Darttalent Pieter Otten Successen voor Osse en Salm Erik van Britsom stapt gedesillusioneerd op bij Lewedorpse Boys Lance Amstrong vreest voor zijn veiligheid in de Tour de France Zeeuws-Vlaamse trainer mist bezieling bij Bevelandse ploeg. Vlissinger reist halve wereld af om WK 2010 te halen. Frans publiek baart Amerikaanse renner grote zorgen. Selectiewedstrijd dressuur in Nieuwvliet is van hoog niveau. Van Barneveld bij de laatste zestien Goes is in oefenwedstrijd ook te sterk voor kwakkelend Bruse Boys 36 Woensdag 19 november 2008 PZC door Karei Pleunis LEWEDORP - Amper vier maanden na het begin van het seizoen is trai ner Erik van Britsom opgestapt bij vijfdeklasser Lewedorpse Boys. De oefenmeester uit Terneuzen heeft geen vertrouwen in zijn selectie die hij gebrek aan gedrevenheid verwijt. „Altijd maar zeuren als kleine jongens. 'Trainer dit heb ben we nooit zo gedaan', mekke ren over reistijden bij uitwedstrij den en bang om een schop te krij gen. Want dat zou pijn kunnen doen. Kortom, dit gezelschap paste niet bij mij. Ik wilde met deze club hogerop. Als de spelers dat niet willen, houdt het op." Van Britsom, die in december vijf tig jaar wordt, was voor hij aan het begin van dit seizoen naar Lewe dorpse Boys vertrok, werkzaam bij Spui en Sluiskil. Hij zegt het be stuur en de begeleiding bij Lewe dorpse Boys helemaal niets te ver wijten. „Ook het bestuur wil ho gerop, maar daarvoor ben je afhan kelijk van je spelers. Als die niet willen ben je machteloos. Blijk baar vinden ze het wel lekker een beetje pretentieloos te ballen in de kelder van het amateurvoetbal." De vertrokken oefenmeester zegt dat hij drie weken geleden al voor zichzelf het gevoel had dat hij bij Lewedorpse Boys niet bij de juiste club zat. Van Britsom zegt dat hij nu even rust neemt en dan verder ziet. Er zou inmiddels een andere club van boven de Westerschelde hebben geïnformeerd voor het vol gende seizoen. Lebo-voorzitter Piet Pieters beves tigt het verhaal van Van Britsom. „We kregen er aan het begin van het seizoen wat versterking bij en we meenden dat daar een ambiti euze en prestatiegerichte oefen meester bij zou passen. Want als bestuur willen we met Lewedorp se Boys toch wat meer dan kleur loos ergens in de middenmoot hangen. We dachten op zijn minst aan een periodetitel. De selectie heeft dat niet opgepikt. De trainer valt daarom weinig te verwijten. Hoogstens zou je kunnen zeggen dat hij wellicht van een andere ge neratie is en daarom eisen stelt die de jeugd van tegenwoordig blijk baar niét langer in wil lossen." Trainer Erik van Britsom stapt na vier maanden op bij Lewedorpse Boys. De oefenmeester uit Ter- neuzen is volledig afgeknapt op de mentaliteit van de selectie. door Koen de Vries VLISSINGEN - De komende tijd staat Pieter Otten extra gespannen bij bagagebanden op allerlei vlieg velden. De 20-jarige Vlissinger reist stad en land af om een plaats te verdienen op de Lakeside, het belangrijkste darttoernooi ter we reld. In z'n bagage zitten zijn pij len en die kan hij absoluut niet missen. „Als je met andermans pij len moet gooien kun je net zo goed thuisblijven." Otten was al actief in Praag en Belfast en er volgen nog een stuk of vijftien toernooien, voordat hij weet of het goed genoeg is voor een plaats op het officieuze WK van 2010. De beste 24 van de rang lijst van de bond BDO mogen in Frimley Green (bij Londen) mee doen, samen met de acht die zich via de kwalificaties plaatsen. Otten gaat voor een plek bij de bes te 24, vertelt hij op zijn studenten kamer in Vlissingen. Het wordt 'a hell of a job' beseft hij, temeer om dat de huidige top 24 extra punten kan verdienen bij toernooien waar aan hij niet mag meedoen. Maar als hij niet meedoet aan het cir cuit, ontwikkelt hij zich niet ver der. En dat is nu juist wat hij wil: beter worden en aan de Lakeside meedoen. De in Geldrop geboren en op zijn vijfde naar Zeeland verhuisde Ot ten heeft al behoorlijk naam ge maakt in het dartwereldje. Hij heeft de afgelopen jaren vele top pers verslagen. Het is een kwestie van veel wedstrijden spelen. Van spanning heeft hij weinig last. „Er zijn mensen die keer op keer die laatste pijl missen. Maar zo ben ik niet. Ik kan een wedstrijd koel af maken." Pieters vader, die net is aangeschoven, herinnert zich een toernooi waarin zijn zoon heer send wereldkampioen Jelle Klaa- sen elimineerde. „Hij keek voor de laatste leg even achterom en knik te. Toen wist ik al dat het goed zat. Pieter begon met twee keer 180 en gooide de wedstrijd heel koel uit." „Je kunt wel zeggen dat darten het belangrijkste in mijn leven is", er kent Otten. „Als ik van school kom, pak ik niet mijn studieboe ken, maar m'n pijlen. Ik wil beter wordeft en dat kan maar op één manier: veel trainen en veel spe len. Ook de grootste talenten moe ten veel oefenen. Phil Taylor, met voorsprong de beste darter van de wereld, is per dag minstens acht met darten bezig." Daar komt Ot ten bij lange na niet aan. Zijn stu die management, economie en Pieter Otten beseft dat slechts weinig darters een fatsoenlijk be staan als prof hebben. Daarom zal hij zijn studie aan de HZ in Vlissingen niet verwaarlozen. recht aan de HZ slokt veel tijd op. „Ik wil heel erg goed worden, maar weet ook dat een goed prof- bestaan voor maar heel weinig mensen is weggelegd. Daarom zal ik mijn studie niet verwaarlozen." De familie Otten bekostigt voorlo pig het grootste deel van het kwali ficatietraject. Enkele kleine spon sors dragen iets bij, maar een grote sponsor is eigenlijk broodnodig. Het traject naar de Lakeside 2010 kost minstens 20.000 euro. Pieter Otten: „Dat kun je niet allemaal zelf betalen. Ik heb vorig jaar vijf tig brieven naar de grootste bedrij ven van Zeeland gestuurd. Dat heeft niks opgeleverd. Mijn vader en ik zijn buiten de provincie op zoek. We zijn met iets bezig dat be hoorlijk kansrijk is. Wie weet." Vrijdag reist Pieter Otten af naar Stockholm. Daarna komt de Schot se Open. In het nieuwe jaar reist hij naar Las Vegas, waarna de Dut ch Open in Veldhoven op de kalen der s^aat. Vervolgens toert Otten kriskras door Europa en doet hij ook nog Canada aan. Bij al die rei zen mogen Pieters pijlen niet in de handbagage. Vandaar die extra spanning bij de bagageband. „Ik heb het meegemaakt dat iemand naar Canada was gevlogen en zijn koffer nog ergens in Londen stond. De trip werd een complete mislukking voor die man. Dat wil ik niet meemaken. Ik heb elk toer nooi nodig om de Lakeside te kun nen halen." DEN HAAG - Wielrenner Lance Armstrong vreest het Franse pu bliek bij een eventuele terugkeer in de Tour de France. In een inter view met de Engelse krant The Guardian laat hij over een eventue le rentree in de Ronde van Frank rijk weten: „Er zijn wat agressieve, boze emoties in Frankrijk. Als ik moet geloven wat ik lees, kan mijn persoonlijke veiligheid in gevaar zijn." In het interview brengt hij de Tour de France van 1975 in herin nering, toen Eddy Merckx bij de beklimming van de Puy de Döme een klap kreeg van een Franse sup porter die hem zo van een zesde Tourzege afhield. Dit omdat an- GOES - Het in de competitie prima presterende Goes trok gisteravond met 3-2 aan het langste eind in een oefenduel met Bruse Boys. In een als evenwichtig getypeerde wedstrijd haalde de zondag-der deklasser, leider in de competitie, een 2-0-achterstand op tegen de kwakkelende zaterdag-tweedeklas ser uit Bruinisse. Mats Willemse was twee keer tref- ders het record van de Fransman Jacques Anquetil (die net als Mer ckx vijf zeges behaalde) uit de boe ken zou zijn gereden. De Amerikaan (37) die tussen 1999 en 2005 zeven keer de Tour won, is omstreden. De beschuldigingen aan zijn adres over het gebruik van doping zijn talrijk. Maar bewijs is er nooit gekomen. Een onafhanke lijke onderzoekscommissie pleitte hem ook vrij van de beschuldigin gen in de Franse sportkrant L'Equipe, die meldde dat Arm strongs urine uit de Tour van 1999 resten van epo bevatte. Hij werd bij zijn laatste overwinning van de Tour de France in 2005 op het po dium vergezeld door de nummer twee Ivan Basso en de nummer drie Jan Ullrich. Beiden reden, werd later bekend, op doping. Ook Armstong was geschokt toen hij dat hoorde. zeker voor Bruse Boys. Nog voor de rust maakte Martin Smaardijk er 1-2 van. Achtereenvolgens Ro bin de Pagter en - nogmaals - Mar tin Smaardijk schoten Goes in de tweede helft naar de overwinning. Johan de Goederen van de thuisclub viel naar het zich liet aanzien uit met een hamstringbles sure. Hij komt dit jaar waarschijn lijk niet meer aan voetballen toe. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - De Zeeuwse dres suur floreert. Dat werd duidelijk tijdens de eerste selectiewedstrijd in Nieuwvliet. De kwaliteit was hoog en de krachtsverschillen wa ren gering. In de klasse Z2 greep Maxime Os- se (15) met Navarro het oranje ere- lint. De amazone uit Heinkens- zand stuurde de explosief bewe gende bruine Jester-zoon naar een totaal van 65.88 procent, Wilma Salm (18) behaalde in het voorbije BASKETBAL NBA. Oklahoma Thunder - Houston Rockets 89-100, Utah Jazz - Phoenix Suns 109-97, Los Angeles Clippers - San Antonio Spurs 83-86. DAMMEN Nederlands kampioenschap dammen vrou wen. Ronde 4. Karlijn Overes - lepie Poepjes 1-1, Vitalia Doumesh - Christien Fung 1-1, Leo- nie de Graag - Barbara Graas 1-1, Gera Hol - Nina Hoekman 0-2, Tanja Chub - Heike Ver heul 1-1. Stand: 1.Hoekman 4-7, 2.Chub 4-6, 3.Fung en Doumesh 4-5, 5. Verheul 4-4, 6. Graas, Hol, Overes, Poepjes 4-3, 10. De Graag 4-1 VOETBAL A-junioren. Derde divisie D: Kozakken Boys - Kloetinge 4-2, Madese Boys - ASWH 1-3, Vlis singen - DESK 2-1, Internos - RKVVO 1-1, BW - JEKA 4-1, Spartaan'20 - Brabantia 6-1. Stand: ASWH 10-27; Spartaan'20 10-24; Internos 10-20; BW 9-19; Vlissingen 10-15; Madese Boys 10-14; RKWO 10-12; JEKA 10-12; Bra bantia 9-8; Kozakken Boys 10-7; DESK 9-6; Kloetinge 9-3. B-junioren. Derde divisie D: RKDVC - Kloetinge 1-5, Halsteren - Internos 2-4, NOAD - RCS afg, WSC - Nuenen 2-2, Theole - Haarsteeg 0-4, BW - Sarto 1-7. Stand: outdoorseizoen met de merrie Vic toria de titel in de klasse Zr. Met een fraaie tweede plaats (64.41 pro cent) stelde de amazone uit Yerse- ke nu meteen weer haar kandida tuur voor de indoortitel. Miranda Weijermans schreef met de zelf gefokte Krack C nakome ling Ultano H de klasse Zi op haar naam. De amazone uit Vlissingen behaalde met de imposante ruin, die zich in de uitgestrekte draf en zijgangen spectaculair liet zien, een totaal van 67.94 procent. Met de zesjarige merrie Verona heeft Miranda Weijermans nog een be langrijke troef in handen. Zij leid de de Gribaldi-dochter met een score van 63.53 procent naar een Sarto 10-25; Nuenen 10-22; NOAD 9-20; Inter nos 10-18; Haarsteeg 10-16; Kloetinge 10-15; Theole 10-13; RKDVC 10-11; RCS 9-10; WSC 10-9; BW 10-5; Halsteren 10-3. C-junioren. Derde divisie D: Sliedrecht - BW 3-3, NOAD - SC 't Zand afg, UNA - DESK 0-3, ASWH - JVOZ Cortgene 2-1, Kloetinge - JEKA 1-3, Sarto - OJC Rosmalen 2-5. Stand: DESK 10-30; JVOZ Cortgene 10-24; ASWH 9-18; SC 't Zand 9-18; Sliedrecht 10-18; OJC Rosmalen 10-13; JEKA 10-11; Kloetinge 10-10; UNA 9-8; Sarto 10-7; NOAD 9-6; BW 10-2. SCHAKEN Zierikzee. Competitie. Peter de Vrieze-Han van der Made remise; Mark van Rooten-John van Dalsen 1-0; René van Rikxoort-Alexander Greefhorst 0-1; Kedem Gutkind-Paul Greef- horst 1-0; Chris van Eldik-Jan Heiligers 1-0; Teun Brouwer-Dick Doeswijk 1-0; Marco Vie- veen-Frans Jansen 0-1; Johan Hoogstrate-Fok- ko Baakman remise; Johan van de Velde-Linda Greefhorst 0-1. Stand: 1. Bas van de Graaf 379; 2. Hans Aangeenbrug 278; 3. Aat Brakel 248; 4. Han van der Made 222; 5. Martin Krij ger 221; 6. André Tillema 214; 7. Sjaak Spie gels 206; 8. Kees Bimmel 205; 9. Peter de Vrie- ze 20110. Jan Verduijn den Boer 197. meer uitslagen op www.pzc.nl fraaie zesde plaats. Weijermans: „Ultano is niet gemakkelijk, maar als je eenmaal het vertrouwen hebt gewonnen, doet hij alles voor je. Ook over Verona ben ik tevre den." Evelien de Kesel lijkt bij Vou- les-Vous de juiste knoppen te heb ben gevonden. Zij stuurde de zwar te Ferro-dochter met 66.76 procent naar een tweede stek. Jessica Nijp- jes haalde met Hexagon's Whate ver in de klasse M2 met 195 pun ten een nipte zege. Roos Mes toon de zich met Wynoma in de klasse Mi overtuigend de beste. De rege rende L2 outdoorkampioen kwam uit op een totaal van zeventig pro cent. Dat was vier procent meer dan Wilma Salm met Uranta. WOLVERHAMPTON - Raymond van Barneveld heeft als enige Nederlan der de laatste zestien bereikt in het Grand Slam of Darts in Wol verhampton, een van de lucratief ste evenementen van de profbond PDC. De Hagenaar won ook zijn derde groepswedstrijd. Gisteravond versloeg hij de Ameri kaan Gary Mawson met 5-3. 'Bar ney' treedt vandaag in de knock-outfase (best-of-19 legs) op nieuw aan tegen een Amerikaan, Darin Young. Niels de Ruiter, die als lid van de concurrerende BDO een uitnodiging kreeg, nam zon der zege afscheid van het toernooi. Hij was ook kansloos tegen de En gelse veteraan Denis Ovens (0-5). De Ruiter pakte in drie partijen slechts één leg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44