Zeeland PZC Visser mag gastheer worden Veel vernielingen bij scholen 21 Auto in de sloot bij Arnemuiden Verkeersplateau op de Hofweg SCHOUWEN-DUIVELAND 27 27 Gemeente stelt geld beschikbaar voor toeristische scholing. Stammenstrijd Omstreden reling langs Nieuwe Haven gereed Tessie Haverbeke uit IJzendijke kersverse voorzitter ZAJK Woensdag 19 november 2008 Provincie gaat meer aandacht besteden aan watersportsector Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, past, maar de roep om veiligheid bleek groter. „Ik hoor alleen kunt vallen, maar je komt hier bij laag water op de betonnen maar nu is de omstreden reling langs de Nieuwe Haven in Zie- maar positieve reacties", zegt woordvoerder Dick Oostdam na- drempel van de kademuur terecht." Oostdam stelt de reling rikzee er dan toch gekomen. Deskundigen op" het gebied van mens de bewoners aan de Nieuwe Haven. „Het gaat om de vei- donderdag 27 november om 11.30 uur samen met wethouder monumenten achtten de reling uit historisch oogpunt onge- ligheid. Sommigen denken dat je alleen maar in het water Wijnand Renden officieel in gebruik. foto Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Mosselvissers die hun schip inzetten als recreatieobject, mogen op kosten van de gemeen te Schouwen-Duiveland een cur sus gastheerschap volgen. Het gemeentebestuur heeft hier voor gisteren een bedrag van ïo.ooo euro opzij gelegd. De maatregel heeft te maken met de milieubeperkingen waarmee de mosselsector kampt. „Ik kan me voorstellen dat vissers die het las tig hebben, hun schepen willen ge bruiken voor de recreatie. Dan ARNEMUIDEN - Op de A58 bij Arne muiden is maandag om 20.45 uur een 22-jarige Middelburger met zijn auto in de sloot gereden. Hij haalde een andere auto in en kwam daarbij in de linkerberm. Hij raakte de vangrail, schoof over de rijbaan naar rechts. Daarna sloeg hij over de kop en kwam on dersteboven in de sloot terecht. Hij werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. moeten ze als gastheer optreden en dat zijn ze niet gewend", legt wethouder Ad Verseput uit. Het geld is in eerste instantie be doeld voor de vissers van Bruinis- se. Dat komt omdat het is bedacht in het kader van de uitbreiding van de vissershaven in het dorp. Daarvoor is in totaal 1,8 miljoen euro uitgetrokken. Maar volgens Verseput kunnen Zierikzeese mosselvissers ook een beroep op de gemeente doen als zij actief in het toerisme willen worden. De Bruse mosselvoorman Wout van den Berg zei gisteren niet op de hoogte te zijn van de scholings mogelijkheid, maar volgens wet houder Verseput is daar wel dege lijk met de visserijvereniging over gesproken. Het gemeentebestuur trok gisteren ook 30.000 euro uit voor evene menten. Dan gaat het om onder zoek naar een evenemententerrein buiten de kom van Renesse, waar plaats is voor de discotheken en een permanente kermis. Kosten rond de Seniorgames van september 2009 worden eveneens uit die 30.000 euro betaald. Verder maakte Verseput bekend dat drie kermisexploitanten van Mosselvissers die hun schip ook voor recreatieve doeleinden inzetten, mogen op kosten van de gemeente een cursus gastheerschap volgen. plan zijn aan de voet van de Brou- wersdam een zogenoemde 'elk-weervoorziening' te maken. Wethouder Verseput weet alleen dat het geen kermis wordt. Wat het precies inhoudt, is hem niet be kend: „Het plan ligt bij de provin cie." Zoals eerder gemeld is de gemeen te bezig met het opstellen van een visie op de watersport. Een onder zoeksbureau zal de mogelijkheden in kaart brengen. Onderzoek en latere uitvoering zullen veel geld kosten. Voorlopig legt de gemeente er jaarlijks 10.000 euro voor opzij. Nog eens 10.000 wordt uitgetrokken voor initiatieven op het gebied van pro motie van de watersport. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - In het derde kwartaal van dit jaar is op Schouwen-Duive land voor bijna 69.000 euro aan ge meentelijke eigendommen ver nield. Dat is net zoveel als in het eerste kwart van dit jaar en ruim maar dan in het tweede, toen de teller bleef steken op bijna 24.000 euro. Dat blijkt uit cijfers van de gemeente Schouwen-Duiveland. In het eerste en derde kwartaal is de schade traditiegetrouw hoger doordat daar respectievelijk de nieuwjaarsnacht en de zomerpe riode in vallen. In juli, augustus en september werd de meeste schade aangericht in Renesse (ruim 24.000 euro), di rect gevolgd door Zierikzee (ruim 22.000 euro). Daarna volgen Scha- rendijke (iets meer dan 8000 eu ro), Bruinisse (5000 euro) en Ou- werkerk (bijna 3000 euro). De opvallendste schadeposten zijn de scholen, waar in de zomer maanden voor bijna 12.000 euro aan vernield werd, en een info bord bij Ecoscope in Renesse, dat ruim 10.000 euro kostte. „Dit valt toch wel tegen", stelt bur gemeester Jack Asselbergs. „Het to taalbedrag staat dit jaar al op 162.000 euro, terwijl we in 2007 over het hele jaar zo'n 140.000 eu ro schade hadden." Volgens de bur gemeester is er sprake van een trend. „Ik hoor dezelfde verhalen van mijn Zeeuwse collega's." OOSTERLAND - De kruising Hof weg/De Saele in Oosterland wordt verhoogd. Volgens de gemeente Schouwen-Duiveland wordt er vaak te hard gereden en krijgt ver keer van rechts regelmatig geen voorrang. De dorpsraad had daar om om maatregelen gevraagd. De aanleg van het asfalten plateau begint op 28 november en moet op 5 december klaar zijn. De Saele blijft bereikbaar. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Kinderen kunnen, althans hun leeftijd in acht genomen, best wat aan. Via digitale leerpro gramma's en het Jeugdjournaal maken ze kennis met de opwar ming van de aarde, kredietcrisis en bloedige oorlogen. Toch is het de vraag of je kinde ren onder de twaalf aan al die somberheid bloot moet stellen, want onschuld is ook mooi. Bovendien: beklijft het wel? In elk geval niet helemaal bij Björn (10), die deze week zijn ouders bijpraatte over een gewa pend conflict in Congo, dat zijn oorsprong vindt in een stammen strijd. Hij vond het allemaal energieverspilling, dat gedoe tus sen de 'hosti's en de 'tosti's'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47