Olympisch debacle in Barcelona van Cruijff grote Nina Hoekman verovert koppositie in Zoutelande Geheime lening lekt uit, gemeenteraad moet aan de leugendetector. (Als u een nog hogere spaarrente wilt, kijk dan op de pagrna hiernaast.) Fortis Bank Nederland 'Pluisje' heeft achter de microfoon ook al wat geniale ingevingen. Evander Holyfield (46) wil oudste wereldkampioen ooit worden 34 Woensdag 19 november 2008 PZC door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Nina Hoekman heeft de koppositie in het Neder lands damkampioenschap voor vrouwen veroverd. De speelster uit Zutphen won gisteren in Zoutelan de twee partijen en pakte daarmee een punt voorsprong op Tanja Chub. Christien Fung en Vitalia Doumesh, die gisteravond in hun onderlinge partij remise overeen kwamen, hebben al twee punten achterstand op de koploopster. Hoekman, die op jacht is naar haar zesde Nederlandse titel, maak te gisteren in de ochtendronde kor te metten met Leonie de Graag. De speelster uit Goes stond al las tig toen ze door een foutzet een schijf achter kwam. Dit luidde het einde van de partij in. Ook in de avondronde won Hoekman over tuigend. Gera Hol, die in de eerste drie rondes alles remise had ge speeld, moest voor het eerst capitu leren. Hoekman ging in de omsin geling en dat bleek een machtig wapen. Tanja Chub had in de ochtendron de nog zonder problemen gewon nen van de riskant spelende Kar lijn Overes, maar in de vierde ron de haperde het bij de titelhoud- ster. Heike Verheul speelde een uit stekende aanvalspartij. In het mid denspel overzag de Groningse dat Chub naar dam kon combineren, maar de schade bleef beperkt en na zo'n vier uur spelen kwamen de speelsters remise overeen. Leonie de Graag herstelde zich in de vierde ronde van de nederlaag tegen de koploopster en pakte na drie nullen haar eerste punt. Met een schijf minder verraste ze Bar bara Graas met een prachtige dam- combinatie. In het eindspel ston den de stukken van De Graag iets gunstiger, maar meer dan een punt zat er niet in. De vijfde ronde begint vandaag om ti.oo uur. door Eric de Jager DEN HAAG - Vancouver is in rep en roer over financiële problemen bij de bouw van het olympisch dorp voor de Winterspelen van 2010. Een geheime lening van 100 mil joen Canadese dollar (ruim 64 mil joen euro) lekte uit, de financieel directeur van de stad stapte op en de gemeenteraad moet aan de leu gendetector. In een besloten verga dering stelde het gemeentebestuur van Vancouver vorige maand de 64 miljoen euro extra beschikbaar aan de financier (Fortress IG) en de bouwer (Millennium Develop ment) van het olympisch dorp. Dat bedrag komt bovenop een eer dere garantstelling van 125 miljoen euro. Het was de bedoeling dat de hulp geheim zou blijven, maar via een regionale krant lekte het be sluit toch uit. De bouw van het olympisch dorp was aangekondigd als een gegaran deerd financieel succes. De prijzen voor onroerend goed rezen de afge lopen jaren de pan uit in Vancou ver en het gewilde stuk land bij False Creek, waar de olympische onderkomens voor atleten en offi cials na de Spelen van 2010 ver kocht zouden worden als 1100 luxe appartementen, gold als een van Er heerst grote onrust in Vancou- ver vanwege financiële proble men rond de Winterspelen. Een geheime lening is uitgelekt en de financieel directeur is opgestapt. Wilt u uw spaargeld altijd kunnen opnemen én een uitstekende rente? Kies dan de nieuwe internetspaarrekening van Fortis Bank Nederland. Die geeft u 4,5%* rente bij een spaarsaldo vanaf 12.500 euro. Meer weten? Ga naar fortisbank.nl, bezoek een Fortis Bank-kantoor of bel 0900 - 8179 (lokaal tarief). •Rentewijzigingën voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. door Wilber Hack GLASGOW - Het Barcelona zoals het onder Johan Cruijff voetbalde is het grote voorbeeld voor Diego Maradona. Dat zei de nieuwe Ar gentijnse bondscoach gistermid dag tijdens zijn eerste confrontatie buiten Argentinië met de interna tionale pers. Met een strak en van trots vervuld gezicht stapte Maradona precies op het geplande tijdstip de confe rentiezaal van het Radisson-hotel in Glasgow binnen. Een klein uur tje later verliet hij de zaal langs de achteruitgang, fotografen en tv- ploegen onthutst achterlatend. De opkomst van de media was opmer kelijk genoeg niet eens zo groot. De manier waarop Maradona zich manifesteerde was dat wel. 'Pluis je' maakte definitief een einde aan de voornamelijk Engelse kritiek op zijn goal met 'de hand van God' bij het WK van 1986. Met de mond wijd opengesperd van ge speelde verbazing vernam hij dat de Engelse assistent-bondscoach van de Schotten Terry Butcher zal weigeren hem vanavond in het Hampden Park de befaamde hand te schudden. „Ik weet niet waar om Butcher zich zo gedraagt. Maar ik heb er geen slapeloze nachten van. Ik zal - ook al krijg ik geen hand - morgen nog leven." Dat antwoord bevredigde niet ieder een. Uit Engelse hoek kreeg Mara dona een gewetensvraag voorge legd. Hoe zou hij het zelf vinden om tijdens een WK in de kwartfi nale door een handsbal uitgescha keld te worden? „Je kunt het verle- 'De manier waarop Johan Cruijff Barcelona liet spelen was fantastisch' den niet veranderen", zei Marado na. Hij staarde even voor zich uit. Maar toen kreeg hij - net als in het verleden zo vaak op het veld - een geniale ingeving. Hij pakte de mi crofoon en zei: „Engeland is in 1966 toch wereldkampioen gewor- ZURICH - Nikolai Valoejev (links) kijkt met een strakke blik neer op Evander Holyfield. De twee boksers verschenen gisteren in Zurich op een persconferentie om vooruit te blikken op hun partij om de wereld titel, op 20 december. De 46-jarige Holyfield kan zich die dag laten kronen tot de oudste we reldkampioen ooit. George Foreman was 45 toen hij in 1994 Michael Moorer versloeg. Een eenvoudige opdracht wordt het echter niet voor Holyfield, want Valoejev is een ge duchte tegenstander. De 35-jarige Rus is met een lengte van 2,13 me ter en een gewicht van 140 kilo de langste en zwaarste bokskampioen aller tijden. „Ja, ik weet dat ik voor een enorme krachtproef sta", bekende Holyfield. „Maar ik wil deze kans aangrijpen om voor de vijfde keer de wereldti tel in het zwaargewicht te verove ren. Ik ben ervan overtuigd dit ik het nog kan. Ik ben in topvorm." De erelijst van Evander Holyfield telt 42 overwinningen en negen ne derlagen, waarvan vier in de laatste zes jaar. Op 3 maart 2000 werd hij voor de vierde en laatste keer we reldkampioen door een beslissing na twaalf ronden in zijn wedstrijd te gen zijn landgenoot John Ruiz. In zijn volgende duel met Ruiz ver loor Holyfield zijn WBA-titel echter weer. Vervolgens won hij nog van Hasim Rahman, maar de drie daarop volgende partijen gingen verloren. Nikolai Valoejev behaalde 49 zeges en verloor slechts één keer. Zijn eni ge nederlaag leed hij vorig jaar in het titelgevecht met de Oezbeek Roeslan Tsjagajev. Vervolgens vero verde de Russische reus zijn WBA-ti- tel weer door Ruiz te verslaan. foto Alessandro Delia Bella/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66