Astronaute verliest tas N96 "GRATIS! i?[s TGRATIS) A fi coo A Run op alarm kindontvoeringen WAARSCHUWING! Smokkelwaar Voorwerp valt na tien tot twintig jaar terug op aarde. Zoon voor Anita en Kroegbazen maken prins Pieter-Christiaan foto van controleurs ODD3 I rfUCEB www.wïntersport beurs-zeelnnti.nl GRATIS NOKIA Kosten 'chantage' niet aftrekbaar Gratis Samsung B320 laptop Gratis Samsung U900 Soul LT.TiM Gratis Samsung B320 Playstation 3 door Joost Sijtsma GRONINGEN - Astronaute Heidema- rie Stefanyshyn-Piper liet dinsdag tijdens een ruimtewandeling haar gereedschapstas per ongeluk schie ten. Ze zag hoe deze wegzweefde de ruimte in. Stefanyshyn-Piper en haar collega Stephen Brown probeerden~een klem zittend scharnier bij een zon nepaneel los te maken. Daarbij ontplofte een vetspuit in haar tas. Een camera en de handschoenen van Stefanyshyn-Piper kwamen onder de smurrie te zitten. Toen ze de vette substantie wilde afve gen raakte ze haar greep op de tas kwijt. „Alles wat niet hoger dan 300 kilo meter rondzweeft valt na'tien tot twintig jaar terug op aarde en ver brandt in de dampkring. De ge reedschapstas valt daaronder", zegt Paul Wesselius, onderzoeker bij het Nederlands Instituut voor Oeps opname tv-beeld/AP Ruimteonderzoek en het Kapteyn Instituut in Groningen. „Sinds de lancering van de Spoetnik in 1957 zijn er 15.000 satellieten gelan ceerd. Die worden met een raket omhoog gebracht en de derde trap daarvan blijft in de ruimte zwe ven. Als die raketdelen in de ruim te met elkaar in botsing komen krijg je nog eens tienduizenden kleine brokstukken." En die brok stukken zijn gevaarlijk door hun enorme snelheid. „De Space Shuttle heeft een snel heid van zes tot acht kilometer per seconde. De relatieve snelheid ten opzichte van een ander voorwerp kan twee kilometer per seconde bedragen. Als een astronaut tij dens een ruimtewandeling wordt getroffen door een voorwerp van één millimeter is hij meteen dood. Op het International Space Station zijn speciale schilden gemaakt die deeltjes van één centimeter tegen moeten houden - daar zweven er honderdduizenden van rond." Brokstukken die groter zijn dan tien centimeter worden constant in de gaten gehouden. Als een der gelijk brokstuk een satelliet dreigt te treffen, wordt het ruimtevaar tuig in een andere baan gebracht. Wesselius: „In een bunker diep on der de grond in een woestijn hou den tientallen mensen van het Amerikaanse leger de grotere brok stukken in de gaten. Het leger wil ook voorkomen dat brokstukken per ongeluk worden aangezien voor vijandelijke raketten." DEN HAAG - Prins Pieter-Christiaan en prinses Anita hebben in de nacht van dinsdag op woensdag om 1.32 uur een zoon gekregen. Dat maakte het paar gisteren be kend. De baby heet Pieter Anton Mau- rits Erik van Vollenhoven. Zijn roepnaam is Pieter. Het paar kreeg in november 2006 een dochtertje, Emma. Pieter-Christiaan en Anita wonen in Noordwijk. Grootvader Pieter van Vollenho ven liet weten de voornaam van zijn negende kleinkind 'beeld schoon' te vinden. Erik is een ver noeming naar 'Soldaat van Oranje' Erik Hazelhoff Roelfzema, die als getuige optrad bij het huwelijk. TILBURG - Tilburgse kroegbazen, aangesloten bij het actiecomité Buigen of Barsten, gaan contro leurs van de Voedsel- en Warenau toriteit fotograferen. Ze besloten dat gisteren naar aanleiding van de strengere handhaving die minister Klink (Volksgezondheid) aankon digde. Het actiecomité overweegt portretten van controleurs op zijn internetpagina te publiceren. „Het is echt niet de bedoeling om die mensen aan de schandpaal te nage len maar we willen weten wie we in onze zaak hebben." In de Twee de Kamer leidde de aankondiging tot vragen. De PvdA noemt de ac tie onacceptabel, intimiterend en een schending van de privacy. DEN HAAG - Ruim 50.000 Nederlan ders hebben zich gemeld voor Am ber Alert, het landelijk waarschu wingssysteem voor kindontvoerin gen. Ongeveer de helft wordt bij urgente zaken gewaarschuwd via de e-mail. Verder krijgen tiendui zend Nederlanders een waarschu wing per sms en hebben 14.000 burgers en organisaties zich opge geven voor een melding via pc of groot beeldscherm. Dat maakte Amber Alert gisteren bekend. Het systeem is vorige week gelanceerd. Albert Heijn heeft besloten om met onmiddellijke ingang AH Aardappel Kroketjes met houdbaarheidsdatum 04-2010 uit de diepvries terug te halen. Reden voor deze maatregel is dat de aardappelkroketjes niet voldoen aan onze kwaliteitseisen omdat bij het bereiden de aardappelkroketjes kunnen ploffen. Consumenten worden dringend verzocht om AH Aardappel Kroketjes met houdbaarheidsdatum 04-2010 uit de vriezer te halen en terug te brengen naar de winkel. Zij ontvangen het aankoopbedrag retour. Van verpakkingen met een andere houdbaarheidsdatum is de kwaliteit gegarandeerd. Voor nadere inlichtingen kunnen consumenten contact opnemen met de gratis Servicelijn van Albert Heijn (0800-0305], Albert Heijn biedt zijn verontschuldigingen aan voor het ongemak. Zaandam, 19 november 2008 ALBERT HEIJN BV Albert Heijn VmiKAAii CTH 11, J -J ITTTi1 H 4 4 V T7TD 33 ZATERDAG 22 NOV IO.OO - 17.OO ZONDAG 23 NOV I.OO - 16.OO Shine I laithew jorfhm Geen aansluitkosten onbeperkt internet, de 1ste 12 maanden €7.50 (daarna €14.95) In combinatie met 2-jarig Relax 300 abonnement (incl. 300 belminuten) BREDA - Een Zuid-Limburgse advo caat heeft fiscaal 112.500 euro afge trokken omdat hij werd gechan teerd door een vrouw. De bewuste dame was een cliënte met wie hij een seksuele relatie was aange gaan. De belastingrechter haalde een streep door de aftrekpost. De advocaat ziet de betaalde gelden als 'beroepskosten', gemaakt ter voorkoming van schadelijke publi citeit. Ook de rechter wijst echter de aftrekpost af: „Indien een advo caat een seksuele relatie aangaat met een cliënte gebeurt dat niet binnen de kaders van de zakelijke verhouding van advocaat en cliënt. Het is veeleer persoonlijke behoef tebevrediging in de privésfeer." WERKENDAM - De politie heeft in een loods in Werkendam vier mil joen gesmokkelde sigaretten aange troffen. De politie kwam de contra bande na een tip op het spoor. De sigaretten waren mogelijk be stemd voor Groot-Brittannië. De Samsung B320 gratis laptop i.c.m een voordelig abonnement In 5 verrassende kleuren wÊ I zoals paars, goud en zwart Geen aansluitkosten Incl. 125 min 250 sms [Geen aansluitkosten twv €52,50 Icm 2-jarig Hi 20 abonnement (incl. 125 belmin 250 sms) De playstation 3, het ultieme sinterklaas- kado! 0 p/mnd Icm 2-jarig Vodafone 35 abonnement (incl. 300 belmin sms) Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat I viissingen 0118-430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-551691 Markt 65 Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Breda 076-5141945 Karrestraat 7 Etten-leur 076-5441441 Markthof 7 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestraat 18 Oosterhout 0162-420033 Arendsh' kpn T Telfort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5