Liedpieten verrijken Oppositie wil schapenpark behouden Verslaafde kiest voor cel CAPPENDIJK TERNEUZEN Hangbuikzwijn Rosa is toch een Zeeuws Meisje veilingkranten Sluis heeft volgens drie fracties verplichtingen aan familie Van Erp. Ufo Cd bevat elf nieuwe sinterklaasnummers met ouderwetse moraal. De Volvo C30 Advantage €20.900,- Ttapua0*01 ^eW wasautomaat Holland «ucWbanden) I Pak uw kans op vele euro's voordeel 26 I Donderdag 20 november 2008 PZC Z door René Hoonhorst SLUIS - De oppositiepartijen vra gen B en W van Sluis alles in het werk te stellenom schapenpark Goede Hope te behouden. De toeristische trekker en zorg boerderij tussen Hoofdplaat en Nummer Een heeft zich de afgelo pen negen jaar bewezen als voor ziening van 'algemeen belang', stelt fractievoorzitter William Gij- sel van Gemeentebelangen, mede namens CDA en WD. Het druist tegen alle logica in dat langs de Noordzee nieuwe (recreatie)na tuur is ingericht (Cletumspolder) of moet worden ingericht (Water- dunen), terwijl aan de andere kant van Breskens langs de Westerschel- de een toeristische voorziening moet wijken voor zogeheten 'nieu we natuur'. De schapen van Goede Hope pas sen niet in de nieuwe natuur die aan weerszijden van de boerderij is aangelegd, bevestigde gedepu teerde Marten Wiersma eerder de ze week. Het provinciaal natuur- De drie oppositiepartijen vragen B en W van Sluis alles in het werk te stellen om schapenpark Goede Hope in Hoofdplaat te be houden. Westkappelaars hebben de blik op zee gericht. Als er iets geks in het water ligt, blijft dat niet lang onop gemerkt en wordt de krant gebeld: „Ik heb toch iets vreemds zien drij ven bij het vuurtorentje. Het lijkt wel een lange slang en in het mid den zit iets." Weet de PZC soms wat dit Un identified Floating Object is? Op en recreatiebeleid is voor een wel denkend mens niet meer te vol gen, vinden Gijsel en de zijnen. Zo snapt een leek niet dat groene af rasteringen om de diverse schapen rassen te scheiden niet in de nieu we natuur passen, terwijl er nu wel een prikkeldraadhek staat om runderen binnen het natuurge bied te houden. De voormalige gemeente Oost burg heeft het echtpaar Van Erp enthousiast gemaakt om met hun schapenboerderij naar Hoofdplaat te komen. Als erfopvolger van die gemeente heeft Sluis 'bepaalde ver plichtingen aan de familie Van Erp', vinden de drie oppositiepar tijen. Het door de provincie aange dragen alternatief - aankoop van anderhalve hectare op een kilome ter van het bedrijf - is nauwelijks redelijk te noemen. Het perceel is te klein en de af stand tot de boerderij te groot voor rendabele bedrijfsvoering, liet Van Erp weten. De oppositie partijen willen dat B en W de Ge- biedscommissie nog eens onder de neus wrijft dat ze onvoldoende rekening houdt met de belangen van familie Van Erp. Oek de pro vincie en 'zo nodig' Brussel moe ten door het college worden inge schakeld om 'het door ons gewens te resultaat' te bereiken. Wethou der Maria le Roy verklaarde al dat ze de mogelijkheden voor redding van het bedrijf zou nagaan. T/p? redactie@pzc.nl de redactie wordt druk gespecu leerd: wordt er een olievlek opge ruimd? Houdt het Monster van Loch Ness vakantie, hier aan de kust? Moet de Nationaal Veilig heidscoördinator worden gebeld? Een telefoontje naar het water schap werkt ontnuchterend: mor gen wil men beginnen met het op spuiten van het strand. door René Hoonhorst BRESKENS - Slimme kinderen vra gen zich wel eens af hoe zwarte Piet zijn kleurige pofbroek en wambuis schoon houdt als hij tel kens schoorsteen in, schoorsteen uit klautert. Op hun eerste cd geven de Liedpie ten het antwoord. Theodoor de schoorsteenveger is weken voor 5 december nachtenlang bezig met poetsen en ontroeten van schoor stenen om er voor te zorgen dat brave kinderen schone pakjes in hun schoen krijgen. Het lied Theodoor kwam 'echt aan waaien'. Bressiaander Tijl Damen, de schrijver van het trio Liedpie ten, wilde de mystiek van het sin terklaasfeest in een liedje vangen. „Ik begon wat te spelen en als van zelf kwam Theodoor te voor- De eerste cd van de Liedpieten. DEN HAAG - Een 31-jarige drugsver slaafde uit Terneuzen wil liever een celstraf uitzitten dan een lang durige veelplegersmaatregel onder gaan. „Hij is meer gebaat bij een gewone celstraf, zodat hij een vas te einddatum in zicht heeft", be schijn", zegt Damen haast veront schuldigend. Hij begon deze zo mer wel bewust sinterklaasliedjes te schrijven, maar wist niet direct welke kant het met de onderwer pen en de teksten uit zou gaan. De Liedpieten, die begonnen als eenvoudige muziekpieten, zijn de afgelopen twee jaar bijna net zo vanzelfsprekend als Theodoor ont staan. Sinterklaas had bij zijn be zoekjes in en om IJzendijke muzi kale begeleiding nodig, keek eens 'Ik begon gewoon wat te spelen en als vanzelf kwam Theodoor te voorschijn' rond in het pietenarsenaal van het dorp en vond een geschikte kandi daat in .Tijl. Die nam broer Koen Dieleman als bassist mee en vond onder collega-pieten een extra 'sla ger-zanger', beenhouwer Hugo Willemsen, om de vocalen wat vol- pleitte advocaat W. Dieleman giste ren bij het Haagse gerchtshof De rechtbank in Middelburg had de man veroordeeld omdat hij in de cember 2007 voor de zoveelste keer in de fout ging. De uitspraak volgt op 3 december. Ier te laten klinken. Al gauw was het spelen en zingen van traditio nele sinterklaasliederen niet ge noeg meer. Niet dat de muziekpie ten zich te groot voelden voor het repertoire, maar als Liedpieten wil den ze eigen werk voor het voet licht kunnen brengen. Ook al om zich met een eigen muziekschijf te kunnen onderscheiden. Dus zette componistpiet Tijl Da men zich achter de schrijftafel en liet elf liedjes uit zijn pen vloeien. Onder die schrijfsels zitten eenvou dige meezingers als een welkomst lied Sinterklaas Hoeraen een fit nessoefening (Sta op). Maar als afgestudeerd onderwijzer mochten de liedjes niet 'te vrijblij vend' zijn, vindt de 23-jarige Tijl. Dus leren kinderen zingenderwijs dat Theodoor de schoorstenen voor de Pieten veegt, dat je als zoet kind ook wel eens - letterlijk - de hond in de pot kunt vinden (Blues van de eindeloze nacht) of dat je wel eens iets moet doen waar je niet direct zin in hebt (De Zwarte Piet die niet mee wilde. Om te laten horen dat De Liedpieten weten waar de goedheiligman de mosterd haalt, staat Zie ginds komt de stoomboot niet alleen op het po dium op het repertoire, maar ook op de cd. Het oerlied over de aan komst van Sinterklaas is van de hand van Jan Schenkman. De Am sterdamse onderwijzer (1806 tot 1863) wordt algemeen gezien als de stichter van het moderne sinter klaasfeest. Sint Nicolaas was welis waar bekend en werd in diverse landen aanbeden, maar Schenk man leerde Nederland dat hij over daken rijdt en pakjes laat bezorgen via schoorstenen. Zo'n man mag worden geëerd met een up-tempo versie van een van zijn bekendste creaties. Damen steekt Schenkman niet naar de kroon, maar wil ook zijn voetstap pen als onderwijzer niet precies volgen. De sinterklaastijd van half november tot en met 6 december is wat te kort om een carrière op te bouwen. Hoewel hij met plezier invalt als leerkracht op de basis school in Nieuwvliet zou Damen in zijn hart liever vaker professio neel met muziek bezig zijn. door René Hoonhorst AMSTELVEEN - Haar neus hield var kenskenner Dafne Westerhof uit Amstelveen vorige week toch voor de gek. Het hangbuikzwijntje Ro sa is geen beer, zoals de weldoen ster van Het Beloofde Varkensland dacht te ruiken, maar blijkt wel de gelijk een zeug. Westerhof heeft het door Zeeuws-Vlaamse dieren beschermers 'Rosa' genoemde var ken herdoopt tot Zeeuws Meisje. Het hangbuikzwijn zwierf maan den in Eede rond, na als enige van zes zwijntjes te zijn ontsnapt. Haar eigenaar was met de noorder zon vertrokken. Omdat het zeugje in geen enkele kinderboerderij in de regio terecht kon, streek Wester hof de hand over het hart en liet Zeeuws Meisje als veertigste var kenslid toe tot de familie Bofkont. Zeeuws Meisje is nog erg schuw, maar zoekt voorzichtig contact met buurvrouw Lamme Zus. Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur. De Liedpieten vrolijken Sinterklaasbezoeken op De Liedpieten zijn gitarist Tijl Damen, bassist Koen Dieleman en - bij de Saint Davids Minstrels geschoolde - 'slager-zanger' Hugo Willemsen. Na twee jaar 'covers' spelen, namen De Liedpieten in september Sinter klaas Hoera op. De Liedpieten treden op voor zes West-Zeeuws-Vlaamse basisscholen, verzorgingshuizen, personeelsverenigingen en bedrijven. Hoewel de tijd kort is, staan De Liedpieten open voor meer optredens. Informatie, cd-bestellingen en boekingen via http://liedpieten.hyves.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72