PZC Volop strijd om erfenis Van Nistelrooij 33 Nederland-Zweden 36 en 37 34 en 35 Van Marwijk moet de komende maanden een luxeprobleem tackelen. Hoy op de fiets tegen Hamilton in Mercedes Zilveren Yngling-boot gaat in de verkoop Hofman uitgeschakeld bij toernooi Hurghada Alsnog operatie voor AZ-aanvaller Dembélé Debuut keeper Vorm in oefenduel met Zweden Darter Pieter Otten reist hele wereld over om WK 2010 te halen Woensdag 19 november 2008 Maradona wil graag voetballen zoals het Barcelona van Cruijff Tip? sport@pzc.nl Ruud van Nistelrooij pronkt inmid dels tussen Abe en San Marco in het Oranjemuseum, maar zijn erfenis is nog altijd niet vergeven. Nu Klaas-Jan Huntelaar zwaar gebles seerd is, azen zijn concurrenten op de positie van aanvalsleider. door Roel Wiche NOORDWIJK - BBC-icoon Alan Han sen zit nooit om vlijmscherpe ana lyses verlegen, maar zaterdag moest hij toch toegeven dat hij 'Derk Koit' verkeerd had beoor deeld. 'Derk Koit' is Dirk Kuijt, een jongen van de Hollandse ge stampte pot van wie Hansen nooit een flauw idee had wat hij eigen lijk in het veld deed, behalve de pollen uit het gras lopen. Na zijn kopgoal tegen Bolton, al weer zijn zevende treffer van het seizoen, was de commentator van Match of the Day plots lyrisch over de Liverpool-aanvaller: 'Koit' kan niet alleen hard werken, maar is ook bijzonder nuttig voor de ploeg en scoort eindelijk in de Pre mier League. De bloedvorm van de alleskunner uit Katwijk én de gescheurde en kelband van Ajax-spits Klaas-Jan Huntelaar werpen een geheel nieuw licht op een van de prangen de vragen waarvoor bondscoach Bert van Marwijk staat, op weg naar het WK in Zuid-Afrika: wie wordt de erfgenaam van Ruud van Nistelrooij? Van Marwijk zelf ziet kandidaten genoeg. Naast Hunte laar en Kuijt staan Robin van Per- sie en Ryan Babel op de hitlist. En, opmerkelijk genoeg, Rafael van der Vaart. Een kort vergelijkend warenonderzoek. Klaas-Jan Huntelaar (Ajax, 18 interlands, 10 goals). Qua moyen ne is de sluipmoordenaar van de Arena dé gedoodverfde nummer 9 van Oranje. Met een gemiddelde van 0,56 doelpunt per interland scoort hij hoger dan Van Nistel rooij (0,52) en Kluivert (0,51). Toch lijkt hij Van Marwijk nog Bert van Marwijk ziet vijf kandi- daten voor de positie van cen trumspits. Huntelaar, Kuijt, Van Persie, Babel en opmerkelijk ge noeg ook Van der Vaart. niet definitief betoverd te hebben. Grootste manco van Huntelaar is dat hij nooit in de Europese top is getest. Hij speelt in de competitief zwakke eredivisie en de meeste in terlandgoals scoorde hij tegen klei nere voetballanden. 2. Dirk Kuijt (Liverpool, 47-8). Het omgekeerde verhaal van Hun telaar. De multifunctionele Kuijt scoort minder dan zijn Ajax-con- current, maar heeft wel als pré dat hij wekelijks in de sterkste compe titie ter wereld speelt en gewend is aan de masterclass van de Cham pions League. Bovendien bewijst hij dit seizoen, als vervanger van Fernando Torres, dat hij wel dege- lijk dodelijk in het strafschopge bied kan zijn. 3. Robin van Persie (Arsenal, 32-10). Elke coach zou hem blind in de frontlinie zetten. Van Persie heeft alles wat een spits nodig heeft: techniek, snelheid, creativi teit, schotkracht. Maar het dilem ma is dat hij in het driemanschap achter de diepe Oranje-aanvaller minstens zo veel waarde heeft. Het Rotterdamse megatalent is ook de man van de briljante inge vingen, die een vastgelopen schip weer vlot kunnen trekken. 4. Ryan Babel (Liverpool, 28-5). Debuteerde bij Ajax als pure spits, iets wat veel voetbalwatchers wel licht vergeten zijn. Als zijn heup schot uit de verf komt, is hij daar nuttig, maar zijn handelingsnel heid is (nog altijd) te laag om zich staande te houden tegen topverde- digers. Komende vanaf de zijkant is Ryan Babel van meer waarde. 5. Rafael van der Vaart (Real Ma drid, 63-13). Meent Van Marwijk dat serieus? Van der Vaart mag zich in Madrid op alle posities uit leven, maar in Oranje moet hij zijn plek weten. Blijft over de vraag hoe de bonds coach zijn luxeprobleem denkt te tackelen. Vanavond krijgt Kuijt wellicht zijn kans als diepe spits, maar dan volgt een lang intermez zo naar de volgende WK-kwalifica- tieduels eind maart, slechts onder broken door een oefeninterland in februari tegen Tunesië. Als Hunte laar dan hersteld is, Kuijt zijn bloedvorm heeft behouden en Van Persie blijft excelleren, zal Van Marwijk definitief kleur moeten bekennen. Van hoog naar laag k- Bondscoach Bert van Marwijk prijst zich gelukkig dat Johan nesburg de uitvalsbasis wordt, mocht het Nederlands elftal het WK van 2010 in Zuid-Afri- ka halen. De miljoenenstad ligt op 1700 meter hoogte en dat levert vol gens Van Marwijk grote voorde len op. „Je kunt veel beter van hoog naar laag gaan, dan van laag naar hoog. Dat is een on gelooflijk verschil. We moe ten ons zo goed mogelijk voor bereiden. Als je dat niet doet, loop je het risico dat je een half uur na de aftrap stukzit." LONDEN - Het fameuze Wembley stadion is op 14 december het de cor van een race tussen de twee succesvolste Britse sporters van dit jaar. Lewis Hamilton, wereldkam pioen Formule 1, neemt het in een Mercedes op tegen baanwielren- ner Chris Hoy, drievoudig olym pisch kampioen in Peking. Hoy ge bruikt voor de race vertrouwd ma teriaal, zijn fiets. Hamilton en Hoy leveren in Wembley het voorproef je voor de 'Race of Champions', waaraan ook onder anderen Mi chael Schumacher meedoet. NIEUWEGEIN - De zeilboot waar mee Mandy Mulder, Merel Witte- veen en Annemieke Bes zilver be haalden op de Olympische Spelen, staat te koop. Het Watersportver- bond stuurde gisteren een adver tentie rond van de 'Petticrows NED 356', die in Peking excelleer de. De Yngling-klasse was in Pe king voor het laatst olympisch. De internationale zeilfederatie heeft deze klasse niet opgenomen in het programma voor Londen 2012. De nieuwe Elliott 6m kreeg de voor keur als kielboot voor de vrouwen. MIDDELBURG - Glenn Hofman, uit komend voor Verbrugge Termi nals in de eerste divisie drieban den, is uitgeschakeld op het we reldbekertoernooi in Hurghada. De Hagenaar versloeg in Egypte de Italiaan Paolo Niceforo met 2-0, maar verloor vervolgens van Ad- nan Yuksel. De Turk won eerder ook al van de Italiaan. Vandaag komt Jean Paul de Bruijn uit Hulst voor het eerst in actie. Hij neemt het op tegen Dion Ne- lin (Denemarken) en de Griek La- vrentios Elefteriadis. BRUSSEL - AZ-aanvaller Moussa Dembélé komt dit jaar niet meer in actie. De Belgische internatio nal ondergaat vrijdag een kijkope ratie aan zijn gekwetste knie. De meniscus is beschadigd. Volgens zijn manager Patrick Vervoort is Dembélé zeker acht weken uitge schakeld. De spits raakte in de war- ming-up voor de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Spanje op 15 okto ber geblesseerd. De schade leek in eerste instantie mee te vallen. Na der onderzoek wees uit dat een operatie alsnog noodzakelijk is. NOORDWIJK - Bert van Marwijk gunt Utrecht-doelman Michel Vorm vanavond in de oefeninter land tegen Zweden zijn debuut. Hij zal evenals Henk Timmer één helft keepen. Dirk Kuijt speelt wel licht als diepe spits. In de driekop pige linie daarachter mag Ryan Ba bel op een basisplaats rekenen. Van Marwijk is geen man die snel het supertrio Van der Vaart-Sneij- der-Van Persie aan de aftrap zal brengen, omdat hij diepgang wil houden. „Ik denk dat het op een andere manier beter is." PZC Donja Odijk foto ANP Nederland en Zweden speelden twintig keer eerder tegen elkaar. Tien keer vóór en tien keer na de Tweede Wereldoorlog. Voorde oorlog was Oranje de bovenliggende partij, na de oorlog Zweden. Oranje-aanvoerder Giovanni van Bronckhorst kan vanavond een plaats stijgen in het klasse ment van spelers met de meeste interlands speler caps Edwin van der Sar 130 Frank de Boer 112 Phillip Cocu 101 Clarence Seedorf 87 Giovanni van Bronckhorst 86 Mare Overmars 86 Vóór WOII NaWOII winst Nederland gelijkspel winst Zweden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65