Europese Unie wil autosector redden Vakantieganger geeft meer uit 86 52 356 43 39 147 71 36 381 95 aanbiedingeri 'Beloning commissaris omhoog' Berlijn Brussel Wenen Keulen Brugge Winterberg Munster Antwerpen Londen Valkenburg Boek nu op www.reisradar.nl REISRRDAR Steun is nodig omdat Europeanen flink minder auto's kopen. Nederlanders gaan het liefst naar Duitsland toe. Beleggingsfondsen Redactieraad Telegraaf Banenbeurs voor verliezen kwart waarde dreigt met harde acties Poolse werknemers Telecomindustrie ziet omzet dalen Nieuwe Fortis-topman verdient acht ton Essent spreekt met potentiële partners Alle prijzen zijn per persoon r PZC Donderdag 20 november 2008 1 7 STRAATSBURG - Autofabrikanten in Europa kunnen rekenen op tijdelij ke hulp van de Europese Unie, zo blijkt uit een debat in het Euro pees Parlement dat gisteren werd gevoerd. Door de recessie zien de fabrikan ten hun verkopen momenteel kel deren. Dit jaar kopen Europeanen zo'n 5 procent minder nieuwe wa gens: de sterkste daling sinds 1993. De afname komt neer op 1 mil joen stuks dit jaar. Voor volgend jaar ziet de EU geen verbetering. De terugval is volgens de EU een klap voor de arbeidsmarkt, maar ook voor het milieu omdat nieu we wagens vaak milieuvriendelij ker zijn. „Tijdelijke steun voor de sector kan nuttig zijn om model len ecologischer te maken", zei staatssecretaris Jean-Pierre Jouyet (Europese Zaken) van huidig EU-voorzitter Frankrijk. „Ik ben blij dat onze auto-industrie een voorsprong heeft. Die moeten ze behouden." EU-commissaris Günter Verheu gen (Industrie) komt volgende week woensdag met plannen, die ter sprake komen bij de EU-top van regeringsleiders van de EU-lan- den half december. De Duitser denkt aan belastingkortingen op basis van C02-uitstoot en meer gunstige leningen bij de Europese Investeringsbank E1B, zei hij giste ren. Commissaris Verheugen steunt al- Door de slechte economische omstandigheden zien autofabri kanten hun verkopen momen teel kelderen. De EU gaat de sec tor steunen. AMSTERDAM - Nederlanders heb ben het afgelopen jaar 15,3 miljard euro uitgegeven aan vakantie. Dat is 10 procent meer dan een jaar eer der. In totaal gingen Nederlanders 36 miljoen keer op vakantie, een lichte stijging ten opzichte van 2007. Dat blijkt uit het ContinuVakantie- Onderzoek (CVO), een onder zoeksproject van NBTC-NIPO Re search, dat gisteren werd gepubli ceerd. Duitsland voerde de top tien van buitenlandse vakantiebe stemmingen aan met drie miljoen vakanties. Frankrijk herstelde zich een beetje van de dalingen van de laatste jaren: het aantal vakanties groeide met 10 procent naar 2,9 miljoen vakanties. België, op de derde plaats, zag het aantal Neder landse vakantiegangers met 6 pro cent dalen. Spanje (13 procent), Italië (to pro cent) en Turkije (20 procent) lie ten forse stijgingen zien. Het aan tal verre reizen steeg mede als ge volg van de lage dollarkoers. Ongeveer 1,9 miljoen vakanties werden buiten Europa doorge bracht. De Verenigde Staten en het Caribische gebied waren het populairst. vast een geplande staatsgarantie van de Duitse overheid aan Opel, onderdeel van het bijna failliete Amerikaanse GM. Normaal ver biedt EU-commissaris Neelie Kroes zulke staatssteun voor een enkel bedrijf „Maar bij Opel zijn buitengewone omstandigheden. Het mag niet zo zijn dat de werk nemers van Opel moeten lijden onder fouten van GM in Ameri ka", zei Verheugen. „Bovendien: als één grote autofabrikant in Euro pa omvalt, heeft dat een domi no-effect op andere bedrijven." Eu roparlementsleden reageerden overwegend positief op de plan nen, maar wel met kritische kant tekeningen. „Steun aan de autosector staat symbool voor het falend industrie beleid in de EU. De sector heeft zich lang doof gehouden voor de C02-eisen", zei Europarlementslid Dorette Corbey (PvdA). AMSTERDAM - Commissarissen van de grote Nederlandse beursgeno teerde ondernemingen zullen veel beter moeten worden beloond. De verantwoordelijkheden zijn toege nomen waardoor de functie van toezichthouder meer tijd en ener gie vergt. Dat blijkt uit een rond gang van adviesbureau Spencer- Stuart onder 22 president-commis sarissen en acht bestuursvoorzit ters van AEX- en Midkapbedrij- ven. De commissarissen verwach ten dat de salarissen van toezicht houders substantieel zullen stijgen in de komende jaren. Behalve een verzwaring van het takenpakket is een hogere beloning nodig om de toestroom van hooggekwalificeerd personeel in de toplaag van de on derneming te garanderen. AMSTERDAM - Nederlandse beleg gingsfondsen hebben sinds het uit breken van de onrust op de finan ciële markten 28 procent van hun vermogen verloren. Eind septem ber bedroeg de totale waarde van de fondsen 71,7 miljard euro. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De waarde van het fondsvermo gen is sinds de zomer van 2007 ie der kwartaal gedaald. HOUTEN - De inkomsten van aan bieders van mobiele telefonie in Nederland zijn in het derde kwar taal gedaald. De totale omzet kwam uit op 1,61 miljard euro, 0,5 procent minder dan in het derde kwartaal vorig jaar. In vergelijking met het tweede kwartaal kromp de omzet met 0,7 procent. Dit heeft het onderzoeksbureau Te- lecompaper gisteren gemeld. AMSTERDAM - De redactieraden van De Telegraaf] HDC en Spits dreigen met harde acties als de ba nenreductie op de redacties niet wordt afgewend door de hoofdre dacties. Dat stellen de redactiera den in een brief aan het personeel. Moederbedrijf Telegraaf Media Groep (TMG) wil in totaal 150 re- dactiebanen schrappen. De raden vinden de voorgenomen banenre ductie „absoluut ontoelaatbaar". AMSTERDAM - Topman Karei De Boeck van Fortis krijgt een bruto jaarsalaris van 800.000 euro. Dat blijkt uit de gisteren door Fortis ge publiceerde aanhouderscirculaire. De 59-jarige De Boeck is begin de ze maand voorgesteld als nieuwe topman van Fortis, dat momen teel alleen nog bestaat uit een deel neming in een kredietportfolio en enkele verzekeringsactiviteiten. AMSTERDAM - Poolse werknemers kunnen eind deze maand terecht op een eigen banenbeurs in Am sterdam. Vakbond CNV Hout en Bouw or ganiseert de beurs om de Polen te informeren over hun rechten en plichten en om ze te helpen met het vinden van werk via bonafide uitzendbureaus. De banenbeurs vindt op zaterdag 29 november plaats. DEN BOSCH - Essent voert op dit moment in het diepste geheim se rieuze gesprekken met een aantal energieondernemingen uit Europa die geïnteresseerd zijn in een sa menwerking. Dat heeft de raad van bestuur geschreven in een me dedeling aan de aandeelhouders. Een samenwerking is nodig om te overleven in het geweld van de gro tere Europese energieconcerns. 3 daagse autoreis met hotel v.a. 2 daagse autoreis met hotel v.a. 4 daagse vliegreis met hotel v.a. 2 daagse autoreis met hotel v.a. 2 daagse autoreis met hotel v.a. 5 daagse autoreis met hotel v.a. 2 daagse autoreis met hotel v.a. 2 daagse autoreis met hotel v.a. 5 daagse vliegreis met hotel v.a. 2 daagse autoreis met hotel v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17