Darttalent Pieter Otten Onverwacht snel herstel Robben Erik van Britsom stapt gedesillusioneerd op bij Lewedorpse Boys Amstrong vreest voor veiligheid Zeeuws-Vlaamse trainer mist bezieling bij Bevelandse ploeg. Vlissinger reist halve wereld af om WK 2010 te halen. Frans publiek bij Tour baart Amerikaanse renner grote zorgen. Voedingssupplementen moeten linkspoot op de been houden. 36 Woensdag 19 november 2008 PZC S door Karei Pleunis lewedorp - Amper vier maanden na het begin van het seizoen is trai ner Erik van Britsom opgestapt bij vijfdeklasser Lewedorpse Boys. De oefenmeester uit Terneuzen heeft geen vertrouwen in zijn selectie die hij gebrek aan gedrevenheid verwijt. „Altijd maar zeuren als kleine jongens. 'Trainer dit heb ben we nooit zo gedaan', mekke ren over reistijden bij uitwedstrij den en bang om een schop te krij gen. Want dat zou pijn kunnen doen. Kortom, dit gezelschap paste niet bij mij. Ik wilde met deze club hogerop. Als de spelers dat niet willen, houdt het op." Van Britsom, die in december vijf tig jaar wordt, was voor hij aan het begin van dit seizoen naar Lewe dorpse Boys vertrok, werkzaam bij Spui en Sluiskil. Hij zegt het be stuur en de begeleiding bij Lewe dorpse Boys helemaal niets te ver wijten. „Ook het bestuur wil ho gerop, maar daarvoor bep je afhan kelijk van je spelers. Als die niet willen ben je machteloos. Blijk baar vinden ze het wel lekker een beetje pretentieloos te ballen in de kelder van het amateurvoetbal." De vertrokken oefenmeester zegt dat hij drie weken geleden al voor zichzelf het gevoel had dat hij bij Lewedorpse Boys niet bij de juiste club zat. Van Britsom zegt dat hij nu even rust neemt en dan verder ziet. Er zou inmiddels een andere club van boven de Westerschelde hebben geïnformeerd voor het vol gende seizoen. Lebo-voorzitter Piet Pieters beves tigt het verhaal van Van Britsom. „We kregen er aan het begin van het seizoen wat versterking bij en we meenden dat daar een ambiti euze en prestatiegerichte oefen meester bij zou passen. Want als bestuur willen we met Lewedorp se Boys toch wat meer dan kleur loos ergens in de middenmoot hangen. We dachten op zijn minst aan een periodetitel. De selectie heeft dat niet opgepikt. De trainer valt daarom weinig te verwijten. Hoogstens zou je kunnen zeggen dat hij wellicht van een andere ge neratie is en daarom eisen stelt die de jeugd van tegenwoordig blijk baar niet langer in wil lossen." Trainer Erik van Britsom stapt na vier maanden op bij Lewedorpse Boys. De oefenmeester uit Ter- neuzen is volledig afgeknapt op de mentaliteit van de selectie. door Koen de Vries VLISSINGEN - De komende tijd staat Pieter Otten extra gespannen bij bagagebanden op allerlei vlieg velden. De 20-jarige Vlissinger reist stad en land af om een plaats te verdienen op de Lakeside, het belangrijkste darttoernooi ter we reld. In z'n bagage zitten zijn pij len en die kan hij absoluut niet missen. „Als je met andermans pij len moet gooien kun je net zo goed thuisblijven." Otten was al actief in Praag en Belfast en er volgen nog een stuk of vijftien toernooien, voordat hij weet of het goed genoeg is voor een plaats op het officieuze WK van 2010. De beste 24 van de rang lijst van de bond BDO mogen in Frimley Green (bij Londen) mee doen, samen met de acht die zich via de kwalificaties plaatsen. Otten gaat voor een plek bij de bes te 24, vertelt hij op zijn studenten kamer in Vlissingen. Het wordt 'a hell of a job' beseft hij, temeer om dat de huidige top 24 extra punten kan verdienen bij toernooien waar aan hij niet mag meedoen. Maar als hij niet meedoet aan het cir cuit, ontwikkelt hij zich niet ver der. En dat is nu juist wat hij wil: beter worden en aan de Lakeside meedoen. De in Geldrop geboren en op zijn vijfde naar Zeeland verhuisde Ot ten heeft al behoorlijk naam ge maakt in het dartwereldje. Hij heeft de afgelopen jaren vele top pers verslagen. Het is een kwestie van veel wedstrijden spelen. Van spanning heeft hij weinig last. „Er zijn mensen die keer op keer die laatste pijl missen. Maar zo ben ik niet. Ik kan een wedstrijd koel af maken." Pieters vader, die net is aangeschoven, herinnert zich een toernooi waarin zijn zoon heer send wereldkampioen lelie Klaa- sen elimineerde. „Hij keek voor de laatste leg even achterom en knik te. Toen wist ik al dat het goed zat. Pieter begon met twee keer 180 en gooide de wedstrijd heel koel uit." „Je kunt wel zeggen dat darten het belangrijkste in mijn leven is", er kent Otten. „Als ik van school kom, pak ik niet mijn studieboe ken, maar m'n pijlen. Ik wil beter worden en dat kan maar op één manier: veel trainen en veel spe len. Ook de grootste talenten moe ten veel oefenen. Phil Taylor, met voorsprong de beste darter van de wereld, is per dag minstens acht met darten bezig." Daar komt Ot ten bij lange na niet aan. Zijn stu die management, economie en Pieter Otten beseft dat slechts weinig darters een fatsoenlijk be staan als prof hebben. Daarom zal hij zijn studie aan de HZ in Vlissingen niet verwaarlozen. recht aan de HZ slokt veel tijd op. „Ik wil heel erg goed worden, maar weet ook dat een goed prof- bestaan voor maar heel weinig mensen is weggelegd. Daarom zal ik mijn studie niet verwaarlozen." De familie Otten bekostigt voorlo pig het grootste deel van het kwali ficatietraject. Enkele kleine spon sors dragen iets bij, maar een grote sponsor is eigenlijk broodnodig. Het traject naar de Lakeside 2010 kost minstens 20.000 euro. Pieter Otten: „Dat kun je niet allemaal zelf betalen. Ik heb vorig jaar vijf tig brieven naar de grootste bedrij ven van Zeeland gestuurd. Dat heeft niks opgeleverd. Mijn vader en ik zijn buiten de provincie op zoek. We zijn met iets bezig dat be hoorlijk kansrijk is. Wie weet." Vrijdag reist Pieter Otten af naar Stockholm. Daarna komt de Schot se Open. In het nieuwe jaar reist hij naar Las Vegas, waarna de Dut ch Open in Veldhoven op de kalen der staat. Vervolgens toert Otten kriskras door Europa en doet hij ook nog Canada aan. Bij al die rei zen mogen Pieters pijlen niet in de handbagage. Vandaar die extra spanning bij de bagageband. „Ik heb het meegemaakt dat iemand naar Canada was gevlogen en zijn koffer nog ergens in Londen stond. De trip werd een complete mislukking voor die man. Dat wil ik niet meemaken. Ik heb elk toer nooi nodig om de Lakeside te kun nen halen." den haag - Wielrenner Lance Armstrong vreest het Franse pu bliek bij een eventuele terugkeer in de Tour de France. In een inter view met de Engelse krant The Guardian laat hij over een eventue le rentree in de Ronde van Frank rijk weten: „Er zijn wat agressieve, boze emoties in Frankrijk. Als ik moet geloven wat ik lees, kan mijn persoonlijke veiligheid in gevaar zijn." In het interview brengt hij de Tour de France van 1975 in her innering, toen Eddy Merckx bij de beklimming van de Puy de Dóme een klap kreeg van een Franse sup porter die hem zo van een zesde Tourzege afhield. Dit omdat an ders het record van de Fransman Jacques Anquetil (die net als Mer ckx vijf zeges behaalde) uit de boe ken zou zijn gereden. De Amerikaan (37) die tussen 1999 en 2005 zeven keer de Tour won, is omstreden. De beschuldigingen aan zijn adres over het gebruik van doping zijn talrijk. Bewijs is er nooit gekomen, ook niet van be schuldigingen in de Franse sport krant L'Equipe, die meldde dat Armstrongs urine uit de Tour van 1999 resten van epo bevatte. Hij werd bij zijn laatste overwinning van de Tour in 2005 op het po dium vergezeld door Ivan Basso en Jan Ullrich. Beiden reden, werd later bekend, op doping. door Jan Mennega den haag/madrid - Voetballer Ar jen Robben is onverwacht snel her steld van een spierscheuring in zijn rechterkuit. Gisteren keerde hij terug op het trainingsveld bij zijn club Real Madrid. Mogelijk al volgende week dinsdag maakt hij in de Champions-Leaguewedstrijd in Wit-Rusland tegen Bate Bori- sov zijn rentree in de selectie van de Spaanse landskampioen. De medische staf van de Koninklijke sprak drie weken geleden nog de vrees uit dat Robben dit kalender jaar mogelijk niet meer in actie zou komen. Dick van Toorn is de man die de linkeraanvaller van Real Madrid zo snel weer op de been heeft gekre gen. De 76-jarige Rotterdammer is fysiotherapeut en combineert dat met manuele therapie, acupunc tuur en krachttraining. Robben is vorige week drie dagen bij hem in behandeling geweest. Hij kwam trekkebenend op maandag en kon aan het eind van de woensdag al weer sprintjes trekken. Een week eerder was hij in de warming up van de Champions-Leaguewed strijd tegen Juventus met een spier scheuring in zijn rechterkuit van zes en halve centimeter afgehaakt. Van Toorn heeft Robben oefenin gen meegegeven en hem genezen verklaard. Robbens clubgenoot Rafael van der Vaart had hem op zijn spoor gezet. Van der Vaart heeft veel baat bij diens behandel wijze die in een aantal opzichten afwijkt van die van veel andere fy- Arjen Robben (rechts) is ondanks een siotherapeuten.. Zo wil Van Toorn niets weten van fietsen op de ho metrainer bij spierblessures. Duur- lopen om het herstel te bevorde ren vindt hij eveneens zonde van de tijd. In vroeger jaren werd de praktijk van Van Toorn bezocht door tal van topsporters uit binnen- en bui tenland. Onder anderen Johan Cruijff, Marco van Basten, Ronald Koeman, Ruud Krol, Tscheu La Ling, de hockeyer Ties Kruize en de tennisser Tom Okker lagen bij hem op de behandeltafel. Behalve bij Van Toorn ging Robben ook spierblessure weer snel terug op de bi op bezoek bij Tscheu La Ling, eige naar van een bedrijf in voedings supplementen. De balvirtuoos van weleer had contact gezocht met Hans Robben, de vader van Arjen, en hem gezegd dat de spierblessu res van zijn zoon ook aan diens eetpatroon zouden kunnen liggen. Ling maakte een voedselanalyse van Robben en gaf hem extra sup- De blessuregevoelige Arjen Rob ben heeft niet alleen baat bij de therapie van 'wonderdokter' Dick van Toorn, ook gebruikt hij nu voedingssupplementen. n. foto Carlos Barba/ANP plementen mee om de eiwitten en de hoeveelheid aminozuren op peil te houden. „Arjen haalt zijn energie uit vetten. Daar passen we nu zijn voeding op aan", laat La Ling in een interview in het week blad Revu weten. „Voetballers zijn net raceauto's. Je moet er de juiste brandstof in doen, anders gaat-ie kapot. Bij Arjen is het dweilen met de kraan open omdat hij niet goed eet. Maar binnenkort nemen we afscheid van de voetballer van glas. We zullen weer de Robben zien waar we als liefhebber alle maal van kunnen genieten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54