Altijd zoete inval bij Copycat Bluesroute op dertien locaties in Vlissingen Incanto-concert Les Echos met Caroline Stam Boek beschrijft invloed muziek op gedrag mens Jubilerende coverband speelt elke week in café Popeye in Vlissingen. Expositie leerlingen van Marian Siereveld Grensoverschrijdende dichters in Ballustrada Vlaamse chansons met blik op Nederland Dialoog over kunst en religie in Gasthuiskapel PZC Woensdag 19 november 2008 I 29 Coverband Copycat, die elke woens dag in het Vlissingse café Popeye op treedt, bestaat tien jaar. Het jubi leum wordt zondag gevierd met een groot concert in het Arsenaaltheater, samen met veel gastmuzikanten. door Rolf Bosboom vlissingen - Woensdagavond, tien uur. Café Popeye is nog verlaten, hoewel volgens de affiches Copy cat op dat tijdstip zou moeten spe len. Zelfs het podiumpje is nog leeg. Dan druppelen een voor een de bandleden tinnen, de instru menten en apparatuur worden ge routineerd gereedgemaakt en als even na elf uur het eerste nummer wordt ingezet, is het café warem pel goedgevuld. Want iedereen weet: woensdag avond is Copycat-avond in Vlissin gen. Al tien jaar lang, week in week uit. Slechts bij hoge uitzon dering laat het vijftal -allemaal er varen muzikanten- verstek gaan. En ze spelen niet zomaar even, maar drie sets, zodat het door gaans al ruim na tweeën is als de spullen weer worden ingepakt. Het is begonnen bij café Frapo's, dat regelmatig muzieksessies had. „Ik zat in het huisbandje", zegt bas sist Han Dasselaar. „Vaste zanger was Paskal Jakobsen. Die stopte er mee omdat hij begrijpelijk zijn prioriteit bij een ander bandje leg de." Dasselaar benaderde Robert Stoltink als opvolger, die instemde op voorwaarde dat hij toetsenist Eric van Noort mocht meenemen. Met z'n drieën gingen ze verder, eerst in Frapo's en later in Popeye. De muziek werd steviger, door de uitbreiding met een drummer (eerst Jeroen Polderman, nu Ri chard Heijerman) en gitarist Mi chael Coomans. Copycat heeft altijd volop gebruik gemaakt van gastmuzikanten, veel al bekenden uit de Zeeuwse mu ziekwereld. „Het is nog steeds een zoete inval." Dat blijkt ook deze avond. Stoltink maakt graag even plaats voor een studente van de Roosevelt Academy, die zich ge heel onvoorbereid mag uitleven in You oughta know van Alanis Moris- sette en Girl van Anouk. „Dat is kracht van dit bandje: ie dereen is vervangbaar", zegt Stol tink. „Als iemand niet kan, is er al tijd wel een goede vervanger. Zon dag spelen bijna alle invallers mee. Dan praat je algauw over een man netje of 25, 30." Onder hen - on der voorbehoud - Paskal Jakobsen, Bas Kennis, Angelo de Rijke en Marjon van Iwaarden. Aan voorbereiding doet Copycat - dat ook regelmatig elders in en bui- 'Er moet een omschakeling komen. We zijn daarom nu met eigen nummers bezig' ten Zeeland optreedt - zelden. De wekelijkse sessies vinden zonder setlist plaats. „Dat doen we nooit", zegt Dasseladr. „Een van ons zet een nummer in en de rest volgt vanzelf. In de loop der jaren heb ben we een repertoire van honder den nummers opgebouwd." Enkele jaren geleden bracht de band een cd uit: Live on the Popeye Stage, met nummers van onder an deren Robbie Williams, Coldplay, Kane en Ü2. Inmiddels spelen de bandleden wat minder populair werk en volgen meer hun eigen, nogal gemêleerde smaak. Zondag komt er een nieuwe registratie, want het jubileumconcert wordt in beeld en geluid opgenomen. Copycat verwacht niet nog eens tien jaar op dezelfde voet verder te gaan. „Er moet wel een omschake ling komen", vindt Stoltink. „We zijn daarom met eigen nummers bezig." Dasselaar: „Dat is wel een moeizaam proces, ook omdat we allemaal een verschillende muziek- achtergrond hebben. We moeten er nog flink aan schaven. Voordat we ermee naar buiten komen, wil len we er wel helemaal achter kun nen staan." Jubileumconcert Copycat, zondag 23 november in Arsenaaltheater in Vlissin gen. Voorprogramma: The Punanas. Aanvang: 19.00 uur. Kaarten via Arse naaltheater en Popeye. O Kijk voor een filmpje van Copy cat op www.pzc.nl/cultuur Copycat in café Popeye, met (vlnr) Eric van Noort, Michael Coomans, Richard Heijerman, Robert Stoltink en Han Dasselaar. foto Lex de Meester vlissingen - Dertien leerlingen van de Middelburgse kunstenares Marian Siereveld tonen vanaf zon dag hun werk op een expositie in kookstudio Culi Consult aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Het werk is uiteenlopend: van expres sief tot ingetogen, stillevens, na tuur, pop-art en een zelfportret. De voor iedereen toegankelijke opening van de expositie is zon dag van 14.00 uur tot 16.00 uur. middelburg - In het nieuwe dub belnummer van het Zeeuws literai re tijdschrift Ballustrada biedt de rubriek 'Laaglandse Poëzie' werk van grensoverschrijdende dichters. Emma Crebolder stelde de afleve ring samen met bijdragen van Clai re Nicolas White, Wilma Stocken- ström, Nafiss Nia, Tóth Z. Laszló, Chitra Gajadin, Joke van Leeuwen, Kreek Daey Ouwens, Leo Vroman en zijn vrouw Georgina Sanders. hansweert - Micheline Dumon- ceau, een Vlaams/Amsterdamse zangeres, omschrijft haaf liedjes als 'Vlaamse Chansons met een rui me blik op Nederland'. Zij brengt ze in een eigen poëtisch en geënga geerd programma samen met pia-, nist Wim Veenhof vrijdagavond in zaal Kaj Munk in Hansweert. Ti tel van het programma is De weel de van het ongewone. Het optreden begint om 20.00 uur. tholen - Beeldend kunstenaar In- grid van de Linde gaat zaterdag om 19.30 uur in de Gasthuiskapel in Tholen in dialoog met Is- lam-vertegenwoordiger Yazici Bu- rak. Dat gebeurt onder leiding van Nico Out. Het gesprek is onder deel van de manifestatie 'Geloven in...'. In dat kader is tot en met zon dag in deze kapel ook de reizende expositie van tien Zeeuwse kunste naars ingericht. vlissingen - In dertien cafés in de Vlissingse binnenstad wordt vrij dag de Bluesroute gehouden. Het openingsconcert is in De Piek. Daar speelt vanaf 20.30 uur de jon ge, energieke band Big Blind. Verder zijn er optredens van: Ma- riella Tirotto 8c The Blues Federa tion in Soif (22.15, 23.30 en 0.45 uur), Bluesbox in Speyk (21.00, 22.15 en 23.30 uur), Jeremy 8c The Groovebreakers in Popeye (21.45, 23.00 en 0.15 uur), Wolfpin met Marcel Scherpenzeel in De Vic (22.15, 23.30 en 0.45 uur), Stinky Lou 8c The Goon Mat in Middel tje (22.00, 23.15 en 0.30 uur), Far- street in The Wicked (22.15, 23.30 en 0.45 uur), Philippe Menard in 2x Bellen (22.00, 23.15 en 0.30 uur), Jim Walker in The Hoppit (22.15, 23.30 en 0.45 uur), Lefthand Fred dy in Groen Licht (22.30 en 0.00 uur), Jive For Your Life in- Roots (22.15, 23.30 en 0.45 uur), Phil Bee 8c The Buzztones in Pare Central (22.15, 23.30 en 0.45 uur) en The Kittyhowlers uit België in De Con current (22.15, 23.30 en 0.45 uur). middelburg - Bij Incanto, de Zeeuwse stichting voor oude mu ziek, treedt vrijdag het ensemble Les Échos op, samen met sopraan Caroline Stam. Het concert in de Doopsgezinde Kerk in de Lange Noordstraat in Middelburg begint om 20.00 uur. Het ensemble bestaat uit Elin Eriksson op barokviool, Paul van der Linden op barokhobo, Elske Tinbergen op barokcello en Vin cent van Laar op klavecimbel. Op het programma staan werken van Bach en Handel. Caroline Stam zingt van Handel de cantates Mi palpita il cor en Pastorella vagha bel- la en In den angenehmen Büschen en Meine Seele hört im Sehen uit Neun Deutsche Arien. En van Bach: de aria's Erfüllet, ihr himmlischen göttlichen Flammen en Mein glaubi- ges Herze. middelburg - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wordt vandaag het boek Harmonie en ge drag van René Diekstra (Roosevelt Acedemy) en Michiel Hogenes ge presenteerd. Het gaat over de maat schappelijke en pedagogische bete kenis van muziek. Het boek bevat onder meer de bijdragen aan de conferentie die in oktober 2007 in Den Haag over dit onderwerp werd gehouden. Ook zijn teksten opgenomen van andere weten schappers en denkers die ingaan op de invloed van muziek op het menselijk gedrag. Onder de mede werkers is Albert Clement uit Mid delburg, hoogleraar aan de Roose velt Academy. Het eerste exemplaar van het boek wordt vanmiddag aangeboden aan cultuurgedeputeerde Harry van Waveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61