tien minuten spektakel Haar ouders stalen van haar, de bond speelde politieke spelletjes. Kesler zet na WK van 2010 punt achter voetballoopbaan Van Vossen niet Jean Paul de Bruijn dringt in naar Spakenburg Hurghada door tot hoofdtoernooi Pevenage na twee jaar terug in wielersport Krajicek haalt tweede ronde in Odense Giling maakt nieuwe start in Denemarken Skispringsters willen ook naar Winterspelen Hogeschool pzc Donderdag 20 november 2008 43 Diego Maradona windt zich op tijdens zijn eerste interland als bondscoach van Argentinië. foto Scott Heppell/AP door Herman Wissink nijmegen - Toen Verona van de Leur in april met turnen stopte, verdween ze van de aardbodem. Nu doet ze een boekje open. Over haar ouders, die haar bankreke ning zouden hebben geplunderd, over de politieke spelletjes van de turnbond. Van de Leur is geen schim meer van de krachtige turnster die ze ooit was. Maar zeven maanden na haar afscheid van de turnwereld - na het EK in Clermont-Ferrand - verbreekt ze haar stilzwijgen. Zake lijk en hard. Ze haalt ongezouten uit naar haar familie en de turnwe reld. Ze beticht haar ouders van het gebruiken van het geld dat ze verdiende. „Contactlenzen en schoolboeken voor mijn zusje, reisjes naar het buitenland van mijn vader. Ik kan zwart op wit aantonen dat van mijn geld het sporten van mijn va der en zus is betaald, er bood schappen zijn gedaan en benzine is getankt", zegt Van de Leur. „We hebben zelf de boekhouding van mijn ouders moeten zien te achter halen, want ze wilden mij geen in zage geven." De voormalig Nederlands kam pioene zette na de EK een punt achter haar glansrijke carrière waarin ze medailles verzamelde op EK's en WK's. In Clermont-Fer rand werd haar kans op deelname aan de Olympische Spelen ge dwarsboomd doordat ze niet mee mocht doen op het onderdeel balk, waar ze zich wel voor had ge kwalificeerd. „Politieke spelletjes", noemt Van de Leur het. „Er waren meer coaches die hun turnsters naar de Olympische Spelen wil den hebben." Van de Leur zegt dat ze is versto ten, nadat ze een relatie had gekre gen met haar vriend Robbie. Bij haar ouders en trainster Esther He- ijnen, waar ze lang woonde, komt ze er niet meer in. Bij de twee adressen zijn zelfs de sloten ver vangen. Van de Leur vertelt ook over de moeizame relatie met haar ouders tijdens haar turnloopbaan. „Mijn ouders waren zeer prestatiege richt", vertelt Van de Leur. „Als ik op een toernooi niet goed genoeg had gepresteerd, kreeg ik een sms' je dat ik maar met de trein naar huis moest komen. Dan stond ik daar op Schiphol, terwijl alle ande re turnsters door hun ouders wer den opgehaald." Het bestuur van De Hazenkamp in Nijmegen, waar Van de Leur tot begin dit jaar trainde, schrok van de verhalen. De turnvereniging gaat nu kijken of ze, als ze dat wil, ingezet kan worden als trainster. zeist - Henk Kesler legt eind 2010 zijn functie van directeur betaald voetbal neer. Dat heeft de KNVB gisteren bevestigd. Het afscheid komt niet onver wacht. Kesler (59) liet de afgelopen maanden doorschemeren dat het WK voetbal in Zuid-Afrika nor maal gesproken zijn laatste grote toernooi als directeur betaald voet bal zou worden. Hij trad in decem ber 2000 aan en zal dus exact tien jaar later afscheid nemen. Kesler kwam in 1982 de voetbalwe reld binnen toen hij secretaris bij FC Twente werd. Later vervulde hij nog de functies van penningmees ter en vice-voorzitter bij die club. In 1995 werd hij lid van het sectie- bestuur betaald voetbal en trad hij toe tot het organisatiecomité van het EK 2000 in Nederland en Bel gië. Nadat dat evenement met suc ces was georganiseerd, werd Kesler benoemd tot directeur. Hij volgde Arie van Eijden op. spakenburg - Oud-voetballer Pe ter van Vossen heeft een aanbie ding van Spakenburg om hoofdtrai ner te worden naast zich neerge legd. De uit Zierikzee afkomstige oud-in ternational kon bij de zater dag-hoofdklasser de naar FC Utrecht vertrokken Ton du Chati- nier opvolgen. Van eerstedivisio- nist AGOW, waar hij assistent-trai ner is, mocht hij beide functies combineren. middelburg - Hulstenaar Jean Paul de Bruijn heeft zich gisteren met twee overwinningen in de kwalificatieronde weten te plaat sen voor het hoofdtoernooi van het wereldbekertoernooi in het Egyptische Hurghada. Hij versloeg in zijn eerste partij de Griek Lavrentios 'Eleftheriadis met 2-0:15-14,15-4. Hun moyennes wa ren 1.363 en 0.857. Later ifl de mid dag wachtte de Deen Dion Nelin, die door kenners toch wel werd ge vreesd. De Zeeuws-Vlaming begon wat stroef aan de klus, maar toen de eerste set binnen was (15-14 in 17 beurten), viel een last van zijn schouders en stootte hij vlot door naar 2-0 (15-6 in 8). Naar alle waar schijnlijkheid neemt De Bruijn het vandaag op tegen de nummer twaalf van de ranking, de Belg Ed dy Merckx. Eddy Leppens, een teamgenoot bij Delta/Frans Bevers, plaatste zich eveneens. brussel - Rudy Pevenage wordt de nieuwe sportdirecteur van het Amerikaanse wielerteam Rock Ra cing. De Belg werd twee jaar gele den op staande voet ontslagen bij T-Mobile, vanwege vermeende do- pingpraktijken. „Ik was aangenaam verrast en ga gretig in op hun voorstel om sport directeur te worden. Ik miste de wielersport", zei hij gisteren. odense - Tennisster Michaëlla Krajicek heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het ITF-toer- nooi van Odense. Ze kwam uit te gen de Britse lucky loser Anna Smith en won in met 6-4 6-1. Krajicek, die via de kwalificaties het hoofdschema bereikte van het met 100.000 dollar gedoteerde toernooi, had geloot tegen Elena Bovina, maar de Russische trok zich op het laatste moment terug. warmenhuizen - Bas Giling rijdt volgend jaar voor het Deense Team Designa Kokken. De wielren ner hoopt er 'een-nieuwe start' te kunnen maken, na enkele moeilij ke jaren. Giling reed de laatste ja ren voor T-Mobile (2005-2006) en Team Wiesenhof (2007) en Cycle Collstrop (2008). „Ik zet nu één stap terug om er in de toekomst weer twee vooruit te zetten." ottawa - Een groep skispringsters stapt naar de rechter om voor hun sport een plaats op de Winterspe len van Vancouver 2010 af te dwin gen. Een rechtbank in Canada moet in april oordelen of er sprake is van discriminatie. Het springen voor mannen maakt sinds 1924 deel uit van het olym pisch programma. Het IOC vindt dat er te weinig vrouwen op niveau springen om de sport toe te laten. Hoe krijg je een leding manga's binnen P4 uur van Brazilië in een Nederlandse supermarkt? Of hue regel je de lugïstiek van een grant muziekfestival? Op de meeloopdag van Logistiek Technische Vervoers kunde ga je aan de slag met een case over logistieke werkzaamheden. Je simuleert een logistiek proces op de computer en kijkt wat je daaraan kunt verbeteren. Bij voldoende aanmeldingen bezoeken we een bedrijf om te zien hoe het er in de praktijk aan toe gaat! Meeloopdag Logistiek Technische Vervoerskunde; donderdag 11 december. Meld je aan via www.hz.nl, vóór 22 november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77