THEATER-ARRANGEMENTEN KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Hofmans Zorgstroom 3 Zorgstroom 4 Waterschap 6 Waterschap 7 Natuurherstel Werktijdverkorting Ambulances 3 Ambulances 4 Scheldekwartier 4 Ga naar het Tsjaikovsky Perm Ballet of het Wereldkerstcircus! PZC Woensdag 19 november 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Graag wil ik reageren op het arti kel betreffende 'De affaire-Juliana' (PZC 12 nov). In dit artikel staat dat Greet Hofmans overleden is in 1986 op 74-jarige leeftijd. Dit met een verwijzing naar de jaartalbalk aan de linkerzijde van de pagina. Dit is niet correct. Greet Hofmans is overleden op 16 november 1968 op 74-jarige leeftijd. Greet Hof mans is begraven op de begraaf plaats 'Zorgvliet' ih Amsterdam. J.A. Mol Weststraat 20, Koudekerke 8.25 uur ik bel aan. Het duurt iets langer dan normaal. Nog eens bel len mevrouw is alleen meneer ligt in het ziekenhuis. Eindelijk wordt er opengedaan. Mevrouw laat zien dat er een wondje op haar been bloedt. Ze slikt bloedverdunners dus het bloed spuit er uit. Gauw been omhoog, dokter gebeld. De dokter geeft mij later complimen ten voor mijn doortastende optre den. Dan kijk ik om mij heen. De hal, gang, voorhalletje, douche, wc en de woonkamer zijn helemaal besmeurd met bloed. Ook de wan den en meubelen vertonen bloed sporen. Verstand op nul en poet sen maar. 2,5 uur later is het ergste opgeruimd. Doodmoe maar met een heerlijk gevoel dat ik iemand heb kunnen helpen. Hoezo zijn wij er alleen voor huishoudelijk werk? Maaike Alewijnse Dongestraat 42 Oost Souburg Velen van ons hebben een me ning, maar kennen slechts een deel van het verhaal. Zo ook dhr. Bartels (PZC, 15 november). Om zijn verhaal over alfahulpen aan te vullen: de vakbonden hebben Zorgstroom gevraagd hun brief door te sturen omdat adressen van uit privacy niet gegeven mogen worden. De actie van de vakbon den is ook bedoeld voor behoud van werkgelegenheid voor de alfa hulpen. Alfahulp is een al heel lang bestaand fenomeen, met een 20-50% hoger netto loon dan bij loondienst. Velen willen geen fors lager loon in ruil voor sociale ze kerheid. Waarom een aanval op vakbonden? In de discussie zijn goede zorg voor hulpbehoevenden en behoud van werkgelegenheid en inkomen veel belangrijker. De gemeenten betalen hun eigen schoonmaaksters in het stadhuis meer dan de loonschalen die zor gaanbieders volgens hen moeten toepassen. Dat is veel belangrijker en moeilijker werk R. Jakobsen Noordmede 4, Middelburg Ik wist niet veel raad met de artike len over de waterschapsverkiezin gen. Iedereen wil toch schoon wa ter, behoud van het beetje natuur dat we nog hebben en dat we de boel droog houden. Heel logisch daar is weinig politiek voor nodig. Alleen voor wat meer of minder groene natuur kan een politieke partij wat richting geven. Doe dat dan via de Provinciale Staten, heb ben die ook wat meer nut. Dat ver gaderen van zo'n waterschap zit ook niemand op te wachten dan alleen het bestuur zelf Scheelt weer in de kosten al dat stemge- doe gaat ook niet voor niks. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Actueel zijn momenteel o.a. de wa terschapsverkiezingen. Deze krant toetst de programma's van de lijs ten aan de uitgangspunten/ doel stellingen van de ZMF en geeft op basis daarvan het stemadvies af welke lijst het meest met overeen komt met de doelen van de ZMF. Was het niet beter de lezer te advi seren en te informeren over het ge bruik van de stemwijzer? Dan kan de lezer zelf zijn/haar lijst kiezen. Het commentaar van 13 november start goed. Stemmen is een waar devolle verworvenheid. Echter als de schrijver aan ziet komen dat niet zijn groep, de natuurbelan- gen, de meeste stemmen zal gaan krijgen, is een mogelijk lage op komst het argument om de be stuurslaag te schrappen. Dan zou die vervelende invloed van de agra rische belangen verdwenen kun nen zijn. lammer, maar deze ver kiezing gaat gewoon democratisch. Mag ik voortaan minder ingekleur de artikelen in de krant? Ko de Regt Axelsestraat 169, Zaamslag De Zeeuwse Staten besloten op 14 november geen grens te stellen aan natuurherstel in de Wester- schelde. Ik betreur dit besluit. Niet uit gebrek aan waardering voor 'na tuur'. Ik meen echter dat we moe ten stoppen met het aanwijzen van nog meer beschermde gebie den en zeker met het omvormen van het Zeeuwse land tot theoreti- sthe natuur. Zeqland heeft meer dan tienduizend hectaren beheerd natuurgebied PZC 10-11). Bijge teld de vele kleinere natuurelemen ten en vooral de wateren, dan is voor mij de bovengrens van de be hoefte wel bereikt. Eens te meer is een 'stop' nodig als men zich reali seert welke gigantische opdracht het rapport van de Deltacommis sie inhoudt: enorme zandhoeveel- heden winnen voor de Ooster- schelde en voor het opwaarderen van dijken en duinen. Nu alles vastleggen betekent enorme pro blemen en zeker verdubbeling van de kosten. P.van der Maas Julianastraat 6, Kortgene De overheid overweegt weer werk tijdverkorting in te voeren voor be drijven die te lijden hebben van de kredietcrisis. We mogen echter niet vergeten dat dit weer betaald wordt van ons belastinggeld. We herinneren ons nog als de dag van gisteren dat Philips Lighting naar Terneuzen kwam om o.a. de spaar lamp te ontwikkelen. Dit ging met ups en downs. Om de haverklap werd met ons geld arbeidstijdver korting ingevoerd. Philips heeft hiervan voor honderden miljoe nen geprofiteerd. Toen de produc tie eindelijk winstgevend was ge worden, verplaatste men de pro ductie naar Polen. Vele werklozen bleven achter welke ten laste van de WW kwamen. Een poging van ondergetekende om de door Phi lips genoten arbeidstijdverkortings subsidie terug te laten betalen bleek niet mogelijk. Laten we deze fout niet opnieuw maken! Ciel van Boom Kreeksingel 16, Hoek Ik reageer op het artikel Noodplan voor ambulances (PZC 15 nov). Het is belachelijk dat de mensen van de werkvloer, die zich elke dag inzetten om een ieder adequate hulp te bieden, zelf een gedeelte van hun loon moeten inleveren om de RAVZ van faillissement te redden. Als er in de wereld een fi nanciële crisis ontstaat schiet ieder een te hulp en hier zou dat niet mogelijk zijn. De medewerkers van de RAVZ hebben de kans om hun prepensioenrechten te verspe len, overuren die ze gemaakt heb ben om de burger tot dienst te zijn te verliezen. Dit is ongehoord. Is er dan niet een gemeente die in de bres springt voor deze perso nen? We moeten zorgen dat deze dienst niet failliet gaat. H.M. Voerman Klaverakker 69 Arnemuiden Enige tijd geleden was ik getuige van een actie van medewerkers van de ambulancedienst in Mid den-Zeeland. Deze medewerkers wordt gevraagd een loonoffer te brengen om zo het faillissement van de dienst te voorkomen. De oorzaak van alle ellende wordt ver oorzaakt door mismanagement van een directie, die inmiddels met een, waarschijnlijk, stevige handdruk is opgestapt. Net als bij de thuiszorg wordt van de mensen aan het front een loonoffer ge vraagd. Ik mag hopen dat de poli tiek, waar de ambulancemedewer kers bij aankloppen, zich bewust is van de betekenis van dit werk voor onze geciviliseerde(?!) samen leving. In een tijd waarin de miljar den door de journaalbeelden schie ten moet het toch wel erg zuur zijn als op deze manier met jouw werk en de beloning daarvoor wordt omgesprongen. Theo de Badts Reggestraat 3, Oost Souburg Een reactie op plannen Schelde- kwartierf'Realiteit en Respect voor oudheid'? Ten eerste vind ik de drastische wijzigingen in het oorspronkelijke plan niet getuigen van visie, maar eerder van zuinig heid. Verder de machinefabriek af breken of behouden. Beter behou den, maar indien de staat van on derhoud en/of kosten te hoog op lopen maar slopen. Was overigens een prachtlocatie voor overdekte markt en tevens voor alle (zo- mer-)festiviteiten en muziek die anders het Bellamypark en omstre ken bezetten met veel herrie. Wat me het meest ergert is de (evt) te loorgang van de laatste kraan van de Schelde. Alleszins deze nog be houden met steun van EU en alle grote bedrijven in het Sloe (denk aan Heerema voor opknappen/ conserveren). Beter kan dan de voormalige Timmerfabriek wor den gesloopt, omdat dit een eeu wigdurende kostenpost van inwen dige betonroest/-rot zal zijn en er toch geen kandidaten voor zijn. Spijtig. Dus gemeenteraad Bezint eer ge begint te slopen zoals het stadhuis en het kleine dokje. J. A. Schrier JDP de Smitstraat 39, Oost-Souburg /anen'meèr'ter Wereld - Tsjaikovsky Perm Ballet Assepoester - Tsjaikoffeky Perm Ballet Boek nu één van de fantastische theater arrangementen van KRAS.NL! Want wij zijn er in geslaagd 2 arrangementen voor u samen te stellen, waarbij u kunt genieten van het Tsjaikovksy Perm Ballet of het Wereld kerstcircus in Koninklijk Theater Carré! TSJAIKOVSKY PERM BALLET v.a. 89 Ook dit jaar zal het Tsjaikovsky Perm Ballet weer een drietal voorstellingen geven, waarbij ditmaal sprookjes de hoofdrol spelen. Op vrijdag 19 december zal de première van het grote sprookjesballet Assepoester plaatsvinden. Tijdens de kerstperiode zal het kerstballet bij uitstek 'De Notenkraker' worden opgevoerd. Tenslotte zal het Tsjaikovsky Ballet op veler verzoek nog enkele voorstellingen van het Grootste Zwanenmeer ter Wereld geven. Na deze heerlijk avond uit verblijft u in het 4-sterren Novotel City in Amsterdam-Zuid, nabij de RAI waar de voorstelling gegeven zal worden, 's Ochtends kunt u genieten van een heerlijk ontbijt! U boekt dit 2-daagse arrangement al vanaf slechts 89 p.p. inclusief verblijf, ontbijt en een 2e-rangs entreekaart voor de balletvoorstelling op de dag van aankomst. WERELDKERSTCIRCUS v.a. 89 Uw kerst is niet compleet zonder een bezoek aan het befaamde Wereldkerstcircus! KRAS.NL heeft een fantastisch arrangement voor u samengesteld! U zult van de ene in de andere verbazing vallen tijdens deze schitterende show in Koninklijk Theater Carré, waar o.a. de allerleukste clown ter wereld, Bello, uw lachspieren laat overwerken met zijn grappige acrobatiek en koorddansnummers. Na deze heerlijke avond uit verblijft u in het 4-sterren Mercure Hotel Amsterdam aan de Amstel, gelegen aan het water in het zuiden van Amsterdam. De volgende ochtend staat er een lekker ontbijt voor u klaar. U boekt dit 2-daagse arrangement al vanaf slechts 89 p.p. inclusief verblijf, ontbijt én toegangskaart le galerij voor het Wereldkerstcircus in Carré! Aankomstdata: vrijwel dagelijks van 19/12 t/m 4/1 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). Tsjaikovsky Ballet, zie www.kras.nl/50334 Wereldkerstcircus, zie www.kras.nl/50335 waarom zou je verder zoeken 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9