Sluis stelt aanpassing woonvisie uit Konraad stopt vanwege skihal bin n9n uit Jongetje (9) aangereden Eigen Huis gaat uit van verkeerde bedragen en uitgangspunten Gemeente zet nog steeds in op groei van het aantal inwoners. Kortingsweken op alle laarzen!!! 20-60% korting Ook op laarzen voor losse steunzolen en in xl, xxl schachtwijdte. Berkhout Schoenmodes Zuidstraat 6 Sas van Gent Tel: 0115 451562 A.s. zaterdag genieten van individueel slaapadvies door dhr. Sepanski van Kreamat: bij De Vlijt bedden slapen in Binnenuit www.binnenuit.nl Kinderen planten bollen voor ouderen in Hulst Z PZC Donderdag 20 november 2008 I 29 door Frank van Cooten SLUIS - Sluis bekijkt pas in januari of het aantal te bouwen woningen moet worden aangepast aan nieu we ontwikkelingen. De gemeente sluit de ogen niet voor de afname van de bevolking, maar zet nog steeds in op een groei van het aan tal inwoners, zo laat een woord voerster desgevraagd weten. Sluis houdt vast aan de woonvisie uit 2004, waarin tot 2015 ruimte is voor 1500 nieuwe woningen, maar de natuurlijke groei is omgeslagen in krimp. Op nieuwe inwoners hoeft Zeeland niet te rekenen, zei onderzoeker Dick van der Wouw van Scoop afgelopen zaterdag tij dens een bijeenkomst van de Zeeuwse Vereniging voor Kleine Kernen in Heinkenszand. „Krimp van de bevolking is iets waar ook de gemeente Sluis niet onderuit kan", zei een woordvoer ster van de gemeente gisteren. „We overleggen in januari of de woonvisie wellicht aangepast W* De gemeente Sluis bekijkt begin volgend jaar of de woonvisie uit 2004 aangepast moet worden aan de actuele situatie. De Zeeuwse bevolking neemt af. wordt aan de actuele situatie." De verantwoordelijke wethouder Ca- rien Bolijn-Hertzberger kon giste ren geen commentaar geven. De Sluise gemeenteraad vroeg eni ge tijd geleden de gemeentelijke woonvisie te vergelijken met het rapport 'Wonen in Zeeuws-Vlaan- deren; Analyse Woon 2006'. Dit rapport is mede in opdracht van de Zeeuws-Vlaamse woningcorpo raties opgesteld en sluit in grote lij nen aan op de gemeentelijke Woonvisie. Cruciaal verschil is het uitgangspunt. De analyse Woon 2006 gaat uit van krimp van de be volking, ook in Sluis, en pleit er voor het beleid daarop te baseren. De gemeentelijke Woonvisie is ge schreven vanuit het standpunt dat de gemeente Sluis een substantiële groei nastreeft van het aantal inwo ners. Burgemeester Jaap Sala zei afgelo pen zaterdag tijdens de bijeen komst van de Zeeuwse Vereniging van Kleine Kernen dat planningen moeten worden teruggebracht tot realistische programma's. Dat kan een rem betekenen op de bouw van nieuwe woningen. Sluis zei eerder al in te zetten op het aan trekkelijk maken van de bestaande woningvoorraad met een verkoop prijs van onder de honderddui zend euro. Voor starters wordt het aantrekkelijk gemaakt dergelijke huizen op te knappen. TERNEUZEN - Een negenjarige Ter- neuzense jongen is dinsdagmiddag om half vier in de Serlippensstraat in zijn woonplaats door een auto aangereden. Uit de auto stapten een man en een vrouw die hem vroegen hoe het ging. Toen de jon gen antwoordde dat er niets aan de hand was, zijn de twee weggere den. Hierdoor is onbekend geble ven wie de jongen heeft aangere den. Later klaagde de jongen toch over pijn in zijn knie en voet en bleek zijn fiets beschadigd. HULST - Basisscholieren van De Ark in Hulst zorgden er gisteren voor dat de tuintjes van oudere binnenstadsbe woners er in het voorjaar fleurig bij staan. Tuinieren is voor lang niet alle ouderen, die in de omgeving van dienstencentrum De Lieve wonen, even vanzelfspre kend. Voor het project 'Kinderen voor Ouderen' van de Stichting Welzijn Hulst plantten de kinderen bloembol len bij ouderen in de tuin. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel AXEL - Konraad's Ijzerhandel in Axel houdt het na veertig jaar voor gezien. Eigenaren Niels en Daisy Herman zien vooral door de moge lijke komst van grootschalige bouwmarkten onder skihal Snow- base in Terneuzen geen toekomst meer voor hun bedrijf De speciaalzaak werd in 1967 opge richt door een Amsterdams in- koopbedrijf De ouders van Daisy Herman namen de zaak een jaar la ter over. „Wij stoppen er nu om meerdere redenen mee. Ten eerste is het in onze branche heel lastig om personeel te krijgen", zegt Niels Herman (39). Daarnaast spe len ook de ontwikkelingen onder de skihal in Terneuzen een rol. „De gemeente Terneuzen wil daar kennelijk heel graag bouwmarkten situeren. Wij vroegen ons daarom af of doorgaan wel zin heeft. We willen voorkomen dat we over vijf jaar moeten constateren dat stop pen beter was geweest." Het bureau Droogh Trommelen en Partners concludeerde eerder dit jaar al dat de vestiging van grootschalige winkels bij de skipis te tot sluiting van bestaande win kels kan leiden. De winkel gaat in januari dicht. Herman gaat op 1 fe bruari aan de slag bij een fabrikant van aanhangwagens. De afgelopen week is door diverse media aandacht besteed aan de waterschapslasten. De Vereniging Eigen Huis stelt dat de Zeeuwse waterschappen tot de duurste van Nederland behoren. Hierop willen wij via deze advertentie reageren. Het klopt dat de belastingaanslagen die de waterschappen opleggen van elkaar verschillen. Deze verschillen zijn te verklaren. De lastendruk zoals die genoemd wordt in het overzicht van Eigen Huis klopt echter van geen kanten. Eigen huis gaat uit van verkeerde bedragen. Er wordt bijvoorbeeld geen rekening gehouden met inkomsten die waterschappen krijgen van Rijk, Provincie en (Europese) subsidies. Bovendien betalen bedrijven in verhouding tot huishoudens dikwijls veel meer water schapsbelasting, waardoor de lastendruk voor de huishoudens veel lager ligt dan nu wordt gesuggereerd. Groot gebied, weinig inwoners Het gebied van Zeeuwse Eilanden is in vergelijking met andere waterschappen groot en dunbevolkt. Simpel gezegd betekent dit dat we met weinig inwoners (belastingbetalers) de waterschapskosten moet betalen. In dichtbevolkte gebieden zijn er meer huishoudens en bedrijven die de kosten kunnen dragen. Groter takenpakket Daarnaast is het takenpakket van waterschap Zeeuwse Eilanden breder dan de meeste andere waterschappen. Naast de zorg voor veilige dijken, schoon water en voldoende water, beheert Zeeuwse Eilanden ook ruim 2300 kilometer plattelandswegen. Deze wegentaak is bij slechts zes (van de 26) waterschappen in Nederland ondergebracht. Niet de duurste De Unie van Waterschappen heeft een overzicht gemaakt waarin alle 26 waterschappen op twee punten worden vergeleken. Mensen met een huurwoning in Zeeland blijken helemaal niet als duurste uit de bus te komen maar als gemiddeld. Ook voor mensen met een koopwoning blijkt Zeeuwse Eilanden niet de duurste te zijn. Er zijn zes waterschap pen die een hoger tarief hanteren. De Unie van Waterschappen heeft een rectificatie van de Vereniging Eigen Huis gevraagd. Op onze website (www.wze.nl) kunt u de vergelijking van de Unie van Waterschappen bekijken. Vragen? Heeft u naar aanleiding van deze berichtgeving nog vragen, neemt u dan gerust contact met ons op. U kunt ons bereiken op 0118-621 000 of info@wze.nl. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75