Vlissingen moet winkelend publiek rondje geven Bloemlezing uit reacties van lezers op de site veilingkranten Reanimatie PROHLZ Ondernemer vergelijkt binnenstad met Bergen op Zoom. Tiaptiactoi New Holland (luchtbanden) Vlasautomaat AEG (AAA) geheel rijklaar afgemonteerd! NOVEMBER-AKTIE Meisjes en Jongensfietsen Van Jj£57- W PZC Donderdag 20 november 2008 [27 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Om het centrum van Vlissingen te redden, spieken be stuurders bij Bergen op Zoom. Daar was het een paar jaar geleden ook goed mis. Inmiddels is de bin nenstad verkozen tot de beste van het land. Frank de Bie, die een sportzaak heeft in zowel Vlissin gen als d'e Brabantse stad, begrijpt wel waarom. „In Bergen op Zoom heb je om te beginnen een logisch loopje", ver telt de man van Intersport. „Twee zelfs: het Rondje en het Vierkant je. Mijn zaak, Coach, zit op het kruispunt. Dat is perfect, alle pas santen komen er samen. Vlissin gen heeft dat niet. Klanten vragen mij wel eens of de stad bij mijn zaak ophoudt. Ze weten niet eens dat de Jacobspassage bestaat." Toen De Bie twintig jaar geleden neerstreek in de Walstraat, werd net het Scheldeplein aangelegd. „Een puinhoop was het. Er kwam ook nog eens een nieuw riool, dus de Walstraat yvas in tweeën ge splitst. Mensen konden niet over steken. Maar goed, ik keek vooruit en mijn vertrouwen werd beves tigd: al gauw kwamen de grote trekkers: C&A bijvoorbeeld, en H&M, die wij als enige in Zeeland hadden. Ineens zag ik hier alle maal mensen uit Goes. Maar nu zit H&M overal. Vlissingen heeft helaas geen trekkers meer." Op een haar na dan. Want De Bie wéét dat grote namen na wat re kenwerk zijn afgehaakt voor de Fonteyne. „En niet, zoals sommi gen beweren, omdat het einde van de snelweg hen afschrikt. Elke ke ten heeft een witte vlekkenplan en daar staat Vlissingen wel op. Nee, de huren zijn gewoon veel te hoog. Ze hebben geen zin om te werken voor een investeringsmaat- 'ln Bergen op Zoom heb je om te beginnen een logisch loopje. Twee zelfs' schappij. Maar ze blijven ook weg als ze hier dit zien." De Bie wijst naar het gapende gat dat de Hema heeft achtergelaten en de dichtge spijkerde panden ernaast. „Die aan blik doet gewoon pijn." Van klanten in Goes en Middel burg, waar De Bie ook nog zaken heeft, hoort hij dat ze nooit naar Vlissingen gaan. „Te weinig win kels, zeggen ze, en geen sfeer. Ze gaan liever naar de bioscoop of de boulevard. En inderdaad, van elke branche kan er wel wat bij. Vlissin gen heeft niet eens een fatsoenlij ke elektronicazaak. Ja, op het Mi- ro-terrein. Die hoort hier." Nu hoeven winkelsteden het over het algemeen niet te hebben van koopavond, die van Vlissingen is de laatste tijd wel heel treurig. De straten zijn - afgezien van wat fiet sende en scooterende jeugd - nage noeg uitgestorven. In Bergen op Zoom niet, zegt De Bie. „Hartstik ke druk. Daar doet niet één winke lier zijn zaak dicht. En je hebt er van die dweilbandjes. Die zorgen toch voor sfeer. Ze moeten hier in de winter ook meer organiseren." Met ze bedoelt hij we. Want De Bie wil best meedenken met de winkeliersvereniging, waar hij ook lid van is. „Tuurlijk, we moeten er samen de schouders onder zetten. Ook wat uitstallingen betreft. Ik heb ze ook. Maar sommige winke liers overdrijven; die zetten de bor den midden op straat. De gemeen te handhaaft alleen tijdens Sail. In Bergen op Zoom mogen we niks buiten zetten. Dus doet niemand dat. Dan mis je het ook niet." Toch gaat het goed met zijn zaak in de Walstraat. „Van de opbrekin gen heb ik gelukkig niks gemerkt. Ik vind Vlissingen nog steeds een grandioze stad. En ik kom uit Goes. Maar hier heb je het water, goede horeca en straks het Schelde- kwartier, een prachtig plan. Als ze dat slim aanpakken en ze trekken daar het rondje door, dan worden we daar allemaal beter van." „Vlissingen was de eerste Zeeuwse stad met een V&D, H&M, grote Hema. Dat moet terug!" „De stad verloedert. Het mag en mocht geen geld kosten. Herinne ren we ons de stadswachten nog? Daar was iedereen blij mee. Waar zijn ze gebleven?" „Omdat de situatie nu pas urgent is. Belachelijk, ledereen zag dat de ontwikkeling van Vlissingen de verkeerde kant opging." „Als de stadmanager komt, treft hij een product aan dat zwaar over de gebruiksdatum is. Bedorven ge raakt door laks beleid." „Wij maken nu verwijten naar de huidige wethouders, maar zij zit ten met de erfenis van een raad die jarenlang heeft zitten snurken. Vooal de gemeenteraad is de grote boosdoener. Zij hebben te laks toe gekeken hoe de binnenstad in het moeras is geraakt." Zie ook www.pzc.nl. Vlissingen moet geld vrijmaken om de binnenstad te redden eens SHHHH 80% Sï^Ül5 20% aantal reacties: 297 Frank de Bie heeft een sportzaak in zowel Vlissingen als Bergen op Zoom. foto Ruben Oreel Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur. GESLAAGD Thijs van der Vliet, afkomstig uit Middelburg, is afgestudeerd aan de Nederlandse Film en Televisie Aca demie in Amsterdam. Hij studeer de afin de richting Geluid. BURGH-HAAMSTEDE - De afdeling Schouwen van het Nederlandse Rode Kruis heeft de 17-jarige ]o- han van der Wekken uit Scharen- dijke - die vorige maand een 68-ja- rige man uit Zierikzee reanimeer de - een cursus EHBO, een cursus reanimatie en een oorkonde aange boden. Bestuurslid Ineke Tanis: „Johan heeft zich moedig gedragen en ini tiatief getoond. Dat willen wij graag belonen en tegelijkertijd aan dacht vragen voor reanimatie." Leuk voor Sinterklaas! www.profile-vandendriest.nl Voor leeftijd ca. 4 jaar, met terugtraprem en handrem. In verschillende leuke kleuren! Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118 - 61 24 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29