Buitenland Soms is het niet zo erg om 2e te worden. Australië: Japans walvisonderzoek kan zonder afslachten van dieren Twee Belgische politieagenten gaan ook zelf op dievenpad CITROËN Minister wil jagers argument tot ontduiken verbod ontnemen. EU trekt 90 miljoen uit voor schoolfruit Gearresteerd ETA-lid blijkt hoogste leider Duitse nepchirurg verdwijnt achter tralies Verdachten ontkennen in zaak Politkovskaja Kampvuur is oorzaak van branden Californië Zeker niet als de Citroën Nemo T is in 2009 en Citroën Jumpy T in 2008. 8 I Donderdag 20 november 2008 pzc brussel - Twee Belgische politie agenten op weg naar een winkelin braak in Elsene, een deelgemeente van Brussel, hebben bij aankomst in de krantenshop zelf ook toege slagen, De actie van de agenten werd vastgelegd door bewakingsca mera's, meldt de Vlaamse omroep VRT. Op de beelden is te zien hoe de agenten rondsnuffelen in laden achter de toonbank en hoe een van hen enkele pornoblaadjes ach terover drukt. De politieagenten zijn door hun meerderen overgeplaatst naar een andere afdeling, maar zij gaan nog wel de straat op. Er loopt inmid dels een gerechtelijk onderzoek te gen het duo. De Belgische politievakbond Sypol heeft kritiek op het feit dat de twee agenten nog gewoon aan het werk zijn. door onze correspondent René Croeneveld canberra - Australië trekt ruim drie miljoen euro uit voor 'niet-do- delijk' walvisonderzoek. Minister Peter Garrett van Milieu denkt zo de komst van de Japanse walvis- vloot te kunnen dwarsbomen. De Japanners rechtvaardigen im mers de jaarlijkse vangst van zo'n duizend walvissen met een drin gende behoefte aan 'onderzoek'. Het afslachten van deze dieren voor studie is echter onnodig, wil Garrett aantonen. De Australiërs verzetten zich al ja ren tegen de Japanse walvisvaar ders, die de afgelopen dagen weer uitvoeren. Australië is ervan over tuigd dat het onderzoek van de Ja panners bedoeld is om het interna tionale verbod op de vangst van walvissen - ingevoerd in 1986 - te ontduiken. In de afgelopen zomers waren het vooral de organisaties Greenpeace en Sea Shepherd die in actie kwa men. Nu komt ook de net één jaar oude Labourregerirtg in het ge weer. Vorig jaar dreigde minister Gar rett, voormalig zanger van de pop groep Midnight Oil, nog met juri dische stappen tegen de Japan ners, maar daar is het tot dusver niet van gekomen. „We willen met het beschikbare geld voor eens en altijd bewijzen dat het niet nodig is walvissen te doden voor onderzoek", stelt Gar rett. Hij steekt het beschikbare geld in luchtopnamen, satel liet-volgsystemen en genetisch en moleculair onderzoek. Japan heeft aangekondigd dit sei zoen 935 dwergvinvissen, 50 bul- trugwalvissen en 50 vinvissen te zullen vangen. Waarschijnlijk komt het viess van de dieren uit eindelijk in de magen van de Ja panners zelf terecht. De Australische regering staat niet alleen in de strijd tegen de Japanse walvisvloot. Ook dit jaar gaat de Sea Shepherd Conservation Socie ty de confrontatie aan met de wal visvaarders in de Zuidelijke Oceaan. Sea Shepherd deinsde er in het ver leden niet voor terug walvissche pen te rammen. Greenpeace richt zich dit jaar vooral op acties in Ja pan om de publieke opinie te beïn vloeden. De Australische Liberals, de oppo sitie, vinden minister Garrett van Milieu veel te vriendelijk voor de Japanners. „Het regeringsschip Oceanic Vi king moet op weg om de Japanse walvisvaarders in de gaten te hou den", meent oppositiewoordvoer der Greg Hunt. brussel - De EU trekt 90 miljoen euro uit voor het uitdelen van fruit aan scholieren, zodat die ge zonder leren eten. De afzonderlij ke lidstaten kunnen dat bedrag ver dubbelen. De ministers van Land bouw hebben dat gisteren in Brus sel besloten, zo maakte Gerda Ver burg bekend. Het Europees Parle ment vroeg dinsdag om de bijdra ge voor schoolfruit fors op te ho gen naar 500 miljoen, maar dat is volgens Verburg nergens voor no dig. „Europa kan de verantwoorde lijkheid voor gezond eten niet hele maal op zich nemen", zei zij. madrid - ETA-lid 'Txeroki', die de ze week in Frankrijk is gearres teerd, was de hoogste leider van de Baskische afscheidingsbewe ging. Dat heeft de Spaanse minis ter van Binnenlandse Zaken, Ru- balcaba, gemeld. Eerst werd nog aangenomen dat 'Txeroki' alleen commando-eenhe den leidde die terreuraanslagen plegen. De Spaanse politie is in de hoog ste staat van paraatheid gebracht om vergeldingsacties van de ETA te voorkomen. berlijn - Een Duitse bankier die zich uitgaf voor chirurg in oplei ding door universiteitsdiploma's te vervalsen, is gisteren veroor deeld tot drie jaar celstraf De 29-ja- rige man kreeg met zijn neppapie- ren van de prestigieuze Ox- ford-universiteit een aanstelling in een kliniek in Beieren. Als arts-as sistent was hij bij 190 operaties be trokken. Zijn bedrog kwam aan het licht na een tip. De bankier zou zich hebben verveeld en daar om zijn uitstapje naar de medi sche wereld hebben gemaakt. moskou - De verdachten van me deplichtigheid aan de moord op de Russische journaliste Anna Po litkovskaja zeggen onschuldig te zijn. Dat zei een advocaat gisteren op de derde dag van het proces in Moskou. De eerste twee dagen was het proces openbaar. Gisteren besloot de rechter echter geen pu bliek en pers meer toe te laten. Ju ryleden hadden gedreigd niet meer te komen als journalisten en andere belangstellenden aanwezig zouden zijn in de rechtszaal. Zij zouden vrezen voor hun leven. los anceles - Een slecht geblust kampvuurtje is de oorzaak van de vuurzee in Californië, waardoor tienduizenden mensen gedwon gen hun huizen moesten verlaten. Kort voordat de vuurzee uitbrak bij Montecito, een van de duurste buurten van de VS, zijn er jonge ren gezien die een kampvuurtje hadden gemaakt. „Vanwege de weersomstandigheden is het vuur weer gaan branden", aldus de poli tie gisteren. Er zijn honderden bedrijven en huizen verwoest. V NEMO vanaf €7.890 €1,000 korting op voorraadmodellen 2,5 m3 laadvolume; laadvermogen tot 685 kg BERLINGO FIRST BERLINGO vanaf €9.990 vanaf €10.990 j optiepakket ter waarde van €750 3 m3 laadvolume, 3,3 m3 laadvolume, ^laadvermogen tot600 kg laadvermogen tot 770 kg JUMPY vanaf 17.8QD optiepakket ter waarde van €1.730 5 tot 7 m3 laadvolume, laad vermogen van 1225 kg JUMPER vanaf 19.320 optiepakket ter waarde van €1.650 8 tot 17 til3 laadvolume, Jaadvei mogen tot 2340 kg 'Voordeel op optiepakket geldt niet op de Berlingo First. Prijzen zijn excl BTW en BPM, verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaarmaken. Vanafprijs Nemo is inclusief 1.000 korting op voorraadmodellen. Alle aanbiedingen.zijn geldig bij de aan de actie deelnemende Citroën-verkooppunten. Vraag uw dealer naar de actievoorwaarden. Fleetklanten zijn uitgesloten van deze aanbiedingen. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaardmodellen. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden Bel 0800-CITROËN (0800-2487636) voor meer informatie of kijk op www.citroen.nl. Citroen prefereert Total. Official Runner Up International Van of the Year 2009 Twee jaar op rij als hoogste eindigen in de International Van of the Year verkiezing, dat zegt wat over onze range bedrijfswagens. Om dat te vieren hebben wij tal van aanbiedingen. 1.000 Euro korting op de voorraadmodellen van de Nemo en gratis optiepakketten met een waarde tot 1.700 euro op de Berlingo* Jumpy en Jumper. Ga snel naar de Citroën-dealer om onze complete range te bekijken en informeer ook naar de aantrekkelijke lease- en financieringsaanbiedingen. S3 BERLINGO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8