arsenaal aan sinterklaasliedjes Extraatje van vijftig euro voor minima Sluis BLAZERS VESTEN 20%KORHNG Gimbière kanaaltunnel staat nog open Minister Klink teruggefloten Presentatie Kerstwinkel TROUWMODESHOW MAANDAG 8 DECEMBER Z pzc Donderdag 20 november 2008 2 7 middelburg - Het onderhoud van de kanaaltunnel bij Sluiskil wordt mogelijk op een andere manier ge regeld dan bij de Westerschelde- tunnel. Daar is met de bouwer van de tunnel, afgesproken dat die tien jaar lang het onderhoud voor zijn rekening neemt. ,„Ik weet niet of we dat bij de tun nel Sluiskil weer zo doen", zei di recteur Tin Buis van de NV Wes- terscheldetunnel gisteren in de Sta tencommissie bestuurlijke en fi nanciële zaken. Buis is twee dagen in de week projectdirecteur voor de tunnel Sluiskil. Hij denkt voor de tunnel Sluiskil aan een met de bouwer af te spreken onderhouds periode van twee jaar. De Statencommissie was tevreden over het voorstel 275 miljoen euro uit te trekken voor de bouw van de tunnel. Wat Buis en zijn projec torganisatie betreft wordt het een geboorde tunnel. De tunnel moet in 2014 gereed zijn. De Liedpieten zijn (vlnr) Tijl Damen, Niet dat hij tijden van weleer, toen hij deel uitmaakte van punk- en metalbandjes als Immer lydelyck en Quaet Gespuijs, wil laten herle ven. Maar wat rustigere, themati- scher nummers voor speciale gele ien Dieleman en Hugo Willemsen. genheden zou hij graag compone ren, spelen en zingen. Het grootste succes boeken De Liedpieten bij jeugdig publiek. „Kinderen doen altijd gelijk en spontaan mee, volwassenen kijken de kat uit de boom." Maar behalve op basisscholen treden De Liedpie ten ook op voor personeels- en buurtverenigingen, in verzorgings huizen, kinderdagverblijven en op het ROC Westerschelde. foto's Wim Kooyman „Het zou mooi zijn als bedrijven of instellingen me willen laten op treden. Het lijkt me geweldig om passende liedjes te schrijven voor een cursus, een bedrijfsuitje, een jubileum of een themafeest." den haag - Tweehonderdvijfender tig ziekenhuizen en zorginstellin gen, waaronder de Oosterschelde- ziekenhuizen in Goes en Zierik- zee, Woonzorg West Zeeuws- Vlaanderen in Oostburg, Stichting Werkt voor Ouderen in Vlissin- gen, Curamus in Hulst, Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen en Stichting Zorg- stroom in Middelburg, hebben bij de Raad van State met succes ge protesteerd tegen het nieuwe ge- bouwenbeleid van minister Ab Klink van Volksgezondheid. Dat maakte de Raad van State in Den Haag gisteren bekend. Het beleid kwam erop neer dat ziekenhuizen en zorginstellingen vanaf 1 januari 2009 de opbrengsten uit de ver koop van hun gebouwen in de zorg moesten laten terugvloeien. De Raad van State besliste gisteren dat dit beleid in strijd is met dé Wet toelating zorginstellingen. door Frank van Cooten SLUIS - Zeshonderd gezinnen in de gemeente Sluis krijgen een eenma lige uitkering van vijftig euro. Het gaat om inwoners met een mini mum inkomen tot 120 procent van de voor hen geldende bijstands norm. Het extra geld is verstrekt door de staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het kader van armoedebestrijding. De ge meente keert de vijftig euro auto matisch uit indien iemand op 1 no vember een WWB bijstandsuitke ring ontvangt of tussen 1 januari en 1 november bijzondere bij stand, kwijtschelding gemeentelij ke belastingen en/of een uitkering op grond van de nota Minimabe leid heeft ontvangen. De eenmalige uitkering wordt rond 5 december overgemaakt. Mensen die het bedrag niet auto matisch op hun rekening hebben gekregen, kunnen tot uiterlijk 1 maart een aanvraag indienen. Sluis bekijkt ook of de minima recht hebben op andere tegemoet komingen. Nassaustraat 18 IJzendijke Tel 0117 - 30 19 29 met een hapje en drankje kunt u de nieuwste kersttrends bekijken. Vrijdag 21 november 10.00 tot 20.00 uur Zaterdag 22 november 10.00 tot 17.00 u. in samenwerking met Restaurant DeLausanne Markt 8 IJzendijke unieke trouwmodeshow op een unieke locatie: Golfcentrum De Brugse Vaart {Oostburg) bestel snel kaarten 12,501 0117-454861 of via www.vanwesten.com/modeshow Bruidshuis Ellen (Oostburg) en Van Westen Mannenmode (Zaamslag) K'A rnaoE "t\walstra at vlissingen (muv nieuwe collectie) lange delft middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73