Meer drugstoeristen in Goes OPEN DAG bin nsn Fietser gewond bij aanrijding Jaarboek over Schouwse liedjesschrijvers Geen camperplaatsen Schouwen Besluit tunnel Watersporters maken zelf plan Sluiskil valt bij aanbesteding Weinig overlast van Belgische en Franse bezoekers coffeeshops. 22 november 2008 Gezichtsbedrog VOETBALVERENIGING S.V. RENESSE hoofdtrainer A.s. zaterdag genieten van slaapvoorlichting door dhr. Elegeert van M Line: bij De Vlijt bedden slapen in Binnenuit www.binnenuit.nl uit W PZC Woensdag 19 november 2008 25 door Frank Balkenende GOES - Het aantal Franse en Bel gische drugstoeristen in Goes is de laatste tijd toegenomen. Waarschijnlijk komen de drugstoe risten naar Goes omdat zij in Ter- neuzen voor de gesloten coffees hop Checkpoint staan, voorheen de grootste van Nederland. De klei nere shop Miami in Terneuzen is vorige week zaterdag wel weer opengegaan, zij het met beperkin gen, Het aantal openingsuren is te ruggebracht en klanten mogen slechts drie gram per persoon ko pen. Dat was voorheen vijf gram. Verder werkt Miami aan een pas jessysteem voor regionale klanten. Dat is allemaal het gevolg van een inval eind september, waarbij in gelieerde panden tientallen kilo's softdrugs werden gevonden. Dankzij de Westerscheldetunnel is het voor Fransen en Belgen vanuit Terneuzen een kattensprong naar Goes. De politie en de gemeente signaleren dat het aantal drugstoe risten uit die landen toeneemt. Dat blijkt onder meer uit de par keerboetes, die volgens een woord voerster van de gemeente Goes de laatste maanden vaker aan Fran sen en Belgen zijn uitgedeeld. De politie zegt ook dat er meer Fran sen en Belgen wiet komen kopen in de coffeeshops Aarden aan de Grote Markt en High Life aan de Wijngaardstraat. Een woordvoer ster laat weten dat de politie de coffeeshops en omgeving meer dan voorheen in de gaten houdt. Wie over de ringbanen in Goes rijdt, spot de drugstoeristen van zelf. Regelmatig zet de politie au to's met een Frans kenteken aan de kant voor controle. Overigens zorgen de drugstoeris ten vooralsnog niet voor overlast. Deze week hield de Goese afdeling Het aantal Franse en Belgische drugstoeristen dat in Goes wiet komt kopen, is de laatste maan den toegenomen. De drugstoeris ten zorgen niet voor overlast. van Horeca Nederland een leden vergadering en daarop is volgens voorzitter Dick van de Velde 'niets gezegd over overlast van drugstoe risten'. „Je ziet wel meer Franse en Belgische auto's, maar tot overlast leidt dat kennelijk niet." Dat kan volgend jaar veranderen. Per 1 februari sluiten de gemeen ten Bergen op Zoom en Roosen daal alle coffeeshops, omdat ze te veel overlast zouden veroorzaken. Dat harde drugsbeleid kan ertoe leiden dat Brabantse gebruikers uit wijken naar Goes. Burgemeester Dick van der Zaag, voorstander van een gedoogbeleid met gelegali seerde wietteelt, is dan ook niet echt blij met het besluit van de twee Brabantse gemeenten. van 10.00 tot en met 14.00 uur op bedrijventerrein Mortiere aan de Klarinetweg te Middelburg. MEGA-GARAGES VOOR EEN MEGADEAL! Koopprijs vanaf: 37.900,- exd. BTW v.o.n., oppervlakte ca. 36 m2. BEDRIJFSUNITS Koopprijs vanaf: 91.900,- exd. BTW v.o.n., oppervlakten v.a. 87 m2 t/m 124 m2 BVO. Maat Kuzke Makelaars t Wow.ViHAKliAAKitfJ 8» mmUKlWWküTWi PUJ Middelburg, Bcllinkstraal 34. Tel. 0118 62 69 96 nvm m>nin«ii»;ikol<iiirdij(tf niaatenkuzee nl www. müatcnkii/cc.nl MIDDELBURG - Een 16-jarige fietser uit Vlissingen is gisteren met rug klachten naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht na een aanrij ding met een auto op het Molen water in Middelburg. Hij kreeg rond 10.40 uur geen voorrang van een 71-jarige Middel burgse automobilist die vanaf het Molenwater in de richting van de Nieuwe Oostersestraat reed. GOES - Worden de kerkdaken opgeknapt? Het lijkt erop als je Goes vanuit het westen binnenrijdt. Drie kranen - twee grote en een kleinere (links op de foto) schurken ogenschijnlijk tegen de kerken aan, maar dat is gezichts bedrog. De kranen staan op het Bleekveld en de Kolve- niershof voor de bouw van de 530 plaatsen tellende par keergarage. Vrijdag wordt het tweede deel van de kel dervloer gestort. Rond de kerst kan de damwand eruit, waarna de parkeergarage met prefabdelen als een bouw pakket in elkaar wordt gezet. foto Willem Mieras ZIERIKZEE - Onder de titel Schou wen is zo beroerd niet staat in de nieuwe Kroniek van Stad en Lan de een artikel over de jaren (1932-1935) van dichter Leo van Breen en hoofdonderwijzer Johan Paulusse in Renesse. Dit duo schreef enkele Zeeuwse liedjes die tijdens de najaarsverga dering van Stad en Lande op vrij dagavond 28 november ten gehore worden gebracht door Mientje Bliek en Jikke Troost. Voorafgaand aan de vergadering onthult wethouder Ad Verseput 's middags in Renesse om 16.00 uur een informatiebordje bij het vroe gere woonhuis van Paulusse aan de Laone 25. De Kroniek 2008 biedt verder ver halen over de turfwinning in Zie- rikzee in 1917 door Frans Beek man, over de visserij in vroeger eeuwen door Ruud Paesie, over het kruideniersbedrijf van de fami lie Merle (1838-1944) door P. Klok en over de rol van de politie op Schouwen-Duiveland tijdens de watersnoodramp door Jan van Mourik. ZIERIKZEE - Er komen geen specia le camperplaatsen 'in het open baar' op Schouwen-Duiveland. Burgemeester en wethouders vin den dat op de reguliere campings voldoende plek is voor de kam peerauto's en hikken aan tegen de kosten van zulke GOP's (geregu leerde overnachtingsplaatsen). Onder meer de Recron en de Ve- KaBo keerden zich tegen aparte en openbare camperplaatsen. „Het bleek dat er op het eiland min stens 265 camperplaatsen op de campings zelf zijn", geeft wethou der Ad Verseput (recreatie) aan. „En zo'n honderd daarvan zijn ook in de winter beschikbaar." SLUISKIL - Het besluit om de tun nel onder het kanaal Gent-Terneu- zen aan te leggen valt pas defini tief bij de aanbesteding. Blijken de kosten voor de aanleg van de ver binding tussen nu en 2010 aanmer kelijk te zijn gestegen en moeten de overheden nog eens met een nieuwe kapitaalinjectie op de prop pen komen, dan bestaat de kans dat de tunnel helemaal niet wordt aangelegd. Gedeputeerde Staten hebben - met het oog op hogere kosten voor de aanleg - een zogenaamd go- no go moment in de procedure opgenomen. Dat zal bij de aanbe steding van het project in 2010 zijn. Het inlassen van een toet singsmoment wordt ingegeven door de voorgeschiedenis. Toen in 2006 met de planning werd begon nen werd uitgegaan van een kost prijs van 250 miljoen euro. Door inflatie en gestegen bouwkosten is die raming nu 275 miljoen euro. TERNEUZEN - De twee watersport verenigingen in Terneuzen geven zich niet lijdzaam over aan een projectontwikkelaar of een andere commerciële uitbater van de voor malige Veerhaven. Zij werken ei genhandig een herinrichtingsplan uit voor 'hun' haven. Het initiatief is mede ingegeven door de slepende onderhandelin gen over de verkoop van de haven door de Dienst Domeinen aan de gemeente. Wethouder Van Hulle verzekert dat de gemeente 'snoei hard' werkt aan het project. Hij vindt het prima dat de huidige ge bruikers zelf initiatieven ont plooien. Waterstaat bood (via Do meinen) de haven vijf jaar geleden al aan. Sindsdien wordt er moei zaam over onderhandeld. De ge meente reserveert de komende ja ren ettelijke miljoenen voor de her inrichting van de haven. uitkomend in de 5e klasse van het zondagvoetBal, zoekt voor het seizoen 2009/2010 een voor het eerste elftal. De trainer verzorgt de trainingen voor de selectie op dinsdag- en vrijdagavond en de begeleiding van het le elftal op zondag. Sollicitaties kunt u richten aan de secretaris: W.C. Hoogerhuis, Hogezoom 198, 4325 BJ Renesse. Of per e-mail: wilcohoogerhuis@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57