vijftigplussers op niveau Senior Games 2009 *1 Personeel RAVZ accepteert plan Te mild TOPVEILING Topsportevenement voor 50-plussers (3 Werknemers leveren vakantiedagen en deel toeslag in. 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' PZC Donderdag 20 november 2008 3 Van 7 tot en met 12 september 2009 vinden in Zeeland de Senior Games plaats. Vijftigplussers uit heel Europa nemen het tegen elkaar op in 22 sporten in het hoofdprogramma, en in 8 demonstratiesporten. Zeeland The Netherlands l 4 Atletiek Zierikzee Sportpark Bannink Er zijn 2 deelnemerscategorieën: Categorie A: Deelnemer wordt getoetst aan de hand van criteria bepaald in overleg met landelijke sportbonden. Categorie B: Deelnemer wordt niet getoetst en is zelf verant woordelijk of hij/zij aan gestelde criteria voldoet. Triathlon Noord-Beveland Parkoers Schotsman Hockey Vlissingen Sportpark Bonedijke Tennis Middelburg/Oost-Souburg Diverse accommodaties Voetbal Hulst, Kapelle, Middelburg, Serooskerke, Tholen t Schieten Bergen op Zoom Schietsportcentrum Het Markiezaat Badminton Terneuzen De Vliegende Vaart Zeilen Vanuit Brouwershaven, Grevelingenmeer Bridge Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse Golf Golfbanen Axel, Bruinisse, Goes, Oostburg, Rilland-Bath Dammen/schaken Kapelle De Vroone Judo Goes Sportpunt Zeeland Tafeltennis Middelburg Voorborch Zandkuil Volleybal Hulst Sporthal Den Dullaert Petanque Middelburg Centrum Jeu des Boules Zwemmen Terneuzen De Vliegende Vaart Wielrennen Goes, Tholen, Noord en Zuid-Beveland Biljarten Domburg De Parel Handboogschieten Ovezande Stichting Handboogsport Hippische sport Nw.-St. Joosland Ruitersport, De Kroo Wandelen Diverse parkoersen Mountainbike, Burgh-Haamstede, Vlissingen Boswachterij Westenschouwen "',vcgr~ '-rr r Koersbal/Bowls Kapelle Sportcentrum Groenewoud Korfbal Goes Sportpunt Zeeland Tourfietsen diverse parkoersen Dansen Goes/Middelburg Diverse locaties Bowling Goes/Middelburg Diverse locaties Turnen Goes Sportpunt Zeeland PZC Donja Odijk bron GN foto ANP door Marcel Modde GOES - Het personeel van de ambu lancedienst voor Midden- en Noord-Zeeland accepteert de om buigingsplannen van de directie en raad van toezicht. Een ruime meerderheid ging gisteravond tij dens een bijeenkomst met de on dernemingsraad (OR) en de vak bonden in Goes akkoord. Hetzij morrend, want om de RAVZ te behoeden voor een faillis sement, moeten de werknemers een deel van hun onregelmatig heidstoeslag en vakantiedagen inle veren. Dat komt gemiddeld neer op zo'n 2000 euro per jaar, aldus woordvoerder Kees van Schelven namens de OR en het georgani seerd overleg. De salariskosten drukken nu eenmaal het zwaarst op de organisatie, zegt directeur ad-interim Ricks Meppelder in een toelichting. In dat licht wordt ook het etmaal ronde werkrooster strakker inge deeld. Dusdanig, dat minder vaak duurdere uitzendkrachten moeten worden ingehuurd. Om die conti nuïteit te waarborgen, wordt één extra ambulanceteam (chauffeur en verpleegkundige) aangenomen. Het bedrijfsbureau wordt afge slankt tot 12 arbeidsplaatsen. De openstaande vier vacatures wor den niet ingevuld. Meppelder be grijpt dat een deel van het perso neel volhoudt dat er meer bezuini gingen uit de organisatie zelf moe ten komen, in verhouding tot het gevraagde loonoffer. Het aandeel van de vacaturestop op de totale begroting is namelijk nog geen vijf procent. „Maar hoe vervelend het ook is, dit is wat we maximaal kun nen doen. Er is niet meer te halen, zonder dat je daarmee het risico loopt dat het de professionele be drijfsvoering aantast." Meppelder overlegt vandaag met de ondernemingsraad over de uit voering van het bezuinigingsplan. I** Hoewel schoorvoetend, stemt het personeel van de ambulance dienst voor Midden- en Noord-Zeeland in met de bezuini gingsplannen van de directie. Hij wil de maatregelen zo snel mo gelijk laten ingaan, ook als signaal naar de bank. „Iedere dag dat we dit niet doen, verliezen we geld." De Bank Nederlandse Gemeenten wil voor eind deze maand uitsluit sel over de kredietwaardigheid van de RAVZ. Met de bezuinigingen is de exploitatie voor 2009 rond. Wat nu nog wel moet worden wegge poetst, is de schuld van 1,4 mil joen euro die de vorige directeur over de afgelopen drie jaar heeft nagelaten. Van Schelven verwacht dat de daartoe gevraagde bijdrage van gemeenten, provincie en ver zekeraars nu niet meer kan uitblij ven. „Dat zijn ze moreel toch wel verplicht. Wij hebben de belangrij ke eerste stap gezet. Ik ga met een goed gevoel de toekomst in." Dinsdag 2 december Concert- en Gehoorzaal Middelburg Aanvang 14.00 uur Kijkdagen 1 dec. 15.00 tot 20.00 uur 2 dec. 10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A.l. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.helmiddelburgsveilinghuis.nl COMMENTAAR Als een rechter een vonnis velt in een ernstige zaak, is de straf naar de mening van menig Nederlander al snel te mild. Een paar jaar cel voor moord of doodslag doet geen recht aan het rechtsgevoel van velen. Het recentste voorbeeld betreft het vonnis in de zaak van de doodslag in Zaamslag. Fora op internet lopen vol met reacties als: „Ik begrijp er helemaal niets meer van. Vijf jaar eisen en maar twee jaar krijgen voor moord. Want dat is het." En: „Belachelijk dat hij er met zo weinig vanaf komt." De kritiek op het vonnis van de rechtbank in Middelburg lijkt onterecht. De rechtbank heeft alle feiten zeer zorgvuldig gewogen en acht bewezen dat er sprake is van doodslag. De jongen is toerekeningsvatbaar. De kans dat hij opnieuw een ernstig geweldsdelict zal begaan is volgens alle geraadpleegde deskundigen bijzonder gering. Volgens de psychiater is er in deze zaak geen aanleiding om het meerderjarigenstrafrecht toe te passen. Het betreft namelijk een jongen van 16 die zich conform zijn leeftijd ontwikkelt en gedraagt. De rechtbank volgt deze conclusie. De maximale straf voor minderjarigen is twee jaar jeugddetentie. En die straf spreekt de rechtbank uit. Flet is maar goed dat de rechtbank in zaken als deze niet onmiddellijk gehoor geeft aan de ongenuanceerde roep om vergelding. Van de andere kant mag de rechtbank nooit vergeten dat de legitimatie van de rechtspraak uiteindelijk gelegen is in de acceptatie van de bevolking. Als een zaak veel losmaakt in de samenleving, doet de rechtbank er goed aan veel energie te steken ia het toelichten van het vonnis. Breng nu een bod uit op honderden nieuwe producten. Kijk snel op www.veilingkranten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3