„Je kunt als wijk veel meer dan je denkt. Zeg niet: Den Haag maakt het onmogelijk dus doen we maar niets", Clémence Ross, vice-voorzitter Platform Buurtalliantie PZC Donderdag 20 november 2008 1 3 pknappen buurt. Een alliantie van: woningcorpora ties, gemeente Deventer, welzijnsgroep Rasters en Wijkaanpak Deventer. Buurtsuper Attent Supermarkt in Lonneker, gerund door mensen met een verstandelijke handi cap. Een aantal van hen stroomt moge lijk door naar regulier winkelwerk. Er werken dertien gehandicapten en vier reguliere medewerkers. Een alliantie van: zorgorganisaties AveleijnSDT en Ta- lant, kenniscentrum Vilans, Spar en Pris ma Food. Circus van 't Eenzaam Hart Een project van samenwerkende wel zijnsorganisaties uit de regio Rivieren land. Activiteiten voor eenzame oude ren. Hoogtepunt is een tragikomische theatervoorstelling die door acht ge meenten toert. Een alliantie van: ge meenten, woningcorporaties, welzijnsin- stellingen en kunstenaars. Coachingsproject Wil de kansen voor maatschappelijk kwetsbare jongeren vergroten en ze hel pen hun schoolcarrière af te ronden en problemen in de vrijetijdsbesteding te verminderen. Een alliantie van: Stich ting Welzijn Helmond, Vakcollege Dr. Knippenberg en gemeente Helmond. Woonservicezones Middelburg Project om ouderen en gehandicapten zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen laten wonen. Er is een zorgkruispunt, en verschillende diensten als vervoer, een kapper en een schoonmaker. Een al liantie van: woningcorporatie Woon- goed Middelburg, Welzijn Middelburg, SVRZ, Werkt voor Ouderen, Zorg- stroom, Arduin, Emergis, Philadelphia, GORS en Woonzorg Nederland. Buurtallianties Een buurtalliantie is een spon taan ontstane groep organisa ties uit de zorg, maatschappelij ke dienstverlening, onderwijs, sport en/of cultuur die samen met bewoners problemen in de wijk aanpakken. Het aan gaan van de alliantie gebeurt op eigen initiatief van de be trokken partijen en niet na aan sporing van het Rijk. Buurtalli anties zijn overal verschillend en verzorgen heel uiteenlopen de projecten: zorg voor oude ren, jeugdwerk, renovatie, leer-woon-werk-trajecten, op knappen van speelplekken, be schermd wonen, kinderopvang of buurtsporttoernooien. - Buurtallianties ontstonden door ontevredenheid over bar rières tussen verschillende maatschappelijke sectoren en en overheidsinstanties. Het idee erachter is dat verbeteren van de leefbaarheid in een buurt voor alle partijen doel treffender kan als 'maatschap pelijke ondernemers' in de buurt samenwerken, dwars door alle lagen heen. De allian ties leveren opmerkelijke pro jecten op, die innovatieve, soms onorthodoxe oplossin gen bieden voor uiteenlopen de kwesties. De allianties zijn verenigd in het Platform Buurtalliantie, een initiatief van meer dan twintig maatschappelijke orga nisaties. Het platform, onder voorzitterschap van oud-staats secretaris Clémence Ross, zal tenminste drie jaar bestaan. Vandaag vindt in de Van Nelle Ontwerpfabriek in Rotterdam de eerste conferentie plaats van honderd verschillende buurtallianties. Alles bij elkaar zullen er zo'n vijftienhonderd aanwezigen zijn, onder wie prinses Maxima, voormalig Pv- dA-voorzitter Felix Rotten berg en Volkskrant-columnist Pieter Hilhorst. Saillant detail: ook de vorige week afgetreden minister Ella Vogelaar van Wo nen, Wijken en Integratie zou spreken. Nu zal haar opvolger Eberhard van der Laan acte de présence geven. foto's Lé Ciesen foto R.W.H. Fieten noten van Kamers met Kansen in Tilburg. „Hier is het echt tof', zegt Sam-Lee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13