinden dat er geen vertegenwoordiger van de OR in de vertrouwenscommissie zal zitten, temeer omdat ambtena ren onlangs lieten weten dat ze niet langer met alle collegeleden overweg kunnen. Volgens Bram Basting (Gemeentebelangen) biedt de Wet op de Ondernemingsra den de mogelijkheid voor zitting van een OR-lid in de vertrouwens commissie. Griffier Paul Claeijs hielp de raadsleden uit de droom. „Het gaat om een puur ambtelijke benoeming, waarin geen plaats is voor de OR." Maar het staat leden van de vertouwenscommissie vrij om inlichtingen bij ambtenaren in te winnen, concludeerde de geza menlijke vergadering. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een gezonde, hon derd jaar oude plataan in de Ter- neuzense Kerkhoflaan wordt toch gekapt. Uit de boom vallen takken en het zoontje van een bewoon ster raakte daarbij al gewond. Toen houthakkers arriveerden om de boom om te zagen, leidde dat tot protesten van omwonenden. Vol gens boomdeskundigen kan niet worden voorkomen dat er nog meer takken uit de boom vallen. Voor de veiligheid van de bewo ners vindt de gemeente dan ook dat de kap moet doorgaan. Tijdens een informatie-avond deze week was de grote meerderheid van de omwonenden het hier mee eens. Er komt een nieuwe, twintig jaar oude plataan voor terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39