Tweede jeugd 'Nieuwe burgemeester moet het festival Goud voor Oud openen' Geen campers buiten campings Schouwen is zo beroerd nog niet in De Kroniek veilingkranten 22 Woensdag 19 november 2008 PZC Opnieuw 8oo ouderen naar sportcentrum Westerschouwen. Kampeerterreinen hebben genoeg plek voor kampeerauto's. Jaarboek Stad en Lande over liedjesschrijvers Paulusse en Van Breen. Beheercommissie is blij met nieuw jasje voor dorpshonk. Tom Tom One V4 Europe Pak uw kans op vele euro's voordeel Omafiets Darling S Vader Abraham leidde vorig jaar de polonaise tijdens Goud voor Oud in Burgh-Haamstede. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - De nieuwe burgemeester van Schouwen-Dui- veland, die dan net een maandje in functie is, wordt gevraagd het festival Goud voor Oud te openen. Organisator Marcel Willemse ziet het helemaal voor zich: „De burge meester kan dan meteen kennis maken met de ouderen in de ge meente." Goud voor Oud is onderdeel van het tweedaags popfestival Aemstie Alive dat op vrijdag 30 en zaterdag 31 januari voor de vierde keer wordt gehouden in sportcentrum Westerschouwen. De vrijdag is voor de ouderen, zaterdagmiddag voor de kinderen en zaterdag avond voor de popliefhebbers. Het gratis festival Goud voor Oud is uitsluitend voor bewoners van verzorgingshuizen en leden van de ouderenbonden toegankelijk. Vorig jaar bezochten achthonderd ouderen en even zoveel verzorgers het festival. Zij werden gebracht en gehaald door 47 touringcars en busjes. Organisator Willemse heeft het aantal contacten met bonden, ouderensozen en wooncomplexen uitgebreid. Het plan was om nóg meer ouderen een plezier te doen. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Er komen geen specia le camperplaatsen 'in het open baar' op Schouwen-Duiveland. Burgemeester en wethouders vin den dat op de reguliere campings voldoende plek is voor de kam peerauto's en hikken aan tegen de kosten van zulke GOP's (geregu leerde overnachtingsplaatsen). De Nederlandse Kampeerauto Club vroeg de gemeente vorig jaar om de aanleg van GOP's. Die laat ste won advies in bij verschillende partijen. Daarbij keerden onder „Ja, ik wilde wat groter. Maar het sportcentrum wordt verbouwd. Daardoor is zeker honderd vierkan te meter minder ruimte beschik baar. Achthonderd mensen is ons maximum." De vierde editie van Aemstie Alive krijgt nieuw geluid. Hangende speakers moeten ervoor zorgen dat het geluid goed over het pu bliek wordt verdeeld. Vorig jaar WV Voor de vierde keer vindt, op 30 en 31 januari, het festival Aems tie Alive plaats. Voor de opening van Goud voor Oud wordt de nieuwe burgemeester gevraagd. meer de Recron en de VeKaBo zich tegen dat idee. „Het bleek dat er op het eiland minstens 265 cam perplaatsen op de campings zelf zijn", geeft wethouder Ad Verse- put (recreatie) aan. „En zo'n hon derd daarvan zijn ook in de winter beschikbaar." Er is dus plek zat voor de campers, meent het college, dat ook gevoe lig is voor het argument dat er sprake zou zijn van oneerlijke con currentie voor kampeerterreinen. Verder, stelt B en W, is er kans op onveilige situaties en rommel. Bo vendien kosten GOP's (inclusief za ken als verlichting, vuilnisbakken en controle) flink wat geld. Het college neemt voor lief dat een deel van de 'camperaars' het ei- klonk het vooraan te hard en ach teraan te zacht. Bij Goud voor Oud treden vrijdag vanaf 13.30 uur op: Imca Marina, Dennie Christian, Anita Meijer en Corry Konings. Zaterdagmiddag vermaakt Jochem van Gelder de kinderen. De line-up van zaterdag avond is als volgt: Eric Mesie (ex-Toontje Lager), de Dutch Tina Turner en het zangtrio Big, Black Beautiful. Topact is 'Edwin Evers slaat Door'. In deze cover band spelen muzikanten uit de or kesten van Paul de Leeuw en Mar co Borsato. De feestband '30 Euro' sluit het festival af land nu bewust blijft mijden. Uit onderzoek blijkt dat ongeveer een derde van hen specifiek zoekt naar 'vrije plaatsen', dus buiten een camping. Dat heeft te maken met de lagere kosten en een groter ge voel van vrijheid. De regel geldt nog even niet voor de Brouwersdam. In de economi sche visie voor dat gebied staat een onderzoek naar camperplaatsen vermeld. Dat komt er in 2012. In andere Zeeuwse gemeenten wordt hier en daar geëxpermen- teerd met GOP's. De gemeente Reimerswaal gaat daarin het verst door vrij kamperen voor campers overal toe te staan. Terneuzen kent dertien GOP's, Hulst één en Tho- len begint volgend jaar een proef ZIERIKZEE - Onder de titel Schou wen is zo beroerd niet staat in de nieuwe Kroniek van Stad en Lan de een artikel over de jaren (1932-1935) van dichter Leo van Breen en hoofdonderwijzer Johan Paulusse in Renesse. Dit duo schreef enkele Zeeuwse liedjes die tijdens de najaarsvergadering van Stad en Lande op vrijdagavond 28 november ten gehore worden ge bracht door Mientje.Bliek en Jikke Troost. Voorafgaand aan de vergadering door Piet Kleemans SIRJANSLAND - 'Ons dorpshuis moet blijven.' Dat was in 2004 de strijdkreet van de inwoners van Sirjansland en hij was niet aan do vemansoren gericht. Sterker nog: na een ingrijpende opknapbeurt begint wat officieel te boek staat als 'het verenigingsgebouw' aan de tweede jeugd. Aan de ingrijpende facelift is vol gens Jannie Fluijt van de beheer commissie van het verenigingsge bouw héél wat vooraf gegaan. Fluijt, die samen met echtgenoot Dirk het dagelijks beheer van het verenigingsgebouw doet, herin nert zich de beroering van een paar jaar geleden nog heel goed. Het plan van de gemeente om on der meer het kleine dorpshuis in Sir te sluiten, sloeg in als een bom. „Het hele dorp stond op z'n kop. Er hebben zelfs Sirjanslanders met spandoeken gelopen tijdens de avondvierdaagse." Alle dorpshuizen op Schou wen-Duiveland werden uiteinde lijk verkocht aan woningbouwcor poratie Zeeuwland die ze verhuurt aan de gemeente Schouwen-Duive land. Een constructie die de be heercommissie van het vereni gingsgebouw ofwel dorpshuis in Sir uitstekend bevalt. „De opknap beurt is heel voortvarend aange pakt. Er is nieuwe elektrische be drading aangelegd, alles is geschil derd en overal is de vloerbedek king vervangen. En we hebben ook compleet nieuw meubilair ge kregen", vertelt Jannie Fluijt. Hoewel er feitelijk niet is ver bouwd, oogt het verenigingsge bouw totaal anders dan voor de opknapbeurt. Het donkergroen van het plafond iij de grote zaal maakte plaats voor wit, de donke re wanden kregen een licht tintje en het versleten grijs marmoleum Het dorpshuis onthult wethouder Ad Verseput 's middags in Renesse om 16.00 uur een informatiebordje bij het vroe gere woonhuis van Paulusse aan de Laone 25. De Kroniek 2008 biedt verder ver halen over de turfwinning in Zie- rikzee in 1917 door Frans Beek man, over de visserij in vroeger eeuwen door Ruud Paesie, over het kruideniersbedrijf van de fami lie Merle (1838-1944) door P. Klok en over de rol van de politie op Schouwen-Duiveland tijdens de watersnoodramp door Jan van Mourik. De vergadering van Stad en Lande wordt gehouden in het MFC in Bruinisse en begint om 19.30 uur. werd vervangen door een veel lich tere variant. „En we hebben nu ook sfeerverlichting", meldt Fluijt. Zij knipt de tl-verlichting uit en be dient een dimmer die moderne matzwarte hanglampen aanstuurt. „Voor een feestje is dat veel leuker dan dat harde tl-licht." Nieuw is ook de fors uit de kluiten gewassen afzuiginstallatie evenals de vouwwand tussen keuken en grote zaal. En de krachtstroomaan sluiting niet te vergeten. „Vroeger moest er bijvoorbeeld bij toneeluit voeringen - als er veel elektriciteit voor licht nodig was - nog wei eens een verlengsnoertje over straat naar de buren. Dat hoeft nu gelukkig niet meer." De opknapbeurt is zeker niet voor zijn tijd. „De laatste verbouwing was in 1986", graaft Fluijt in haar geheugen. Toen is een toiletgroep 'Vroeger moest er nog weieens een verlengsnoertje over straat naar de buren' bijgebouwd, de keuken verplaatst en de voormalige brandweergara ge bij het verenigingsgebouw ge trokken. „Maar sinds die tijd is er weinig tot niets aan gebeurd. Tot nu toe dan." Jannie en Dirk Fluijt doen er sa men met buffethouders familie Stouten alles aan om de bezetting van het verenigingsgebouw op te krikken. Niet zonder succes. Vorig jaar werd voor het eerst een mos selavond gehouden in het vereni gingsgebouw en dat was groot suc ces. „Het zat stampvol. En voor de 'snertwandeling' in het Dijkwater met daarna erwtensoep in het ver enigingsgebouw was ook veel be langstelling." Jannie en Dirk Fluijt zien de toe komst van het dorpshuis met opti misme tegemoet. Dirk Fluijt: „We zijn als beheercommissie heel blij met deze opknapbeurt. Voorlopig kunnen we weer vooruit." Op 14 november 2008 is door kandidaat gerechtsdeurwaarder M.L. Scheepbouwer te Tholen een exploot ten verzoeke van de coöperatie u.a. Coöperatieve Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen U.A., statutair gevestigd en (mede) kantoorhoudende te OOSTBURG, te dezer zake woonplaats kiezende te Nieuwe Haven 147 te Zierikzee, gemeente Schouwen-Duiveland, alsook aan het adres Ondernemersweg 5 te Tholen, op het kantoor van gerechts deurwaarder M.RJ. Buys, bij exploot is gedagvaard A.I.R. de Coussemaker, voor heen wonende te Schoondijke, gemeente SLUIS, aan het adres Burgemeester van Roseveltstraat 20, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op woensdag 18 februari 2009, des voormjddags te 10.00 uur, ver tegenwoordigd door een procureur te ver schijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, alsdan en aldaar gehouden wordende aan de Kousteensedijk 2. In voormeld exploot wordt ondermeer gevorderd veroordeling van A.I.R. de Coussemaker tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij de in hoofde dezes genoemde Gerechtsdeurwaarder. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur. t- Het verenigingsgebouw in Sirjansland is na de watersnoodramp ge bouwd. Vaste klanten zijn onder meer de gymclub, zondagsschool, dorpsraad Sir jansland en Sirjansland Vooruit. Een mozaïèk boven de entree herinnert aan de watersnoodramp en de wederopbouw. Zaterdag is het van 16.00 tot 18.00 uur open huis in het gebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48