Provincie heeft haast Wemeldinge moet een echt kunstdorp worden 's-Gravenpolder houdt brede entree tot dorp veilingkranten Waterschapsdebat bij sociëteit in Kortgene Gratis taxatie bijbeitjes in historisch museum Themadag borstkanker vrouwen tot vijftig jaar In vijf avonden stoelen leren matten in Kapelle Nieuwe stichting wil beeld zeemeermin als blikvanger bij sluizen. Industrie langs Kanaal door Zuid-Beveland Tom Tom One V4 Eutope 22 Woensdag 19 november 2008 PZC B KORTCENE - De soosavond van so ciëteit Noord-Beveland staat mor gen helemaal in het teken van de waterschapsverkiezingen. Kandida ten van de partijen die een gooi doen naar een zetel in het water schapsbestuur, kruisen met elkaar de degens. Peter Visch uit Kortge ne, medewerker van waterschap Zeeuwse Eilanden, vertelt over wat het waterschap zoal doet. De soosavond is in De Korenbeurs in Kortgene en begint om 20.00 uur. GOES - Wie thuis een oud bijbel tje, psalmboekje of kleine missaal heeft en wil weten hoeveel dat kleinood waard is, moet vrijdag avond naar het historisch museum in Goes komen. Conservator Ber nard van Noordwijk taxeert van 19.00 tot 22.00 uur gratis op date ring, oorsprong en waarde. De ac tie sluit aan bij de vierdaagse Scal- dis Fair die vanavond begint in de Grote Kerk van Goes. GOES - Voor vrouwen tot vijftig jaar is vanavond in het Oosterschel- deziekenhuis in Goes een thema bijeenkomst over borstkanker. Een mammacare- en oncologiever- pleegkundige geven informatie. Pe tra Top uit Dreischor presenteert haar boek over ervaringen met borstkanker en lingeriezaak l'Hi- rondelle toont modellen. De bij eenkomst van de Borstkankervere- niging, afdeling Midden-Zeeland, begint om 19.30 uur. KAPELLE - Hans Clarijs uit Kapelle leert liefhebbers in vijf avonden een stoelzitting opnieuw te mat ten. Hij vertelt ook over de geschie denis van het stoelen matten en verschillende technieken. De eer ste cursusavond is vandaag. Clarijs begint in zijn atelier aan Vierwe- gen li in Kapelle ook een nieuwe cursus voor stoffering van stoelen. Informatie: www.clarijs-cs.nl, 06- 27300664 of 0113-581066. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - In Wemeldinge kan nog meer aan kunst worden ge daan. Voorzitter Peter Koelemij van de kersverse stichting Kunst dorp Wemeldinge is daarvan over tuigd. Eén van de eerste acties die de stichting wil ondernemen, is de plaatsing van een beeld van een zeemeermin bij de sluizen. „Men sen die de haven komen binnenva ren, moeten gelijk zien: Hier is iets bijzonders aan de hand." Wemel dinge gaat dus Kopenhagen achter na? „Dat is precies de bedoeling. Ie dereen kent toch dat symbool van Kopenhagen." Koelemij was jaren betrokken bij de kunst- en natuurroute in We meldinge die al tien jaar bestaat en waarmee het dorp als kunstenaars dorp naam heeft gemaakt. Alleen, ■de kunst- en natuurroute is 'maar' twee weekeinden in het jaar. Stich ting Kunstdorp Wemeldinge wil permanent iets teweegbrengen in het dorp, met open kunstateliers die op afspraak het hele jaar open zijn en met jaarlijkse bijeenkom sten voor en met kunstenaars in dorpshuis De Wemel. Een kunst veiling zou eraan gekoppeld kun nen worden. Stichting Kunstdorp Wemeldinge wil, zoals de kunst- en natuurrou te, een link leggen met de natuur, met de Oosterschelde. Het idee is met Nationaal Park Oosterschelde een regionaal bezoekerscentrum te openen in Wemeldinge, waarvoor opnieuw De Wemel in beeld is. De Cultuurraad Kapelle heeft al te kennen gegeven zo'n centrum lie ver bij het water te hebben. Het Nationaal Park heeft 25.000 euro beschikbaar, Kapelle is eenzelfde bedrag gevraagd. Wemeldinge heeft al jaren een kunst- en natuurroute. Stichting Kunstdorp wil er permanent kunst bieden, met open kunstate liers en Oosterschelde-centrum. Alle protesten ten spijt, wil de provincie vaart maken met de aanleg van een havengebonden bedrijventerrein in de polder Schorebrug. door Luc Oggel Schorebrug. Een jaar gele den wist waarschijnlijk bijna niemand dat dat de officiële naam is van de driehoekige polder aan de oost kant van het Kanaal door Zuid-Be veland, tussen de A58 en de Zand dijk. Inmiddels doet de naam bij veel meer mensen een belletje rinke len. Het gebied is namelijk al gerui me tijd in beeld als locatie voor de aanleg van een havengebonden be drijventerrein. De provincie is al zo'n anderhalfjaar op zoek naar zo'n voorziening, in eerste instan tie om de-Zeeuwse havens te sti muleren. Het terrein kan daar naast tevens worden gebruikt om betonfabrieken uit het Goese ha venindustriegebied naartoe te ver plaatsen, als die over enkele jaren zullen moeten wijken voor Woon wijk Goese Schans. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een locatie-onderzoek, dat volgende maand gereed zal zijn. Ook het Goese Sas is daarin meegenomen. Maar dat Schore brug mede vanwege de ligging als beste plek uit de bus zal rollen, staat eigenlijk al vast. Toch is dat zogeheten milieu-effectrapport (mer) slechts een eerste stap, want daarmee ligt het bedrijventerrein er nog niet. Er zullen nog heel wat hordes genomen moeten worden. Zo zullen er zeker zienswijzen worden ingediend door bewoners van de polder, die zich al maan den verzetten tegen de plannen. Ook het nabijgelegen manoir res taurant Inter Scaldes heeft al juridi sche stappen aangekondigd. Verder zal de Reimerswaalse ge meenteraad zich nog positief moe ten uitspreken. Afgezien van de Christenunie, die pertinent tegen het plan is, staat bij de overige frac ties voorop dat er fair moet wor den omgegaan met de belangen van de bewoners én dat Reimers- waal er zoveel mogelijk voor zich zelf moet zien uit te slepen. Ook willen de partijen dat Reimers- waal niet slechts wordt opgeza deld met een 'Goes' probleem', maar dat ook eigen bedrijven de ruimte krijgen op het terrein. De provincie heeft begrip voor de ze gevoelens. „We willen tegelijk met het mer-rapport ook de ont- werp-structuurvisie klaar hebben en presenteren", zegt Lies Dekker, projectleider op de afdeling ge- biedsontwikkeling. In die struc tuurvisie staat omschreven hoe de provincie het terrein wil inrichten. „Het gaat dan om zaken als duur zaamheid en beeldkwaliteit", legt Dekker uit. „We willen voorko men dat het verrommelt en zullen daarom ook eisen stellen aan de vormgeving van het geheel. Maar om te zorgen dat betonfabrieken er een beetje toonbaar uitzien, dat is best een opgave. Er moet ook nog wel wat aan de structuurvisie worden geschaafd." Om geluidsoverlast te beperken, is het volgens Dekker de bedoeling om walstroom aan te bieden. „Daardoor hoeven de schepen hun motor niet te laten draaien, dat scheelt in stof en lawaai." Aangezien er getij is in het Kanaal door Zuid-Beveland, vergt de aan leg van het havengebonden terrein aanpassingen aan de waterkering. Momenteel worden daarvoor alter natieven bestudeerd, variërend van de aanleg van een keersluis.tot het ophogen van het hele gebied. Overigens is het havengebonden terrein puur gericht op de binnen vaart. „Dat is ook de reden dat dit niet in het Sloegebied kan, want dat is ingericht op zeeschepen." Alle protesten ten spijt, geeft Dek ker aan dat de provincie 'vaart wil maken'. „We denken aan uitvoe ring in 2011-2013. Niet alleen van wege de situatie in Goes, maar ook met het oog op de subsidie van zes miljoen van het Rijk. Daar kunnen we maar een bepaalde tijd aanspraak op maken." Vlaketunnei Her in te richten gebied Schorebrug Sluizen De provincie wil voortmaken met het realiseren van een industriegebied voor watergebonden bedrijven, ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland, naast de sluizen bij Hansweert. Schore Betonfabriek Haringman u Goes zou naar Schorebrug moeten verhuizen. uit Hansweert PZC| RolantQuist openings bod Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur. Pak uw kans op vele euro's voordeel door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - De entree tot 's- Gravenpolder vanuit Goes, de Goe- sestraatweg, krijgt een nieuw aan zicht, maar houdt dezelfde breedte en ongeveer dezelfde indeling. De weg gaat in de eerste helft van vol gend jaar op de schop. Het liefst wilde de gemeente Borse- le de brede Goesestraatweg hele maal veranderen. De fietspaden zouden verdwijnen. Auto- en fiets- verkeer zou op dezelfde weg ko men. Automobilisten moeten dan wel voorzichtiger rijden, was het idee. Bewoners vonden dat niks. Zij wilden de in hun ogen veilige re fietspaden houden. Borsele heeft naar hen geluisterd. De fiets paden blijven. De hoofdrijbaan wordt in de nieuwe opzet wel veel smaller om automobilisten te dwingen niet al te hard te rijden. Nog een andere belangrijke wijzi ging is aangebracht. In de kruising Goesestraatweg-Fortrapastraat-Po- pulierestraat was een rotonde ge pland, maar de ruimte ontbrak. Er komt nu een lichte verhoging in een andere kleur. Vlakbij de Popu lierestraat wordt het fietspad ver breed om meer ruimte te bieden aan scholieren die elkaar daar 's ochtends opwachten. Voorzitter Adri Walhout van de dorpsraad 's-Gravenpolder is tevreden. „De gemeente heeft heel goed geluis terd naar de bewoners." Op 14 november 2008 is door kandidaat gerechtsdeurwaarder M.L. Scheepbouwer te Tholen een exploot ten verzoeke van de coöperatie u.a. Coöperatieve Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen U.A., statutair gevestigd en (mede) kantoorhoudende te OOSTBURG, te dezer zake woonplaats kiezende te Nieuwe Haven 147 te Zierikzee, gemeente Schouwen-Duiveland, alsook aan het adres Ondernemersweg 5 te Tholen, op het kantoor van gerechts deurwaarder M.RJ. Buys, bij exploot is gedagvaard A.I.R. de Coussemaker, voor heen wonende te Schoondijke, gemeente SLUIS, aan het adres Burgemeester van Roseveltstraat 20, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op woensdag 18 februari 2009, des voormiddags te 10.00 uur, ver tegenwoordigd door een procureur te ver schijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, alsdan en aldaar gehouden wordende aan de Kousteensedijk 2. In voormeld exploot wordt ondermeer gevorderd veroordeling van A.I.R. de Coussemaker tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij de in hoofde dezes genoemde Gerechtsdeurwaarder. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38