Hobbyvisserij aan banden Antwerpen voelt zich gebruikt 20 21 I 22 ca Idis E air Vandaag zelf Kunst, Kitsch en Antiek meenemen! Sieraden, een schil Verdachten langer vast Minister Verburg neemt maatregelen om paling te beschermen. 'Havenstad moet buiten discussie ontpoldering worden gehouden'. tfaé&w wk WJ" Bestel nu de 10 beste aanbiedingen in onze webwinkel Ongeveer 150 Zeeuwse docenten naar Utrecht PZC Donderdag 20 november 2008 [31 door Jeffrey Kutterink DEN HAAC - Het recreatief vissen met beroepsvistuigen is vanaf 2011 verboden op de Oosterschelde, Westerschelde, Waddenzee en Eems/Dollard. Dat heeft minister Gerda Verburg (CDA, LNV) gisteren aan de Twee de Kamer geschreven. Het gaat lan delijk om een groep van circa 1000 vissers, aldus het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwa liteit. „De maatregel treft niet de sport- of beroepsvissers; wel hob byvissers die vissen met fuiken of staand want", legt LNV-woord- voerder Cindy Heijdra uit. De minister neemt een reeks van maatregelen om de vangst van pa ling te verminderen en de aalstand te beschermen. Ze stelt op de Noorzee visserijvrije zones in op plaatsen die belangrijk zijn voor de trek van de aal. Verder verbiedt Verburg beroepsvissers om van 1 september tot 31 oktober op paling te vissen. Om de vissers hiervoor te compenseren, stelt Verburg jaar lijks 400.000 euro uit het Europe se Visserijfonds beschikbaar. Ook trekt de minister 200 miljoen euro uit voor maatregelen om aal makkelijker stuwen, sluizen en dammen te laten passeren. Verder zijn sportvissers op zee van door Wout Bareman ANTWERPEN - De haven van Ant werpen krijgt ten onrechte de schuld van de heisa rond de voor genomen ontpoldering in Zee land. Topman Eddy Bruyninckx van het Antwerps havenbedrijf vindt dat Antwerpen juist hele maal niets te verwijten valt. „De discussie over de ontpolde ring in Nederland mag geen alibi zijn om de verdieping van de Wes terschelde alsnog tegen te hou den", zei Bruyninckx gisteren tij dens het slotdebat over de toe komst van de Westerschelde in Antwerpen. „Gijzel ons daar niet voor, want wij hebben daar niets mee te maken." Bruyninckx wilde niet verhelen dat Antwerpen zich in de recente discussie over de na tuurcompensatie langs de Wester schelde -'om het heel genuanceerd te zeggen'- gebruikt voelde. „Er is door de milieuorganisaties heel handig een causaal verband I** Haventopman Eddy Bruyninckx vindt dat Antwerpen onterecht de zwarte piet krijgt toebedeeld in de discussie rond de ontpolde ring in Zeeland. >2.00 uur donderdag i~ 3 3 O O CNj vrijdag CO zaterdag 1 O NOVEMBER 8 NOVEMBER "7 O O NOVEMBERJ derijtje, aardewerk of een antieke klok...? Uit grootmoeders tijd? Taxateurs van het Middelburgs Veilinghuis laxeren uw stuk ken. Neem mee....! c- af 1 januari verplicht om gevangen paling terug te zetten in zee. Alle Tiengelsportfederaties en verenigin gen die bij Sporvisserij Nederland zijn aangesloten, zullen een terug- zetverplichting in de Vispas opne men. Verburg lichtte de Kamer gisteren ook in over andere visserijmaatre gelen. Ze trekt in het voorjaar 9,2 miljoen euro uit om de visserij duurzamer te maken. Zo is er 2 miljoen euro voor maatregelen om boomkorkotters minder brandstof 1*5 Vissen op paling op de Ooster- en Westerschelde legt minister Verburg aan banden. Dat is vol gens haar nodig om de aalstand te beschermen. te laten gebruiken en 2,5 miljoen euro voor het testen van nieuwe technieken in zowel de visserij, de schaal- en schelpdiersector als de aquacultuur. Verder verlengt Verburg het onder zoek naar de gevolgen van mossel zaadvisserij op de Waddenzee met twee jaar. Het Project Onderzoek Duurzame Schelpdiervisserij (Pro dus) wordt uitgebreid en moet in 2012 zijn afgerond. Verburg schrijft ook dat de door de Kamer in april gevraagde waar debepaling van de mosselsector klaar is. De onderzoekers willen de berekeningen eerst bespreken met de sector. Verburg verwacht het rapport voor het eind van het jaar naar de Kamer te sturen. gelegd tussen de wens van Antwer pen om de bereikbaarheid van de haven te verbeteren en de natuur compensatie. Dat is zeer goed en efficiënt gespeeld, maar het klopt niet. Je kreeg daardoor wel de si tuatie dat mensen begonnen te roepen dat, omdat Antwerpen een verdieping wilde, bij hen de dijken door moesten worden geprikt. We zijn er helaas communicatief niet in geslaagd die fabel uit de wereld te helpen." Volgens de havenbaas wezen alle mogelijke studies juist uit dat de verdieping nauwelijks kon worden beschouwd als een ernstige ingreep. „De inpolderingen in het verleden hadden meer impact op de rivier dan het weghalen van de drem pels, wat vergeleken daarbij kan worden beschouwd als een margi nale ingreep." Directeur Tjeu van Mierlo van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) diende Bruyninckx direct van re pliek. „Wij spelen geen spelletjes. Wij bekommeren ons oprecht om het lot van het estuarium, dat er helemaal niet goed aan toe is. Eeu wenlang was er harmonie tussen al die gebruikers, maar door alle mogelijke ingrepen is er nu sprake van een kantelpunt: estuarium of kanaal. Wij willen die kanteling voorkomen. En dat zal in grote ge zamenlijkheid moeten gebeuren." MIDDELBURG - Zo'n 150 Zeeuwse docenten, ongeveer drie bussen vol, zijn gisteren naar de veemarkthallen in Utrecht getogen om daar hun eisen voor een betere CAO kracht bij te zetten. Op verschillende Zeeuwse scholen vielen lessen uit of hoefden leerlingen über haupt niet te komen. Landelijk was er overigens geen sprake van een enorme actiebereidheid onder de docen ten. Sommigen vinden het nog te vroeg voor acties, an deren vragen zich af of met een petje op zitten in de veemarkthallen wel echt helpt. foto Robert Vos/ANP Goes, Grote of Maria Magdalenakerk TERNEUZEN - Twee verdachten, van 42 en 33 jaar, blijven nog minstens negentig dagen vastzitten in ver band met de vondst van een dode man in de Dr. Buijzestraat in Ter- neuzen. Zij zijn in afwachting van een pro forma zitting bij de rechtbank. De mannen worden verdacht van be trokkenheid bij de dood van een 44-jarige man. Hij kwam zondag 9 november door geweld om het le ven. De twee legden tijdens verho ren tegenstrijdige verklaringen af. Sectie op het lichaam wees uit dat de Terneuzenaar door geweld om het leven is gekomen, maar vanwe- ge de verschillende uitleggen van de verdachten wil de politie geen details over het misdrijf prijsge ven. 1. Dikkie Dik game cd, leuk en leerzaam 17,95 2. Beeld van Nederland, typisch Hollands 6-delige dvd-box €35,95 3. Philips LivingColors mini gratis boek 'Eco Chic Wonen' 99,95 4. Gooische Vrouwen dvd seizoen 4 unieke dvd Bloopers 22,95 5. Exclusieve Sinterklaas cd van VOF de Kunst - 9,95 6. Keukentextiel'Enjoy'5-delige trendy set €24,95 7. Fotoklok Family Time €29,95 8. Weegschaal Bodycheck 29,95 9. Franse Chateau du Roy Grand Cru 2001 uit Saint Emilion 9,95 10. Toos Henk Scheurkalender 2009 12,50 Prijzen excl. verzendkosten jr ikbestelsne op ww w. pzcn l/webwi n kei www.edox-watches.com Goes/Oostburg, Juwelier 't Goudoppertje (Goes, Lange Kerkstraat 48 Oostburg, Burg Burchtstraat 8-10) Middelburg, vd Have Juweliers - Gouddoppertje, Nieuwe Burg 16 Terneuzeri, Juwelier Wijffels, Noordstraat 103

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33