Vancouver dreigt 5,2%* voorbeeld voor Maradona SÉ Kim EK-loting biedt perspectief voor Oranje-vrouwen Blessure Mols (Als u uw spaargeld altijd wilt kunnen opnemen, kijk dan op de pagina hiernaast.) Fortis Bank Nederland PZC PZC Woensdag 19 november 2008 35 de meest waardevolle bezittingen. Door de kredietcrisis stortte de bouw- en huizenmarkt in Vancou ver echter in. De verkoop van on roerend goed is met 55 procent ge daald en bouwer Millennium heeft een aantal grote projecten uitgesteld of geschrapt. De problemen bij Millennium kwamen op het bord van investe ringsmaatschappij Fortress terecht en die klopte vervolgens aan bij de gemeente Vancouver. Fortress was drie weken geleden al langs de rand van de afgrond gegaan, toen op het laatste moment 1,35 miljard euro geleend kon worden voor de herfinanciering van Intrawest, het bedrijf dat het olympische skige bied Whistier beheert. Fortress had Intrawest gekocht samen met onder meer de inmiddels failliete zakenbank Lehman Brothers. Toen ook voor het 640 miljoen eu ro kostende olympisch dorp extra geld nodig was, moest Fortress de hand ophouden bij de gemeente. Daar diende financieel directeur Estelle Lo maandag haar ontslag in, volgens lokale media omdat ze zich zorgen maakt om de finan ciële risico's die de stad loopt met het olympisch project. Lo weigert elk commentaar. Ondertussen is ook de jacht geopend op het lek in de zaak. De gemeenteraadsleden hebben ingestemd met een leugen detectortest. In Canada waart nog altijd het spookbeeld rond van de Olympi sche Spelen van Montreal in 1976. Destijds gaapte er een gat van 1,2 miljard euro op de begroting. Pas twee jaar geleden deed Montreal de laatste afbetaling. WmËjm DEN HAAG/HELSINKI - Het Neder lands vrouwenelftal heeft gunstig geloot voor het EK dat in augustus en september in Finland wordt ge houden. Naast topland Denemar ken zijn mededebutant Oekraïne en gastland Finland tegenstander in Poule A. Bondscoach Vera Pauw: „Het wordt heel zwaar, maar het had ongunstiger gekund. Dit biedt perspectief" Volgens Pauw zijn Oranjes tegen standers fysiek erg sterk en zullen de Nederlandse vrouwen daarom de komende maanden zelf ook aan de slag moéten. „We moeten fitter en sterker worden. Daarvoor hebben we het frame al klaarlig gen. Dat gaan we nu verder invul len." Volgens Pauw biedt de loting wel perspectief „Poule B is duide lijk de zwaarste, met Duitsland, Noorwegen, Frankrijk en IJsland. Onze poule zal ongeveer even zwaar zijn als poule C, met Zwe den, Rusland, Italië en Engeland." ROTTERDAM - Feyenoorder Michael Mols heeft in het duel met FC Twente (1-1) zondag een verrek king aan de hamstring in zijn rech terbeen opgelopen. De 37-jarige spits is daardoor minimaal twee weken uitgeschakeld. Trainer Gertjan Verbeek "kon dins dag op de training wel weer be schikken over Leroy Fer. De mid denvelder was vorige week ziek. Denny Landzaat en Andwélé Slo- ry maakten maandag bij Jong Feye- noord succesvol hun rentree na twee maanden blessureleed. den door een doelpunt waarvan ie dereen kon zien dat de bal de lijn niet passeerde." Om dat te illustre ren deed hij zijn handen wijd uit een en voegde eraan toe: „Jullie hebben toch genoeg herhalingen van dat zogenaamde doelpunt ge zien?" In het Engelse kamp werd het stil. De Schotten gniffelden zachtjes. Maradona raakte steeds meer op dreef Hij had ooit gezegd dat hij als ex-drugsgebruiker nög elke dag tegen zijn verslaving moest vech ten. Dat riep de vraag op of zo'n man wel op de bank van de Argen tijnse nationale ploeg thuishoorde. Kon iemand die de dood een paar keer in de ogen had gezien een der gelijk zware klus fysiek wel aan? Maradona keek verontwaardigd en antwoordde: „Ik sta toch nog steeds elke morgen weer op?" Sinds een paar dagen is hij samen met zijn spelers op weg. Die weg zal moeten leiden tot een toppres tatie bij het WK voetbal van 2010 in Zuid-Afrika. Argentinië slaagde er al achttien jaar niet in op het mondiale toernooi tot de laatste vier door te dringen. „De laatste vier is niet genoeg", zei Maradona strijdbaar. „Wij moeten wereld kampioen worden." Handig paaide hij vervolgens de ge krenkte Engelsen door Kevin Keegan de grootste speler ooit van Groot-Brittannië te noemen. Jo- han Cruijff is zijn grote voorbeeld als coach. „Cruijff heeft het gewel dig gedaan. De manier waarop hij Barcelona liet spelen was fantas tisch. Het is mijn grote droom om Argentinië ook zo te laten voetbal len." Agüero naaf huis Sergio Agüero heeft de Argen tijnse voetbalselectie gisteren verlaten wegens familieom standigheden. De aanvaller van Atletico Ma drid is naar Spanje teruggevlo gen om zijn vriendin Giannina Maradona bij te staan. De dochter van de nieuwe bondscoach is zwanger en er zijn complicaties opgetreden. Argentinië speelt vanavond te gen Schotland. Wilt u een extra hoge spaarrente? Kies er dan voor om uw spaargeld 1 jaar vast te zetten bij Fortis Bank Nederland en ontvang maar liefst 5,2%* rente. Meer weten? Ga naar fortisbank.nl, bezoek een Fortis Bank-kantoor of bel 0900 - 8179 (lokaal tarief). 'Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. www.bezorgers.nl of bel 0800 - 022 27 10 WGG6NGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43