Middelburg scherpt drugsbeleid aan Kringloopwarenhuis in Serooskerke gaat komende lente open ietto Tbs met dwangverpleging en twee jaar celstraf voor Middelburger liXw-i Inbraak school Weekend Voordeel Wethouder slaat eerste paal voor 'Ikea-achtig' gebouw in De Zompe. TR0UWM0DESH0W MAANDAG 8 DECEMBER Blowverbod op straat en bevriezen van aantal grow- en smartshops. □2 COC keert terug in Zeeuws-Vlaanderen Bouw groepswoningen officieel van start Man zou ook schuldig zijn aan twee zeer brute verkrachtingen. Super deBoer 26 I Donderdag 20 november 2008 PZC W Het kringloopbedrijf vestigt zich naast de milieustraat op bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke. Het oogt als een echt warenhuis. door Henk Postma SEROOSKERKE - Het heeft even ge duurd, maar als het gebouw ko mend voorjaar feestelijk wordt geo pend, dan heeft de gemeente Veere ook wat: een 'Ikea-achtig' warenhuis voor handel in tweede hands spullen. Na meer dan drie jaar hobbels ne men, jaagt wethouder Jan Boste laar er vandaag de eerste paal voor de grond in op bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke. Het kringloopwarenhuis wordt ge rund door meer dan dertig werk zoekenden en verstandelijk gehan dicapten die er werkervaring op doen. Zij krijgen een gesubsidieer de baan. Het is de bedoeling dat zij zo snel mogelijk doorstromen naar een ge wone baan elders. Initiatiefnemer is de Stichting Kringloopcentra Zeeland, een sa menwerkingsverband van Arduin en reïntegratiebedrijf Maecon. Woordvoerder Cees Lodder ver wacht het warenhuis komend voorjaar te kunnen openen. Het publiek kan er dan voor een prikje tweedehands meubels, kle ding, fietsen, audiovisuele appara tuur, computers en andere artike len kopen. Het wemelt in Nederland al van de kringloopwinkels, maar het idee er een echt warenhuis van te maken in een gloednieuw gebouw is uniek. Ook is nog nergens anders sprake van een project waarin werkzoe kenden en verstandelijk gehandi capten met elkaar samenwerken, zegt Lodder. Het warenhuis krijgt een 35 meter lange pui, die vrijwel geheel van glas is, en wordt ook 35 meter diep. Er komen twee verdiepin gen. Driekwart van het pand wordt winkelruimte. Verder komen er re paratie-, was- en sorteerafdelin- gen, een kantoor, kantine en kof fiehoek. Mensen kunnen straks zelf hun af gedankte spullen naar de winkel brengen, maar er komt ook een op haaldienst. Verder dient de winkel als verza mel- en sorteercentrum voor inza melaars van kleding. Er wordt ge streefd naar samenwerking met rommelmarkten. De gemeente Veere draagt 300.000 euro bij in de aanloopkos ten. Dat is twee jaar geleden al toe gezegd. Het kringloopwarenhuis moet na vier jaar kostendekkend draaien. Bruidshuis Ellen (Oostburg) en Van Westen Mannenmode (Zaamslag) door Theo Ciele MIDDELBURG - Burgemeester en wethouders van Middelburg wil len het drugsbeleid in de gemeen te aanscherpen door bevriezing van het aantal grow- en smart shops en de mogelijkheid om een blowverbod in te stellen. Het is al verboden om alcohol te drinken op de openbare weg. Als de raad akkoord gaat met het voor stel kan de burgemeester openlijk gebruik van drugs in bepaalde stra ten verbieden. Ook het openlijk voorhanden hebben van drugs kan worden verboden. De gemeenteraad praat volgende maand over de aanpassing van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) waar dit voorstel onderdeel van uit maakt. Volgens het college van B en W wordt het gebruik van softdrugs 'in toenemende mate als hinder lijk ervaren, vooral als dit in groe pen gebeurt en onderdeel is van ander overlast gevend gedrag*. Met het opnemen van het 'blowver bod' in de APV krijgen gemeente en politie een instrument in han den om dit soort overlast aan te pakken. Het Middelburgse college wil ook paal en perk stellen aan het aantal grow- of smartshops in de gemeen te door invoering van een vergun ningstelsel. Het gaat om winkels waarin spullen worden verkocht om thuis wiet te telen. Smart shops verkopen ecodrugs, waar van de paddo's het bekendste voor beeld zijn, of'smartproducts' zoals extacy-vervangers, voedingssupple- Met het instelllen van een blow verbod in enkele straten en het bevriezen van het aantal grow- shops scherpt het college van Middelburg het drugsbeleid aan. menten, smartdrinks en dergelijke. Het college wil het aantal grow- en smartshops bevriezen. Het maximumaantal vergunningen wordt gesteld op het aantal aanwe zige winkels bij in werking treding van de APV. Er is nu één growshop in de stad, aan Varkensmarkt. Dat aantal zou in theorie kunnen groeien als vóór het van kracht worden van de APV, rond de jaarwisseling, nog nieuwe zaken worden geopend. De growshop aan de Var kensmarkt, en ondernemers die nog snel een shop openen, krijgen zes maanden de tijd om een ver gunning aan te vragen. Overigens speelt rond de grows hop aan de Varkensmarkt nog een juridische procedure. De eigenaar heeft een kort geding aangespan nen tegen het bevel van de burge meester voor drie maanden zijn zaak te sluiten. De aanleiding tot de maatregel was de vondst van softdrugs in de winkel. TERNEUZEN - Het COC in Zeeuws-Vlaanderen wordt nieuw leven ingeblazen. De afdeling Midden-Zeeland van de belangenbehartigers voor ho mo- en biseksuelen heeft op ver zoek van Terneuzenaar Ronald Me ijer de handschoen opgenomen om ook beneden de Westerschel- de activiteiten te ontplooien. Het COC Midden-Zeeland is de grootste homo-organisatie in Zee land. Sinds 2000 is het een eigen vereniging, daarvoor was het on derdeel van het landelijk COC. ARNEMUIDEN - Aan de Clasina- straat in Arnemuiden is de bouw van twee groepswoningen voor zorgbehoevenden officieel begon nen. Lieven Theune, initiatiefnemer binnen de Wijkbeheergroep Arne muiden, sloeg dinsdag de eerste paal. Twaalf mensen uit Arnemuiden en Kleverskerke zullen een plaats vinden in de huizen. „Zij kunnen in hun vertrouwde omgeving blij ven, ook al zijn ze zorgbehoeftig geworden", aldus Theune. de leukste Sinterklaassurprises ruime keuze uit onze collectie spaarvarkens Jt, Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Een 53-jarige inwo ner van Middelburg verdwijnt voor langere tijd uit de samenle ving. De Middelburgse rechtbank veroordeelde de man gisteren tot een celstraf van twee jaar en tbs met dwangverpleging. De man kreeg die straf omdat hij een hulp in de huishouding had gedrogeerd, een jonge Vlissingse had gestalkt en vrouwen had lastig gevallen en aangerand. De man is echter ook, zo goed als zeker, schul dig aan enkele zeer brute verkrach tingen in 1989 en 1990 in Middel burg en Biggekerke waarbij de slachtoffers ook zeer grof werden mishandeld. Het DNA van die man komt overeen met de DNA-sporen die na die verkrach tingen zijn aangetroffen bij de slachtoffers. Die beide misdrijven zijn hem echter niet ten laste ge legd door het Openbaar Ministerie omdat die feiten verjaard zijn. Twee weken geleden vroeg de offi cier van justitie aan de rechtbank om de Middelburger te veroorde len tot een celstraf van drie jaar en tbs met dwangverpleging. Tijdens die zitting kwam ook naar voren dat deze man mogelijk niet meer te genezen is en een blijvend ge vaar kan zijn voor de samenleving. Hij lijdt namelijk aan een ernstige persoonlijkheidsstoornis en is deels anti-sociaal. Ook hebben ge dragswetenschappers geen inzicht in wat hij anderen aandoet. Daar door is het gevaar van herhaling groot. De raadsman van de man vroeg destijds om vrijspraak of een tbs zonder dwangverpleging zodat hij toch nog vrij kon rondlopen. MIDDELBURG - Aan de Gen. H. Smithlaan in Middelburg is tussen dinsdag 18.00 uur en gisterochtend 04.00 uur ingebroken in een schoolgebouw. Na het forceren van een deur werden uit het ge bouw diverse goederen weggeno men waaronder een laptop. Het schadebedrag is niet bekend, aldus de politie. donderdag t/m zondag De aanbiedingen unieke trouwmodeshow op een unieke locatie: Golfcentrum De Brugse Vaart (Oostburg) bestel snel kaarten 12,50) 0117-454861 of via www.vanwesten.com/modeshow Beaujolais Primeur* fles 750 ml literprijs 3.72 Magere varkensrollade igvan donderdag 20 november t/m zondag 23 november 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Vooralle dingen geldt OP=OP. *Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. www.superdeboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28