door blessure niet uit veld slaan Zeeuwse Leonie de Graag kan draai niet vinden op NK dammen. Drie Zeeuwse judoka's op NK judo clubteams Schakers te sterk voor Moldavië Rajkovic mag weer spelen voor FC Twente Ronaldo twijfelt over voetbaltoekomst Razendsnel herstel Lisette van der Geest Tafeltennissters missen kwartfinale B pzc Donderdag 20 november 2008 45 \/pp| x/an Tifkyplf Koploopster Nina Hoekman blijft VCCI Vail Z.1LI !£c! I met kunst-en vliegwerk op de been maal voor gaat, komt die medaille een keer vanzelf! Na een toernooi ben ik helemaal leeg, geestelijk, maar ook lichamelijk. Bijna altijd word ik ziek. Van uitputting. Maar dat gevoel moet ik hebben, anders ben ik niet tevreden. Ik moet het gevoel hebben dat ik me voor de volle honderd procent heb gege ven." 'Na een toernooi ben ik helemaal leeg, geestelijk, maar ook lichamelijk' Chub verdedigt in Zoutelande haar vorig jaar veroverde nationa le titel. Toen maakte ze haar come back, na een absentie van ruim twee jaar. „Eigenlijk dacht ik dat ik met dammen klaar was", zegt de Europees kampioene van 2002. Ze was zwanger van haar eerste kind en wilde zich meer op haar gezin en op een baan concentre ren. Toen vroeg de bond of ze aan het NK mee wilde doen. Ze won meteen. Chub denkt dat ze dat succes onder meer te danken heeft aan de twee jaar dat ze met andere ogen naar zichzelf keek. „Ik heb als een buitenstaander naar mijn spel gekeken en heb daardoor dingen over mezelf ont dekt. Ik heb gezien wat ik kon ver beteren. Ik ben beter gaan dam men." Of dat nog steeds hét geval is, weet ze niet. Wat ze wel zeker weet, is dat haar conditie achter uit is gegaan en dat ze die nodig heeft om goed te kunnen preste ren. „Voorlopig voel ik me nog steeds twintig", zegt ze. Hoe lang dat nog duurt, ze heeft geen idee. Wat anders is dan vroeger, is dat ze meer met liefde voor het spel speelt. Haar partijen ogen daar door harmonischer. Dat blijkt wel uit haar net gespeelde wedstrijd te gen koploopster Nina Hoekman. Een partij uit één stuk, waarin ze lang veel beter stond. Het werd re mise, maar eigenlijk was dat van ondergeschikt belang. „Het was een goede partij waarvan ik waar schijnlijk nog behoorlijk kan nage nieten." door DaafKasse zoutelande - Nina Hoekman speelde gisteren naar eigen zeggen haar slechtste partij van het toer nooi, maar desondanks verdedigde ze met succes haar eerste plaats in het Nederlands damkampioen schap voor vrouwen. De damster uit Zutphen overleef de in het Beach Hotel te Zoutelan de een aanval op haar positie door Tanja Chub, de kampioen van vo rig jaar. Na een rustige opening kwam Chub gevaarlijk sterk opzet ten. Ondanks dat haar tegenstand ster veel eerder op dam kwam, slaagde Hoekman er in een punt uit het vuur te slepen. De spanning aan de kop is na de vijfde ronde aanzienlijk toegeno men. Vitalia Doumesh en Chris- tien Fung kwamen op gelijke hoog te met achtervolgster Tanja Chub. Doumesh, die dinsdag tijdens de dubbele speelronde bijna twaalf uur achter het bord had gezeten, won dankzij sterk centrumspel van Iepie Poepjes en Fung bezorg de de Goese Leonie de Graag haar vierde nederlaag. Helemaal verdiend was dat niet, want tot in het late middenspel was er geen sprake van nadeel voor de Zeeuwse studente. In de tijdnoodfase profiteerde Fung van een aantal slechte zetten van De Graag. De Haagse damster won uit eindelijk na zes uur het eindspel. Het was gisteren een productieve ronde, want op de topper tussen Hoekman en Chub na eindigden alle partijen in een beslissing. Het duel tussen de twee jonkies Heike Verheul en Karlijn Overes werd verdiend gewonnen door Verheul, die nu vijfde staat. Barbara Graas pakte tegen Gera Hol haar eerste overwinning van het toernooi. nn Nina Hoekman blijft koploper op het NK dammen in Zoutelande. Ze wordt na haar remise tegen Tanja Chub op één punt gevolgd door drie speelster. middelburg - Op het NK judo voor clubteams tot 17 jaar, dat za terdag in Enschede wordt gehou den, komen drie Zeeuwen op de mat. In het meisjesteam van De Korte uit Hoogvliet staan Tess van 't Westende (tot 57kg) en Tessa van Meerkerk van JudoGoes (tot 63kg) op de mat. In het jongens team van De Korte komt Judo- Goes-judoka Bas Louwman in het team tot 55 kilo in actie. dresden - De Nederlandse schaak- ploeg heeft in de zesde ronde van de Olympiade in Dresden met 3-1 gewonnen van Moldavië. Dat was te danken aan winstpartijen van Loek van Wely en Jan Smeets aan de eerste borden. Kopman Van Wely schoof Viktor Bologan, met een aanzienlijk hogere rating dan de Tilburger (2682 tegen 2618), op zij. De Nederlandse vrouwen ver sloegen Oezbekistan met 3-1. enschede - FC Twente kan weer beschikken over de Serviër Slobo dan Rajkovic. De beroepscommis sie van de Fifa heeft zijn schorsing van een jaar per direct opgeheven voor zijn club. De 19-jarige speler blijft wel uitgesloten voor de verte genwoordigende teams van Servië. Rajkovic zou na de olympische wedstrijd Jong Servië-Jong Argen tinië hebben gespuugd naar de scheidsrechter. milaan - De Braziliaanse aanvaller Ronaldo weet niet of hij na zijn zware knieblessure nog terugkeert in de competitie. Ronaldo raakte als speler van AC Milan in februari zwaar gebles seerd. „Ik weet niet of ik verder ga of stop", zei hij gisteren in de Gaz- zetta dello Sport. „Ik heb geen haast. Ik wil eerst volledig hersteld zijn. Misschien beslis ik volgende week, misschien over een maand", hoogland - Lisette van der Geest hoopt komend weekend in Mos kou haar debuut te maken in het wereldbekercircuit. De 25-jarige schaatsster is voldoende hersteld van een sleutelbeenbreuk. Veel sneller dan verwacht heeft ze de training kunnen hervatten. Van der Geest werd anderhalve week geleden aangereden door een auto. Haar coach hield rekening met een herstel dat een maand zou vergen. berlijn - De Nederlandse tafelten nissters zijn er in de landenwed- strijd van de German Open niet in geslaagd door te dringen tot de kwartfinales. Hongarije was Oran je, dat aantrad zonder Li )iao, in Berlijn met 3-2 de baas. Li Jie lever de beide winstpunten. Carla Nou- wen en Linda Creemers konden echter individueel noch als koppel voor de beslissing zorgen. Merijn de Vos: „Na de operatie moet ik vier tot zes weken met een mitella lopen. Daarna wordt het nog vijf, zes maanden revalideren." foto Jan Anninga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59