doen vrijwilligerswerk Dorpsraad Baarland vecht voor strandje 's-Gravenpolder houdt brede entree tot dorp bin n9n uit Vertrek Rabo uit Vlissingen leidt tot vragen Waterschap verwerft met moeite grond S PZC Woensdag 19 november 2008 [25 eeuws proefproject love Your Credits epresenteerd. VOETBALVERENIGING S.V. RENESSE hoofdtrainer A.s. zaterdag genieten van slaapvoorlichting door dhr. Elegeert van M Line: bij De Vlijt bedden slapen in Binnenuit www.binnenuit.nl Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl oor Thomas Minnaard IIDDELBURC - Macy Grim (14) van et Ostrea Lyceum in Goes ging en dag de natuur in om knotwil- en te snoeien. „Je bent lekker aan iet werk, dus een maatschappelij- e stage kan ook gewoon leuk zijn. voor mij geen knotwilgen neer", lacht zij. Vilgen knotten, meewerken op :en boerderij, in een restaurant, )p een basisschool of in een ver zorgingstehuis. Nu is het voor icholieren uit het voortgezet on derwijs nog vrijwillig. Maar vanaf toil is de maatschappelijke stage verplicht. De overheid wil met de stages jon geren maatschappelijk bewust ma ken op een actieve manier. Tevens probeert zij een ander doel te die nen, namelijk het tekort aan vrij willigers op te vangen. Het Zeeuwse project 'Move Your Credits', dat gisteren werd gepre senteerd op het Calvijn College in Middelburg, loopt al iets op de za ken vooruit. Het is een initiatief van Stichting Welzijn Middelburg en Educatief Ondernemen waarin wordt gepro beerd om scholieren te motiveren om een maatschappelijke stage te volgen. Een extra stimulans is dat de scholieren punten kunnen ver dienen met de werkzaamheden. Die 'credits' zijn goed voor kortin gen op een filmkaartje of een workshop. Het ministeriq van Onderwijs wees het project aan als landelijke proef, waar acht Zeeuwse middel bare scholen aan meededen. Ongeveer 2100 Zeeuwse scholieren liepen het afgelopen jaar al ergens stage. Drie daarvan werden gister middag gepresenteerd in een film pje, waarin de drie scholieren uit leggen wat hun stage inhield, wat zij er van vonden en welke tips zij mee geven aan toekomstige sta giairs. Pieter Wisse (15) van de Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren zat in een denktank bij de pro vincie en discussieerde over onder meer de verkeersveiligheid in Zee land. „We maakten een risicokaart waarop verkeersproblemen staan aangegeven en we bedachten op lossingen. Je leert debatteren en je standpunten verwoorden." Jobbe de Wilde (15) en Remco Aal ders (14), beide van het Goes Ly ceum, liepen hun maatschappelij ke bent lekker aan het werk, dus een maatschappelijke stage kan ook leuk zijn' ke stage in groep 1 van bassischool 't Honk in Kapelle. „Helpen knut selen en buiten spelen met de kin deren was erg leuk", zegt Remco. „Je merkt dat kinderen zo verschil lend kunnen zijn. Maar soms is het ook wel irritant als ze op je nek springen." Er is wel verschil in stageaanbod en de lengte van een stage. Soms lopen scholieren één dag mee bij een organisatie. Pieter liep 72 uur stage bij de provincie. De één had keuze uit drie werk plekken en de ander uit twintig. De Zeeuwse deelnemers onderte kenden gisteren samen met de be trokken organisaties en overheden een intentieverklaring, die wordt opgestuurd naar het ministerie van Onderwijs. VLISSINGEN - Het Vlissingse LPV-raadslid Wim Hirdes vraagt zich af of de bouwgrond in de ge meente niet te duur is. De aanlei ding is de aankondiging van de Ra bobank Walcheren/Noord-Beve land om het hoofdkantoor naar Middelburg te verplaatsen. Vol gens Hirdes past deze verhuizing in de rij van werkgevers die uit Vlissingen verdwenen zijn zoals de PZC, Rijkswaterstaat, Haven kantoor en de nieuwbouw van de stadsgewestelijke brandweer. Hij wijst er ook op dat organisaties als de Kamer van Koophandel, Delta, politie en wellicht ook het nieuwe 'kleine' ziekenhuis voor Walche ren niet voor Vlissingen kiezen. BAARLAND - Het strandje bij Baar land moet blijven. De dorpsraad Baarland is deze week een actie be gonnen om dat voor elkaar te krij gen. De bewonersorganisatie trekt aan de bel, omdat de Borselse ge meenteraad in ruime meerderheid te kennen heeft gegeven geen geld meer te willen uittrekken voor het ophogen van het strandje. 'Geld' speelt een rol, onderkent de dorpsraad Baarland, maar daar krij gen inwoners en bezoekers van de gemeente Borsele ook veel voor te rug. Zij hoeven niet in de file naar het strand op Walcheren of Noord- Beveland. Dat er een alternatief is bij Baarland, is ook goed voor de saamhorigheid. Jong en oud uit de omliggende dorpen ontmoeten er elkaar. 'Op mooie dagen komen er wel driehonderd mensen, van wie zeker de helft uit Borsele'. De gemeenteraad van Borsele doet er dan ook goed aan de portemon nee weer te trekken om het strand je op te hogen, vindt de dorpsraad Baarland. 'Dat is geen weggegooid geld. Camping Scheldeoord betaalt bovendien de helft mee'. Andere Borselse dorpsraden zijn gevraagd de actie te ondersteunen. uitkomend in de 5e klasse van het zondagvoetbal, zoekt voor het seizoen 2009/2010 een voor het eerste elftal. De trainer verzorgt de trainingen voor de selectie op dinsdag- en vrijdagavond en de begeleiding van het le elftal op zondag. Sollicitaties kunt u richten aan de secretaris: W.C. Hoogerhuis, Hogezoom 198, 4325 BJ Renesse. Of per e-mail: wilcohoogerhuis@zeelandnet.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft grote moeite om de benodigde grond te verwerven voor maatregelen in het kader van het project Waterbe heer 21e eeuw (WB21). Bijvoor beeld voor het verbreden van de waterlopen. Dat is nodig om een grotere waterberging te realiseren, zodat er minder wateroverlast ont staat. „Waar dat mogelijk is, zoals bij landinrichtingsprojecten, probe ren we gronden te ruilen", zegt Ton Mouton, hoofd sector Water beheer. „Maar anders moeten we met grondeigenaren in gesprek over verkoop. Die onderhandelin gen verlopen vaak moeizaam." Voor het verbreden van waterlo pen is al snel een strook grond van tien tot vijftien meter breed nodig. Een boer wiens land zich over een kilometer langs die sloot uit strekt is dan al snel een hectare kwijt. De moeizame grondverwerving heeft er al tot geleid dat het pro ject in de Oude Graauwpolder een jaar is uitgesteld. Te lang uitstellen kan echter ook niet, want dan loopt het waterschap het risico om subsidie aan de neus voorbij te zien gaan. Het vlot ook niet erg met de grondverwerving voor de aanleg van een fietspad bij Reuzen- hoek. Het fietspad staat voorlopig op de planning voor 2010. door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - De entree tot 's- Gravenpolder vanuit Goes, de Goe- sestraatweg, krijgt een nieuw aan zicht, maar houdt dezelfde breedte en ongeveer dezelfde indeling. De weg gaat in de eerste helft van vol gend jaar op de schop. Het liefst wilde de gemeente Borse le de brede Goesestraatweg hele maal veranderen. De fietspaden zouden verdwijnen. Auto- en fiets- verkeer zou op dezelfde weg ko men. Automobilisten moeten dan wel voorzichtiger rijden, was het idee. Bewoners vonden dat niks. Zij wilden de in hun ogen veilige re fietspaden houden. Borsele heeft naar hen geluisterd. De fiets paden blijven. De hoofdrijbaan wordt in de nieuwe opzet wel veel smaller om automobilisten te dwingen niet al te hard te rijden. Nog een andere belangrijke wijzi ging is aangebracht. In de kruising Goesestraatweg-Fortrapastraat-Po- pulierestraat was een rotonde ge pland, maar de ruimte ontbrak. Er komt nu een Irchte verhoging in een andere kleur. Vlakbij de Popu lierestraat wordt het fietspad ver breed om meer ruimte te bieden aan scholieren die elkaar daar 's ochtends opwachten. Voorzitter Adri Walhout van de dorpsraad 's-Gravenpolder is tevreden. „De gemeente heeft heel goed geluis terd naar de bewoners." Remco Aalders, Jobbe de Wilde en Macy Grim (vlnr) liepen al een maatschappelijke stage. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51