Tijd voor familie! Argentinië brengt maar F k ZERSEXTRA PZC Omstreden Oranje B voegt nog niets toe r Fotoklok Family Time c Maradona begint zijn baan als bondscoach met zege in Schotland. Team van Neeskens en Bergkamp verliest met 3-0 van Jong Zweden. Lazovic heeft iets uit te leggen Zé Roberto ambieert baan als priester Wereldbekerfinale dressuur in Den Bosch 42 Donderdag 20 november 2008 PZC Dit is wel een hele slimme combinatie! Met één blik op deze klok wordt u meteen herinnerd aan de mooie momenten in uw leven, uw beste vrienden of uw hele familie. De twaalf lijstjes om de klok heen kunnen naar wens worden gevuld met mooie vakantiefoto's, foto's van uw dierbaren of ander mooi beeld. Afmetingen fotolijsten: 4 x fotolijst 4 x 6,5 cm 8xfotolijst4x4cm Afmetingen totale lijst: H 40 x B 40 cm Geschikt voor 12 foto's Adviesprijs 34,95 1 Lezersprijs €29,95* exclusief verzendkosten .€4,50 Meer informatie en bestellen 1 bestel opwww.pzc.nl/webwinkel. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met 0900-2021352 0,45 per gesprek). BON KLOK FAMILY TIME Hierbij bestel ik(aantal) x "Klok Family Time" a 29,95* per stuk. s VOORLETTERSjOM Qv NAAMiS ADRES GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuJdigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING exclusief de verzendkosten van 4,50. Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht door Wilber Hack GLASGOW - Het debuut van Diego Maradona als bondscoach van Ar gentinië tegen de Schotten (o-i winst) voltrok zich gisteravond in een vreemd decor. De tribunes op het Hampdon Park in Glasgow ver toonden vele lege plekken. Er stond een snijdende wind. Het was koud, het miezerde. Napels, stad van Latijnse voetbal adoratie, was waarschijnlijk een be tere plek geweest om een nieuwe carrière te beginnen. Een plaats, die meer bij de emoties en bele vingswereld van Maradona past. Dat zijn eerste klus uitgroeide tot een mediaspektakel, maar geen pu- bliekstheater werd leek Maradona, man van het volk, voor een keer niet te deren. De Schotse voetbal bond trouwens ook niet. De ver koop van de tv-rechten leverde vol doende op om de gage van een mil joen euro die de Argentijnse bond vroeg te kunnen betalen. Onbewogen nam Maradona plaats in de dugout, die op Hampden Park in de hoofdtribune gesitueerd is. Een enkele keer stak hij zijn duim omhoog als een Schotse fan zijn naam scandeerde. Zijn legende kreeg dus gisteravond in Glasgow een vervolg. Daar produceerde Ma radona op 2 juni 1979 zijn eerste doelpunt voor de Argentijnse natio nale ploeg. Op dezelfde plek kreeg hij binnen acht minuten antwoord op de vraag of hij als coach ook van grote betekenis kan zijn voor het Argen tijnse voetbal. Argentinië ging alsof het een WK-fmale betrof van start. Uit een aanval over vele schijven maakte Maxi Rodriguez de ope ningstreffer. Het leek wel of de Ar gentijnse internationals vonden dat ze daarmee voldoende hadden aangetoond dat ze in hun nieuwe coach geloofden. Het tempo zakte. De Schotten knokten zich terug in de wedstrijd. Maradona beende in de achttiende minuut voor de eer ste keer naar de rand van het veld. De coach probeerde Gabriel Hein- ze verbaal te bewegen wat dichter tegen de Schotse spits McFadden aan te gaan verdedigen. Maradona had zich tot dat mo ment heel bescheiden naar zijn spe lers opgesteld. Zelden zal een coach zich zo druk gemaakt heb ben om een verloren gouden me daillon. Fernando Gago was het kleinood bij de eerste training kwijtgeraakt. Maradona leidde zelf de zoektocht en knuffelde de bal- lenjongen die het voorwerp uit het gras plukte. De afgelopen dagen ge- I** De voetballers van Argentinië winnen het eerste duel onder Diego Maradona. Schotland wordt in Glasgow met 1-0 ver slagen. door Dick Sintenie WAALWIJK - Nederland B heeft gis teravond zijn eerste wedstrijd verlo ren van Jong Zweden: 0-3. De ne derlaag van het team van Johan Neeskens in Waalwijk was na af loop niet het enige discussiepunt. De zin of onzin van een B-elftal werd nieuw leven ingeblazen. Louis van Gaal was aanvankelijk enthousiast toen hij vernam dat de KNVB het Nederlands B-elftal na twintig jaar nieuw leven inblies. Het leek hem een gewenst alterna tief voor Jong Oranje, dat zich niet kwalificeerde voor het EK 2009. Een kans om ongerijpt voetbalta lent internationale ervaring te la ten opdoen. De trainer van AZ had weinig me destanders. Het plan van de voet balbond leverde een klaagzang op van de eredivisieclubs, die scherm den met overbelasting van hun spe lers. „Het is toch niet veel, 45 minu ten voetballen", riposteerde de ver antwoordelijke bondscoach Johan Neeskens. Vrijdag maakte Neeskens de selec tie bekend voor de oefenwedstrijd tegen Jong Zweden. Van Gaal ver baasde zich over de samenstelling van de spelersgroep. „De bood schap over de opzet van Nederland 1^ Aanvankelijk was AZ-trainer Louis van Gaal positief over Ne derland B. Na het zien van de se lectie, met tal van ervaren voet ballers, niet meer. B is door ons verkeerd ontvangen óf verkeerd gebracht door de KN VB. Ik denk het laatste." Van Gaal had niet verwacht dat spelers als Robbie Wielaert (29), Kevin Hofland (29) en Stijn Schaars (24) zouden worden opge roepen voor de B-ploeg: „Hofland heeft genoeg internationale erva ring, Schaars heeft bij AZ al Euro pees gespeeld. Schaars werd in 2006 Europees kampioen met Jong Oranje en hij heeft zes A-in- terlands achter zijn naam. Wat dat betreft is hij Nederland B ont groeid." Schaars was gisteravond aanvoer der van Oranje B, dat als schaduw- team van de A-ploeg het spelsys teem van de grote broer kopieerde: 4-2-3-1. De linksbenige speler was één van de twee controlerende middenvelders. Op die positie heeft hij in het Nederlands elftal concurrentie van Nigel de Jong en Orlando Engelaar. Van mooi voetbal was in het matig gevulde Mandemakers Stadion, ze ker in de tweede helft, geen sprake. Het duel met Zweden ging als een nachtkaars uit, al zorgde de door PSV begeerde spits Ola Toivonen (Malmö FF) met een fraaie vrije trap (3-0) kort voor tijd nog voor een klein hoogtepuntje. Nederland B-Jong Zweden 0-3 (0-1). 28. Bajrami 0-1, 52. Avdic 0-2, 89. Toi vonen 0-3. Scheidsrechter: Liesveld. Ge le kaart: Ozkan (Jong Zweden). Nederland B: Velthuizen; Zuiverloon, Donk, Hofland (46. Wielaert/62. Van Eij- den) en Braafheid; Brama (46. Meeu- wis), De Jong Schaars; Elia (46. Bee- rens), Van Wolfswinkel (72. Nijland), Drenthe. bruikte hij voor korte, individuele gesprekken. Hij klopte dan op de kamerdeur van een van de spelers en zei: 'Ik ben Diego, mag ik bin nenkomen?' Met zijn assistent be sprak hij tot diep in de nacht de tactiek voor de wedstrijd. Tien na men had hij snel op papier. Het meeste hoofdbrekens kostte hem de plek links voorin, omdat olym pisch goudwinnaar Di Maria we gens een blessure ontbrak. De keuze voor zijn schoonzoon Sergio Kun Aguero stond buiten el ke discussie. Maar dinsdag moest hij door die naam een streep ha len. Aguero kreeg toestemming om zich in Madrid bij de dochter van Maradona te voegen wegens com plicaties met haar zwangerschap. Ook Lionel Messi (Barcelona) was er niet bij. Ook zonder een paar topvedetten beloofde Maradona spektakel. „We gaan een show opvoeren", zei hij. Maar behoudens de eerste tien mi nuten kwam daar niet zoveel van terecht. Maradona zorgde zelf nog wel voor wat show door een halve minuut voor de rust langs het veld nog wat instructies te geven aan zijn ploeg. Alsof dat niet tot de rust kon wachten. Maradona had dus genoeg te over denken toen hij gisternacht nog in een privévliegtuig stapte. De be stemming was Madrid waar hij zich bij zijn dochter en schoon zoon.zou voegen. Met zijn eerste zege als bondscoach op zak. BELGRADO - PSV'er Danko Lazovic heeft in Eindhoven heel wat uit te leggen aan de clubleiding. Naar het schijnt, heeft hij zondag in de wed strijd tegen Ajax (4-1) enkele zeer kwetsende dingen geroepen rich ting trainer Huub Stevens na de Eindhovense gelijkmaker. In het tv-programma De Wereld Draait Door werden de beledigingen van Lazovic door een Servische liplezer vertaald. Daarbij zou het gaan om grove seksuele uitlatingen. MUNCHEN - De Braziliaanse mid denvelder Zé Roberto denkt voor zijn leven na het voetbal aan een radicale overstap. De 34-jarige rou tinier van Bayern München am bieert een kerkelijke functie. Dat zei de vrome Zuid-Amerikaan gis teren in Bild. „Ik zie mezelf later wel als priester. Ik weet ook dat ik daarvoor eerst vier jaar theologie moet studeren." DEN BOSCH - Indoor Brabant heeft: de wereldbekerfinale dressuur van 2010 toegewezen gekregen. De overkoepelende organisatie FEI heeft dat op een congres in Argen tinië beslist. De organisatie van het Brabantse evenement spreekt van een mijl paal. Het is straks precies 25 jaar ge leden dat Den Bosch de eerste fina le van de wereldbeker organiseer de.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44