'Door ons kunnen mensen langer thuis blijven wonen' 20% kortin Aandacht voor rechten van kinderen blijft belangrijk jf ppiaiifl ZAJK houdt grote bodemquiz bij Edudelta College in Goes Eigen Huis gaat uit van verkeerde bedragen en uitgangspunten A.s. zaterdag genieten van individueel slaapadvies door dhr. Sepanski van Kreamat: bij De Vlijt bedden slapen in iUit www.binnenuit.nl Kom naar de WILDE DAGEN van WiLMA MODE Koudekerke op het gehele assortiment* Huishoudelijke hulpen Zorgstroom bieden De Vries brandbrief aan. Maria van Heusden (r) en andere actievoerders van Zorgstroom gaan in discussie met wethouder Albert de Vries (I) over de tarieven voor huishoudelijke hulp. foto Ruben Oreel Do. 20 /II 9.00 - 21.00 u Vr. 21 /II 9.00 - 21.00 u "uitgezonderd: Ten Cate en Sloggi acties/bestellingen/verstelwerk Wilma Mode Onderkleding, Brouwerijstraat 1, Koudekerke. Tel. 0118556255 - www.wilmamode.eu door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Spandoeken met tek sten als 'Handen af van ons be roep' en 'De grens is bereikt' en pamfletten met 'Stop!!!! de afbraak van de thuiszorg': de actie van me dewerkers van thuiszorgorganisa tie Zorgstroom woensdagochtend begint, ondanks die teksten, nog vrij vrolijk. Voor het Stadskantoor in Middelburg verzamelen zich zo'n 75 verontruste medewerkers. Zij hebben even tijd vrijgemaakt om hier te zijn. „Ik ben vanoch tend eerder begonnen", zegt een actievoerster. Straks gaat zij weer aan het werk. Binnen in het Stadskantoor wordt de sfeer snel serieuzer en emotio neler. De zorg om de banen van honderden huishoudelijke hulpen bij Zorgstroom is groot. En nog groter is de zorg om de cliënten. „Die worden de dupe", klinkt het regelmatig. Maria van Heusden overhandigt een brandbrief en handtekeningen aan wethouder Albert de Vries van Middelburg. Hij is als voorzit ter van het College Zorg en Wel zijn Zeeland namens de tien ge meenten boven de Westerschelde verantwoordelijk voor de in de 'Die spandoeken moeten niet hier maar in de Breestraat staan' aanbesteding geboden tarieven voor de huishoudelijke zorg. Vol gens Zorgstroom zijn die tarieven te laag. De thuiszorgorganisatie dreigt daarom niet in te schrijven op de aanbesteding voor de ko mende twee jaar. Daarmee staan de banen van itoo medewerkers op de tocht. „U kunt daar wat aan doen", roe pen de actievoerders De Vries toe. „Wij zijn niet alleen schoonma kers. Wij zorgen ervoor dat men sen zo lang mogelijk thuis kunnen wonen." De Vries: „Ik vind het heel erg naar dat de discussie over jullie hoofden wordt gevoerd. Maar die spandoeken moeten niet hier maar in de Breestraat (bij het kantoor van Zorgstroom, red.) staan." De Vries legt nog eens uit dat de tarieven zorgvuldig zijn vastgesteld en dat Zorgstroom or de op zaken moet stellen en zijn bedrijfsvoering moet aanpassen. Komende maandag sluit de in schrijftermijn voor de aanbeste ding van de huishoudelijke hulp boven de Westerschelde. De Vries zegt zich niet voor te kunnen stel len dat Zorgstroom niet bij de in schrijvers zal zitten. „Maar we zul len zien." Personeel van Zorgstroom voert vandaag en morgen nog actie in onder meer Veere en Vlissingen. MIDDELBURG - Al sinds t989 is 20 november de Dag van de Rechten van het Kind. Ook vandaag wordt er aandacht besteed aan het ver drag dat de rechten van kinderen overal ter wereld beschermt. In Goes is een expositie van Uni cef te bezichtigen. Stichting Maat schappelijk Werk en Welzijn Oos- terschelderegio (SMWO) heeft 's ochtends basisschoolleerlingen uit genodigd om de expositie te ko men bekijken, 's Middags is al het publiek welkom. „Het is enorm be langrijk dat mensen weten wat voor rechten kinderen over de he le wereld hebben en dat er interna tionale afspraken zijn", vertelt Peter Remijn, jongerenwerker bij SMWO. Het is ook Spreekbeurten dag: veel leerlingen houden van daag een spreekbeurt over de rech ten van het kind. Ook diverse Zeeuwse scholen doen hier aan mee. Illegale kinderen staan dit keer extra in de aandacht. (Sei%# illii %i W PZC Donderdag 20 november 2008 29 GOES - In het Edudelta College in Goes - voorheen het Groen Colle ge - wordt vanavond een bijzonde re quiz gespeeld, de grote bodem quiz. Het Zeeuws Agrarisch Jonge ren Kontakt (ZAJK) wil jonge land bouwers zo spelenderwijs leren hoe zij met strengere regels voor meststoffen en gewasbescherming smiddelen kunnen omgaan. Des kundigen leiden de grote bodem quiz. De zaal is om t9.30 uur open. De quiz begint om 20.10 uur na de officiële opening door ZAJK-voor- zitter Tessie Haverbeke. Om 22.00 uur is de prijsuitreiking. De afgelopen week is door diverse media aandacht besteed aan de waterschapslasten. De Vereniging Eigen Huis stelt dat de Zeeuwse waterschappen tot de duurste van Nederland behoren. Hierop willen wij via deze advertentie reageren. Het klopt dat de belastingaanslagen die de waterschappen opleggen van elkaar verschillen. Deze verschillen zijn te verklaren. De lastendruk zoals die genoemd wordt in het overzicht van Eigen Huis klopt echter van geen kanten. Eigen huis gaat uit van verkeerde bedragen. Er wordt bijvoorbeeld geen rekening gehouden met inkomsten die waterschappen krijgen van Rijk, Provincie en (Europese) subsidies. Bovendien betalen bedrijven in verhouding tot huishoudens dikwijls veel meer water schapsbelasting, waardoor de lastendruk voor de huishoudens veel lager ligt dan nu wordt gesuggereerd. Groot gebied, weinig inwoners Het gebied van Zeeuwse Eilanden is in vergelijking met andere waterschappen groot en dunbevolkt. Simpel gezegd betekent dit dat we met weinig inwoners (belastingbetalers) de waterschapskosten moet betalen. In dichtbevolkte gebieden zijn er meer huishoudens en bedrijven die de kosten kunnen dragen. Groter takenpakket Daarnaast is het takenpakket van waterschap Zeeuwse Eilanden breder dan de meeste andere waterschappen. Naast de zorg voor veilige dijken, schoon water en voldoende water, beheert Zeeuwse Eilanden ook ruim 2300 kilometer plattelandswegen. Deze wegentaak is bij slechts zes (van de 26) waterschappen in Nederland ondergebracht. Niet de duurste De Unie van Waterschappen heeft een overzicht gemaakt waarin alle 26 waterschappen op twee punten worden vergeleken. Mensen met een huurwoning in Zeeland blijken helemaal niet als duurste uit de bus te komen maar als gemiddeld. Ook voor mensen met een koopwoning blijkt Zeeuwse Eilanden niet de duurste te zijn. Er zijn zes waterschap pen die een hoger tarief hanteren. De Unie van Waterschappen heeft een rectificatie van de Vereniging Eigen Huis gevraagd. Op onze website (www.wze.nl) kunt u de vergelijking van de Unie van Waterschappen bekijken. Vragen? Heeft u naar aanleiding van deze berichtgeving nog vragen, neemt u dan gerust contact met ons op. U kunt ons bereiken op 0118-621 000 of info@wze.nl. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31