'We brengen 'Op verjaardagen ging ik toch even repeteren' Vinger aan de pols bij WCT Dj Marcellus en Cheap Harmony in La Strada Lezing 'communicatie in deze tijd' in Borsele Vrouw steekt geld voor goed doel in eigen zak Alliance viert jubileum met Beaujolais 2008 Tweede voorronde 2nd Influenz vrijdag Verkoop afgeschreven boeken in Coese bieb Zuidwester denkt dat Goes-West ook profijt heeft van nieuwbouw. Rinus Geus benoemd tot erelid van fanfare Euterpe Heinkenszand. Pak uw kans op vele euro's voordeel 26 I Donderdag 20 november 2008 PZC B GOES - Dj Marcellus en Cheap Har mony treden morgen vanaf 22.00 uur op in muziekcafé La Strada in Goes. Marcellus draait platen in groovy en swingende muziekstij len, Cheap Harmony speelt daarop in. Daardoor vormen dj Marcellus (Marcel van der Endt, begonnen als vrijwilliger bij 't Beest) en Cheap Harmony een aparte combi natie. Cheap Harmony bestaat uit Emiel Reinhoudt (alt sax), Guido van de Wijdeven (trompet), Mar tin Molema (trombone) en Simon de Zwaan (tenorsax). HEINKENSZAND - 'Hoe communice ren mensen eigenlijk met elkaar?' en 'weten mensen dat hun woor den anderen onbewust kunnen kwetsen?' Dit zijn enkele van de vragen die vanavond in De Stenge in Heinkenszand aan bod komen in de lezing 'communicatie in de ze tijd' door Marian Lijnse. Goed kunnen luisteren en spreken leidt tot betere relaties, is haar stelling. Seniorenraad Borsele heeft Lijnse uitgenodigd. Aanvang 19.30 uur en de toegang is gratis. KAPELLE - Een 27-jarige Roemeen se vrouw is gistermiddag bij een supermarkt in Kapelle aangehou den omdat ze geld inzamelde voor een niet-bestaande vereniging. Na een melding van bedelen, nam de politie een kijkje in Kapelle. Daar bleek dat de vrouw geld inzamelde en mensen vroeg adresgegevens in te vullen op een lijst. Het geld, ruim, 400 euro, stopte ze in eigen zak. In Koudekerke kwam ook een soortgelijke melding binnen. Ver moedelijk is een groep Óost-Euro- peanen actiefin Zeeland. GOES - Alliance Francaise bestaat in Nederland 120 jaar en dat wordt vanavond door de Midden-Zeeuw se afdeling Coeur de Zélande in Goes gevierd in de showroom van de Citroën-garage van Van Fraas- sen aan de Voorstad 79. Het feest krijgt extra cachet dankzij de pre sentatie van -de Beaujolais Nou veau 2008. De nieuwe Beaujolais wordt op het jubileum geschon ken, met franse muziek op de ach tergrond. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND - Vier bands strij den vrijdagavond om een plaatsje in de finale van talentenjacht 2nd Influenz. Het gaat om de tweede voorronde, met Custom Made en Fornost uit Zuid-Beveland, F.O.D. uit Walcheren en Lockdown uit Breda. De winnaar die door een ju ry wordt gekozen, mag zich in april bewijzen tijdens de finale. 2nd Influenz wordt gehouden in Heinkenszand, in de nieuwe jeugd soos Achter de Stenge. Het festijn duurt van 20.00 tot 23.15 uur. Toe gang en busvervoer zijn gratis. GOES - In de bibliotheek aan de Oostwal in Goes is morgen en za terdag een markt met afgeschre ven boeken en cd's. Voornamelijk jeugdboeken, engelstalige romans en cd's worden deze keer tegen ge reduceerde prijzen aangeboden. De markt met afgeschreven materi alen kan worden bezocht tijdens de normale openingstijden van de Goese bibliotheek. Die zijn mor gen, vrijdag, van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. HEINKENSZAND - B en W van Borse le staan niet negatief tegenover de aanleg van een Westerschelde Con tainer Terminal (WCT) bij Vlissin- gen-Oost, maar het college wil wel de vinger aan de pols houden. Het dagelijks bestuur van Borsele heeft daarom deze week besloten de eigen gemeenteraad te vragen nog niet akkoord te gaan met een provinciale bestemmingsplanpro cedure voor de WCT. „Als de pro vincie verder is met haar plan, kun nen we alsnog besluiten al dan niet akkoord te gaan", zei wethou der Marga- Vermue (CDA, ruimte lijke ordening). Borsele speelt ove rigens een beperkte rol. In slechts één WCT-variant is een stukje van de terminal in Borsele gepland, de rest is Vlissings grondgebied. door Frank Balkenende GOES - Stichting Zuidwester denkt dat de wijk Goes-West meeprofi teert van haar bouwplannen aan de Rommerswalestraat. Daar verrij zen volgend jaar niet alleen twee blokken woningen voor verstande lijk gehandicapten, maar ook een behandelcentrum en een recreatie gebouw met restaurant. „Er is nog capaciteit voor voorzie ningen waarvan wijkbewoners ge bruik kunnen maken. Ze kunnen er vergaderen of mogelijk eten. Dat bekijken we nog. Ik heb echter het idee dat we echt wat naar de wijk brengen", zegt Leen van Wes ten, de Zeeuwse regiomanager van Zuidwester. Woningcorporatie RWS en de ge meente Goes nemen de wijk de komende tien, vijftien jaar flink op de schop. Een flink aantal na oorlogse huurhuizen wijkt voor nieuwbouw. De gemeente wil de monotone en bijna voorzieninglo- ze wijk een hart geven. Het bouwplan van Zuidwester is een begin van dat streven. Het be staat uit vier gebouwen. Allereerst twee wooncomplexen met elk zes woningen. Deze twee zijn drie bouwlagen hoog. Daarnaast ver rijst er een tweelaags gebouw voor medische behandelingen en dagbe steding. Van Westen: „Maar dat zit niet vol, zodat er ook medische voorzieningen voor de wijk in kun nen worden gehuisvest. Bijvoor beeld fysiotherapie of een diëtist." Aan de kant van de Scheldestraat komt een recreatiegebouw met een restaurant voor cliënten, dag bestedingsruimte voor zestig cliën ten van Zuidwester en kantoren. „Ook die ruimten zijn niet conti nu gevuld en kunnen ook door de wijk worden gebruikt", denkt de regiomanager. Zuidwester bouwt volgend jaar in Goes-West een nieuw com plex voor verstandelijk gehandi capten. Van voorzieningen kan de wijk meeprofiteren. De gebouwen hadden er eigenlijk allang moeten staan, maar het plan is drie jaar vertraagd. „We hadden al een bouwvergunning, maar moesten ons plan door be zuinigingen aanpassen. De wel standscommissie ging daar weer niet mee akkoord, wat een hoop tijd aan wijzigingen vergde. Vervol gens kwamen er bezwaren van wijkbewoners." Omwonenden vrezen namelijk voor schaduwwerking van de ge bouwen die drie lagen tellen. Ze zijn bang dat ze zo zelf harder moeten stoken in de winter. Een ander bezwaar is extra verkeer in de wijk, met name de busjes met cliënten. De gemeente heeft alle bezwaren inmiddels afgewezen. Ook Van Westen denkt dat er nau welijks van overlast sprake zal zijn. „Bogor Projectontwikkeling is be zig om in de voormalige Wester- kerk appartementen voor cliënten van ons te bouwen. Als dat door gaat, zitten zij op een steenworp af stand van de Rommerswalestraat. Dan kunnen ze te voet of per rol stoel naar de dagbesteding. Ik denk dat het aantal verkeersbewe gingen erg zal meevallen." De Rommerswalestraat en Wester- kerk zijn alternatieven voor Huize Den Berg, dat door de inspectie is afgekeurd. Een deel van Den Berg wordt herontwikkeld. Zuidwester Huize Den Berg in Goes telt 85 cliënten. Het gebouw in de binnenstad is afgekeurd. In het complex aan de Rom merswalestraat in Goes-West wonen straks 64 cliënten on der begeleiding. Voor dagbeste ding kunnen er 60 terecht. Twaalf plaatsen komen er bij in het nieuwe woonzorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendsker- ke en een nog onbekend aantal in de voormalige Westerkerk in Goes. Zuidwester heeft ver der drie woningen aan de Elvis Presleylaan in Ouverture. Zuidwester houdt vanavond een informatieavond voor om wonenden in Den Berg, ingang Nieuwstraat, 19.15 uur. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Op z'n negende leerde Rinus Geus (64) uit Hein kenszand al noten lezen, van zijn vader. „Op school had je nog geen muziekles." Bijna zijn hele familie zat in de muziek. Hij telt en komt uit op 'vijftien man'. „In Ovezan- de, Kwadendamme en Heinkens zand." Geus ging 'natuuflijk' naar Euterpe, waar hij ruim vijftig jaar actief bleef. Tot een ziekte hem het spelen enkele jaren geleden on mogelijk maakte. Euterpe is hem niet vergeten. Onlangs is Geus tot erelid benoemd. Cornet was zijn eerste instrument. Hij staat ermee op de foto toen hij elf was en net tot Euterpe was toe getreden. Hij oogt verlegen, maar straalt ook trots uit, trots op zijn cornet en zijn uniform. „Aan cor net spelen zat ook iets vervelends vast. je moest achteraan lopen. Tij dens Sinterklaas-optochten hijgde het paard van Sint voortdurend in je nek." Geus stapte later over op de bariton. „Gelukkig." Zijn mooiste tijd heeft Geus gehad met dirigent Ko den Toonder uit Goes. Hij leidde Euterpe, Excelsior Kloetinge en Accelerando Sint-An- naland. „Hij was een talent." Geus ging met hem mee, naar Excelsior en Accelerando. „In die tijd kon je alleen via Halsteren naar Sint-An- naland. Gingen we om zes uur 's avonds heen, na afloop een borrel tje drinken, waren we om twaalf uur thuis." Van beroep was Geus postkantoor medewerker. Muziek was zijn gro te hobby. Avond na avond was hij op pad. „Op verjaardagen ging ik altijd nog even repetreren." En als Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur. Na ruim vijftig jaar muziek maken en twintig jaar bestuurswerk bij Euterpe in Heinkenszand is Rinus Geus benoemd tot erelid. foto Willem Mieras of het nog niet genoeg was, zat hij ook nog bij de Beierse Kapel, een graag gezien gezelschap tijdens het carnaval in 's-Heerenhoek. Zijn kinderen zijn niet bij de mu ziek gegaan. „Mijn zoon zat liever op voetbal. En je kunt dan wel ie mand dwingen, maar dat is toch niets waard." Geus heeft zijn hoop enigszins gevestigd op zijn klein kinderen. Eén kleinzoon van zés lijkt er oren naar te hebben. „Ja, ik Rinus Geus, elf jaar, kersvers lid van Euterpe. zou het wel mooi vinden, als hij ging spelen." Zijn instrument en uniform heeft hij recent ingeleverd. „Ik ga nog wel luisteren, 4 januari naar het nieuwjaarsconcert."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52